Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:06 20.06.24 
Кучета
   >> Кинология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Само вие ще разберете май  
Автор dma (irq)
Публикувано15.02.05 23:08



Трябва да си го кажа някъде, адски ми е криво. Днес правиха рентгенови снимки на кучето ми и пътьом му почистиха зъбите и изкараха едни корени рискуващи да се възпалят. Всичко наред, по принцип това не е нищо страшно, ама кучето приема доста неприятно последиците от приспиването. Още не се е събудил като хората, постоянно се напикава и от устата му тече кръв смесена със слюнка . Не е много кръвта, но още не е спряло. А и никое от другите кучета, които съм виждала след пълна упойка не е било толкова зле след това.

Вече повече от 12ч от слагането на упойката, а той още не може да надигне глава за повече от 5минути, да не говорим за ходене. И сега не смее да остане сам, дори до тоалетната не мога да отида без той да се опита да се надигне и да не се срути в странна поза след това. Не ме питайте как го местя, той е на повече от половината на килограмите ми. А трябва да го местя, защото- както споменах- се напишква.

Уф, абе с две думи се притеснявам, 12ч и още е упоен. Може би се притеснявам за нищо, ама не мога да спра. Сама съм тази вечер и изобщо нямам грам идея как ще се оправя цяла нощ, той започва да скимти като се опишка.

Да не говорим, че положението с дясната става на ханша не е никак розово. Артроза ли артирит ли, все ги бъркам, ама резултатът е все същия, кучето ми от три месеца има проблеми с ходенето. Поне една добра новина, дисплазията му е абсолютно минимална и това не би трябвало да му прави никакъв проблем в бъдеще.

Какво повече да кажа, съжалявам за патетичното излияние, просто ми е адски криво.

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Само вие ще разберете майнови [re: dma]  
Автор Caмypaй-бpoдниk (Влюбен в гейша)
Публикувано15.02.05 23:45



От написаното заключавам, че кучето ти е овчарка, но не казваш на каква възраст е?


БУШИДО ФОРЕВЪР!!!

Тема Re: Само вие ще разберете майнови [re: Caмypaй-бpoдниk]  
Автор dma (irq)
Публикувано15.02.05 23:58



Хъски е, на 9години. Защо си помисли, че е овчарка?

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Само вие ще разберете майнови [re: dma]  
Автор RESlDENT EVlLМодератор (ALIEN)
Публикувано16.02.05 01:09



Говори с доктора отново или потърси друг лекар. За 12 часа кучето трябва да е излязло от упойка. Даже ако можеш по бързо да го направиш по-бързо ще е по-добре. Възможно е да са предозирали упоиката.

Спискам палци.



Тема Re: Само вие ще разберете майнови [re: RESlDENT EVlL]  
Автор dma (irq)
Публикувано16.02.05 03:02



Ами аз мислех, че като се събуди веднъж, дори да е здраво омотан после, няма да има проблеми. Откакто писах първия пост, той поне се успокои, спи доста дълбоко и не се забелязва да се е опишкал. Чудя се дали да звънна на спешнна помощ, те би трябвало да имат и дежурен ветеринарен отдел.

Ух, не знам дали изобщо има някой буден по това време. Ще проверя.

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Само вие ще разберете майнови [re: dma]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано16.02.05 06:02



Много добре разбирам притеснението ти - наистина гледката на излизащо от упойка куче е доста стресираща...
Предполагам са предозирали упойката, ще излезе постепенно.
Все пак, посъветвай се с ветеринар за твое успокоение.
Дано в момента, в който ти пиша, вече всичко е наред...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Само вие ще разберете майнови [re: dma]  
Автор Xлeбapoв ® ()
Публикувано16.02.05 07:22



Надявам се всичко да е минало до сега. Реакцията на всяко куче на упойката (както и на хората между впрочем) е строго индивидуална и една и съща доза действа различно при различните кучета - така че не хвърляйте вината за "предозираната упойка" веднага върху лекарите.

Пиши какво е станало - ще бъде полезно за другите ...



Тема Re: Само вие ще разберете майнови [re: dma]  
Автор Kpeйз (DANGEROUS)
Публикувано16.02.05 08:50



Тази пълна упойка за снимка за дисплазия ли я слагаха?
Защото за такава снимка не се слага пълна упойка, а се прави така нареченото 'седиране'. Кучето се възстановява напълно за около 2 часа.
Наистина за всяко е индивидуално, но все пак 12 часа са си много.

Topsi i Dara



Тема Re: Само вие ще разберете майнови [re: Kpeйз]  
Автор Xлeбapoв ® ()
Публикувано16.02.05 12:11



при повишена чувствителност и/или алергична реакция може да се случи ...



Тема Re: 20ч сън - ъпдейтнови [re: dma]  
Автор dma (irq)
Публикувано16.02.05 12:16



Значи Хлебаров е прав, може да послужи на всички, затова пиша.

Кучето се събуди тотално в 5 сутринта. Такова успокоение изпитах, че чак го нацелувах от главата до петите . Аз разбира се дотогава вече бях звъннала на двата дежурни ветеринара в държавата. И двамата казаха точно каквото и Хлебаров каза, всяко куче реагира по различен начин на упойката или по-точно на успокоителните, които се дават с нея, и няма начин да се знае дори след като свърши "операцията" колко ще трае периодът на събуждане. Важното е, че ми потвърдиха, че щом веднъж е надигнал глава, няма да има никакви проблеми. Хем си го знаех, хем е друго да го чуя от три различни усти (тук включвам и тази на нашата ветеринарка).

Разбира се ме посъветваха да почакам мъничко с храната, а не да я давам веднага сутринта както по принцип можех да направя. И ако случайно не пие вода на следващия ден, да се обадя на третиращия ветеринар.

Та така, трябваха общо около 20 часа, за да се събуди и по едно време яко се бях шашнала, но е било напразно. Сега е добре, пие постоянно вода, защото много пишка през изминалото денонощие. Аз по едно време се опитах през ноща да му дам вода с една спринцовка, защото явно го болеше устата, а и не си контролираше добре езика. Ама не стана..

Честно да ви кажа, за първи път видях вчера куче отварящо си за първи път окото след упойка и бая се шашнах. Досега другите кучета като са имали проблеми и нужда от пълна упойка, родителското тяло се е занимавало с това. Един вид бях детето в ситуацията и виждах кучето чак на обяд след като вече се беше поококорило. Но което повече ме шашна е това, че моето куче сега, това за което съм отговорна на 100%, не можеше да надигне глава часове наред и кървеше и скимтеше като се напишка.

Ама в такава ситуация просто трябва да се чака, друго няма какво да се прави и да знае човек, че може да трае доста. Мен това ме побърка, чак да пиша тук.. Просто не предполагах, че може да трае толкова дълго. Сега ще съм готова, защото има голяма вероятност да бъде опериран скоро.

There's no place like 127.0.0.1



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.