Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:34 27.04.24 
Я! Архивите са живи
   >> Царят и изборите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Икономистите в екипа на СДС са cool  
Авторsomeone (Нерегистриран)
Публикувано12.06.01 14:21



Нека някой (ако знае) да ми отговори каква е професионалната квалификация на икономистите от екипа на СДС? За тези от царското движение разбрах, че са били сътрудници в Мерил Линч и други големи и уважавани консултантски фирми (кой знае защо това трябваше да ме убеди, че са неморални??!!!)
Обаче, не разбрах каква е била кариерака на Костов, Радев, Нейков преди да влязат в парламента? Какво са постигнали в частния бизнес?



Тема Re: Икономистите в екипа на СДС са coolнови [re: someone]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано12.06.01 14:26



Obshto vzeto, za razlika ot Radev i Neikov, koito poeha edna skapana darjava prez 1997 g. i ia poopraviha malko, tezi niakolko naduvkovci sa drebni chinovnici v London. Ima dosta po-umni i kadarni ot tiah v USA and UK, samo che tezi trimata sa dosta ambiciozni i nagli. Primer: nimaha poniatie ot pensionno osigurivane:)



Тема Re: Икономистите в екипа на СДС са coolнови [re: someone]  
Авторивa (Нерегистриран)
Публикувано12.06.01 14:34



Екипа на Костов стабилизира България / дори и с минуси в управлението/,
докато сегашния екип на Симеон се връщаше в България само за комисионни



Тема Ако ще говорим за комисионни, Костов и сие са царенови [re: ивa]  
Авторsomeone (Нерегистриран)
Публикувано12.06.01 14:38



Примери, колкото искаш.



Тема Re: Иве, защо не обясниш какво точно са ...нови [re: ивa]  
АвторБeзpaбoтeн (Нерегистриран)
Публикувано12.06.01 15:17



стабилизирали в България?
Може би собственото и на най-близкото си обкръжение материално и финансово състояние?
Но моля те бъди по-конкретна, без общи приказки!



Тема Re: Иве, защо не обясниш какво точно са ...нови [re: Бeзpaбoтeн]  
Авторsomeone (Нерегистриран)
Публикувано12.06.01 15:19



Стабилизираха ни на дъното - и то не те, а валутния борд и МВФ



Тема Може ли аз да кажа ...нови [re: Бeзpaбoтeн]  
Автор CKИTниk (уморен)
Публикувано12.06.01 15:21



Осигурена и стабилизирана е безработицата. Особено за такива като теб!



Тема Значи са големи ...нови [re: someone]  
Автор CKИTниk (уморен)
Публикувано12.06.01 15:23



... икономически специалисти ...



Тема Re: Иве, защо не обясниш какво точно са ...нови [re: someone]  
АвторEL (Нерегистриран)
Публикувано12.06.01 15:27



Ето ти пример : заплатата ми по време на Жан Виденов спадна в доларово изражение от 400 на 80, а от три години заплатата ми в долари е 600 - това достатъччно ли ти? За мен това е голям стимул да работя и да гласувам за досегашното управление. Чудеса няма , икономика и държава бавно се стабилизират и развиват. Да не мислиш, че йапонското или корейското чудо са станали за 1-2 години? Поинтересувай се. А безработицата е най-големия проблем във всички развити страни.



Тема Re: Иве, защо не обясниш какво точно са ...нови [re: Бeзpaбoтeн]  
АвторEL (Нерегистриран)
Публикувано12.06.01 15:29



Не съм от обкражението на управляващите и ти казвам, че положението наистина е стабилизирано.
Ето ти пример : заплатата ми по време на Жан Виденов спадна в доларово изражение от 400 на 80, а от три години заплатата ми в долари е 600 - това достатъччно ли ти? За мен това е голям стимул да работя и да гласувам за досегашното управление. Чудеса няма , икономика и държава бавно се стабилизират и развиват. Да не мислиш, че йапонското или корейското чудо са станали за 1-2 години? Поинтересувай се. А безработицата е най-големия проблем във всички развити страни.



Тема Абе да не би сега да избираме между СДС и Виденов?нови [re: EL]  
Авторsomeone (Нерегистриран)
Публикувано12.06.01 15:45



Какво сравнявате с Виденов? Да не би да сме избрали СДС за да пооправи положението отгоре-отгоре. Моята заплата сега в доларово изражение е 650 долара и какво от това? Жена и деца ако имаш ще те питам как ще ти стигнат 600 долара!



Тема Re: Абе да не би сега да избираме между СДС и Виденов?нови [re: someone]  
Авторfwx (Нерегистриран)
Публикувано12.06.01 15:56



ami ako sega zaplatata ti e 600$ pri videnov sigurno shteshe da e 300....taka che ne se oplakvai



Тема А колко давам за данъци?нови [re: fwx]  
Авторsomeone (Нерегистриран)
Публикувано12.06.01 16:01



Направо ме е страх да ги сметна. Но по-важния въпрос е къде отиват? Господата от СДС за 4 години нито пожелаха да ми обяснят къде отиват, нито да ги намалят. Е, съжелявам, но личните ми интереси диктуват да си сменя представителя в парламента преди да са въвели данък "антисимпатизант на СДС" - неформално има такъв отдава: ако не си член на СДС рязко ти се съкращават шансовете да спечелиш някой конкурс за държавна поръчка (естествено, ако не си богопомазан братовчед на Костов)



Тема Re: Екстраполацията ти е силно некоректна!нови [re: EL]  
АвторБeзpaбoтeн (Нерегистриран)
Публикувано12.06.01 16:04



Не е разумно от личната си стабилизация да съдиш за обществената.
Над 1/3 от гласоподавателите вероятно преценяват, че са стабилизирани на дъното (написано е от някой преди мен).



Тема Re: Иве, защо не обясниш какво точно са ...нови [re: someone]  
Авторiva (Нерегистриран)
Публикувано12.06.01 16:12



Валутният борд беше следствие от Виденов
Симеон защо не дойде 97 год и да ни стабилизира без валутен борд и МВФ



Тема Костов ни стабилизира достатъчно!нови [re: iva]  
Авторsomeone (Нерегистриран)
Публикувано12.06.01 16:17



Остров сме на икономическата и политическата стабилност! Какво ни липсва за да станем бананова република? Нищо, само дето си внасяме банани, ама какво да се прави, географията не може да я променим!



Тема Виж си ника бе!нови [re: Бeзpaбoтeн]  
Авторlntellnside (Нерегистриран)
Публикувано12.06.01 16:19



Обикновенно човек се индитифицира чрез ника си. Ти като безработен ли желаеш да се индитифицираш. Горд ли си с това. Да те светна. Това вече не предизвиква съжаление. Не и тук. Аман от ревльовци. Чекайте го той иде. Ще ви оправи. Не 600$, 1600$ ще ви дава. Я погледнете какво казват икономистите му, не Симеон. Че обещаните 400 лв. от СДС са нереалистични. Че те гарантират инфлационно нарастване на пенсиите. Е чекайте си. Вервайте си. То отгоре ще падне.



Тема Стига с тия икономистинови [re: someone]  
АвторИлия Пaвлoв (Нерегистриран)
Публикувано12.06.01 16:27



Престанете с тия долари, заплати и икономически глупости.

Идва Новото Време.

Идваме ние - Мултицар, МултиПавлов и жена ми, известна като МултиТалант.

После ще има да си изчислявате инфлацията, а ние ще ви задаваме нежния въпрос "Вие деца имате ли?"

Почтеност във всичко.



Тема Re: Имаме добри икономисти в ОДСнови [re: someone]  
АвторEL (Нерегистриран)
Публикувано12.06.01 16:32



Ти нали написа, че ни били стабилизирали на дъното. дадох ти пример че сме далече от дъното на което бяхме, благодарение на МФ и СЕГАШНОТО УПРАВЛЕНИЕ!! Не можеш да се оправиш за 4 години и да заживееш като в развитите страни, но стабилизацийата е на лице, от там се тръгва и нагоре. Но за това трябва всички да поемат някаква отговорност, не само да се оплакваме.



Тема Re: А колко давам за данъци?нови [re: someone]  
АвторEL (Нерегистриран)
Публикувано12.06.01 16:46



Данъците може и да са големи, но малко ги плащат в пълния им размер. Отиват в приходи по бюджета и излизат като разходи. Правителството се отчитаза тях, ако искаш заинтересувай се. Освен това кой в тази държава не иска да му дават повече (Евтино парно, ток, телефони, заплати , култура,образование и т,н). Ти как мислиш,откъде идват тези пари?? Огледай се какви коли карат бизнесмените, това са разходи от печалбата. ама техните служители не могат да си купят същите, нали? Така е и за висшите чиновници. Те имат повече - кой за каквото е учил!!!!



Тема Re: Виж си ника бе!нови [re: lntellnside]  
АвторБeзpaбoтeн (Нерегистриран)
Публикувано12.06.01 17:08



Някой беше казал: "Бързата кучка слепи ги ражда!".
Много бързо мислиш и пишеш.
Думата "безработен" има доста повече значения от твоето предположение.
Не ми харесва тона ти! Опитай по-спокойно!



Тема Re: Иве, защо не обясниш какво точно са ...нови [re: iva]  
Автор Toдop (непознат)
Публикувано12.06.01 17:08



Отговора е много прост - не дойде, защото нямаше да може нищо да направи. И сега, въпреки, че нещата са по-различни от тогава, и сега няма да може нищо да направи... За жалост, много малко хора го разбират... Е, на някои вече им просветна... Дано за тези 4-5 дни станат повече... Защото иначе.. събитията от 1997 - ма ще ни се сторят песен....



Тема "Уважавани консултантски фирми"?!?нови [re: someone]  
Автор Hellen ()
Публикувано12.06.01 19:05



Икономистите от царското движение били сътрудници в Мерил Линч и други големи и уважавани консултантски фирми ?!?

Ами че "Мерил Линч" е най-известната фирма за пране на нарко-пари на Острова!! Всеки го знае това (освен тебе, може би).

Hellen
==
"Един от недостатъците на това да дадеш на хората право на свободен избор е, че те могат да направят погрешния избор." -- Одо, DS9



Тема Re: "Уважавани консултантски фирми"?!?нови [re: Hellen]  
Авторsomeone (Нерегистриран)
Публикувано13.06.01 09:26



Лисицата казва: Гроздето е кисело! :))))

Първо, твърденията ти са абсолютно измислени. В България всеки знае, че в правителството на СДС има хора, многократно нарушили закона, но не съм видял нещо да е последвало от това.

Второ, хич не ми пука, високоморална госпожице, в какво ще се инвестрит парите, стига да има стабилна доходоносност. Определено не бих ги инвестирал в държамни ценни книжа, а бих ги дал на фирма като "Мерил Линч" да ги управлява. И едва ли имя някой човек, който би си вложил парите в ДЦК, добре че са пеннсионните фондове, та чрез тях да кредидираме отново държавата!





Тема Re: "Уважавани консултантски фирми"?!?нови [re: someone]  
Авторel (Нерегистриран)
Публикувано13.06.01 11:02



Защо повтаряш неверните твърдения на царските икономисти за парите на пенсионните фондове, които се влагали в ДЦК. Първо има един пенсионен фонд, така наречения първи стълб, който се събира в НОИ. Там постъпват толкова недостатъчно пари за изплащане на ежемесечните пенсии, че бюджеттът кредитира изплащането им. И това е така, защото все още много фирми продължават да намират начини да осигуряват работещите в/у две минимални заплати, а изплащат допълнителни пари, които са извън декларираните. А новите пенсионни фондове, в които се осигуряват родените след 1960 по т.н. втори стълб сами управляват събраните пари ,но от тях все още никой не получава пенсии. Държавата няма влияние в/у начина на инвестиране на тези пари. Залко ако хората не са наясно с тези механизми, а още по-жалко, че царските икономисти не показаха разбиране на пенсионната система в България. Който няма време да чете, поне да може да слуша, а тези хора засега не показват желание да слушат.



Тема Не си разбрал нещо :)нови [re: el]  
Авторsomeone (Нерегистриран)
Публикувано13.06.01 11:14



Нека да ти обясня как точно е системата на пенсионното осигуряване в България. Като начало да кажа, че тази информация я имам от шефа на НОИ за София-окръг и е напълно официална.

1. Има не 2, а 3 стълба.
2. Първия стълб е на т.нар. солидарно осигуряване и в него отиват 95 % от парите, които се получават от 30% процента върху заплатата. С тях плащат пенсиите и те никъде не се влагат, защото веднага след като ги вземат от нас ги дават на пенсионерите.
3. Схемата за изчисляване на пенсиите отчита факта, че не всички си плащат осигуровките чрез средната заплата, която ползват за да си определят пенсиите - тя е 160 лева, а реалната средна заплата е по-голяма. Така че, БЮДЖЕТА нищо не кредитира!
4. Втория стълб, който е за тия, родени след 31.12.1959 г. получава едва 5 % от парите, които плащаме за пенсионно осигуряване, като в рамките на 20-30 години този процент ще се вдига. Тук става въпрос за частни фондове, обаче, те са ДЛЪЖНИ (според закона, който СДС прие), да държат над 50 % от активите си в ДЦК, а и останалите им сделки трябва пъров НОИ да ги одобри за да станат. Нещо да кажеш?
5. Третия стълб е доброволен и за него няма какво да говорим.

Така че, следващия път първо се осведоми напълно, а не слушай какво ти приказва Муравей Радев по телевизията.



Тема Re: Не си разбрал нещо :)нови [re: someone]  
Авторel (Нерегистриран)
Публикувано13.06.01 11:26



Може би си по-точен във смемата на пенсионните фондове, но и така е ясно, че парите които се влагат (задължително) в ДЦК нямат влияние в/у пенсиите , които се изплащат сега, а Николай Василев твърдеше. че те сега ще подобрят системата, като започнат да инвестират пенсионните фондове в по-добри сделки??? За това става въпрос, че това е невъзможно. Колкото до бюджета със сигурност например коледните добавки се платиха с помощ от бюджета.



Тема Но ще влияе върху нашите!нови [re: el]  
Авторsomeone (Нерегистриран)
Публикувано13.06.01 11:37



Факта че над половината от парите, които давам на ЧАСТНИТЕ пенсионни фондове отиват в ДЦК (вътрешен дълг) много ме ПРИТЕСНЯВА! Това си е социализъм! Нямам доверие на НОИ, който му има да гласува за СДС парите за пенсията му да отиват в държавата



Тема Re: Но ще влияе върху нашите!нови [re: someone]  
АвторELl (Нерегистриран)
Публикувано13.06.01 11:42



Е, за 5% много се притесняваш.Аако ги влагаш по-личен избор, с колко ще ги увеличиш повече, отколкото е сега??? ПО-добре погледни към 3-тия стълб, ако можеш да си позволиш.



Тема Re: Но ще влияе върху нашите!нови [re: ELl]  
Авторsomeone (Нерегистриран)
Публикувано13.06.01 11:45



Тези пет процента след 20 години ще са 100 :) Всяка година ще се увеличават.
А именно третия стълб е решението, обаче без втория - втория е абсолютна дивотия за да ни прибират същитие пари и пак нищо да не получаваче срещу тях един ден. Защо трябва да си плащам за 2 пенсии, а да получавам само една!



Тема Re: Но ще влияе върху нашите!нови [re: someone]  
АвторEL (Нерегистриран)
Публикувано13.06.01 12:00



Защото живееш в една все още бедна държава и някои поколения трябва да понесат доста тежести, макар и не най-справедливи от лична гледна точка. Аз съм от поколението , което поне "социализмът" , а сега понася и тези трудности , и единственият ми шанс е да печеля достатъчно, защото ще получавам пенсия само от първия стълб, нали си представяш каква ще е спрямо сегашните ми доходи?? Надявам се по-младите да могат да издържат поне малко от това, което ние сме издържали. ПОжелавам повече хъз и разбиране. Чао!



Тема Топло ръкостискане!нови [re: someone]  
Автор Hellen ()
Публикувано13.06.01 13:15



А-ха! Сега вече разбрах мисълта ти, Someone! Ти не отричаш факта, че царските икономисти идват от фирма - перачница на нарко-пари, но просто смяташ, че няма нищо нередно подобни хора да ръководят България.

Е, бъди здрав/а тогава, има големи шансове желанието ти да се изпълни до няколко дена. Боже пази България.

Hellen
==
"Един от недостатъците на това да дадеш на хората право на свободен избор е, че те могат да направят погрешния избор." -- Одо, DS9



Тема Re: Икономистите в екипа на СДС са coolнови [re: lvan]  
АвторJedai (Нерегистриран)
Публикувано13.06.01 21:46



Пооправиха я малко наистина. Само че отзад




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.