Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:47 25.06.24 
Кучета
   >> Кинология
*Кратък преглед

Тема Аман! Отново моля за мнениенови  
Автор dma (irq)
Публикувано18.03.05 10:48



Аман вече от проблеми, единия не е свършил, друг започва. Кажете ми вие с опита, дали се налага спешно да търся помощ от ветеринар или мога да изчакам. Нашата ветеринарка не е на разположение в момента, а аз започвам да се чудя какво да правя.

Предисторията е следната, кучето имаше гастроентерит. Понеделник просто изхвърли всичко каквото можеше през устата и дупето. Такова разстройство и повръщане не бях виждала при куче. Отидохме при ветеринар и предписаха алуминиев фосфат за ден-два и никакво ядене минимум 24ч. Направих както ми казаха и след това започнах да захранвам с пиле- варях го и го давах, но без бульона. Проблемът е, че кучето от тогава не е акало . Вече три дни яде, но не ака. Днес няма да му давам нищо, защото започвам сериозно да се притеснявам, че ще му направя нещо ако продължа да му давам без да "излиза" нищо отзад.

Та кажете, нормално ли е ЦЕЛИ 3 дни да не ака след гастроентерит и да се обаждам ли пак по спешност на ветеринар? И тъйкато ми е ясно, че не е май много нормално, имате ли идеи как мога да го накарам да се изака? Вчера два пъти направи опит, ама нищо не излезе. Не знам дали обяснявам като хората, безкрайно съм изморена и може би затова се акам толкова.

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Аман! Отново моля за мнениенови [re: dma]  
Автор Caмypaй-бpoдниk (Влюбен в гейша)
Публикувано18.03.05 11:02



При всички случаи е добре да се обадиш на ветеринар. Препоръчвам д-р Гергана Чернева от ИТА ВЕТ - 0888 710 785.


БУШИДО ФОРЕВЪР!!!

Тема Re: Аман! Отново моля за мнениенови [re: Caмypaй-бpoдниk]  
Автор dma (irq)
Публикувано18.03.05 11:16



Благодаря за телефона, малко ми е неудобно да звъна чак до България за това, та звъннах на тукашен. Казаха ми да купя ечемик или пшенични зърна и да ги дам с малко храна, ако не ги яде само тях. Чудя се само къде ще побере още храна, а и с хъскения стомах дали няма да стане беля с тези сереали.

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Аман! Отново моля за мнениенови [re: dma]  
Автор Xлeбapoв ®Модератор ()
Публикувано18.03.05 11:53



Най-добрия "бабешки" лек - отвара от ленено семе. Вариш и даваш на малко порции през целия ден - с лъжица а ако не иска със спринцовка направо в гърлото. Пробвай и ще се убедиш сама в резултата !



Тема Re: Аман! Отново моля за мнениенови [re: Xлeбapoв ®]  
Автор dma (irq)
Публикувано18.03.05 12:13



Точно това ми казаха току що. Сега трябва да открия в тая глупава държава ленено семе- ходим вече в два магазина, ще се наложи да ида после до по-голям шопинг-център.

Благодаря ти и на теб Хлебаров. Имаш ли идея горе-долу в какви количества да го давам, за да не взема пък да дам прекалено много или пък недостатъчно?

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Аман! Отново моля за мнениенови [re: dma]  
Автор Jull ® ()
Публикувано18.03.05 12:56



Колкото и грубо да ти прозвучи, опитай най напред с клизма.
Подобно лечиние се прилага и при хора и при живатни дори и след стомашни операций. Ако при животното се е образувала тапа, докато чакаш лененото семе да подейства тя ще продължава да го тормози.
А клизмата не може да му навреди по никакъв начин.



Тема Re: Аман! Отново моля за мнениенови [re: Jull ®]  
Автор dma (irq)
Публикувано18.03.05 13:51



Сега чакам да ми донесат ленените зърна, ако са намерили. Днес ще пробваме така (никакво ядене пътьом). Ако до утре не се е изакал, ще купя разхлабващо и чак тогава ще правим клизма. Не знам да ти кажа, ако кучето беше по-спокойно и имаше повече доверие в нас, щях още днес да го заведа. Ама той прави невероятна трагедия от едно мерене на температура в дупето и като казвам трагедия- то е мятане, квичкане, "плакане", дори ако термометърът не бъде изкаран след няколко секудни посяга да хапе, а после се крие под масата на ветеринарката. Досега не ме е хапал, макар че ако се наложи и намордник ще му сложа. Може би не реагирам правилно, ама ще пробвам да му спестя клизмата. Е, ако до утре вечерта не се е изакал, неделя ще тормозя ветеринарката да ни приеме по спешност и да му прави клизма. Пък дори да се шашка на момента, поне ще оправим със сигурност проблема.

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Аман! Отново моля за мнениенови [re: dma]  
Автор Xлeбapoв ®Модератор ()
Публикувано18.03.05 15:44



Ne move[ da go predozira[ - dawaj kolkoto move da poeme - i bez tova triabva da se borite i s obezvodniavaneto. Dozirovkata e "tolkova, kolkoto chak bi pila ti ako si bolna ot grip".

Ajde i da ozdraviat\vate.

I oste edin savet ot men - kupi si dostatachno kolicestvo leneno seme i si go imaj u vas za vseki slucaj.



Тема Re: Mission accomplished [re: dma]  
Автор dma (irq)
Публикувано20.03.05 10:23



Вчера се зарадвахме на първото ако от 4 дни насам

Благодаря ви, следващия път ще съм готова.

There's no place like 127.0.0.1



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.