Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:16 11.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Царят и изборите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Нечестна ми се вижда тая работа,  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано20.05.01 14:34



а именно - да се трупа актив от грешките на предшественика, а после да се обере плода на постигнатото от него.
Досега появата на С2 е популизъм от най-чист вид. Нищо ново не се предлага, но за сметка на това се преекспонират грешките от управлението на СДС.
Очевидно е, че икономиката и после всичко останало няма да дръпне без сериозни инвестиции, но той как ще ги привлече?
Инвеститорите са бизнесмени, хора с хладен разум, които не се вълнуват от сакралността на монархията, от титли и ордени. Искат сигурност и възвращаемост на парите си с печалба. Искат стабилни обществени взаимоотношения и ясни правила на играта. Какви правила предлага движението, на никой и на самите участници в него - не е ясно. А вече се виждат признаците на бъдещата дестабилизация, ако движението спечели изборите - в парламента - "орел, рак и щука" - цитирам друг юзър, навън - разделено общество, в което интелектуалният елит и хората с пари са против това мнозинство.



Тема Re: Нечестна ми се вижда тая работа,нови [re: kakata]  
АвторMihail (Нерегистриран)
Публикувано20.05.01 14:51



Дестабилизацията идва най-вече от това, че идеите на С2 са абсолютно неясни и дори НДС2 да излезне с някаква платформа, изобщо не е сигурно до колко царедворците ще са последователни в отстояването й.
С2 казва, че е за НАТО, но НАТО било много скъпо. Всъщност, той се опитва да шикалкави, за да бъде приятел с всички. Така ще може да получи подкрепата и на противниците на НАТО. Т.е. С2 е политически нечистоплътен. Не казва нищо категорично, защото лично той не защитава никаква кауза, освен разбира се, че иска да стане цар или поне да влезне под някаква форма във властта.
Същото важи и за ЕС. Уж е за, ама не толкова бързо. Това беше навремето позицията и на Жан Виденов.



Тема Re: Нечестна ми се вижда тая работа,нови [re: kakata]  
Авторghost (Нерегистриран)
Публикувано20.05.01 14:52



ne se kosi kaka - che go stopim do 17 vij samo izsledvaniata ot vchera.
prosto triabva da se raboti - glas za glas - do poluda



Тема Re: Нечестна ми се вижда тая работа,нови [re: ghost]  
АвторMihail (Нерегистриран)
Публикувано20.05.01 14:59



Не знам дали ще го стопите, надявам се да е така, но месля, че трябва да стопите и някои корумпирани некадърници в ОДС, защото присъствито им там ви стопява вас.
Казвам го добронамерено. То сега вече е малко късно, но все пак.



Тема Re: Нечестна ми се вижда тая работа,нови [re: Mihail]  
Авторghost (Нерегистриран)
Публикувано20.05.01 15:01



prav si murcha ima na vsiakade - no v listite na simeon e 100%
dano tova da razberat horata



Тема Re: Mihail,нови [re: Mihail]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано20.05.01 15:11



Не знам за кога трябва да се бавят влизането ни в ЕС и НАТО, всеки който не е разбрал колко е важно, е обречен на загуба.
А за листите на ОДС - вярно е, има физиономии, които не харесвам - например Тагарински и Бакърджиев. Но групата ще е единна и ще се занимава със стратегическите въпроси на държавата, а не с партийни вътрешни борби.
А за листата на С2 - единство просто не може да се получи в неговата парламентарна група. Според мен още след първите няколко месеца ще започнат да се отцепват независими депутати, а обяви ли намеренията си да възстановява монархията- парламентарната му група ще се стопи до Коста Цонев, 35 годишния студент, сервитьорката /за нея не гарантирам, с висше образование е жената/ и Юлияна Дончева.



Тема Re: Нечестна ми се вижда тая работа,нови [re: kakata]  
АвторJoro (Нерегистриран)
Публикувано20.05.01 15:14



VERNO!!!
Kak cvi se vijda - Uliana Don4eva i Milena Milotinova
da debatirat v 39 NS za PROMENI V ZAKONA ZA PROKURATURATA , naprimer???
UJAS!
I ako tova S2 ne e vazveli4avane na prostotiata i nekompetentnostta, zdrave mu kaji?
Po vremeto na tate Boris III e imalo edin laf i pesen "Boje tzarja ni pazi" - az shte dopalnja -
Boje ot tzarja ni pazi....:))))



Тема Re: А относно прокуратуратанови [re: Joro]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано20.05.01 15:17



има кой да дебатира - синът на търновския прокурор- 35 годишен студент.
Момчето толкова години вече учи, има какво да допринесе за усъвършенстване на съдебната власт.



Тема Re: Нечестна ми се вижда тая работа,нови [re: ghost]  
АвторMihail (Нерегистриран)
Публикувано20.05.01 15:19



Лошото е, че хората искат всичко да се оправи като в приказките. Да дойде някой отвън и да свърши работата вместо ние сами да си налягаме парцалите. Това е един емоционален избор и е може би продиктуван от отчаяние. Отчаянието и катастрофичното мислене са най-големия бич за всеки народ. Древните римляни са били смазани от варварите въпреки, че са имали катапулти и крепости, именно защото са били отчаяни и не са вярвали в собствените си възможности. Защо да следваме техния път. Ясно е накъде води той.



Тема Re: kakata - NATO, EU i bavenetoнови [re: kakata]  
АвторMihail (Нерегистриран)
Публикувано20.05.01 16:09



Ами, ясно е, че не трябва да се бави влизането ни в ЕС. Поне за мене това е най-ясното нещо от цялата българска политика. Но това не се харесва на много хора. По принцип влизането ни в ЕС означава трансфер на част от суверенитета на България, а това от своя страна означава, че част от решенията, които сега се взимат на национално ниво ще се вземат от наднационалните институции на Съюза. Най-вече от Съвета на министрите, но също Комисията, ЕП и Съда в Люксембург. Ние ще имаме представителство във всички тези институции, но местните политици няма да могат така свободно да "колят и бесят" както да сега. Ще трябва да се съобазяват с партньорите си от Зп. Европа и барем малко се очовечат.
Изобщо аэ харесвам по-голямата децентрализация на властта и федерализмът е най-ефикасния метод наред с конституционното правосъдие.
Верно е, че ЕС все още не е федерална държава ( и сигурно никога няма да стане такава), но все пак притежава доста от белезите на федерациите. Всъщност, може да се каже, че ЕС е една квази-федерална наднационална структура, която е резултат на съчетаването на предимствата на националните държави и федерализма.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.