Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:53 26.04.24 
Кучета
   >> Кинология
*Кратък преглед

Тема Обучение на кучета?нови  
Автор ()
Публикувано31.10.08 09:09



Здравейте, мисля да си взема куче и имам няколко въпроса:
1. Коя е най-подходящата възраст за обучението на едно куче? Преди да е навършило година или до по-късно?

2. До колко подлежат на обучение ловджийските породи кучета? Примерно един дакел :)

3. Предполагам, че когато става дума за т.н. "улична порода" кучета нещата са много относителни и индивидуални, но все пак - професионалните треньори занимават ли се с обучение на помияри?

Предварително благодаря за мненията,
желая лек ден на всички!



Тема Re: Обучение на кучета?нови [re: CУ]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано31.10.08 16:34



Обучението на куче започва още с раждането му, до взимането му от вас с това се занимава майката, след това веднага запчовате вие. Основните неща и взаимоотношения се започват още от първият ден.
Общо послушание при треньор може да запчоне след 4-ти месец. /+-/
Другото обучение, ако искате такова, е доста сложно и се започва когато каже треньор /визирам обучение за бодигард, търсене по следа и прочие подобни/.
Треньорите /истинските/ работят с всякакви кучета, това им е работата. Само НЕ СЕ доверявайте на "треньор" който иска да вземе кучето при него и да ви го върне обучено. Не става така. Трябва да намерите треньор, който да обучава ВАС най-вече, в присъствието на кучето. А вие после ще си оттренирвате наученото през останалото време.

Животните са По-добрите приятели на човека!

Редактирано от kokerka на 31.10.08 16:35.



Тема Re: Обучение на кучета?нови [re: kokerka]  
Автор ()
Публикувано31.10.08 18:07



много благодаря за отговора!

Още един въпрос - ако си взема ловджийска порода куче до колко ще е проблем, че няма да ходи на лов? Ще го разхождам колкото е необходимо, но все пак ще е в панелен апартамент - това ще му навреди ли?



Тема Re: Обучение на кучета?нови [re: CУ]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано31.10.08 18:32



Ако получава достатъчно разходки, тичане, занимаване, може и някакъв спорт да се научите да практикувате няма да има никакъв проблем. Аз имам кокер, не му вреди, че я гледам цял живот в апартамент. Имаме си приятел гонче, когато го заведат на вилата да потича в двора е супер щастлив, иначе си живее в апартамент.
Единственото, което ми идва на ум е да не си взимате кученце от активно ловуващи родители, а от домашно отглеждани такива или развъдник.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Обучение на кучета? [re: kokerka]  
Автор Hinko (Учащ...)
Публикувано01.11.08 10:24



Има една тънка разлика между "възпитание" и "обучение", която почти никога не се забелязва или коментира.
Първото започва от раждането на кучето ("кухненското възпитание") и е до 3-4 месец. То е равносилно на първите 7 години при човека. След това следва обучението за общите знания и поведение (при хората - средното образование от 7 до 18г). И тук може да се забележи странна аналогия и с човешкото общество - колко хора не завършват средно образование...


А "висшето образование" (за специализираните породи - търсене на дивеч, по следа и т.н.) е от 6 месец до 1,5 години в зависимост от породата и индивидуалния интелект на кучето - няма две еднакви дори от една и съща порода!
Но треньори, които да обучават собствениците по отношение на кучетата, у нас още не съм видял (има само книжки), защото българина смята, че "фабрично" знае всичко и кучетата са "псета". От там идва и проблема на собствениците на голями кучета, които почти никога не са възпитани и създават неприятности, от които всички кучкари страдат.

Защото "Не е стопанин или господар на кучето си този, който не може да го спре с дума!"

(Почти) всичко за пещерите -

Тема Речено - сторенонови [re: CУ]  
Автор ()
Публикувано02.11.08 18:25



Еми това е.
В скута ми спи едномесечно кафяво гонче. Днес следобед го взех. Преди малко пробвах да го преместя в "кревата", който му приготвих, но се разбуди и взе да скимти. Така че, за сега аз ще изпълнявам ролята на легло :)

Кръстих го Еди- на момченцето, което ми го даде. Надявам се кученцето Еди да не е толкова разочаровано колкото момченцето Еди от това, че няма да ходи на лов. И двамата му родители са "работещи", но той е малък и не е воден още в гората.

Та така. Утре ще го заведа на ветеринар за първа ваксина. В момента варя месо, с бульона да му направя попарка за вечеря. Това са ми грижите за момента :)

И тъй като за първи път най-отговорно и най-самостоятелно ще гледам куче- с благодарност ще приема всякакви съвети в стил "първи стъпки в гледането на куче"





Тема Re: Обучение на кучета?нови [re: CУ]  
Авторdakelkata (Нерегистриран)
Публикувано08.11.08 22:01



ОБУЧЕНИЕ НА КУЧЕТО

ЗДРАВНИ СЪВЕТИ и ЛЕЧЕНИЕ

ЗДРАВОСЛОВНО ХРАНЕНе

ЛОВНИ КУЧЕТА







*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.