Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:22 30.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Царят и изборите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Добре бе, к'во толкова?  
АвторAндpo (Нерегистриран)
Публикувано18.06.01 14:26



И к'во толкова е станало, та се радват всички комунисти и турци? С2 има пълно мнозинство, следователно може да прави каквото си иска в парламента, без да му е нужна подкрепата на турците. А на комунягите единствената радост е, че СДС загуби изборите, обаче нека да не забравят, че С2 по никой начин не е комунист и едва ли ще тръгне с онези, които го изгониха като дете от България, а после поругаха и гроба на баща му. В движението на С2 има достатъчно хора, които само като чуят думата "комунист" и им настръхват косите. Така че поне това е сигурно - новото правителство НЯМА да е комунистическо! Големият въпрос днес според мен е следният: трябва ли СДС да влезе в коалиция със С2, или да го остави сам да си троши главата?



Тема Re: Добре бе, к'во толкова?нови [re: Aндpo]  
Автор Bepвaйтe ми (непознат)
Публикувано18.06.01 14:32



Ако СДС иска да защити постигнатото досега няма да влезе в коалиция с т.нар."цар"
Иначе ще е страшно...и ще значи,че СДС е предпочело партийните интереси...което ще е непростимо...
Ако аз бях PR-шеф на СДС щях да избера девиза "Гражданин,а не поданик"-пък нека после ми говорят за негативна кампания....

Вервайте ми...


Тема Re: Добре бе, к'во толкова?нови [re: Bepвaйтe ми]  
АвторAндpo (Нерегистриран)
Публикувано18.06.01 14:43



Аз също смятам, че не трябва да се прави коалиция с царя - щом е спечелил пълно мнозинство, значи хората са му гласували доверие да управлява сам, а не да дели отговорността с други. От друга страна обаче, седесари като Софиянски например като нищо могат да тръгнат с царя въпреки евентуално решение на СДС да не се прави коалиция... А това може да доведе до разцепване на СДС, което е най-лошият възможен вариант. Така че може би е по-добре да се направи коалиция, само и само да се запази единството в СДС, макар че на мен лично този вариант не ми се нрави. Ами я си представи - СДС отказва, царят предлага на комунягите и те се съгласяват! Какво ще стане тогава... просто не ми се мисли... Но пък съм сигурен, че ако С2 тръгне с комунягите, в собствената му парламентарна група ще се надигне яко недоволство, ама наистина много яко! Щото Емо Кошлуков например може да е всчкакъв, ама комунист поне със сигурност не е!



Тема С риск да ме оплюеш...нови [re: Aндpo]  
Автор Bepвaйтe ми (непознат)
Публикувано18.06.01 14:55



... в момента мисля,че Врагът е общ...и в случая е позволено дори разбирателство с комунистите, отколкото със смиончовците...
Иначе ще е предателство към "...ЗА ЧИСТА И СВЯТА РЕПУБЛИКА..."-както е казал най-великият БЪЛГАРИН!!!
И като казвам "враг"-имам предвид враг на България....

Вервайте ми...


Тема Е хайде, хайденови [re: Bepвaйтe ми]  
АвторAндpo (Нерегистриран)
Публикувано18.06.01 15:23



Не съм съгласен - няма по-лошо, гадно, мръсно и долно нещо на света от комунягите, и по никой начин не трябва да се съюзяваме с тях. Какво толкова лошо може да направи С2, дето още да не сме го виждали? В най-лошия случай ще ни докара до просешка тояга, подобно на Жан Виденов, и след това ще бъде натирен да си ходи в Мадрид заедно с цялата си рода. Нали С2 каза какви ще му бъдат приоритетите - няма да махне валутния борд, ще дерзаем за членство в НАТО и ЕС, тоест няма да има коренна промяна в сравнение с политиката на СДС. Така че - никакъв съюз с комунистите, нека С2 да си управлява сам - може пък и да се окаже кадърен, макар че много, ама много се съмнявам.



Тема Изпуснахте НАЙ-ВАЖНОТО!нови [re: Aндpo]  
Автор Яceн *;o) (ентусиаст)
Публикувано18.06.01 15:30



За да работи демокрацията и да има някакъв коректив, е НЕОБХОДИМА СВЯСТНА ОПОЗИЦИЯ!
Ако СДС милеят за БГ те трябва да се нагърбят със задачата да са такава опозиция.

Широката коалиция е - "Дайде да дадем". А като няма от къде, всеки ще вика - "Ми що ВИЕ не дадохте?!"




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.