Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:58 09.06.24 
Кучета
   >> Кинология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Редките породи?  
Автор MAXlMUS ()
Публикувано18.11.04 14:12



Какво мислите за редките породи? Не за някакви колекционерски кръстоски, а просто породи, които не са често срещани и у нас ги няма изобщо.

Как вие преценявате рисковете, плюсовете и минусите от снабдяването и притежаването на подобно куче.



Тема Re: Редките породи?нови [re: MAXlMUS]  
АвторEлeн (Нерегистриран)
Публикувано18.11.04 16:09



Аз съм собственик на една рядка за България /поне за сега порода/, но ти май си манияк на тема редки породи!
Мисля, че не това дали породата е рядка или популярна определя дали някой да си вземе куче от тази порода, а доколко породата отговаря на представите на човека за това какво куче желае да има.
Когато реших да си взема Черен Руски Териер, бях влюбена в тази порода/а сега май съвсем луднах по нея/ и не ме интересуваше доколко често се среща тя. И в отговор на въпроса ти от друг постинг, си го взех от чужбина, по точно от страната в която породата е създадена и има най голяма популация, традиции и качествени кучета.
Решението за породата е резултат от дълго проучване, ровене из интернет, четене на форуми за породата и т.н.т.



Тема Re: Редките породи?нови [re: Eлeн]  
Автор MAXlMUS ()
Публикувано18.11.04 16:35



Не знам защо реши, че съм маниАк на тема редки породи...

Точно това поясних - не искам да колекционирам редки породи (и да си разменям с други тези които ми липсват ), а просто, както ти пишеш, след доста ровене (което продължава) ин нет-а това са породите, които по описание ми допадат.

Моето обяснение на това е, че тези породи може би са по-късно създадени. И този процес продължава. Т.е. селекционери по света се опитват да създадат ПЕРФЕКТНОТО куче, съчетавайки най-добрите черти на различни породи.

А според мен не е достатъчно само да се 'влюбиш" в дадена снимка и описание:

- може да няма достатъчно информация за отглеждането му
- ветеринари, запознати с особености на тази порода
- специфики - купиране, grooming, етц
- и т..н.

...Че въпросът ми беше малко по-различен...



Тема Re: Редките породи?нови [re: MAXlMUS]  
Автор nori ()
Публикувано18.11.04 19:08



Няма да е зле в България да се внесе някоя рядко срещана порода у нас.Плюсовете са много-ще популяризираш породата(един),а другите не ми се обсъждат,но главно ще си е за теб.Минусите са ,че трудно ще си намерите партныор(е винаги чужбина е решение) и понеже разбрах че една от породите които харесваш е Кане Корсо-има едно погрешно впечатление,че големите масивни кучета с копирани уши и опашка са злобни и страшни и могат да изядат всеки,хората много се плашат от това,а представи си как ще реагират при вида на това куче,което не са виждали преди(наблюдавала съм няколко пъти как хората подскачат при вида на едно Корсо,което е по-мило и от котенце.)



Тема Re: Редките породи?нови [re: nori]  
Автор MAXlMUS ()
Публикувано18.11.04 19:17





Права си. Най-вече на тази порода съм се спрял. Има нелош май развъдник в Румъния.



Тема Re: Редките породи?нови [re: MAXlMUS]  
Автор galob du glob (минаващ)
Публикувано18.11.04 23:39



КАНЕ КОРСО НЕ Е ЛИ ИТАЛИЯНСКА ПОРОДА ???
ЗАЩО НЕ СЕ ОРИЕНТИРАШ НАТАМ ПОВЕЧЕ ОТ НОРМАЛНО Е ДА ПОТЪРСИШ ВОДА ОТ ИЗВОРА...

MADE IN MEASURE


Тема Re: Редките породи?нови [re: MAXlMUS]  
Автор Kpeйз (DANGEROUS)
Публикувано19.11.04 09:02



Вземи си Комондор, особено ако живееш в къща. Невероятна порода, страхотна. Аз исках да взимам, но живея в апартамент и вече имаме голден. Но някой ден непременно ще се сдобия с комондор.



Welcome to the Champion's World


Тема Re: Редките породи?нови [re: MAXlMUS]  
АвторEлeн (Нерегистриран)
Публикувано19.11.04 09:38



хе хе
ако смяташ, че познаването на родствените връзки, екстериора, титлите, развъдници, родословията на стотици кучета от породата е "влюбване" по снимка....... си голям познавач!!!

Ти колко имена на известни развъдници за кане корсо можеш да ми цитираш на прима виста и имената на колко кучета, техните дъщери и синове знаеш от тази порода?!?



Тема Re: Редките породи?нови [re: galob du glob]  
Автор MAXlMUS ()
Публикувано19.11.04 10:30



Принципно съм съгласен.

Но в този развъдник в Румъния развъждат кучета внесени от Италия. И са с добро (доколкото разбирам) родословие.

А и е по-близо.

Сигурно е НАЙ-ДОБРЕ да е от Италия, но всичко е въпрос да приоритети. Едно пътуване от Италия и обратно струва съвсем различно.

И се съмнявам всеки който иска хубаво Дого, да ходи до Аржентина...

В тази връзка има ли някакви минуси от това къде развъждаш кучета, ако самите екземпляри са качествени?



Тема Re: Редките породи?нови [re: Eлeн]  
Автор MAXlMUS ()
Публикувано19.11.04 10:35



Признавам си, че са малко...



Но, както писах, аз не съм чак такъв маниЯк.
Просто искам достатъчно добро куче...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.