Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:45 29.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Колекционери
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Май не е за тук,...нови  
Автор Deimos® (ренегат)
Публикувано13.08.01 12:34



...но не намерих по-подходящ форум.
Имам един въпрос. Някой знае ли нещо за часовниците "Noblia"? Добри ли са, качествени ли са, известни ли са, скъпи ли са? Защото до сега не ги бях чувал (не че по-принцип разбирам от часовници).
И ме интересува по-конкретно този модел:

Ето и голяма снимка :


Давам му снимката, защото всъщност не знам кой модел е . Не мисля че е само "Calendar".
Ще съм ви много благодарен, ако успеете да ми кажете повечко за него.

Поздрави!

Je rиgne! Ich ordne an! Regolo!Boooooooo

Редактирано от Deimos® на 13.08.01 12:35.



Тема Re: Май не е за тук,...нови [re: Deimos®]  
Автор Cy (член)
Публикувано13.08.01 15:12



не съм супер специалист, но съм запозната с основните известни и скъпи марки. Тази я чувам за първи път, което естествено не означава, че не е добра :))
Имам няколко въпроса: има ли надписи на задния капак? Знаеш ли какво производство е по народност и приблизителна година на производство- това ще помогне за ориентир в цената... Ако ти се дават подробности, пиши :))



Тема Re: Май не е за тук,... [re: Cy]  
Автор Deimos® (ренегат)
Публикувано13.08.01 16:20



Ами значи, изреждам надписите точно както са на задния капак (само дето там са в кръг ) : 6355-Y53733 SA BASE METAL + TOP S.S. BEZEL YP NOBLIA QX 5135 WATERRESISTANT и хоризонтално долу има с по-едри цифри : 1060187 (предполагам, че това е сериен номер). Централно седи логото на Noblia.
За държава на производство мога да съдя само по къишката, на която пак пише "Noblia", също пише "GENUINE CALF LEATHER", както и "Austria". Но може самия часовник да не е от Австрия.
А за година на производство... понятие си нямам.

Je rиgne! Ich ordne an! Regolo!Boooooooo


Тема така-а-а-а :))нови [re: Deimos®]  
Автор Cy (член)
Публикувано13.08.01 16:45



значи, това, което открих до момента е, че има модели Ноблиа на Ситизен. Обаче там обикновено в горната част на циферблата пише ноблиа, а в долната си е логото на ситизен. А на твоя часовник пише само Ноблиа...странна работа. Пуснах запитвания на едно- све места, пък ще видим. За сведение, моделите, които гледах (в интернет) бяха между 300-500$, но нямаше подобни на твоя :))



Тема Re: така-а-а-а :))нови [re: Cy]  
Автор Deimos® (ренегат)
Публикувано14.08.01 10:35



Мдамм. И аз намерих един online магазин, където има 108 модела Noblia, с цени вариращи от $300 до $5700 !!! Обаче и там го няма този модел.
Шантава работа.
Мерси за отзивчивостта все пак.

Je rиgne! Ich ordne an! Regolo!Boooooooo


Тема еми това енови [re: Deimos®]  
Автор Cy (член)
Публикувано14.08.01 13:59



Със сигурност е серия на Ситизен, пусната в началото на 90-те години. Не е задължително и логото на Ситизен да е върху циферблата, така че твоят екземпляр най- вероятно си е оригинален. Което според мен праща цената в порядъка на 100-200 долара, тъй като екстрите не са много, нито вложените материали са прекалено скъпи (имам предвид това, че е с кожена каишка, без украса от камъни и т.н.).




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.