Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:21 28.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Царят и изборите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Тука едно не ми е ясно!!!!!!!!!!!нови  
Авторnone (Нерегистриран)
Публикувано09.07.01 02:51



Защо клубът се казва царят и изборите? Нима страната ни не е република!? Къде е този цар да го видя. Симеон може да е бил кандидат за цар едно време, но вече не е. Фактът, че се кандидатира за премиер, показва, че той се отказва от монархията, така че сменете името на клуба. Ако наистина иска монархия, защо не започна с това предизборната си кампания? Или нямаше толкова много балъци да му се вържат на акъла!? Но нали сме си прост народ дай да вяряаме на всеки срещнат!!!



Тема Re: Тука едно не ми е ясно!!!!!!!!!!!нови [re: none]  
АвторEL (Нерегистриран)
Публикувано09.07.01 11:04



По същата причина, поради която Симеон изпълнява функциите на юридически лидер на коалиция НДС2, без да е такъв. Българите, включително и някои държавни институции имат слабост съм всичко, което идва от вън да го приемат по специален начин. Симеон е морален лидер на спечелилата коалиция, а не по закон. Симеон е цар според родословното му дърво, а не според конституцията на РБ, но изглежда царедворският бацил е обхванал повече хора, отколкото си мислехме. Чудя се , дали навън ни уважават или ни се подсмиват за това поведение. Дано всичко свърши по-бързо, защото България съвсем ще загуби облика си на демократична парламентарна република. А това не е без значение за бъдещето на страната ни.



Тема Re: Тука едно не ми е ясно!!!!!!!!!!!нови [re: EL]  
АвторCattlekiller (Нерегистриран)
Публикувано09.07.01 11:16



Едва ли ни уважават навън. След рекордната смяна на Големия брат Русия с Големия брат САЩ, едва ли е останал някой който да ни уважава.
Едни наши съседи поне ги побомбандираха преди да се наведат напред. Ние го направихме даже преди да ни помолят.
Докато избора на Симеон е крачка напред по посока уважение. Защото този избор беше направен въпреки заръката на Буш и един куп "Християн-демократи" да изберем когото трябва.



Тема Re: Тука едно не ми е ясно!!!!!!!!!!!нови [re: Cattlekiller]  
АвторEL (Нерегистриран)
Публикувано09.07.01 11:54



Аз питам за правната страна на въпроса. А дали ни уважават или не заради изборите на 17 юни ще се разбере по-нататък. За сега всички са много учудени и чакат какво правителство ще имаме. За мен е много важно дали новият морал включва спазването на закона, или отново ще вървим според максимата "повече сме , можеме всичко". за това става въпрос. Симеон не може да бъде извън закона. Едно е да имаш морална отговорност, друго е законова. Видяхме какво стана в САЩ на изборите - закона определи победителят, а не моралът. Така е в правовите държави. Май ми омръзва да следя всеки ден ,какво не казва галеникът на народа "цар" Симеон II .



Тема Re: Тука едно не ми е ясно!!!!!!!!!!! [re: EL]  
АвторCattlekiller (Нерегистриран)
Публикувано09.07.01 11:56



Ами добре щом ще си говорим с факти. Би ли ме осветлила кой точно закон нарушава Симеон в момента с това, че е морален водач на движението, а не юридически?



Тема Re: Тука едно не ми е ясно!!!!!!!!!!!нови [re: Cattlekiller]  
АвторEL (Нерегистриран)
Публикувано09.07.01 12:07



От досегашната практика, след избори или правителствена криза, президетът води преговори с лидерите на партии и техни функционери (членове). Изброй един от постовете, които заема Симеон в коалицията НДС2 или партиите от които е съставена. Той все още няма регистрирана партия.



Тема Re: Тука едно не ми е ясно!!!!!!!!!!!нови [re: EL]  
АвторCattlekiller (Нерегистриран)
Публикувано09.07.01 12:13



Това е "от досегашната практика", а не законово положение. Няма нарушение. А това че няма партия е заслуга на сините слуги по високите етажи на съдебната система. Въпреки, че ми е все едно дали ще има партия или не.



Тема Re: Тука едно не ми е ясно!!!!!!!!!!!нови [re: Cattlekiller]  
АвторEL (Нерегистриран)
Публикувано09.07.01 12:50



". А това че няма партия е заслуга на сините слуги по високите етажи на съдебната система." или е заслуга (волна или неволна) на юристите на НДС2. Защото благодарение на този факт , сега Симеон хем е лидер , хем не е. Зависи кое му е по-угодно. Защото ако беше регистриран лидер на движението много по-трудно щеше да се измъкне пред избирателите си от поемамне на отговорност за управлението на страната т/е. да не углави кабинета. Абе има нещо не много точно с това движение и някои ходове. И все още ми се струва, че далаверата на народа не е много сигурна от избора на човек стъпил на много нива на властта - парламент (чрез мнозинството и правилника им), цар- не цар, премиер - не премиер и Врана, като най-сигурно убежище на територията на България.



Тема Re: Тука едно не ми е ясно!!!!!!!!!!!нови [re: EL]  
АвторCattlekiller (Нерегистриран)
Публикувано09.07.01 12:59



Стига с тези локуми за трудното непоемане на отговорността. На избирателите му изобщо не им пука дали е юридически лидер на партията.
Освен това ще бъде премиер. Ако не стане ще обсъдим въпроса.
Освен това е ясно, че ако беше дошъл малко по-рано, такъв избирателен закон щяха да му спретнат, че да не може да стъпи в България.



Тема Re: Тука едно не ми е ясно!!!!!!!!!!!нови [re: Cattlekiller]  
АвторEL (Нерегистриран)
Публикувано09.07.01 13:18



Няма друг бивш цар от бившите соц. страни, приет така безапелационно от властите ( не зависимо от вида на мнозинството), така че надали някой щеше да му спретва специални закони след толкова години. Имам сестра женена във Франция, за която ту можеше да има двойно гражданство ту не можеше, в зависимост от това кой управляваше. Сега някои пак не могат. На Симеон никой не му е отказвал досега нищо. За това ме е яд. Но да почакаме, да видиме. Ти наистина ли си толкова убеден, че това е доброто за България, или имаш други причини да защитавщ сегашното мнозинство начело със Симеон???




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.