Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:34 01.06.24 
Кучета
   >> Кинология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Как да постъпя?нови  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано08.02.05 09:52



Дайте някакъв акъл, моля ви!
Към кого да се обърна, какво да направя?
Преди няколко месеца бях писала за проблеми със съседските ротвайлери - два на брой, мъжки, с различни стопани. Единият се води от една възрастна жена, която го изпуска всеки път, когато той дръпне малко - според нея не бил лош по характер, нападал само мъжки кучета... бях свидетел на такава сцена и не бих искала да ми се случи - тя просто не е в състояние да го озапти. Другите си пускат животното да си тича между блоковете, докато те подпират някое дърво някъде си, естествено за намордник и дума не може да става. Говорих с тях да си го водят на каишка, опитах се да се разберем някак, предложих им да определят часа на тяхното излизане, за да се съобразя аз /колкото и да не ми е удобно като време/, готова съм на всичко само и само да не се засичаме...от това нищо не произлезе, освен обяснението, че той бил обучен да не напада малки кучета /!!!/, което, аз лично, намирам за крайно идиотско. Нямам идея фокстериерът е ли малко куче според ротвайлера, но знам, че предизвиква изключителния му интерес... Дотук се спасявахме от това оказано ни "внимание" с бягство - тоест тичам аз с моето псе под мишница /13-15кг/. Върхът обаче настъпи през последните два дни - излизайки от техния вход, стопанката ни вижда, фиксира ни нагло с поглед и най-демонстративно откача кучето от каишката... нататък е ясно... Опитах да сменя часа на излизане след първия път - не, пак същата история - пак излизат и те, пак ни виждат и пак го откачат от каишката, която очевидно им служи за да го изведат от входа.
И сега ви питам - какво да направя след като не успявам по миролюбив и добронамерен начин да се разбера със стопаните? Идва ми на ум да купя някакъв спрей, или и аз не знам какво, за да се пазя от животното. Разбирам, че то не е виновно за нищо, но аз какво съм виновна, че някак не харесвам да лети срещу мен грамаден ротвайлер с неясни намерения и ми се струва, че съм в правото си да не желая никакви контакти с него.
Излишно е да казвам, че вече съм абсолютно психясала на темата ротвайлер, то си личи, но повярвайте, това е повече от година - всяка сутрин се треса от ужас как да си изведа кучето.
А, пропуснах да кажа, че докато сменям часа за да не срещна ротвайлери , се нанизах на един грамаден мъжки доберман, също търчащ покрай блоковете без каишка, намордник и стопанин
Не ми казвайте само да оставя да видя какво ще стане ако ни настигне - не съм в състояние да реализирам такъв експеримент...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Как да постъпя?нови [re: anbra]  
Автор Kpeйз (DANGEROUS)
Публикувано08.02.05 11:16



Инвестирай в електрошокова палка. Много помага.

Topsi i Dara



Тема Re: Как да постъпя?нови [re: anbra]  
Автор mil_ (търсещ)
Публикувано08.02.05 12:15



Не ми казвайте само да оставя да видя какво ще стане ако ни настигне - не съм в състояние да реализирам такъв експеримент...
Защо? Тези кучета известни ли са с това, че са хапали?
Истина е, че психически нормално куче не закача по-дребни. Аз имам едро куче, то иска да подуши или да поиграе. Интересът му се учетворява когато изплашен от вида му стопанин си грабне на ръце кучето.
Вярно, че въпросните ти съседи са дебили... Палката да е за тях.



Тема Re: Как да постъпя?нови [re: mil_]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано08.02.05 14:02



Миналата година едва успях да вляза във входа и въпросния пес буквално се разби на затворената врата. Оттам нататък вече не искам да чуя за никакви миролюбиви намерения от негова страна.
Съзнавам, че е глупава реакцията ми да си грабна псето под мишница, но и то е една драка, въпреки че е винаги на повод и поради тази причина. Значи докато аз се мъча да се изнижем на пръсти, то започва да ръмжи като вулкан и да подлайва, очевидно с цел да бъдем добре забелязани и ако може да си доставим удоволствието да се посбием малко... Ами не съм сигурна в изхода от битката и някак в 6.30 сутринта не ми е да събирам части от кучета преди да отида на работа. С две думи - не желая контакти с ротвайлери и добермани когато съм с моя пес, известно е, че териерите са абсолютно безразсъдни, ако съм без него - проблеми няма. Аз поне си давам труда да пазя и останалите кучета от поривите на моето, не всеки стопанин трепти от възторг ако му нападнат и сдъвчат животинката...
Та какво разрешение на въпроса предлагаш ти?

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Как да постъпя?нови [re: Kpeйз]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано08.02.05 14:05



Ти шегуваш ли се?

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Как да постъпя?нови [re: anbra]  
Автор Kpeйз (DANGEROUS)
Публикувано08.02.05 14:14



Съвсем сериозен съм. Много хубаво нещо. Пази и от бездомни кучета, желаещи да вечерят с теб.

Topsi i Dara



Тема Re: Как да постъпя?нови [re: Kpeйз]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано08.02.05 14:15



Откъде се купува такова нещо?
Всъщност местните бездомни са единствените, които се държат на прилично разстояние от нас.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Как да постъпя? [re: anbra]  
Автор Kpeйз (DANGEROUS)
Публикувано08.02.05 14:16



Ми преди имаше в оръжейните магазини, но са малко скъпички. Около 150-180 лева.

Topsi i Dara



Тема Re: Как да постъпя?нови [re: Kpeйз]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано08.02.05 14:21



Факт, че не са евтини, но нервите ми са ми още по-скъпи...
А някакво друго по-малко драстично средство няма ли?

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Как да постъпя? [re: anbra]  
Автор Kpeйз (DANGEROUS)
Публикувано08.02.05 15:03



Не зная защо битува такова мнение, че електрошоковата палка е чак толкова драстичен метод.
Колко силен електрошок според вас може да произведе устройство захранвано от батерии?
Въпросът е, че кучето получава достатъчно неприятно усещане, за да прекрати нежеланото действие. По-добре електрошокова палка, отколкото ако не дай си боже ти изядат кучето да ходиш да търсиш боен пистолет.
Видях във форума на дог.бг снимки на ротвайлер умрял след нахапвания от бездомни кучета. Ужасно е. Не го пожелавам и на най-злия си враг.

Много хора използват електрошокови нашийници и като средство за обучение. Аз лично не бих го използвал за тази цел, за предпочитане са тези със спрея, но за защита нямам колебание.

Topsi i Dara




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.