Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:22 03.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Царят и изборите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема НДСВ - управляващи или какво ???  
Автор Див-Бeceн (Тъпо парче)
Публикувано16.07.01 10:18



Много ми е интересен начина на работа на НДСВ и го следя с една тръпка топла и нежна ниско долу в стомаха ... , но в очите и ушите ми се набива и ме мъчи въпроса - защо след като спечелиха изборите толкова категорично и то с мотото, че СДС не са се справили с управлението се опитват всячески да ги привикат в новото управление. То еднаж ли дваж ли та три пъти ли се проваляха разговорите за коалиция ама те не та не - дай да се коалираме. Защо аджеба толкова са ви - нали според предизборните ви лозунги не могат и не са управлявали правилно ... Или тогава сте ни лъгали, а сега ви трябват професионалисти ... или пък ви е ясно, че вие сте некадърници и ще осерете пеизажа та някой трябва да помага за да не го направите ... или пък ви е страх да поемете отговорността за действията си и ви трябва някой коалиционен партньор с когото да си измиете ръцете, когато не дай боже се сговнят нещата и да излезете чисти от лайната. За професионализма на половината ви депутати няма да говоря - те са ясни на по-голямата част от Българския народ. Но все пак поемете си бремето и го изнесете като хора милеещи за България.
Аз казах ХАУ !
P.S. Имам няколко питания по въпроса за депутатите:
1. При неприсъствие на заседание с неуважителна причина - мързел или успиване, ще има ли мерки според кодекса на труда, както при нормално работещите - при 3 самоотлъчки - дисциплинарно уволнение.
2. При несправяне с работата поради некомпетентност какви ще са наказанията ?
3. При злоупотреба със служебното положение ...
4. И т.н. и т.н.
5. И изобщо ще направите ли промени на закона за народния представител, министри и кабинет ?



Тема Re: НДСВ - управляващи или какво ???нови [re: Див-Бeceн]  
Автор kavarmata (винаги)
Публикувано16.07.01 20:47



Депутатите не са работещи.Или за тях работи някой или те за някого. Както си тръгнал да им определяш работно време, съвсем скоро депутат няма да остане в парламента.



Тема ...а пък хитрата Лисана - с двата крака във капана...нови [re: Див-Бeceн]  
Авторчичo (Нерегистриран)
Публикувано18.07.01 11:13




Бесен,
Мадридският готованец не очакваше, че сме толкова загубени и ще лапнем като шарани по нищо незначещите думи "нов морал". Когато резултатите от избора станаха факт, спечелилите изглеждаха като насрани. И това беше много показателно. До изборите мечтата им за достойно представителство в управлението на страната изглеждаше горе-долу така: "ОДС ще продължи да върши черната работа, а ние ще надуваме бузи като известния предводител на дворянството - Киса Воробянинов, и ще се правим високоблагороден елит". Да, ама калъпът се счупи. След изборите стана много по-изгодно носителите на "новия морал" да поискат онези, "неморалните", да управляват (разбира се, под надзора на царските комисари). Но и този калъп се счупи. - Кой ги дърпа за езиците да твърдят, че са носители на "нов морал"? Колкото и да го усукваха след това така и неможаха да махнат прозрачния подтекст, че щом те са носители на "нов морал" значи досегашните управляващи са аморални. Ами ако на теб някой ти каже, че си аморален и след това ти предложи му да вършиш черната работа, ти как ще реагираш? Аз лично бих му казал нещо такова, от което ушите му да зацвърчат като пържоли на скара.
Е, това направи и ОДС.
Здрав бъди.




Тема Re: ...а пък хитрата Лисана - с двата крака във капана...нови [re: чичo]  
Автор LeoS (прахосмукач)
Публикувано18.07.01 12:41



Чичо,
На път е да се счупи още един калъп. От снощи Симеон така е зяпнал от турски апетити, че още не може да я затвори. Защото те започнаха да бъркат и там, дето бият през пръстите. И дето си е заплюто още от януари ;-)
Вече се роди формулата "недоволство в страната от коалицията с ДПС". Въх !
Май ще трябва да изчакаме до петък ...
Тогава ще се разбере докъде е смъкнал потурите Доган.




Тема Nali sam lud po cifrite... *DELETED*нови [re: Див-Бeceн]  
Автор Яceн *;o) (луд за черпене)
Публикувано18.07.01 12:59



Мнението е изтрито от nikssen

Тема Нали съм си луд по цифрите...нови [re: Яceн *;o)]  
Автор Яceн *;o) (луд за черпене)
Публикувано18.07.01 13:05



Една любопитна статистика от последното народно събрание:



Забележете присъствието на Доган - бил е на САМО на 6.5% от заседанията!!!
За нормално работещите това означава, все едно да ходят на работа по 3 седмици в годината. А те всъщност имат толкова отпуска.

От което излиза, че когато Доган ходи в парламента, то това е един вид отпуска за него.

М-Н-О-Г-О любопитен НОВ МОРАЛ се очертава, нали?


-------------
Ясен *<;о)

Редактирано от Яceн *;o) на 18.07.01 13:05.



Тема Просто репликанови [re: LeoS]  
Авторчичo (Нерегистриран)
Публикувано18.07.01 15:21




Лео,
В мъдрите книги пише, че който си го търси, ще си го намери. И колкото повече бърза, толкова по-скоро...
Здрав бъди.
чичо




Тема Re: ...а пък хитрата Лисана - с двата крака във капана...нови [re: чичo]  
Автор Див-Бeceн (Тъпо парче)
Публикувано18.07.01 16:00



Така е !
Пък за новия морал ... какъв е що е ... никой не казва !
На мен може и да не ми хареса този НОВ МОРАЛ - моя си е достатъчно добър



Тема Re: ...а пък хитрата Лисана - с двата крака във капана...нови [re: LeoS]  
Автор Див-Бeceн (Тъпо парче)
Публикувано18.07.01 16:04



ОДС им даде напълно правото да си направят правителство !
Те както са казвали винаги никога няма да се коалират или присъединят към БСП и винаги ще бъдат на противоположното мнение !
Което означава - двупартийна опозиция с напълно противоположни виждания така че правителството им ще си управлява а опозицията ще се джавка




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.