Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:39 25.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Царят и изборите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Защо ще гласувам за царя.нови [re: SDS]  
АвторCЛAДУPAHA (Нерегистриран)
Публикувано17.06.01 00:08



САМО СИМЕОН!!!ДОЛУ СДС-СТИГА МУ...



Тема Re: Никакъв джедай не си ти!нови [re: Kpиc]  
АвторCЛAДУPAHA (Нерегистриран)
Публикувано17.06.01 00:11



ЕЙ,КРИС-НА КОЛКО ГОДИНКИ СИ?
НЕ МИСЛЯ,ЧЕ ДЖЕДАЙ Е НЕГРАМОТЕН...
ПО-СКОРО СИ ТИ НЕДОБРЕ ОСВЕДОМЕНА...



Тема Re: Гласувай за царя! - защо не?нови [re: lntellnside]  
АвторPocи (Нерегистриран)
Публикувано17.06.01 00:17



1. Смятам, че все пак е алтернатива. Гледната му точка (и на екипа му) е съвсем различна от тази на ОДС и на цялата инертна българска "интелигенция".
2. За това кой е достоен и кой не е не мога да съдя само по общия хор в пресата.
4. Мъдрият не влиза в тона на истеричните. Това е най-малкото, което мога да кажа относно мъдростта на Симеон. Не знам дали е чак мъдър, но поне има здрав разум и е напълно лишен от злоба - това ми стига.



Тема Re: Защо няма да гласувам за СДСнови [re: part]  
АвторPocи (Нерегистриран)
Публикувано17.06.01 03:04



Рядко давам мнения, но след като прочетох твоето, part, не мога да се въздържа. Имам чувството, че поне половината от хората тук живеят на Луната и получават информация за България през голямо разстояние, може би по Интернет...
Започвам поред - за part:
1. Намам високо мнение за периода 1990-97 г. в България, но за да бъда точна - между 1995 и 1997 г. направих довършителните работи на жилище 50 кв. м, обзаведох го и си купих компютър. От 1997 до края на 2000 г. не можах даже един нов малък принтер да си взема и си карах с матричния. Колкото до Интернет и мобилните телефони - и комунистите ни говореха за големия прогрес по тяхно време и все благодарение на тях (аз пък мисля, че въпреки тях, световният прогрес така или иначе ни влачи по малко).
2. "защото въведоха в държавата правила и сега много по-трудно могат да се укриват данъци" - къде ги видя тези правила? Правилото е едно - "Аз управлявам, аз съм силен и затова винаги съм прав!" Колко идиотски правила бяха въведени с отвратителното оправдание "Това българските условия го изискват!". Като че ли ние имаме друга анатомия! Данъците са високи когато некадърни управници искат лесно да напълнят хазната - не че успяват особено. Не вярвам, че хазната е пълна, вземат се пари от постъпления, които са необходими за развитие и поддръжка в някой сектор и се наливат в някоя губеща дупка - и така докато всичко се изяде, буквално.
3. Осигуровките - не съм специалист, но има нещо гнило. Разбирам да ми вземат процент върху това, което реално печеля, а не върху min 2 min заплати когато от тази фирма не изкарвам понякога и една минимална на месец.
4, 5. Не искам никой да ми осигурява лекар, искам аз да си го осигуря, срещу заплащане, но тогава да не плащам здравни осигуровки и да не си тровя нервите и с лекарска бюрокрация.
6. За 45 марки месечно колко разговора набираш, защото и аз толкова плащам, но почти не говоря? 1,5 DM/мин. е реална сума, ако говориш и с БТК, също реално.
7. Ако ОДС управлява още няколко години е на път да съсипе и пристанищата и плажовете например. Язовирните стени са зарязани от 12 години, и през последните 4 нищо не се прави за рехабилитацията им поне, добре, че се строят с много запаси и още не е залято някое населено място.
8. А защо е затъваща корабостроителницата? Поне на регионално ниво тя има място на пазара, но закриването е по-лесно отколкото да я изправиш да стъпи на крака и да я продадеш изгодно. Поне по-рано да я бяха продали.
9. Изместваш същността на въпроса, а той е: защо при равни (че и по-малки) доходи държавни служители имат несравнимо по-висок стандарт от простосмъртни частници и техните служители? Ще ти кажа - някои от администрацията откровено изнудват хората за подкупи, други не ги отказват като им ги дават, а една немалка част от тях не искат пари, а работа. Последните може и да ти звучат добре, но те според мен са най-опасни - те използват привилегированото си положение на пазара на труда и разказват играта на конкуренцията. Колкото до Слави и Симеон - по-добре не им надничай в канчето, парите им не са от държавния бюджет.
11. С такова качество на управление на всеки 4 години мандат можем да прибавяме по 20 години плащане. Благодаря! Подходът е грешен.
12. На Иван Костов не му омръзна да ни препраща към съда. Това е като борба с рака чрез хирургична намеса. Бъркате причината със следствието. Смятам, че точно правителството и парламентът са отговорните държавни власти, които определят дозата на контрола на държавата над гражданите, както и формата на този контрол и начините, по които администрацията общува с гражданите. Така, че това за съда Костов да го разправя на баба ми. Впрочем м-р 10% не е в съда по същата причина, по която и Костов не е в съда - според тях не е престъпление да се пълнят касите на СДС с пари на "черни капиталисти", явно и според прокуратурата не е.
13. В конкурси съм участвала и от едната и от другата страна - и от двете е отвратително. Като започнеш от организацията (по махленски) и стигнеш до всички тънки сметки и на едната и на другата страна, игра на нерви, кой кого ще надхитри, администраторска некомпетентност - въобще цялата ориенталщина на българина е в разцвета си по време на конкурс! СДС нищо не промени поне в своя стил, като се пишат на големи европейци.
14. А да си чувал нещо за законите при отпускане на кредити? Тях кой ги създава, банките ли?
15. Сега групировките са толкова проправителствени, че трудно можеш да ги различиш от него.
16. Веднъж една шефка на държавна дирекция на градско ниво ме заплаши, че ще ме накаже (през 2000 г., несправедливо, естествено), а аз и казах, даже на шега, че ще се оплача. Последва див рев: "Какво-о-о?" и нареждане към служителката й да ми оформи документа за наказанието. После, слава богу и мина. "Слава богу", защото ако беше ме наказала, освен всички неприятности, нямаше да мога да свърша услугата на клиента си и той щеше да загуби още много време и пари. От тогава съм по-предпазлива, не защото нямам гражданска позиция, а защото рискувам да проваля клиентите си. Това не единичен случай, стандартът на административното обслужване по времето на ОДС!
"С негативизъм напред не може да се върви." - много е вярно, но не означава да търпим и още повече да поощряваме всякакви простотии на управляващите като ги преизбираме. 4 години стигат, да вървят да се анализират.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.