Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:58 28.09.24 
Кучета
   >> Кинология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ЗА ЕЛЕН - РЧТ инфонови  
Автор Honda (пристрастен)
Публикувано31.07.04 19:11



Елен, извинявай че задавам въпрос тук във форума, но искам повече информация за породата на кучето ти. Много сме си я харесали и искаме да си вземем такова. Моля те дай някакъв и-мейл или ми пиши на christinamarinov@yahoo.co.uk
Ние живеем в UK и аз намерих тукашния клуб и наличните развъдници (3 на брой). Дори имат малки за продан в момента, но цената е убийствено висока. Интересува ме възможността за внос от Русия или България. Най-неприятното при вноса е 6-месечната карантина, която 'изяжда' точно периода на приобщаване на кутрето към семейството и началното обучение. Също ме интересува мнението на собственик за социалните качества на породата - съжителство с деца и други кучета - имаме 2 малки дечица и юноша голдън ретривър





Тема Re: ЗА ЕЛЕН - РЧТ инфо [re: Honda]  
Автор Afala (Мокиди - хого)
Публикувано01.08.04 09:14



Карантината май падна преди 2-3 години... или бъркам нещо???
Щото кучета от Европа вече спокойно си щъкат в UK и англичанските зверове завладяха европейските рингове...

Delenda Vratatis!


Тема Re: ЗА ЕЛЕН - РЧТ инфонови [re: Honda]  
Автор dma (irq)
Публикувано01.08.04 11:00



Не е паднала карантината за жалост. Рядко тъпа мярка, ама какво да се прави.

Може от някои държави (нито Русия, нито България са сред тях), да бъде вкарано куче отговарящо на няколко изисквания, без карантина, ама само ако е живяло вече 6 месеца в съответната държава. С други думи, това не ти помага Honda. . Провери и ти ако искаш данните. Името на програмата, по която може да бъде вкарано куче без карантина е PETS.

Най-добре ще е в такъв случай, за да не се изпуснат първите 6 месеца, да се вземе UK кученце.

П.С. Благодаря ти за въпроса, проверявайки данните, открих, че навремето са ме излъгали много неприятно.

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: ЗА ЕЛЕН - РЧТ инфонови [re: dma]  
Автор Honda (пристрастен)
Публикувано02.08.04 00:49



Не е отпаднала карантината за жалост. А програмата PETS не се отнася за куче България или Русия, преминаващо по суша в UK. То е като Параграф 22 - все някъде трябва да стои тези пусти 6 месеца.
BTW днес ходихме да видим малки в един развъдник. Сладурчета. Снимахме и най-новата им придобивка - бъдещ татко, внос от Италия. Утре ще пусна снимките в Уебшотс.



Тема Re: ЗА ЕЛЕН - РЧТ инфонови [re: Honda]  
АвторElen (Нерегистриран)
Публикувано02.08.04 09:37



Туко що се врьщам от Варна. По кьсно ще пиша подробно. А меила ми е elndim@yandex.ru



Тема Re: ЗА ЕЛЕН - РЧТ инфонови [re: Honda]  
Автор Eлeн (надяващ се)
Публикувано03.08.04 13:49



Извинявай за забавянето с отговора, но бяхме на Варненските изложби и едва вчера се прибрахме.
Бързам да те поздравя с избора на породата!
Наистина това са едни прекрасни кучета, които съчетават в себе си качествата на кучето пазач, поддаващо се прекрасно на дресировка и куче компаньон и любимец на цялото семейство.
Като още едно поднвърждение на добрия ти избор е факта, че нашите сръбски приятели Боян и Босилка с Корус и Вася /бяха на Варненските изложби/, също имат като първо куче Голдън Ретривер и трите кучета прекрасно съжитълстват! Както си говорим с Pliampalo, собственичка на голдъна Топси - черно и златно прекрасна комбинация.
Вече си видял снимки на Льова с деца! Проблеми с другото куче и децата няма да имаш, особенно ако вземеш женско кученце. А ако си решил за мъжко, ще трябва да поработиш върху дресурата и възпитанието му, както и за отношението му с другото мъжко куче, но това се отнася до всяка една порода.
За съжаление не съм наясно с тази 6 месечна карантина и за кои страни важи.
Колкото за внос от Русия или България с две думи нещата стоят така: В България най рано догодина ще има кучило. От Русия може да ти съдействаме, като има два вариянта, да си го вземеш от там директно или през България. Преди седмища от Босна и Херцеговина си взеха кученце, сестричка на Льова и имаше вариянт то да дойде на Варненската изложба, но си го получиха със самолет.
И още една идея за теб. В Канада има много добър развъдник на ЧРТ - Калинка. Ето ти линк


А ако от там нямате и 6 месечна карантина, още по добре.
Съветвам те да разгледаш сайта на Крис и да влезеш във форума му. От там ще получиш доста информация.
Можеш да задаваш всякакви въпроси на мен или на Кросс който също се занимава с тази прекрасна порода!
Можем да поговорим и от кои родители, кое кучило е преспективно и за всичко друго което те интересува.



Тема Re: ЗА ЕЛЕН - РЧТ инфонови [re: Eлeн]  
Автор nori ()
Публикувано03.08.04 14:03



Кучетата на канадския развъдник са много големи



Тема Re: ЗА ЕЛЕН - РЧТ инфонови [re: nori]  
АвторEлeн (Нерегистриран)
Публикувано03.08.04 15:06



Това упрек или комплимент е?!?!
ЧРТ определено трябва да са големи, особенно мъжките, а и дамата на снимката не се знае дали не е нисичка
Но ако аз имам мъжкар, който да е в такова съотношение с мен, много бих му се радвала!



Тема Re: ЗА ЕЛЕН - РЧТ инфонови [re: Eлeн]  
Автор nori ()
Публикувано03.08.04 15:34



Комплимент е разбире се!Аз не мога да упрекна куче за външния му вид особено пък ако стандарта гласи да е такова!



Тема Re: ЗА ЕЛЕН - РЧТ инфонови [re: Eлeн]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано03.08.04 18:24



Определено дамата е доста ниска. А иначе мъжките екземпляри са доста едри - например

, мъжкия на развъдника Clanheir, където бяхме в неделя е 77см и 76кг. Тук имам един въпрос, доколко 'благосклонно' се гледа от познавачите на породата 'прошарването' на козината? Видях в стандарта, че е допустимо но не 'в големи граници'. Аз например съм любител на чистия цвят, но знам също че и прошарването се проявява след 2-3 година, така че е невъзможно да се 'види' при кученцата.
Това са адресите на развъдниците в UK:



A това е клуба:





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.