Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:56 25.04.24 
Я! Архивите са живи
   >> Царят и изборите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Ще ходим ли пак на барикадите?  
Автор Bepвaйтe ми (непознат)
Публикувано19.06.01 09:14



Неведнъж вече споменах тази дума...
Та това ми е въпроса...
Що се отнася до мен-отговора ми е твърдо ДА!!!

Вервайте ми...


Тема Re: Ще ходим ли пак на барикадите?нови [re: Bepвaйтe ми]  
АвторAндpo (Нерегистриран)
Публикувано19.06.01 09:36



Чакай, бе човек, чакай все пак да видим к'во могат царските хора. Може пък те да се окажат не по-лоши от СДС. Много, ама наистина много се съмнявам, че са способни и кадърни, но нека да ги видим първо, пък после ще говорим. Да не би пък всички свестни хора да са в СДС, а всички извън СДС да са боклуци? И аз съм си седесар, и аз си харесвам Иван Костов и смятам, че най-добрият вариант за България беше ново правителство на Костов и СДС, ама не стана! Дай да не ставаме като комунистите - който не е с нас, е против нас, той е враг, боклук, мръсник и така нататък! Естественият партньор на СДС е царското движение, а не турците или комунистите. Виж само колко бивши седесари има при царя, те какво, да не са станали комунисти случайно? Най-важното в момента е да се изолират комунягите и турците от властта. Гледай го Доган - очичките му блеснали, задъхва се и пръскайки слюнки обяснява как щяло да има турчин - министър! Е, по-добре министър да е някой седесар, примерно Софиянски или Надето Михайлова, отколкото Доган. За комунягите няма нужда от коментар - те два пъти бяха на власт и ни докараха Лукановата зима '90 и Виденовата зима '97. Пак повтарям, приоритетите на царя, поне във външната политика, се покриват с приоритетите на СДС. Ти какво искаш - СДС върла опозиция, а царят управлява в коалиция с Доган? Каква опозиция ще бъдем заедно с комунистите? Нали те само напук ще гласуват "за", когато СДС гласува "против" (обратното също е вярно), и тогава царят ще си стои непоклатим и ще прави каквото си иска. Каква опозиция ще бъдем с 50 депутата? Много по-добре е да влезем в коалиция с царя, тогава ще имаме 170 депутата и ще останем в управлението. Ето така ще бъдем коректив на царското правителство, а не като стоим в парламента и упорито гласуваме "против", "против", "против"... Пък ако царят се осере тотално, което е много възможно, винаги можем да излезем от коалицията и да преминем в опозиция, като "поведем народното недоволство" и "изведем народа на барикадите". Забелязваш ли колко пролетарски-революционно звучат тези изрази? нали се сещаш коя партия все за такива действия говореше? СДС вече не е митингаджийска партия, а реална политическа сила, и не ни подхожда да действаме с улични методи.



Тема Re: Ще ходим ли пак на барикадите?нови [re: Bepвaйтe ми]  
АвторMlMl (Нерегистриран)
Публикувано19.06.01 09:42



RAZOCHAROVANA SAM OT TAPASHKIA NAROD I NEKA KOITO GO DOVEDE TSARIA I DA SI GO SVALI, AMA LOSHOTO E CHE TEZ DETO GLASUVAHA ZA NEGO NE STE IZLEZAT NA BARIKADITE AMI STE SI PIAT RAKIITE I STE SE OPLAKVAT KOLKO SA ZLE, A DRUGITE PAK STE SA NIAKADE PO POLETO. ZASTO E TOLKOVA TAP TOZI NAROD



Тема Re: Ще ходим ли пак на барикадите?нови [re: Aндpo]  
Автор Xлeбapoв ()
Публикувано19.06.01 09:45



Бъркаш мой човек. Комунягите не са съюзници на жълтунгерите, те СА НДСВ ! Никакви коалиции с тях - като са спечелили изборите да си носят и отговорността за властта. Иначе ще стане като по Берово време - не се знае кой пие, кой плаща !

А ние - ние пак на барикадите. Имаме ли друг избор ? Освен това "барикадите" могат да бъдат навсякъде - медиите, улиците, всеки на работното си място, дори нет-а... Аз вече съм на барикадата. Моята си. При мен жълтунгерите не могат да минат. Не фърфът !



Тема Андро,нови [re: Aндpo]  
Автор Bepвaйтe ми (непознат)
Публикувано19.06.01 09:48



Виж кои именно са царските хора и се замисли колко струват и какво могат...
Вече споменах,че аз нямам намерение да деля отговорността за бъдещия провал на България с царедворците...нито с турците
По-добре сам и в опозиция,отколкото царски шут...
По-добре "пролетарски-революционно", отколкото безмозъчно и като овца...
По-добре на барикадите,отколкото на "Шишман" на опашка за пари и пържоли...

Вервайте ми...


Тема Re: Ще ходим ли пак на барикадите?нови [re: Bepвaйтe ми]  
Автор Potencialen emigrant (trup)
Публикувано19.06.01 12:14



Shte hodim, kyde shte hodim? :-))))



Тема Айде стига с тия барикадинови [re: Potencialen emigrant]  
Авторlntellnside (Нерегистриран)
Публикувано19.06.01 12:21



Ставаш смешен вече. Остави ги малко да видим до къде ще я докарат. Костов им сложи коловоза, така че нямат голям избор. Ако излязат от него, ще се разбере веднага. Остави ги, или ще ги бъде или не. Ще се разбере до 100 дни. Барикадите са най-лесното. Но няма да има нужда от тях. Народа сам ще го изяде с парцалките ако се издъни. Както го избраха така ще се изплюят отгоре му. Това е народ, бе.



Тема Re: Айде стига с тия барикадинови [re: lntellnside]  
Автор Potencialen emigrant (trup)
Публикувано19.06.01 12:50



Ebasi naroda, chestno.



Тема Re: Айде стига с тия барикадинови [re: lntellnside]  
АвторAндpo (Нерегистриран)
Публикувано19.06.01 13:35



И аз това разправям, ама... Дайте да ги видим какво могат тия царедворци. Те каквото и да направят, ако ще наистина да завалят пържоли от небето, тъпият народ, дето гласува за тях, пак ще почне да ги псува. До 3 месеца гласовете ще са им паднали наполовина, а до 1 година... Така че - споко



Тема Re: Ще ходим ли пак на барикадите?нови [re: Bepвaйтe ми]  
АвторStalker (Нерегистриран)
Публикувано19.06.01 13:46



Да, училите-недоучили студентчета, може и да ходят ...,
нали познават живота само от страниците на учебниците си ...:)
Дядо ми имаше една приказка ( и много често ми я напомняше ):
- Туй дет' го пише у книгите - не се ражда по нивите!
Така че ..., студентчета-недоносчета, може отново да ни стретнат
някаква ( каква да е ) барикада, само и само да се докажат ... щото иначе
хич ги няма ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.