Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:07 20.09.24 
Кучета
   >> Кинология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Капене на козина и кожа на петна като екзема..нови  
Автор deeper_m (новак)
Публикувано12.07.06 06:57



Здравейте,

Знае ли някой на какво би могло да се дължи капене на козина (при Лабрадор Ретривър). Започна да си хапе лапите в долната част, по късно при къпане забелязахме че на гърба му липсва козинка на петна..а седмица по късно започна да си хапе задния крак и го обезкосми. На голите места, кожата е на тъмно червени петна (като екзема..на пъпки).

На лекар ходим няколко пъти, първо решиха че са паразити, обезпаразитявахме с мега скъпи лекарства...Не са анални жлези (кучето е на 9 месеца, а и доктор го гледа за жлезите). Евентуално алергия...от храна, от шампоан......

Някои има ли някакви идеи??????? Ще сме много благодарни!!





Тема Re: Капене на козина и кожа на петна като екзема..нови [re: deeper_m]  
Авторjo_ro (Нерегистриран)
Публикувано28.04.08 00:18



Имаме същите проблеми. Исками се да обменяме информация. Пишете тук или





Тема Re: Капене на козина и кожа на петна като екзема..нови [re: deeper_m]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано29.04.08 15:45



Ами като гледам вие самите имате достатъчно идеи, чудя се защо не споменавате изследвания? Освен това факта, че кучето е на 9 месеца не изключва възпаление на жлезите според мен. А симптомите са точно на някакво вътрешно дразнение. При моето куче подобни симптоми са се появявали И при възпаление на жлези И при алергия към храна. Най-вече ако давате чисто пилешко варено с някакви добавки има голяма възможност да е от храната. Ако давате гранули сменете ги, може да не сменяте марката а само вида на месото, което има вътре.

П.п. Ама и аз какви съвети давам за проблем от преди година и половина....

Животните са По-добрите приятели на човека!

Редактирано от kokerka на 29.04.08 15:46.



Тема Re: Капене на козина и кожа на петна като екзема..нови [re: kokerka]  
Авторjo_ro (Нерегистриран)
Публикувано29.04.08 21:09



Този пост е пуснат отдавна, но проблема който имам съвпада с описанието на на deeper_m. искаше ми се да говоря с него защото се надявам, че за него всичко това е минало. Но добре е че се обадихте Вие (кокерка). Предполагам, че имате опит с тези неща. Аз съм от В. Търново и бих искал ако някой има добър познат ветиринарен док. в областта да ми даде координати. Проблема с кучето ми е следния. Кучето е на година и половина. Улично е, няма определена порода. Дъщеря ми го намерила на улицата съвсем малко и го донесе в къщи. Както се казва расна порасна и стана една хубава госпожица. Основната и храна са пилешки крилца. Или ги купуваме готови печени или в къщи и ги печем или варим. Не обича сухите кучешки храни. Есента но 2007 получи обриви и почна да се чеше доста настървено.Обривите най вече видими по корема, които се изразяваха като червени пъпки с диаметър около 1 см. Лекаря каза че е алергия, постави и инжекция и ми дадоха една течност с тъмножълт цвят да я пръскам през ден. След 10 дни пак преглед , нова инжекция и още от жълтата течност по два куб. на 100 гр. вода, за пет пръскания. Нещата сякаш отшумяха, но червените петна по корема и останаха. Март месец почнаха да и излизат пъпки по муцунката и пак да се чеше доста тук и там. Сякаш миришеше особенно. После се появиха места без косми по левия и заден крак. Хапеше се сякаш има бълхи но не сме намирали такива. Сега има няколко оголени петна, като най голямото е там където почва опашката и.
Има пъпки които отгоре изглеждот загорели. Няма гной. Като я пипам например по гърба напипвам пъпка, която е покрита с умряла кожа и тя се отделя заедно със сноп косми. Сякаш има пърхут. Дали това е заразно. Сега пак я лекуваме за алергия, но като чета ,че има разни паразити от които също се обезкосмява се притиснявам много дали диагнозата е правилна. Впрочем и аз по някога усещам, че по главата ми или краката нещо пълзи, но нищо не се вижда.
Ако можете да ме насочите какви изследвания са необходими за да се докаже тедно или друго заболяване.



Тема Re: Капене на козина и кожа на петна като екзема..нови [re: jo_ro]  
Автор jaime14 (born free)
Публикувано03.05.08 06:29



В свинска мас расзбъркаи сяра и намажи засегнатите места, повтори няколко пъти. Пробвай също пчелен мед /после триабва да къпеш животинчето/.



Тема Re: Капене на козина и кожа на петна като екзема.. [re: jo_ro]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано04.05.08 12:17



Значи, това, което мога да ви посъветвам е следното /повечето от опит/.
1. Взимате проба от кожа и косми и пращате в лаборатория да установят има ли гъбички, краста или космояди.
2. Искате ветеринаря да погледне аналните жлези на кучето дали не са възпалени и дали не изтича секрет при изстискване.
3. Спирате даването на каквото и да е пилешко и каквито и да е кокали. Съветвам ви да преминете на кучешка храна, която да има не пилешко, а агнешко в нея. Не я обичат, много ясно, след като дълго време са яли чисто месо е логично да не я харесват. Приучват се, свикват, няма куче умряло от глад по собствено желание, ще се научи. В началото можете да я киснете или овкусявате с пастет или пауч, но не слагайте много.
4. Сложете някакъв обезпаразитяващ препарат /каишка Килтикс, Болфо, спот он Адвантикс или Фронтлайн/ Ако има някакви бълхи или кърлежи ще умрат. Ако няма ще предпазва да не се появят.

След изследванията на пробата ще се разбере какво му има на кучето. Ако е алергия би трябвало само от смяната на храната да се оправи, ако са гъбички, краста или нещо подобно след установяване на точния причинител се назначава и точно лечение. Ако не е нещо от тези може да е аналната жлеза, след изстискването се оправя. Ако не е и това се търси друг източник.
Но така да се лекува за алергия без доказано липса на друг причинител е глупаво и неетично спрямо вас и кучето.
Не съм запозната с лекарите в района, но ако имате възможност потърсете и извън града ви.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Капене на козина и кожа на петна като екзема.. [re: kokerka]  
Авторcoня (Нерегистриран)
Публикувано11.06.08 20:37



Здравейте,да попитам и аз.Имам чау чау на 2 години.На задното краче започна да му пада козината. Водихме го на лекар лекувахме от куп неизяснени болести.
След време разбрах ,че и при други кучета от същата порода стават такива неща.Мое мнение,че лятото на животното му е много горещо и това е нещо като реакция на организма,защото когато е студено му няма нищо.
Искам да попитам как се справят другите стопа с този проблем?
Не мисля ,че е от храната,той е като прасенце яде почти всичко,за него се готви специална храна,не обича гранули.
Реши се всеки ден,за да се отстранят вече падналите косми и да не се запарва допълнително кожата му.



Тема Re: Капене на козина и кожа на петна като екзема.. [re: coня]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано20.06.08 12:31



За съжаление ще трябва да подложа на съмнение твърдението ви, че не е от храната. Имах позната с чао чао. Грижеше се изключително добре за него, но милия толкова страда от храната - а е хапнал нещо, веднага му излизаха какви ли не екземи, ставаха на рани, страшна работа беше. Става лятото защото високите температури помагат.
Има два варианта - или вашите лекари не са си свършили работата както трябва и не са установили правилната диагноза, съответно правилното лечение /както казах за такива неща са нужни доста изследвания, на око не става/. Или кучето ви както много, много други представители на породата си имат непоносимост към готвените храни, и колкото и да не обича гранули може да се наложи да започнете да го храните с такива, НО! само с най-висок клас.
При моята позната откак започнаха да дават на кучето висок клас гранули проблеми няма, освен ако не се докопа до по-различна храна.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Капене на козина и кожа на петна като екзема..нови [re: kokerka]  
Авторfff (Нерегистриран)
Публикувано26.06.08 13:13



За съжаление и ние имаме същия проблем от една седмица- Хапе си задната част на гърба и там козината и пада.Кучето е овчарка-женска ,на 4 години.Водихме я на ветеринар и той каза,че е от нарушена обмяна на веществата- сега сме поръчали лекарства,че тук ги нямаше.Наистина напоследък яде много пилешко - и гранули и кокали.Ще сменим храната.
Ако имате информация,бихте ли споделили какво представлява възпалената анална жлеза и как се лекува.
Според нашия ветеринар състоянието на кучето може да се дължи на стрес,заради това,че се беше разгонила и не я пускахме да излиза извън двора.



Тема Re: Капене на козина и кожа на петна като екзема.. [re: fff]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано26.06.08 17:28



Значи като за начало този лекар как установи, че има нарушена обмяна на веществата? По изследване или хвърли боб?
Възпалението на аналните жлези се установява чрез опипване от страна на лекаря, ако той напипа подути със секрет жлези просто секрета се изстисква. При подобно хапане и чесане лекарите първо това гледат.
След това наистина е хубаво да смените храната, като кокалите просто ги забравите, защото са доста опасни за здравето. Ако можете да си позволите хубаво е да купите някакви качествени кучешки гранули, те съдържат достатъчно хранителни вещества, които не можете да набавите на кучето чрез месо с ориз и бульонче.
И последно, ако тези неща не помогнат все пак съществуват кръвни картини, картини на урината, пускате едно комплексно изследване и разбирате има ли кучето някакви проблеми с веществата.
Освен това на мястото където се хапе и й пада козината вземете проба от кожа и козина и пуснете изследване за кожни заболявания.
Ако трябва сменете и лекаря.

Животните са По-добрите приятели на човека!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.