Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:28 20.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Царят и изборите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За платените и за републиканцитенови  
АвторMoнapxиcт (Нерегистриран)
Публикувано29.05.01 00:08



Да - вярно е ! България е Република и то донякъде демократична. Да - президента ни можем да го смъкнем с два пръста на изборите, ако сме недоволни от него. Да - свободата може почти да се почувства във въздуха около нас. Да - за демокрацията са умирали хиляди хора в блян по една мечта, за един начин на живот, които би бил прекрасен. Да ...
Само че братовчедите и кръговете затъмниха тази свобода и ни накараха да се чувстваме роби. По улиците ни се стреля и граби и за съжаление на някои , хората не са доволни от точно този вид управление. Колкото и да Ви се струва анахронично,тъпо и невероятно - хората са готови да повярват на един Цар , а не на група ДОКАЗАНИ МОШЕННИЦИ. Хората искат да живеят добре сега, да видят ,че за децата им има и друга възможност - не само бягство в чужбина.
Всеки МОШЕННИК може да кара мерцедес в нашата страна - но никой от тях не може да си купи уважението на хората! То се печели трудно и се губи лесно. Е ... погледнете само мненията във форума. Всички дето се застъпват за чиста и свята република само дето не налитат на бой. Май им се иска да сложат една гилотина и да започнат да режат главите на несъгласните с тях.
По спокоино бе ! :) Четете малко история !
И освен всичко това дето го наплюват по останалите - по доста от мненията си личи и личната им заинтересованост.Не може с такава злоба да се нахвърляш и да твърдиш , че мнението ти е взето спокоино с целия си разум за който претендират, че само републиканците го имали.
:)))
Е ... имам един въпрос към Вас -??? можем ли да кажем , че в една парламентарна монархия, като Англия например, живота е безкрайно по-труден и недемократичен от живота в съвременна - свободна България???

Май там се живее по-трудно защтото ако си на какъвто и да е държавен пост и напсуваш или недай си боже удариш журналист -ще трябва да си подадеш оставката. Ами доходите ? Как така материалното ти състояние ще трябва да отговаря на официалните ти доходи? - Неее... там явно подтискат хората и те ден и нощ кроят планове как да смъкнат ненавистното им роялистко правителство. Също както и останалите братски народи едва дишащи под робството, в която и да е от другите европейски монархии.




Тема Re: За платените и за републиканцитенови [re: Moнapxиcт]  
Автор PROTEUS (скучаещ)
Публикувано29.05.01 10:03



А бе на криминалниците им дреме за демокрацията и за България - те искат да
са на власт за да не носят отговорност за криминалното си поведение!Страх ги е от възмездие...и от хилядите мизерстващи и бедни българи! Силата на властта им е необходима за да гарантират собственото си безметежно криминално съществувание!



Тема Re: За платените и за републиканцитенови [re: Moнapxиcт]  
АвторPantarey (Нерегистриран)
Публикувано29.05.01 10:19



Мъчиш се да съпоставяш метър с килограм. В Англия хората живея добре , не защото е монархия, а защото е Англия, защото там се работи. В България и 5 монархии да има пак ще е зле , защото се мързелува.



Тема Re: За платените и за републиканцитенови [re: Pantarey]  
Автор PROTEUS (скучаещ)
Публикувано29.05.01 10:29



Напротив, хич не се мързелува - я как лапат!Ако и в Англия лапаха така отдавне не монархия нямаше да има, ами и Англия също!България все още я има щото българите са кротки и търпеливи - колко умират от хроничен глад
и болести ама търпят - защо не ми е ясно!Хората имат право на качествен живот а не на агония в мизерия и бедност!Обещават им светло бъдеще криминални политици ...



Тема Re: За платените и за републиканцитенови [re: Moнapxиcт]  
АвторЯяpocт (Нерегистриран)
Публикувано29.05.01 10:29



.......а можеш ли да си представиш, още колко по-добре щяха да са англичаните, ако не бяха монархия??????



Тема Re: За платените и за републиканците [re: Яяpocт]  
АвторMoнapxиcт (Нерегистриран)
Публикувано29.05.01 15:12



Мога - ето например руснаците си избиха царското семейство и 70г. все в Русия беше идеалния живот. Французите и те си избиха аристокрацията и докараха Наполеон сравним само с Хитлер може би. А при гилотините умряха в името на "свободата" над 3 000 000 души и в последствие от глад може би двойно.



Тема Re: За платените и за републиканцитенови [re: Pantarey]  
АвторMoнapxиcт (Нерегистриран)
Публикувано29.05.01 15:16



Въпроса ми беше можеш ли да кажеш, че в Англия правата на хората ограничени въпреки , че е монархия. Помисли и за секцията корупция - как се реагира там и как тук.



Тема Re: За платените и за републиканцитенови [re: Moнapxиcт]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано29.05.01 15:35



САЩ са република и се развиват добре.Афганистан също е република (май) и се развива не чак толкова добре. Бутан е монархия, а телевизията е назаконна(незнам точно как се живее там).

Формата на управление няма някакво конкретно влияние. Примери можем да си даваме до утре.



Тема Re: За платените и за републиканцитенови [re: Pantarey]  
АвторMoнapxиcт (Нерегистриран)
Публикувано29.05.01 15:38



И въобще като става дума за работа - да говорим за безработица , за закриване на предприятия , за разсипия. Аз си скъсвам задника да работя и като резултат си стискам палци да не ми се наложи да ходя на зъболекар. Не ми казайте вие сте мързеливи и затова сте бедни. Ние сме ОГРАБЕНИ ! Кой от претендиращите за власт не е бил комсомолец ?
Аз не искам да ми отварят границите и да ходя да работя в чужбина за чужденците. Аз искам да работя тук, да получавам добри пари тук, да виждам смисъла в живота за мен и моите деца тук и ако някой от властниците ми говори едно , а върши друго искам да си върви. И ако не иска да го проумее ще му го кажем. Вървете си ! Вие имахте шанс и вместо да направите нещо смислено се осрахте и то яко. Сега ще говорят срещу монархията :)))
Хората, от които се възмущавате и наричате стадо защото не са съгласни с вашето мнение имат право да живеят добре, да работят и да строят своите къщи тук в България , а не да слушат американски съветници с техните обяснения , че Българите били богати защото имали собствени домове и това не било нормално за света , като цяло. Е...
Хората не искат ТАКАВА демокрация, хората искат да имат своя начин на живот и имат право на това!
Царят , царят .... ужас и т.н. Ами да не сте се осирали и сини и червени.
Да сте си гледали работата за която са ви избрали ! И да имахте поне малко чест да си признаете грешките !



Тема Re: За платените и за републиканцитенови [re: Moнapxиcт]  
АвторPantarey (Нерегистриран)
Публикувано29.05.01 17:00



Не се мъчи да пренесеш нещата от Англия в България, не се опитвай да мериш метри с килограм. И Англия е минала по нашия път, само, че отдавна. И там има корупция и се стреля по улицата, само, че не толкова често. Всяко нещо с времето си. С магическа пръчка нищо не се оправя. Ако се надяваш, че комбината Цар - Астор може да оправи нещата, просто така с един замах, си наивник.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.