Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:59 20.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Царят и изборите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Честито, ГОШЕ!  
Авторчичo (Нерегистриран)
Публикувано12.07.01 16:54




Честито, ГОШЕ!
Честито, монархисти!
Да ви е жив и здрав Негово Величество Министър-председателят на България!
Случи се най-после нещо, което и ние, републиканците, очаквахме с нескрит интерес и тайна надежда.
ГОШЕ, чичовото, вземи си веднага безлихвения заем и си уший ново официално облекло! И то - бърже, бърже, както казваше един министър-председател. (Не този. Този тепърва ще има да реди бисер до бисер.)
И гледай да не те изпреварят другите царедворци, чиче! Уж всички за нов морал говорят, но знаеш ли ги какво разбират под това. Всеки чете Корана както му изнася. Особено - Доган. И много внимавай и се пази! Между царедворците положително има маскирани неморални седесари. Вглеждай се внимателно. Ти си ми умничък и веднага ще ги познаеш. - Те всички до един са корумпирани и все на мерцедеси се возят. А някои - на два.
Обезателно кажи на шивача си да ти направи по-здрави подплънки на гърдите за да не се отпуска плата от ордените и медалите! И не се стряскай, чичовото, когато те похлопат с шпагата по рамото. Няма да ти вземат умната главичка. Така се прави когато се посвещава някой в рицарско звание.
Ти си нашата голяма надежда да станеш първия ненаследствен княз от Четвъртото Българско Царство, за което се трудиш с толкова жар и неугасим, наистина - комсомолски, ентусиазъм. Бъди уверен, че всички жертви от твоя страна ще бъдат оправдани и ще останеш завинаги в историята на страната ни като Негова Светлост Княз Гошо І фон Дир унд Бг!
Звучи добре. Направо - царствено!
Не намираш ли?




Тема Re: Браво бе Чиченови [re: чичo]  
АвторГOШO (Нерегистриран)
Публикувано12.07.01 17:49



Абе всичко добре но защо по толкоз много пишете - да не ви плащат на буква.
А за мен не се притеснявай - сигурно аз съм ти чичо.Но поне пенсийките ни малко да повдигне човека пък и детските че Муравей всичко отряза като змей.
Чао и по-весело де



Тема Re: Браво бе Чиченови [re: ГOШO]  
Автор Pantarey ()
Публикувано12.07.01 18:16



Гоше, Гоше, като си бъркаш ту в левия празен джоб, ту в десния, нали знаеш какво евентуално може да ти се дигне, ако може?



Тема Re: Браво бе Чиченови [re: ГOШO]  
Авторбaбa ви (Нерегистриран)
Публикувано12.07.01 18:18



Прав си Гошко, сега е модерно да се мълчи и да се отговоря многозначително. Да ама да знаеш, че когато не увеличат пенсиите незабавно и несимволично, П.М. (премиер министъра ) Н.В. С.2 пак ще си трае, а ти ще духаш тапетите.



Тема До Негова Светлост княз Гошо І...нови [re: ГOШO]  
Авторчичo (Нерегистриран)
Публикувано12.07.01 19:01




Гоше,

Извинявай за фамилиарното обръщение, но май още не са те потупали с шпагата тук-таме...

Имаше една песничка на Висоцки със следното весело стихче "Отвечаю популярно для невежд". Не правя паралели. Просто отговарям популярно. Съобразно нивото.

1. Пиша много защото го мога.
2. Не ми плащат.
3. Роден съм като поданик на цар Борис ІІІ.

Но аз също искам да попитам нещо, ГОШЕ:

А на теб кой ти плаща? Гледам, че много усърдно си четеш собственото мнение, та да изглежда сякаш е заинтересовало много читатели! А това е много плоско самозадоволително номерче, трябва да признаеш.

Или те проверява работодателят ти, ГОШЕ? А? И кой е той? Смееш ли да го назовеш? Защото, ако някой те проверява, и както не го можеш, а само си надписваш точки по най-елементарния бакалски начин, не само че нищо няма да изкараш, ами вместо да изпишеш вежди, ще извадиш очи. Май ще ти дърпат ушенцата, ГОШЕ! Ще ти се размине май благородническата титла.

Но не тъгувай. Това си има и добрата страна. Вместо за официално облекло ще си похарчиш безлихвеното заемче за кисело мляко. Знаеш ли колко кисело мляко можеш да изядеш за тези пари? - Няма да ти стигне един живот ако след всяко бурканче благодариш на Величеството Му. А да не благодариш ще бъде много невъзпитано от твоя страна. Мама не те ли е учила първите шест години?

Жалко, че толкова ти ходатайствах пред обществеността! Не оправда надеждите ни да станеш княз. От човек, който си надписва и бие в кантара княз не става. Даже и свестен бакалин не става от него, та камо ли достоен член на свитата Му.

А гърмеше за "новия морал", нали? И колко другите са корумпирани и продажни! Поне да беше прочел Библията, та да знаеш, че преди да видиш сламката в окото на ближния си, трябва да извадиш гредата от своето око. Но и на това мама не те е научила през първите шест годинки.

Разочарован съм от теб, ГОШЕ. Много съм разочарован. Никакъв царедворец не става от теб. И може би по-добре за царя, защото такива като теб първи ще завият "разпнете го" когато не им даде бурканчето с кисело мляко.





Тема Re: Не си прав чиченови [re: чичo]  
АвторГOШO (Нерегистриран)
Публикувано12.07.01 23:55



За да ти докажа че обвиненията ти са неистински няма да ти отговарям в мойте мнения а само на твойте - впечатли ме ако не е лагя дек си живил при Борис - 2. Со по - здрави Гошо



Тема Re: Браво бе Чиченови [re: бaбa ви]  
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано13.07.01 01:12



Ами след толкова дрънканици и политика от рода"не ме гледай какво правя, слушай ме какво говоря" - време е. Как всички политици взеха да си мерят приказките , а? Добро начало, бих казала!

Всичко тече, всичко се мени!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.