Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:58 30.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Царят и изборите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Защо няма да гласувам за СДС  
Авторsomeone (Нерегистриран)
Публикувано12.06.01 14:50



1. Zashtoto standarta na jivot v stranata izobshto ne e po-visok ot vremeto, kogato vzeha vlastta.
2. Zashtoto ne namaliha danucite.
3. Zashtoto ne znam kude mi otivat parite, koito chestno i potchetnno dava za danuci, socialni osiguryavane i pensionno osiguryavane.
4. Zashtoto si plashtam zdravnoto osiguryavane, a kogato otida na lekar chakam polovin chas da mi populvat dokumentite i me preglejdat za 5 min.
5. Zashtoto utre ako se razboleya seriozno znam che nikoi nyama da me lekuva kakto tryabva i gospod da mi e na pomosht.
6. Zashtoto 4 godini ne pushana 2-ri GSM licenz, blagodarenie na koeto cenite na MobilTel sega sa: za SIM karta i GSM s 3 (!!!) godishen dogovor - 200 marki, za 1 min razgovor - 1 marka i polovina plus mesechnata taksa v koyato ne se vkluchvat nikakvi minuti. Za sravnenie v Germania za 45 marki poluchavash GSM sus SIM karta i razgovorite sa 0.20 marki na minuta. Za razlikata v standartite, koyato pravi razlikata v cenite oshte po ujasna, nyama da spomenavam.
7. Zashtoto susipaha Balkan (kosveno, prodavaiki go na kompaniata predlojila nai-golemia podkup)
8. Zashtoto skapaha Varnenska korabostroitelnica. V momenta tam rabotyat nyakolko golemi chastni firmi s izvestni sobstvenici, koito polzvat suorajeniata na firmata absolutno bezplatno za chasten koraboremont!! 3000 dushi ostanaha bez rabota - tova sa 3000 danukoplatci!!!
9. Zashtoto poluchavam zaplata kolkoto edin deputat, obache ne moga da si kupya kola kato negovata (daje ne moga i da si mechtaya)
10. Zashtoto ne iskam da se maham ot Bulgaria i ne mi e vse edno dali shte produljim taka.
11. Zashtoto ne mi se chaka 20 godini za da vidya realno podobryavane v standarta za jivot.
12. Zashtoto ne vidyah mistur 10 procenta v zatvora.
13. Zashtoto turga za zdravnata kasa go specheli moshennicheska firma, a zagubiha chestni BULGARSKI firmi s mnogo po-niski ceni, koito predlagaha mnogo poveche i nai-vajnoto - parite shtyaha da ostanat v bulgaria!
14. Zashtoto bankata iska da i dam pari za da mi dade pari.
15. Zashtoto durjavnite slujiteli se durjat taka syakash ne az im plashtam zaplatata na tyah, a te plashtat moyata
16. Zashtoto doverieto mi v policiata spadna dvoino po vreme na Ivan Kostov. V momenta ne znam dali ot prestupnicite da se strahuvam poveche ili ot samozabravilite se chengeta!
17. Zashtoto ubieca na 3-te momicheta poluchi prisuda za nyakolko meseca, a ubieca na Eleonora (zashtoto e chenge!) nyama da poluchi takava (ili shte e simvolichna



Тема Re: Защо няма да гласувам за СДСнови [re: someone]  
АвторJedai (Нерегистриран)
Публикувано12.06.01 15:02



Не каза за кого ще гласуваш.



Тема Re: Защо няма да гласувам за СДСнови [re: Jedai]  
Авторsomeone (Нерегистриран)
Публикувано12.06.01 15:07



За Георгьовден-ВМРО



Тема Защо ще гласувам за царя.нови [re: someone]  
АвторJedai (Нерегистриран)
Публикувано12.06.01 15:27



1. Защото е една добра алтернатива на управляващите, които имаха досега политически монопол. А аз монополисти не харесвам начело с БТК и Мобилтел.
2. Защото изгони от листите си хората със съмнително минало, начело с Венцислав Димитров. Един пример как трябва да се действа с ченгетата и корумпираните без да чакаме с години за доказателства.
3. Защото ме интересува бъдещето ми в България а не някъде другаде.
4. Защото е мъдър и ерудиран човек.



Тема Re: Защо няма да гласувам за СДСнови [re: someone]  
Авторfwx (Нерегистриран)
Публикувано12.06.01 16:09



i ne kaza zashto za tqh



Тема Защото ми споделят възгледитенови [re: fwx]  
Авторsomeone (Нерегистриран)
Публикувано12.06.01 16:20



Най-вече защото твърдо се противопоставиха на опитите на СДС да наложи монопол върху Интернета (и като връх на нахалството - сега те не били го сложили, ами били го махнали!!!). И второ защото са едиствените, които не ги е страх от гнева на селяните и им е ясно, че приоритетите трябва са във високите технологии (компютри, комуникации), а не в селското стопанство и тежката металургия.



Тема Гласувай за царя!нови [re: Jedai]  
Авторlntellnside (Нерегистриран)
Публикувано12.06.01 16:29



1. Ако спечели той няма да е алтернатива на СДС. Той ще е монополист. Поради същата причина поради която и СДС беше (спечели изборите).
2. Значи Венцито е недостойния, всичките Сикаджии, Висаджии са достойни, а. Той го изгони, но каза че се е разделил с достойни хора, май. Оня от сектата на Муун и той ли е от достойните или проф. Крафт а?
3. Това не мога да го коментирам това си е твой проблем.
4. По кои дела на царя съдиш че е мъдър. Може би по мъглявите му изказвания, или по бягството от журналисти, или по-екипа който се събра около него. Дай ми някакъв пример за неговата мъдрост и ерудираност.



Тема Защо няма да гласуваш за СДС?нови [re: someone]  
Автор Hellen ()
Публикувано12.06.01 18:58



Значи като гласуваш за ВМРО-Гергьовден и те като дойдат на власт, и Любен Дилов-Червен като стане министър-председател, и като оправи Варненската корабостроителница (точка осма от жалбите ти), на тебе ще ти стане гот?

Вземи се в ръце, моля ти се! ;-) И мисли с главата си, по възможност.

Hellen
==
"Един от недостатъците на това да дадеш на хората право на свободен избор е, че те могат да направят погрешния избор." -- Одо, DS9



Тема Re: Защо няма да гласувам за СДСнови [re: someone]  
Авторsage (Нерегистриран)
Публикувано12.06.01 19:23



Е, това е класика! Пасквил в 17 части - или голословни обвинения,
или откровени лъжи, или всеизвестни неща, с които никого няма да впечатлиш.
Нямам време за всичките ти писания, но за да ти докажа, че си необективен, мога да ти светна, че тарифата на Mobiltel е 12 импулса/минута * 0.06 лв/импулс = 0.72 лв (не е малко, но не е марка и половина, a ?);
или че през февруари 1997 се стачкуваше за 40$ заплата (и това изглеждаше безумно), а днес средната заплата, макар и ниска е все-пак над 100$;
много добре си спомням, че "Балкан" беше с огромни дългове, източен и технически фалирал далеч преди 1997. Пускането на убиеца на Елеонора е на съвестта на правораздаването - там партии нямат думата (ако си чувал нещо за разделение на властите)... Ако искаш да оплюеш някого, можеш да съчиниш и 117 основания(вкл. четирите годишни времена и международното положение), някои от тях може да бъдат и обективни, но престараването
няма да ти придаде убедителност.



Тема Re: Защо ще гласувам за царя.нови [re: Jedai]  
Автор Potencialen emigrant (trup)
Публикувано12.06.01 19:55



2. Oh, shto li ne mojesh da dadesh drug primer? 50% ot kandidatite si tryabvashe da izvadi za dalech po-vajni defekti, kato naprimer naglost, neprikrito nekadyrie i t. n.
3. Lele, kolku si naiven.
4. Lele, kolku si typ, shtom toy za teb e mydyr i erudiran.

(za 1. komentar neam :-)



Тема Re: Защо няма да гласувам за СДСнови [re: sage]  
АвторME (Нерегистриран)
Публикувано12.06.01 20:18



Poklon, Sage, mnogo si mudur(nali tova znacheshe?) no niakoi neshta ti obiagvat. Bih kazal povecheto. Imaiki v predvid "inteligentnata" predizborna kampania na SDS, pochvam da se zamisliam. Eto kak tekat mislite mi: Zashto horata, koito prez 97-a se obiaviha "za" a, ne protiw, twurdiaha che budeshteto e w polozhitelnoto otnoshenie, sega tolkova revnostno sa protiw Caria? Ne, te ne sa za neshto, za koeto caria e protiw. Samite te twurdiaha, che negowata programa ne se razlichawa mnogo ot tazi na drugite partii, no izvednush, razni podkupni lica pochnaha da ia osporwat. Zashto taia vurla agitacia protiv nego? Ta toi izlezna po-cheren i ot diavola....
Sega shte ti kazha zashto. Zashtoto gi e strah. Pukat ot shube che shte im razbie porochnoto komunistichesko krugche SDS-BSP-Olimp-Orion. Zashtoto, tuzhnata istina priatelio e che SDS sa edna komunisticheska partia. Ne se li pitash, kak taka pri lipsata na revolucia pri padaneto na komunizma, izvednush se nameriha revoliucioneri....



Тема Re: Защо няма да гласувам за СДСнови [re: ME]  
Авторsage (Нерегистриран)
Публикувано12.06.01 20:30



Като си тръгнал да разнищваш козните на Сатаната(тъй де, СДС имах предвид), пропусна връзките им с: Муун - Мао-цзе-дун - Масоните - Мормоните
- Световния ционизъм - Дивия капитализъм - Джак изкормвача - Гошо подпалвача ...



Тема Re: Защо няма да гласувам за СДСнови [re: sage]  
Авторsomeone (Нерегистриран)
Публикувано13.06.01 10:58



Abe Sage, zashto ne posteish www.mobiltel.bg ili oshte po-dobre da si kupish GSM i da si go polzvash, vmesto da pishesh GLUPOSTI po forumite v Dir.bg:

00:00 - 24:00 ч.
1,39 лв.
Към абонати на "МобилТел" ЕАД

00:00 - 24:00 ч.
1,59 лв.
Към абонати на БТК и Мобиком



2. Тарифен план "Парти"
Часова зона
Цена на минута разговор

7:00 - 21:00 ч. от понеделник до петък
1,49 лв.
Към абонати на "МобилТел" ЕАД


21:00-7:00 ч. от понеделник до петък,
0:00 - 24:00 почивни и празнични дни
1,09 лв.

7:00 - 21:00 ч. от понеделник до петък
1,69 лв.
Към абонати на БТК и Мобиком


21:00-7:00 ч. от понеделник до петък,
0:00 - 24:00 почивни и празнични дни


Pone ne pokazvai koilko si nekompetenten po nyakoi vuprosi.
"Razdlenieto na vlastite" v Bulgaria e kato "Pazaranta Ikonomika"
Shom ima razdelenie na vlastite zashto suda otkaza registracia na NDS2 i sudiikata vednaga beshe povishena ot samia ministur na pravosudieto ???? :)))))
Ne e neobhodimo da si mnogo umen za da se setish



Тема Re: Защо няма да гласувам за СДСнови [re: someone]  
Авторlntellnside (Нерегистриран)
Публикувано13.06.01 11:37



Айде стига с тая регистрация бе пич. Вие на малоумни ли се правите. И преди Венци Коня да беше се изказал, и на не много интелигентните беше ясно че това си е рекламен трик на Симеон. Вие кво чакате лично оня от Муун да си призне, че да повярвате. Чекайте си. Вервйте си. Съда му бил виновен.
Относно MOBILTEL. Е ми като ти е скъпо не го ползвай тоя телефон бе! Или си пускай SMS и мълчи. Като е толкова тъпо що има 800 000 балъци които го ползват. Намерил си за какво да цивриш. От една страна народа нямало какво да яде. От друга скъп му бил мобилния телефон, колата и уредбата. Нали тънеше тоя народ в мизерия бе.



Тема Re: Защо няма да гласувам за СДСнови [re: lntellnside]  
Авторsomeone (Нерегистриран)
Публикувано13.06.01 11:42



Абе я първо си изкарвай сам парите и после ще говорим, пич! Или баща ти работи в частна фирма "Братовчед и Ко" (Ко-то е Костов, а не Компания).
Ти като искаш плащай си 10 лева на минута. Аз не искам монополисти в България. Напоследък се появи един нов монопол - привържениците на СДС монополизираха глупостта
Вие се държите като някаква секта на Костов - той ще е или край! Хайде бягайте да се гръмнете, като не можете без Костов и готово! Тъкмо ще останат по-малко папагали и мързеливци в тая държава!
Мързелци като вас, които се страхуват от честната конкуренция и затова всичко правите, за да я унищожите, ама ви се намери майстора



Тема Re: Защо ще гласувам за царя.нови [re: Potencialen emigrant]  
АвторJedai (Нерегистриран)
Публикувано13.06.01 21:29



1. Ох, защо ли нямаш коментар?
2. Работата е там, че той го направи бързо и безцеремонно. Или на теб много ти харесва такива хора да стоят в управлението с години. Справка: Бисеров, Цонев, Бакърджиев (той даже е още действащ), Бонев и т.н.
3. Не не съм наивен. Обичам си страната и знам, че и от мен зависи дали ще продължава да бъде управлявана от некадърници, страхливци, смотаняци, при това всичките толкова изгладнели, че даже ме е гнус да ги гледам. Любопитен съм за кого ще гласуваш.
4. Ти като си толкова "умен", схто не вземеш да вложиш малко мозък в това да си оправиш кирилицата в браузър-а? Или си от ония, които се чувстват прекрасно, четейки "Az sym bylgarche" на латиница.



Тема Re: Защо няма да гласувам за СДСнови [re: someone]  
Авторsage (Нерегистриран)
Публикувано14.06.01 10:07



Не ми се губи време за дребнави пререкания с некойси someone, но понеже ми приписва собственото си невежество, отговарям:

1. Не ми цитирай тарифен план "Парти", ами погледни малко по-нататък - в абонаментните планове (по които се таксуват всички абонати), пък дано вденеш за какво става въпрос. В частност, ще забележиш, че средната цена за денонощие е дори по-ниска от тази, която ти посочих.
2. Не че е толкова важно, но мога да те информирам че от години се занимавам с таксуващ софтуер за телефонни централи, познавам добре тарифите, тъй че си избрал неподходяща тема да ме репликираш.
3. Няма да си купувам GSM, защото си имам. Това, че ти нямаш (не че е нещо обидно) си личи от неинформираността ти за тарифите за абонати.

Иначе съм съгласен с lntellnside, че спорът за цените на мобилните комуникации трудно се връзва с тезата за всеобщата бедност.



Тема Защото си олигофреннови [re: someone]  
АвторAндpo (Нерегистриран)
Публикувано14.06.01 10:11



Просто, нали?



Тема Защото и ти си олигофреннови [re: Jedai]  
АвторAндpo (Нерегистриран)
Публикувано14.06.01 10:14



Просто, нали?



Тема Re: Защо няма да гласувам за СДСнови [re: sage]  
Авторsomeone (Нерегистриран)
Публикувано14.06.01 10:25



Абе пиле шарено, в такъв случай къде си бил по математика в 4-и клас???

Ти през нощта говориш ли си по GSM-а? Ами мойто момче, да не би таксата дето я плащаш за тия евтини 70 стотинки на минута, дето е около 15 лева на месец да не я включваш в цената на разговора? Я вземи и сметни - ако си говорил 30 минути тоя месец колко се получава? 15/30 = 0.5 лв на минута плюс твоите 75 стотинки = 1.25 лв/мин. Ами ако говориш по-малко?
Ами ако си сключил 3-годишен договор?

А за това дали разговора има отоншение - естествено че има. О техните прослувути няколкостотин хиляди клиенти 90 процента си пращат SMS и си държат GSM-ите за украса.

Обаче е вярно, че сме робски народ.
Бий ги, натискай ги, вземай им данъците, карай ги плащат за повечето услуги повече отколкото в Западна Европа и те пак ще ти ръкопляскат.




Тема Re: Защо няма да гласувам за СДСнови [re: someone]  
Авторsage (Нерегистриран)
Публикувано14.06.01 10:45



Некойси, ти явно не четеш не само това което ти отговарят, но и собствените си опуси. Иначе щеше да знаеш, че говорим за тарифи, а не за месечни такси: "za 1 min razgovor - 1 marka i polovina plus mesechnata taksa v koyato ne se vkluchvat nikakvi minuti" - това май ти го беше писал, а? И не ми говори за математика, щото на теб ти куца не само тя, но и всякакъв опит за умствена дейност. Бъди щастлив! Вервай!!




Тема Re: Prostite horaнови [re: Aндpo]  
Автор* (Нерегистриран)
Публикувано14.06.01 11:24



Простите хора дават прости и неверни обяснения.



Тема Re: Защо ще гласувам за царя.нови [re: Jedai]  
Автор Potencialen emigrant (trup)
Публикувано14.06.01 12:10



2. Syglasen.
3. Nikoga ne sym glasuval, nyama da glasuvam i sega.
4. Da. Ya ti vij kak si napisal "shto". I se zamisli umno li e da izmestvash temata do druga, stanala veche banalna do vtrysvane.



Тема Re: Защо няма да гласувам за СДСнови [re: someone]  
Автор dzver (чатър)
Публикувано14.06.01 12:55



18. zashtoto si nevyzmojno tup
19. zashtoto si nevyzmojno tup
20. procheti 18 i 19

А пекарят се подсмива,
лакомец глава затрива.



Тема Re: Защо няма да гласувам за СДСнови [re: someone]  
АвторMoни (Нерегистриран)
Публикувано14.06.01 12:57



Още един умен човек! Браво! И аз ще гласувам за тях!



Тема Re: Защо ще гласувам за царя.нови [re: Jedai]  
АвторMoни (Нерегистриран)
Публикувано14.06.01 13:01



За Симеон, че е умен и ерудиран, нямам какво друго да добавя. Но както се казва, по лоши от предателите няма. Я погледни Стоян Ганев. Кой го прати в ООН а? Защо се връща сега а? Май е свършил келепира? Кои са в листите на Симеон? Миналата година половината бяха на Българския Великден. На наш гръб. Сега къде са. Вчера папкат от СДС, сега са се наредили на масата послана от Симеон. Гади ми се от тях. Честна дума!



Тема Re: Защо ще гласувам за царя.нови [re: Potencialen emigrant]  
АвторJedai (Нерегистриран)
Публикувано14.06.01 13:10



1 и 2 - Тук май постигнахме съгласие.
3. Ха ха. пиле шарено. Нямало да гласува! Му кво правиш в тоя форум тогава? Като няма да гласуваш, кво те интересува кой ще те управлява бе? Седнал тука да плюе и да си изказва мнението. Кой да ти избере правителство различно от царското? Аз ли? Е няма да стане :-)).
4. Налагало ми се е и на мен да пиша на "Bylgarski", за което съжалявам. Съжалявам и такива като теб.



Тема Re: Защо ще гласувам за царя.нови [re: Jedai]  
Автор Potencialen emigrant (trup)
Публикувано14.06.01 14:07



3. Zashtoto mrazya lekoverni glupaci. A mrazya i da mrazya. Znachi reshenieto e da se opitam da poobyasnya tuy-onuy na glupacite.
Syshto taka (KAKTO VECHE NEVEDNYJ SYM PISAL!!!) az ne glasuvam "protiv". Dosega ne mi se priiskvalo da glasuvam "za", i sega nyama da byde.
4. Ne syjalyavay za men, men latinicata ne me drazni, nauchih ya oshte v I klas.

Редактирано от Potencialen emigrant на 14.06.01 14:09.



Тема Re: Защо няма да гласувам за СДСнови [re: someone]  
Авторivan (Нерегистриран)
Публикувано14.06.01 14:15



zashtoto mi pisna ot preboidisani komunisti



Тема Никакъв джедай не си ти!нови [re: Jedai]  
Автор Kpиc (Арбитър)
Публикувано14.06.01 15:02



Ако беше джедай, поне името щеше да си напишеш вярно! Освен ако не си неграмотен джедай, но не ми се вярва.



Тема Re: Защо няма да гласувам за СДСнови [re: someone]  
Автормиcлeщ (Нерегистриран)
Публикувано14.06.01 15:38



милите, колко сте заблудени...бедните, не ви е лесно...

един съвет към цялото стадо в този клуб: опитвайте се от време на време да мислите, знам, че ще ви е трудничко, но опитвайте се по-упорито, може пък и да се получи...

ВЕРВАЙТЕ МИ...



Тема Re: Защо няма да гласувам за СДСнови [re: someone]  
Автормиcлeщ (Нерегистриран)
Публикувано14.06.01 16:52



ей, someone, що за пенсионер си ти бе?!?

живееш 20-тина години назад ми се струва. Защо държиш тотално да си прецакаш бъдещето? Защо не вземеш да се светнеш най-накрая...МИСЛИ С ГЛАВАТА СИ НЕ С ОНАЯ РАБОТА



Тема Остави ги да се порадват -нови [re: миcлeщ]  
Автор Hellen ()
Публикувано14.06.01 18:23



- сега им е паднало. Щото само след няколко месеца ще им се стъжни.

Боже, пази България!



Тема Re: Защо няма да гласувам за СДСнови [re: someone]  
Авторpart (Нерегистриран)
Публикувано14.06.01 19:28



> 1. Zashtoto standarta na jivot v stranata izobshto ne e po-visok ot vremeto, kogato vzeha vlastta.
: А Вие къде точно в България сте бил през 1997? Каква заплате сте получавали? Намирахте ли хляб по магазините? Ако сте пушач, успявахте ли да си намерите някъде изобщо някакви цигари? Знаете ли, например, колко бяха тогава потребителите на Интернет в България и колко са сега? Или колко хора притежаваха мобилни телефони тогава и колко - сега? Колко беше тогава средната заплата (и пенсия) и колко е сега (в $)? Колко спестявания на граждани в банките имаше тогава (особено в онези, които фалираха) и колко има сега?
> 2. Zashtoto ne namaliha danucite.
: Предполагам, че искате да кажете "защото въведоха в държавата правила и сега много по-трудно могат да се укриват данъци".
> 3. Zashtoto ne znam kude mi otivat parite, koito chestno i potchetnno dava za danuci, socialni osiguryavane i pensionno osiguryavane.
: Ами питайте, ще ви кажат. Отиват за да се плащат пенсиите на майките и бащите ни - и моите, и Вашите. Защото парите, които те бяха спестили за пенсия, бяха ограбени от ... знаем кого. Във всеки случай не от тях.
> 4. Zashtoto si plashtam zdravnoto osiguryavane, a kogato otida na lekar chakam polovin chas da mi populvat dokumentite i me preglejdat za 5 min.
: Явно личният Ви лекар е бюрократ. Един съвет - сменете го. Която възможност също Ви е осигурена от тези, срещу които сте.
> 5. Zashtoto utre ako se razboleya seriozno znam che nikoi nyama da me lekuva kakto tryabva i gospod da mi e na pomosht.
: Това откъде го знаете? Тези, дето ще Ви лекуват (не дай боже) са също като мен и Вас - редови български граждани, няма да Ви лекуват Иван Костов и Стефан Софиянски. С тази разлика, че лекарите са положили Хипократова клетва. И ако я престъпят, нито Костов, нито Софиянски ще са виновни.
> 6. Zashtoto 4 godini ne pushana 2-ri GSM licenz, blagodarenie na koeto cenite na MobilTel sega sa: za SIM karta i GSM s 3 (!!!) godishen dogovor - 200 marki, za 1 min razgovor - 1 marka i polovina plus mesechnata taksa v koyato ne se vkluchvat nikakvi minuti. Za sravnenie v Germania za 45 marki poluchavash GSM sus SIM karta i razgovorite sa 0.20 marki na minuta. Za razlikata v standartite, koyato pravi razlikata v cenite oshte po ujasna, nyama da spomenavam.
: Ако нямах мобилен телефон, щях да се ужася. За справка, досега не съм плащал повече от 45 марки месечно. Което при средна заплата за страната около 240 марки не е чак толкова ужасно. Това за марката и половина на минута не знам откъде сте го измислихте. По мои данни повечето абонати плащат по 18 марки на месец (вкл. ДДС) и по 48 стотинки на минута (вкл. ДДС). От друга страна, при толкова вопли за мизерстващия народ, какво общо имат тарифите на мобилните телефони?
> 7. Zashtoto susipaha Balkan (kosveno, prodavaiki go na kompaniata predlojila nai-golemia podkup)
: А имате ли някакви конкретни предложения на кого трябваше да бъде продадена авиокомпанията? Може би на "Луфтханза" или на "Ал Италия"? Само че, за наше общо съжаление, те май не проявиха интерес. Това, че Гад Зееви не изпълни гаранциите, които даде при покупката, не прави автоматично от ОДС банда мошеници.
> 8. Zashtoto skapaha Varnenska korabostroitelnica. V momenta tam rabotyat nyakolko golemi chastni firmi s izvestni sobstvenici, koito polzvat suorajeniata na firmata absolutno bezplatno za chasten koraboremont!! 3000 dushi ostanaha bez rabota - tova sa 3000 danukoplatci!!!
: Как точно скапаха корабостроителницата? Като отказаха да дават парите, които ние плащаме като данъци, за да запълват дупки там ли? Благодаря, предпочитам да я няма конкретно тази затъваща корабостроителница, но да имаме стабилна икономика с тенденции за развитие.
> 9. Zashtoto poluchavam zaplata kolkoto edin deputat, obache ne moga da si kupya kola kato negovata (daje ne moga i da si mechtaya)
: Позволете, без да е депутат, Слави Трифонов с трамвая ли се вози? Той каква "заплата" получава? А царят каква заплата получава, ако позволите? И с каква кола се вози? А откъде взима пари за охраната си? А за така нареченото "движение"?
> 10. Zashtoto ne iskam da se maham ot Bulgaria i ne mi e vse edno dali shte produljim taka.
: Аз пък именно ЗАТОВА ще гласувам за СДС
> 11. Zashtoto ne mi se chaka 20 godini za da vidya realno podobryavane v standarta za jivot.
: Това какво ни се иска и какви са ни възможностите са две различни неща. За това, че бляхме през 1989-1997 година ще плащаме ПОНЕ още 20 години. Дай боже да са само 20. И Господ да слезе от небето, не може да оправи положението с магическа пръчка. Фабриката за илюзии обаче явно още работи
> 12. Zashtoto ne vidyah mistur 10 procenta v zatvora.
: Назовете го, обвинете го и го осъдете. Тук ми идват наум някакви смътни спомени за разделението на властите, но нейсе. Изобщо цялата опозиция обвинява ОДС че не са пратили този или онзи в затвора. И слава богу, бих казал аз. Защото когато партия започне да вкарва хора в затвора, на държавата и слагат етикета "фашистка". Или "комунистическа", което е все едно. Ако имате някакви упреци към прокуратурата, трябва да насочите недоволството си в друга посока.
> 13. Zashtoto turga za zdravnata kasa go specheli moshennicheska firma, a zagubiha chestni BULGARSKI firmi s mnogo po-niski ceni, koito predlagaha mnogo poveche i nai-vajnoto - parite shtyaha da ostanat v bulgaria!
: Вие да не сте участвали в конкурса? Аз поне досега никъде не съм прочел условията на всички участници. А това да се делим на български и чужди фирми ни отдалечава безнадеждно от света. Ако искаме да имаме някакво бъдеще, трябва да се научим да бъдем по-добри от чужденците. А не да се опиваме от патриотарски апели за защита на "националния бизнес". Като човек, работещ в IT-бизнеса, бих бил много щастлив, ако ми посочите коя българска фирма, според Вас, би трябвало да спечели конкурса? Но ако тази фирма се нарича "Фадата" или "Прософт", моля, не си правете труда.
> 14. Zashtoto bankata iska da i dam pari za da mi dade pari.
: Не знаех, че ОДС притежава Вашата банка и определя политиката й
> 15. Zashtoto durjavnite slujiteli se durjat taka syakash ne az im plashtam zaplatata na tyah, a te plashtat moyata
: А Вие възразихте ли в лицето им срещу това? Оплакахте ли се? Взехте ли някакви мерки, за да не се държат така? Или просто подвихте опашка и дойдохте да се оплаквате от правителството. Така не се прави гражданско общество. Гражданско общество от оплаквачки не става.
> 16. Zashtoto doverieto mi v policiata spadna dvoino po vreme na Ivan Kostov. V momenta ne znam dali ot prestupnicite da se strahuvam poveche ili ot samozabravilite se chengeta!
: Виж, за това съм абсолютно съгласен с Вас. От друга страна, някак си не мога да забравя времената, когато престъпниците бяха организирани в групировки и покровителствани от правителството на един професор...
> 17. Zashtoto ubieca na 3-te momicheta poluchi prisuda za nyakolko meseca, a ubieca na Eleonora (zashtoto e chenge!) nyama da poluchi takava (ili shte e simvolichna
: Налага ми се да Ви препратя към отговора ми за разделението на властите. Нали можеше и да не ги хванат тези убийци? Но нейсе.
Изобщо, във всеки един от упреците Ви има истина. Но изводите Ви са твърде крайни, което не е изненадващо, като се има предвид параноидната и долнокачествена преса у нас. Опитайте се да разсъждавате обективно. И най-вече, опитвайте се да забелязвате и хубавите неща, които ни се случват. Негативната нагласа може само да Ви отрови живота. Ако се опитате да мислите позитивно, може и да постигнете нещо повече. С негативизъм напред не може да се върви.



Тема Re: Защо няма да гласувам за СДСнови [re: part]  
АвторDoktor (Нерегистриран)
Публикувано14.06.01 20:12



Mnogo gobar otgovor! Za sajalenie smiatam, che kogato edin chovek e predubeden (ili platen) toi ne si promenia lesno mnenieto kolkoto i dobri da sa argumentite na oponenta. Taka che pozdraviavam vi za tarpenieto da otgovorite na vsichki tezi 17 obvinenia, na prisadata mai veche e proiznesena! Toest shte glasuvame sreshtu SDS zashtoto taka e nai-lesno i ne e nujdno mnogo da se misli. A nai-mrazim da mislim!



Тема Re: Защо ще гласувам за царя.нови [re: Potencialen emigrant]  
АвторJedai (Нерегистриран)
Публикувано15.06.01 10:56



3. Извинявай много, ама най-големите глупаци са негласуващите. Техния вот се разпределя между другите партии и де факто твоя глас отива за НЯКОЙ а не за никой, както може би искаш.
А иначе на всеки може би му се иска да получава нещата наготово от живота, ама не става батка. Не можеш да наблюдаваш отстрани живота си. Ти участваш в играта и всеки опит за безпристрастие е жалък и смешен.

4. Надявам се като подложат на референдум легализирането на латиницата като алтернативна азбука, също да проявиш "твърдите" си принципи относно гласуването.



Тема Re: Защо ще гласувам за царя.нови [re: Moни]  
АвторJedai (Нерегистриран)
Публикувано15.06.01 10:59



Както виждаш, листите се освободиха от доста налепи.



Тема Re: Никакъв джедай не си ти!нови [re: Kpиc]  
АвторJedai (Нерегистриран)
Публикувано15.06.01 11:03



Ха ха. За пръв път чувам да съществува правопис на имената.
Всеки си пише и произнася както си иска името, пич.
А относно грамотността ми - предчувствията са ти напълно верни.



Тема Re: Защото и ти си олигофреннови [re: Aндpo]  
АвторJedai (Нерегистриран)
Публикувано15.06.01 11:04



Да. :-)



Тема Re: Защо ще гласувам за царя.нови [re: Jedai]  
Автор Potencialen emigrant (trup)
Публикувано15.06.01 11:09



3. Izvinyavay, patka, no vseki uchenik, zavyrshil 4 klas (a moje bi treti?) moje da ti dokaje, che neglasuvashtite glasuvat za nikoy. Elementarna matematika, patka, koyato ti ne mojesh da proumeesh. Po-lesno ti e da rysish populizmi, vmesto da napravish nyakolko sybiraniya i edno delene (moje i s elka).
Patka, samo da te svetna, che ne se pritesnyavam za sebe si. Rabotya za chujdi klienti, zaplatata mi ne zavisi ot obezcenyavaneto na leva, i dori ot evroto. I ne poluchavam zaplatata si nagotovo. Tya e sledstvie ot 10 godini neprestanno usyvyrshenstvane (uchene & rabota). Koeto sym postignal vkl. s maksimalno abstrahirane ot prostotiyata okolo men, ama tozi pyt ne mojah da se sdyrja. Shtoto ne sym samo az, imam i priyateli, koito ne poluchavat moyata zaplata!
4. Da, patka, bydi ubeden, che shte glasuvam "za".



Тема Отговор на отговора ;)нови [re: part]  
Авторsomeone (Нерегистриран)
Публикувано15.06.01 12:18



Отначало реших, че не си струва, но от уважение към този, който се е постарал така обстойно да ми опонира, ще отговоря на всеки отговор :)

И така:

1. През 1997 година бях тук в България, излязох на всички митинги и шествия на СДС и гласувах за тях, точно защото положението беше нетърпимо и нещо трябваше да се промени. Факт е, че през 1997 долара надмина 3000 лева, което неминуемо се отрази на заплатите в долари. Факт е също обаче, че курса на долара само няколко месеца преди януари 1997 беше почти два пъти по-нисък, така че да се дават за пример заплатите в долари точно от зимата на 1997 е просто некоректно. А вие какво мислите, че става с курса на валутата на държава в която има всеобща национална стачка и предпоставки за граждаска война? Доказателство за правотата ми е факта, че към пролетта на 1997 долара се върна на нива 1700 лв., и остана там благодарение на валутния борд. Така че, ако ще сравняваме заплатите, трябва да ги сравняваме с тези от лятото на 1996 и предишните години! А спрямо тях увеличението изобщо не изглежда толкова фрапиращо - майка ми (която е мед. сестра) тогава вземаше приблизително 55 долара, а сега взема приблизително 60 долара. Ако повишението от под 10 процента за 4 години и половина е толкова фрапиращо - поите поздравления! Нека да не забравяме, че реалната инфлация през този период е над 10 процента.

2. Една от основните предизборни идеи на СДС беше намаляването на всички данъчни ставки с цел подпомагане на бизнеса и на физическите лица. Това намаляване се изрази в намаляване на ДОД с около 5 % (не пункта!), а на ДДС - с 10 % (2 пункта). Нека да си спомним, че при въвеждането си ДДС беше 18 %, а сега, след "намаляването" на данъците от ОДС възлиза на на 20 %.
Що се отнася до събираемостта на данъците - явно не четете изказванията на политическите лидери от СДС, които обвиняват "сенчестата икономика" за ниските пенсии и заплтати. Публично признание на неуспеха на ОДС да се справи с този проблем.

3. Явно не сте много запознат със системата на пенсионното и социалното осигуряване. Начислената сума е 30 % от заплатата (по-голямата част се плаща от работодателя, но скоро ще бъде по-равно), която отива за пенсии и социално осигуряване. За тези пари нямам претенции. Имам претенции за ДОД и ДДС, които формитат на практика държавния бюджет. И относто на това, че щели да ми кажат - за Ваше сведение съм поисквал информация по офицален път и това което съм получавал е абсолютно окрупнена информация - примерно - ремонта на еди-коя си общинска сграда е излязал еди колко си. Мен ме интересуват подробностите, защото там няма как да не се покаже факта, че парите са много повече от необходимите за целта. Но това се вижда и с прост поглед, ако все пак не четете вестници избирателно и бяхте погледнали снимката на новоизградената здравна каса в Хасково - спокойно можете да я сбъркате с 5-звезден хотел. Ако това е рационално изразходване на средства, явно с вас имаме кардинални различия!

4. За факта че лекарите се превърнаха в бюрократи те самите имат най-малка вина. Закона ги задължава да попълнят ужасно много документи. Тези документи разбира се може и да са необходими, обаче определено могат да са много по-малко, вместо да се налага едни и същи данни да бъдат попълвани на няколко места. И ОЩЕ ПО-ВАЖНО - отпуснатите от Световната Банка 60 млн. долара целеви заем за осигуряване на информационна система, вкл. всеки лекар да има PC - и това стана преди почти 2 години. За "световноизвестната" фирма "Аремис софт" която спечели първия търг (на стойност 30 млн. долара) се публикуваха скандални факти, че има съдебни производства срещу висши членове от ръководството и - но разбира се, каква вина носи комисията, провеждала конкурса? Изобщо не са я проучили или нещо друго? Аз лично залагам на другото.

5. Ами господине, вие бихте ли могли да пишете софтуер на салфетка? С моливче и гумичка? Защо са ви тези скъпи играчки - компютрите? По същия начин и лекарите имат нужда от лаборатории и скъпи диагностични апарати. Без тях са безпомощни, а липсата на такива не от 4 години, обаче през тези 4 години нашето управленско тяло нищо не свърши по въпроса. Вие ако сте лекар ще инвестирате ли 100000 долара във скенер, като знаете, че после няма как да си ги върнете и най-вече - като няма откъде да ги вземете тези пари (да си припомним, че банките дават заеми само срещу ипотеки - от едната крайност сега са в другата).

6. Ако Вие смятате за нормално за един месец да плащате над 20 % от заплата си за GSM, то тогава явно сте мазохист или услугата ви е много необходима. А нека глупавите и разглезени германци да плащат няколко пъти по-ниско за същата услуга! Между другото вашите 48 стотинки на минута са с други GSM-и, и то при голяма месечна такса, а ако говорите с БТК или Мобиком, тарифата скача чувствително. Както и да е, ако вие сте доволен от тарифите, значи сте един от много малкото хора, които са доволни :)). Всякакви аргументи в подкрепа на един частен монопол (МобилТел), подкрепян косвено от държавата просто са признак на икономическо невежество или лична заинтересуваност (надявам се че е първото).
Според Вас, ако имаше само една кабелна телевизия, колко щеше да струва тя???

7. При положение, че компанията беше продадена за смешно малка сума с оглед на натрупаните дългове и при положение, че сега тези дългове отново са налице, а капитала на компанията чувстително намаля, не мислите ли че отговорстотта за всичко това пада върху раменете на комисията по приватизацията? Твърде много пропуски в работата. Щом никой не е проявил интерес, то тя трябваше да се направи достатъчно атрактивна. А не да се гонят срокове и принципа - продажба на всяка цена. Как така се получава, че компания без никакъв опит в авиационния бизнес печели конкурса?? И при това без достатъчно финансови средства за да осъществи поетите "гаранции"? Нима комисията по приватизацията е съставена оп абсолютни некадърници? Или е нещо друго? Няма разлика - ефекта е един и същ.

Понеже нямам време не мога да ви отговоря на останалите въпроси, но общо взето всичките ви възражения се свеждат до "И да има нещо лошо, ОДС не носи отговорност за това". Това, господине, е изключително безотговорно отношение от страна на човек, който живее в България. ОДС пое отговорст за всичко, веднага след като влезе в абсолютно мнозинство в парламента. Доколко се е справило с тази отговорност личи от подкрепата, дадена му от народа - спадна 3 пъти за периода на управлението им - от 52 на 18 %. Ако погледнете историята на политическите нагласи за няколко години назад ще видите, че не появата на Симеон е причината за това рязко падане на доверието (както се опитват да ни убедят лидерите на ОДС) - и преди Симеон рейтинга им беше под 25 %, което е под допустимия минимум за всяка уважаваща себе си партия!



Тема Re: Отговор на отговора ;)нови [re: someone]  
Авторlntellnside (Нерегистриран)
Публикувано15.06.01 12:28



Кабелната телевизия почти навсякъде в София е една. Нищо че имената са различни. Естествен монопол.



Тема Re: Защо ще гласувам за царя.нови [re: Potencialen emigrant]  
АвторJedai (Нерегистриран)
Публикувано16.06.01 01:35



3. Добре. Ще се опитам да те светна малко на елементарна математика (без елка). Имаме две партии, да речем НДС2 и БСП. Избирателите са двама - аз и ти. Аз гласувам за НДС2 и те печелят 50% от гласовете. Ти не гласуваш. Твоят глас се разпределя по равно между партиите т.е НДС2 печелят 75% от местата в парламента а БСП - 25%. И това ми било гласуване за никой, ха ха.
С твоя помощ, брато, подчертавам ПОМОЩ, БСП би взела 25% от местата в парламента. Не знам къде си я учил тая математика, но като чели ти липсва 4-ти клас. Или 3-ти?

Разбирам, да. Как е да живееш за себе си? Не ти пука много много за другите.
Данъци може би гледаш да не плащаш (което би обяснило твоята заплата, която приятелите ти не взимат), за ДДС да не говорим. Гот а? То и ника говори доста за човека де. Май най-добре от потенциален да станеш действиелен. Тъкмо ще си по-близо до клиентите си.
4. Нямам думи.



Тема Re: Защо ще гласувам за царя.нови [re: Jedai]  
Автор Potencialen emigrant (trup)
Публикувано16.06.01 02:09



Otkazvam se, az byah dotuk.
"A krastavicata..."



Тема Re: Защо ще гласувам за царя.нови [re: Jedai]  
АвторSDS (Нерегистриран)
Публикувано16.06.01 16:54



SAMO SDS



Тема Re: Защо ще гласувам за царя.нови [re: Jedai]  
Автор formel1 (Републиканец №1)
Публикувано16.06.01 17:29



Абе много малоумници има тук
Начало с теб

Всички сме луди,но без поставена диагноза


Тема Re: Защо няма да гласувам за СДСнови [re: someone]  
Авторkavarmata (Нерегистриран)
Публикувано16.06.01 18:00



Браво бе накъде си тръгнал с това комунистическо сънание, че някой е длъжен да ти дава всичко наготово. Да не би да разчиташ на личните авоари на Царя?



Тема Уточнениенови [re: someone]  
Авторpart (Нерегистриран)
Публикувано16.06.01 18:23



Много интересно, щом нямате време, защо се занимавате изобщо да отговаряте (също толкова аргументирано)?
Та за уточнението - 45 лева представляват около 3% от месечните ми приходи. За човек, получаващ средната работна заплата, в момента е неоправдано да ползва GSM, но по една съвсем друга причина. Цените на самите апарати обикновенно надхвърлят месечната заплата на тези хора. Та не разбрах Вие в какво обвинявате омразните ви "братовчеди" - че не са раздали GSM-апарати на социално слабите?
Разликата между нас обаче явно не е идеологическа, а си е чисто класова. Просто омразното ви правителство успя да създаде условия за появата на НЯКАКВА средна класа - колкото и миниатюрна да е в момента. Та аз смятам себе си за успял човек и за принадлежащ към тази т.нар. "средна класа". Вие явно не успявате и ви е по-лесно да се причислите към "ограбвания пролетариат", който много демагогки преименувате на "ограбения български народ". В края на краищата, най-добре ще е всеки в тази държава да се научи на носи отговорност за себе си, а не да чака някой да го дундурка.
С най-добри пожелания,
part



Тема ЩЕ ГЛАСУВАМ...нови [re: lntellnside]  
АвторCЛAДУPAHA (Нерегистриран)
Публикувано16.06.01 23:56



ЗА СИМЕОН...
И АЗ МИСЛЯ,ЧЕ Е МНОГО МЪДЪР ЧОВЕК!
И ЗНАЕТЕ ЛИ ЗАЩО?
ЗАЩОТО ПРЕДПОЧИТА ДА МЪЛЧИ-ЗАЩОТО НИКОЙ ЛИ НЕ ЗНАЕ,ЧЕ ТУК-В БЪЛГАРИЯ ДУМИТЕ НА ВСЕКИ СЕ ТЪЛКУВАТ НЕ КАКТО ТРЯБВА?
МИСЛЯ,ЧЕ ДА ГОВОРИ МНОГО НЕ Е В НЕГОВ ИНТЕРЕС-А И НА УМНИТЕ,ИНТЕЛИГЕНТНИ ХОРА НЕ ИМ ТРЯБВАТ МНОГО ПРАЗНИ ПРИКАЗКИ-КАТО НА КОСТОВ НАПРИМЕР-ТОЙ СЕ НАСРА С ТОВА ВЛИЗАНЕ В ЕВРОПА...
КОЙТО И ДА БЕШЕ ПРЕМИЕР ЩЕШЕ ДА НАПРАВИ ТОВА ЗА СТРАНАТА НИ-НЯМА НАЧИН ПРОСТО...ДОРИ РУМЪНИЯ ОТИВА ТАМ,А НИЕ САМИ ЛИ ЩЯХМЕ ДА ОСТАНЕМ?



Тема БРАВО ДЖЕДАЙ...нови [re: Jedai]  
АвторCЛAДУPAHA (Нерегистриран)
Публикувано17.06.01 00:01



НО НЕ СИ И ЗАСЛУЖАВА ДА СПОРИШ С НЕОБРАЗОВАНИ,НАЛИ?
ИМАМ ЧУВСТВОТО,ЧЕ ТУК ВСИЧКИ СА НАЕМНИЦИ НА ОДС...
ОТЛИЧНО СЕ ВИЖДА ВЕЗНИТЕ НАКЪДЕ КЛОНЯТ-САМО СИМЕОН...



Тема Re: Защо ще гласувам за царя.нови [re: SDS]  
АвторCЛAДУPAHA (Нерегистриран)
Публикувано17.06.01 00:08



САМО СИМЕОН!!!ДОЛУ СДС-СТИГА МУ...



Тема Re: Никакъв джедай не си ти!нови [re: Kpиc]  
АвторCЛAДУPAHA (Нерегистриран)
Публикувано17.06.01 00:11



ЕЙ,КРИС-НА КОЛКО ГОДИНКИ СИ?
НЕ МИСЛЯ,ЧЕ ДЖЕДАЙ Е НЕГРАМОТЕН...
ПО-СКОРО СИ ТИ НЕДОБРЕ ОСВЕДОМЕНА...



Тема Re: Гласувай за царя! - защо не?нови [re: lntellnside]  
АвторPocи (Нерегистриран)
Публикувано17.06.01 00:17



1. Смятам, че все пак е алтернатива. Гледната му точка (и на екипа му) е съвсем различна от тази на ОДС и на цялата инертна българска "интелигенция".
2. За това кой е достоен и кой не е не мога да съдя само по общия хор в пресата.
4. Мъдрият не влиза в тона на истеричните. Това е най-малкото, което мога да кажа относно мъдростта на Симеон. Не знам дали е чак мъдър, но поне има здрав разум и е напълно лишен от злоба - това ми стига.



Тема Re: Защо няма да гласувам за СДСнови [re: part]  
АвторPocи (Нерегистриран)
Публикувано17.06.01 03:04



Рядко давам мнения, но след като прочетох твоето, part, не мога да се въздържа. Имам чувството, че поне половината от хората тук живеят на Луната и получават информация за България през голямо разстояние, може би по Интернет...
Започвам поред - за part:
1. Намам високо мнение за периода 1990-97 г. в България, но за да бъда точна - между 1995 и 1997 г. направих довършителните работи на жилище 50 кв. м, обзаведох го и си купих компютър. От 1997 до края на 2000 г. не можах даже един нов малък принтер да си взема и си карах с матричния. Колкото до Интернет и мобилните телефони - и комунистите ни говореха за големия прогрес по тяхно време и все благодарение на тях (аз пък мисля, че въпреки тях, световният прогрес така или иначе ни влачи по малко).
2. "защото въведоха в държавата правила и сега много по-трудно могат да се укриват данъци" - къде ги видя тези правила? Правилото е едно - "Аз управлявам, аз съм силен и затова винаги съм прав!" Колко идиотски правила бяха въведени с отвратителното оправдание "Това българските условия го изискват!". Като че ли ние имаме друга анатомия! Данъците са високи когато некадърни управници искат лесно да напълнят хазната - не че успяват особено. Не вярвам, че хазната е пълна, вземат се пари от постъпления, които са необходими за развитие и поддръжка в някой сектор и се наливат в някоя губеща дупка - и така докато всичко се изяде, буквално.
3. Осигуровките - не съм специалист, но има нещо гнило. Разбирам да ми вземат процент върху това, което реално печеля, а не върху min 2 min заплати когато от тази фирма не изкарвам понякога и една минимална на месец.
4, 5. Не искам никой да ми осигурява лекар, искам аз да си го осигуря, срещу заплащане, но тогава да не плащам здравни осигуровки и да не си тровя нервите и с лекарска бюрокрация.
6. За 45 марки месечно колко разговора набираш, защото и аз толкова плащам, но почти не говоря? 1,5 DM/мин. е реална сума, ако говориш и с БТК, също реално.
7. Ако ОДС управлява още няколко години е на път да съсипе и пристанищата и плажовете например. Язовирните стени са зарязани от 12 години, и през последните 4 нищо не се прави за рехабилитацията им поне, добре, че се строят с много запаси и още не е залято някое населено място.
8. А защо е затъваща корабостроителницата? Поне на регионално ниво тя има място на пазара, но закриването е по-лесно отколкото да я изправиш да стъпи на крака и да я продадеш изгодно. Поне по-рано да я бяха продали.
9. Изместваш същността на въпроса, а той е: защо при равни (че и по-малки) доходи държавни служители имат несравнимо по-висок стандарт от простосмъртни частници и техните служители? Ще ти кажа - някои от администрацията откровено изнудват хората за подкупи, други не ги отказват като им ги дават, а една немалка част от тях не искат пари, а работа. Последните може и да ти звучат добре, но те според мен са най-опасни - те използват привилегированото си положение на пазара на труда и разказват играта на конкуренцията. Колкото до Слави и Симеон - по-добре не им надничай в канчето, парите им не са от държавния бюджет.
11. С такова качество на управление на всеки 4 години мандат можем да прибавяме по 20 години плащане. Благодаря! Подходът е грешен.
12. На Иван Костов не му омръзна да ни препраща към съда. Това е като борба с рака чрез хирургична намеса. Бъркате причината със следствието. Смятам, че точно правителството и парламентът са отговорните държавни власти, които определят дозата на контрола на държавата над гражданите, както и формата на този контрол и начините, по които администрацията общува с гражданите. Така, че това за съда Костов да го разправя на баба ми. Впрочем м-р 10% не е в съда по същата причина, по която и Костов не е в съда - според тях не е престъпление да се пълнят касите на СДС с пари на "черни капиталисти", явно и според прокуратурата не е.
13. В конкурси съм участвала и от едната и от другата страна - и от двете е отвратително. Като започнеш от организацията (по махленски) и стигнеш до всички тънки сметки и на едната и на другата страна, игра на нерви, кой кого ще надхитри, администраторска некомпетентност - въобще цялата ориенталщина на българина е в разцвета си по време на конкурс! СДС нищо не промени поне в своя стил, като се пишат на големи европейци.
14. А да си чувал нещо за законите при отпускане на кредити? Тях кой ги създава, банките ли?
15. Сега групировките са толкова проправителствени, че трудно можеш да ги различиш от него.
16. Веднъж една шефка на държавна дирекция на градско ниво ме заплаши, че ще ме накаже (през 2000 г., несправедливо, естествено), а аз и казах, даже на шега, че ще се оплача. Последва див рев: "Какво-о-о?" и нареждане към служителката й да ми оформи документа за наказанието. После, слава богу и мина. "Слава богу", защото ако беше ме наказала, освен всички неприятности, нямаше да мога да свърша услугата на клиента си и той щеше да загуби още много време и пари. От тогава съм по-предпазлива, не защото нямам гражданска позиция, а защото рискувам да проваля клиентите си. Това не единичен случай, стандартът на административното обслужване по времето на ОДС!
"С негативизъм напред не може да се върви." - много е вярно, но не означава да търпим и още повече да поощряваме всякакви простотии на управляващите като ги преизбираме. 4 години стигат, да вървят да се анализират.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.