Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:30 29.06.24 
Кучета
   >> Кинология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема За наградите, парите, кучетата и... хоратанови  
Автор brodnik (непознат )
Публикувано02.08.04 21:13



Тъй като форумът е нов, си позволявам да призова всички, които го ползват, за етичност и култура в общението си с останалите посетители.
И да поразсъждавам по една интересна тема. Често се обвиняваме един друг за корупция по изложбите. Моето мнение е, че в България, поне до този момент, подкупи, поне парични, не се дават. Бутилка коняк, бира или кило риба не влизат в сметките, особено между колеги и приятели. За добрите резултати на едно или друго куче спомагат, освен личните му качества, подготовка и моментна форма, и доста други фактори. За мнозина от Вас, уважаеми колеги, това са отдавна известни факти, но за новите изложители може би ще е полезна информация. Например:
1. Собственикът: Ако той е комуникативен, държи се подобаващо и културно със съдиите и не се прави на майстор, води често кучето си по изложби, то шансовете за прилично класиране нарастват. А ако е колега-съдия, субективизмът нараства... Дори кучето ти да е супер, ако не го водиш по изложби, ще е шампион само за теб. В кинологията у нас се формира едно доста приятно общество и колкото си по-чест гост в него, толкова по-добре.
2. Хендлърът: Добре подбраният хендлър и задължителна част от успеха. Не можеш да разчиташ на добро класиране с хендлър-простак, приличащ на Квазимодо и облечен като Мариус Куркински на бал в девическа гимназия...
3. Добре подбрани изложби - по време и конкуренция, породи на кучето Ви и класа, в който да участва. Информация и съвети за това можете да получите от БРФК, някой от големите развъдници или по-опитни изложители.
А сега да изкажа собствените си наблюдения. За мен истински ценните титли са CAC, CACIB и BOB. Останалите са прекалено, прекалено субективни, обикновенно се отсъждат от съдии, които или не са специалисти за всички съдени в момента породи, или имат определени предпочитания към дадени кучета или техните собственици...
Напишете и Вашите мнения по въпроса, ще е интересно и полезно...
Дай БОЖЕ повече истински любители на кучетата у нас!!!


Редактирано от brodnik на 02.08.04 21:24.



Тема Re: За наградите, парите, кучетата и... хоратанови [re: brodnik]  
Автор nori ()
Публикувано02.08.04 21:24



Напълно съм съгласна с теб!Един хендлер наистина не трябва да бъде облечен като....Мариус или пък мишо шмара....
И за мен най ценните титли са САС,САСIB,ВОВ,защото там се сравняват кучета от породата и можеш да видиш до колко кучето ти отговаря на стандарта и до колко е...качествено,а по-нататък е шоу!!!



Тема Re: За наградите, парите, кучетата и... хоратанови [re: brodnik]  
Автор Xлeбapoв ® ()
Публикувано02.08.04 21:30



100% съгласен с мнението ти.

Е, има и още хиляди други дребни и важни детайли ...

Ама те си идват с времето и опита.

А от титлите все пак най-важните са Ch.BG, Ch. на други държави и най-вече Int.Ch.

При CAC и дори при CACIB стават грешки, но за тия се иска време и постоянно доказване на всякъде и при всякакви съдии. Най-трудните титли са и най-сладки и ценни.



Тема Re: За наградите, парите, кучетата и... хоратанови [re: brodnik]  
Автор Naglec (oserator)
Публикувано02.08.04 21:34



Еваларката, брато! Кефиш ме, културен си като... де да знам! Неам куче, ама искам да си взема. Каква порода съветваш?

Chrez naglost kum progres.


Тема Re: За наградите, парите, кучетата и... хоратанови [re: Xлeбapoв ®]  
Автор slanze (NA4INAESHT)
Публикувано02.08.04 21:36



a sega az iskam da popitam ot skoro hodia po izlojbi i kakto kazva zaria VERVAITE MI mnogo e trudno da se zapoznaia i prisaidina kam vasheto obshtesvo obiknovenno si sedia sama s ku4enzata i sapruga i naistina e trudno da ne navleze....
A DALI PAK VIE NE DOPUSKATE TAKA TRUDNO NA4INAESHTITE SE ???

I NAI KRASIVATA JENA VE4E E OMRAZNALA NA NIAKOGO....


Тема Re: За наградите, парите, кучетата и... хоратанови [re: slanze]  
Автор Xлeбapoв ® ()
Публикувано02.08.04 21:42



На следващата изложба няма да сте сами ...



Тема Re: За наградите, парите, кучетата и... хоратанови [re: Xлeбapoв ®]  
Автор brodnik (непознат )
Публикувано02.08.04 21:49



За мен лично Хлебаров е един безспорен капацитет в кинологията и съветите му са изключително ценни за всеки, не само за начинаещите. Титлите, които той споменава, са мечта за всеки собственик на породисто куче, дори напоследък малко да девалвираха.
Наглец, съветвам те да си вземеш куче от рядка порода, само не хъски и самоед. моят син има изключително породисто куче хъски и от две години не пропуска изложба, но при страхотната конкуренция при тази порода няма успехите на моята Голяма японска гейша, която само за три месеца изложбена дейност стана Шампион на България. ЗАВИСИ ОТ ТВОИТЕ ФИНАНСОВИ ВЪЗмОЖНОСТИ КАКВО КУчЕ ДА СИ ЗАКУПИШ.
А ти, слънчице, заповядай още на следващата изложба при мен. Аз съм голям, мнооооого голям, към 140 кила и ходя с гейша, принцеса-хъски, чаровен син и доста хъскита-оръженосци и се казвам Пламен. Ще те запозная, теб и съпругът ти, с всички членове на благороднота киноложко войнство. Стани една от нас!!!



Тема Re: За наградите, парите, кучетата и... хоратанови [re: brodnik]  
Автор RESlDENT EVlL (VOYAGE)
Публикувано02.08.04 21:53



Трябва да подеждава кучето което най-много заслужава. Това което е най-близко до стандарта и най-доброто повдение на ринга. Всички други работи са смешни, от типа че съдията предпочитал опредлена порода, определн цвят и всякакви такиви глупости.
Това е мето мнение.

YOU TALK TO ME ???


Тема Re: За наградите, парите, кучетата и... хоратанови [re: brodnik]  
Автор G.starr ()
Публикувано02.08.04 21:55



E щом ти се заемаш успеха в познанствата и приятелствата е гарантиран



Редактирано от G.starr на 02.08.04 21:56.



Тема Re: За наградите, парите, кучетата и... хората [re: G.starr]  
Автор brodnik (непознат )
Публикувано02.08.04 21:57



Перфектен хендлър и прекрасно куче - за пример!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.