Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:27 02.07.24 
Я! Архивите са живи
   >> Царят и изборите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ДО ЧИЧО, КАКА И БАБА МИнови  
Автор Dobrata (непознат )
Публикувано27.06.01 22:16



Моля цялото здравомислещо семейство да ми помогне да убедим много от тези хора, че нещо не им е в ред! Ако не може - ще се видим по уговорка, ще пием по едно и ще гледаме сеир. Но може би те не искат да бъдат уговаряни? Те, може би, знаят много добре чия поръчка изпълняват и си си се подхилкват тайно? Тежко им!!!



Тема Re: Като оторизиран представител нанови [re: Dobrata]  
Автор Pyмянa (дубльор на kaka)
Публикувано27.06.01 23:08



един член на това семейство, мога да заявя, че времето за убеждаване с аргументи мина. От тук нататък убеждаването ще става с фактите, такива каквито са.



Тема Re: Като оторизиран представител нанови [re: Pyмянa]  
Автор Dobrata (непознат )
Публикувано27.06.01 23:10



Благодаря, Румяна, права сте, но аз си търсех Чичо!



Тема Re: Чичо няма да се забави,нови [re: Dobrata]  
Автор Pyмянa (дубльор на kaka)
Публикувано27.06.01 23:16



а нали питаше и за каката?



Тема Re: Чичо няма да се забави, [re: Pyмянa]  
Автор Dobrata (непознат )
Публикувано27.06.01 23:18



Ти не си моята КАКА, но нищо лошо, можеш да меи станеш кака.



Тема Re: ДО ЧИЧО, КАКА И БАБА МИнови [re: Dobrata]  
Авторчичo (Нерегистриран)
Публикувано28.06.01 12:56



Здравей, Добричке!

Много ми е приятно, че не си ме забравила. Много ми е приятно също, че събираш около себе си хора, които не считат, че яката попръжня е най-стабилния аргумент в който и да било спор.

Няма начин да не се повторя. - Все трудни въпроси поставяш!

Убеждаването на някого в нещо нито е толкова лесно, нито толкова просто. За това си има цяла наука, в която не съм специалист. И не само че не съм специалист, но съм и много далече от това умение. Но понякога, като дилетант, си мисля, че убеждаването може да бъде или много благообразно, ако съвпада с личните ни убеждения, или да бъде наречено манипулация, пропаганда, измама и т.н. Въпросът става още по-сложен, ако честно се опитаме да анализираме на какво се основава нашата собствена убеденост в една или друга кауза. Имаме ли някакви резерви? Не ставаме ли фанатици?

Аз не считам, че хората, които не споделят моите убеждения, са малоумници, но искам да направя една сериозна уговорка. Не считам за малоумници само тези, които имат солидни, аргументирани доводи в защита на своята кауза и ги излагат разбрано, без увъртания и без опити да обиждат събеседника си. Всичко останало възприемам като несериозни упражнения по остроумие. А упражненията по попържане въобще не ги възприемам. И казвам това не защото съм си чичо или някакъв съсухрен моралист, а просто от елементарно чувство за ред. Ако ще дискутираме - да дискутираме, а ако ще се псуваме, дайте да си го кажем от самото начало, че да знам от къде да ги почвам. Да не си помислят някои, че не го мога. Това и последният хамалин го може. Такова мога да им кажа, че ушите им ще зацвърчат като пържоли на скара. Обидата обаче никога никого в нищо не е убеждавала, освен в безсилието на убеждаващия.

Съвет как да се убеди някого в нещо не мога да дам. Знам само, че това не става с рога напред. Натрапването на една идея, дори с блестящи аргументи, води като правило до отхвърлянето и. Човек трябва сам да постигне истината. А истината в обществения живот не е абсолютна, както са абсолютни природните закони. Тя в значителна степен е субективна. И колкото по-развит е субектът, толкова по-многостранна е тази истина. За малкия, необразован, отруден и измъчен човек, чийто кръгозор рядко се простира по-далеч от паницата, истината е също толкова малка, едностранна, елементарна. Ограниченият човек има усещане за постигната истина. Затова неговата истина може лесно да бъде подменена. Той може лесно да бъде манипулиран, но трябва ли заради това да бъде наричан малоумник? И, понеже още сме на изборна вълна, нека се запитаме: а къде бяхме ние, уж по-умните, уж по-интелигентните? Как спорехме? Как убеждавахме? Или гледахме на изборите като на спортно състезание? Като на увеселително представление?

Няма сега защо да се преструваме. Не са виновни хората, че повярваха. Виновни сме ние, "многоумните". Ние не успяхме (а направихме ли си въобще труда) да отворим очите на хората дори за такава елементарна истина, че колкото повече се обещава, толкова по-малко се изпълнява. И това е било винаги, във всички времена и народи. И не само по време на избори. Сякаш беше много отдавна измамата с обещаните високите лихвени проценти на финансовите пирамиди.

Ние, "умните" не успяхме да отворим очите на хората дори за нещо уж съвсем очевидно: че Симеон Сакскобургготски е цар. Действителен цар. Никога не е абдикирал. И не си е сменял поданството. А няма действителен цар, който да не си иска трона. Ако не си го иска той отдавна да се е отказал от него. И когато един ден хората, на които ние "умните" и "интелигентните" гледаме от високо, си отворят очите и прозрат парадоксалното недомислие, което са направили - да гласуват за цар, но против монахрията, ще блесне и нашето, на "умните", тъпоумие. И всичко това - след като години наред ни е втълпявано за печалните резултати от интелигентското високомерие в Германия през тридесетте години. - Хубав пример защо една истина не трябва да бъде втълпявана.

чичо



Тема До убеждаващите.нови [re: Dobrata]  
Автор lntellnside (мъж)
Публикувано28.06.01 14:40



Ми айде убедете ме. Да видим какви са ви аргументите. Само че имайте предвид следното:
1. Не съм гладен.
2. Не съм беден (не съм и богат).
3. Имам работа и печеля сравнително добре от нея (не съм реститут, братовчед и шеф на борд на директори).
4. През последните 4 години жизненото ми равнище се вдигна 2 пъти (виж точка 3 - това в скобите).
5. Не вервам докато не пипна.
6. Принцип - надеждата е лош съветник. Надеждата не дава хляб. Надеждата е бягство от реалноста.
Иначе търпя убеждаване , но само с доводи и факти - не със слухове и празни приказки. Още по-малко със словоохотливост на дървен стол.
Айде успех.



Тема Re: ДО ЧИЧО, КАКА И БАБА МИнови [re: чичo]  
АвторИнa (Нерегистриран)
Публикувано28.06.01 14:57



Аз съм от хората, които повярваха. Аз знам, че обещанията не могат да се изпълнят, и мисля,съм от тези, на които казваш "интелигентни". Знам всички доводи, които можеш да изтъкнеш, разбирам ги, приемам ги. И въпреки всичко повярвах. Сега познай на какво повярвах?



Тема Re: ДО ЧИЧО, КАКА И БАБА МИнови [re: Инa]  
Автор Pantarey ()
Публикувано28.06.01 16:21



На способностите и уменията на Астор



Тема Re: ДО ЧИЧО, КАКА И БАБА МИнови [re: Dobrata]  
Авторбaбa (Нерегистриран)
Публикувано29.06.01 09:56



Ей ма на!

Трудно можеш да убедиш някого, ако той не иска да бъде убеждаван! Най-малко можеш да го убедиш, ако се нахвърлиш върху него - проявява се инстикта за самосъхранение.Има хора с много развита първа сигнална система и втората, ама ич я няма.
Не мога да гледам сеир!
"Който иска да служи на народа си, не трябва да си служи с народа си"
Ст. Михайловски "Възвание към избирателите"
Сега се случи точно това.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.