Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:27 23.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Царят и изборите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Клуб "Студенти със самочувствие"нови  
АвторJoro (Нерегистриран)
Публикувано13.05.01 10:41



Скъпи сънародници!
Аз съм студент. Гражданин на Република България по рождение. Роден съм тук. И ВСЕ ОЩЕ живея в България. Направил съм своя избор - аз искам да остана в моята Родина.
Видях и знам твърде много неща за моите 26 години. Единадесетте години преход изградиха моята нагласа за света и нещата. Спомням си й купоните, й мутрите, й хиперинфлацията. Знам какво е да имаш безработни родители. Научих се на реализъм.
Днес, аз разчитам на собствените си възможности и сили. Аз съм образован, знам чужди езици, ползвам Интернет - аз съм бъдещата българска средна класа.
Моето мислене и нагласи са много по-различни от тези на родителите ми. Но с тях сме единодушни поне за едно - аз ще успея в живота. Защото не се страхувам от комунистите, капиталистите и Големия брат. Защото не се страхувам от предизвикателствата на света и технологиите. Защото знам кой съм и какво мога.

И АЗ НЕ ИСКАМ МОЕТО БЪДЕЩЕ ДА ЗАВИСИ ОТ СИМЕОН БОРИСОВ САКСКОБУРГ-ГОТСКИ.

Защото аз съм българин. И се гордея с това!
Защото не “вервам” на обещания, а в свободата на собствените си възможности.
Защото не вярвам на пророци - аз съм онзи, от когото зависи всичко.
Защото няма да позволя на никого да определя еднолично каквото и да било, от нещата, които ме засягат.
Защото не искам да участвам нито в “морални” движения, нито в каквито и да било експерименти с обществото и политиката.
Защото времето ми е пари. И нямам излишни 800 дни. Нямам в повече и време за нов преход, макар и под знамената на “морала”.
Защото предстоящите 11 години ще бъдат най-активните и най-успешните в моя живот. И аз няма да пропусна шанса си.
АЗ съм млад, модерен, способен и нямам нужда от дървени философии, архаизми и притчи. Убедил съм се, че нищо не се случва ей така, от нищото, нито пък от вчера за днес. Ако нещата около мен зависят от някого - то те зависят само от мен.

И АЗ НЕ ИСКАМ МОЕТО БЪДЕЩЕ ДА ЗАВИСИ ОТ СИМЕОН БОРИСОВ САКСКОБУРГ-ГОТСКИ.

Нищо лично, граждани. Но ако за Вас е нормално да се появяват месии от Испания, специалисти царедворци от България, обещания от ливадата на двореца Враня и приливи на масова народна обич - за мен не е.
И ако за Вас е нормално да подлагате шия на поредния хомот - то аз ще бъда следващият, който ще ви донесе такъв. Може и да не е испански и коронован, но със сигурност ще бъде вносен. Защото, ако вие гласувате за г-н Кобург-готски аз ще замина за там, от където идва той.
И ако за Вас е нормално да чакате овчедушно 800 дни, аз смятам през това време да свърша нещо. Дори ако за това трябва да отида някъде, където хората не се плашат от свободата си.
Някъде, където не е България!

КЪДЕТО МОЕТО БЪДЕЩЕ НЯМА ДА ЗАВИСИ ОТ СИМЕОН БОРИСОВ САКСКОБУРГ-ГОТСКИ

Пишете ми на : samochuvstvie@abv.bg



Тема Re: Клуб "Студенти със самочувствие"нови [re: Joro]  
Авторeдин (Нерегистриран)
Публикувано13.05.01 11:05



успей бе кой ти пречи. И без заплахи, на който не му харесва отива в реалния свят и като е много велик показва какво може. Поне сега можеш да избираш а не както по Татово време, когато никой нямаше право да иска и да може.
Така че успех и без заплахи



Тема Re: Клуб "Студенти със самочувствие"нови [re: Joro]  
Авторedin ot kluba (Нерегистриран)
Публикувано13.05.01 11:08



Eh Joro,Joro ! Rodenoto da palzi ne moje da leti! A plujazi w BG kolkoto iskash.



Тема Re: Клуб "Студенти със самочувствие"нови [re: eдин]  
АвторjOro (Нерегистриран)
Публикувано13.05.01 11:18



thanks
и ще успея
но не искам да запо4вам пак отна4ало
достатъчно време съм бъхтал като финикиец,
идиотско е да имаш претенцията че нещата започват от днес и то по абсолютно нов начин - просто няма как
как не разбрахме, че си патим от подобни революции, дето всякак рещават всички проблеми.
Тъкмо сме стигнали донякъде в еволюцията - това че поне слязохме от клона и можем да си говорим цивилизовано, и сега някои пак се опитват да ни качат на черешата.



Тема Re: Клуб "Студенти със самочувствие"нови [re: edin ot kluba]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано13.05.01 11:21



Надявам се че не си от тях приятелю.
Трудно е да си АЗ.



Тема Re: Клуб "Студенти със самочувствие"нови [re: Жopo]  
Авторnavy7O (Нерегистриран)
Публикувано13.05.01 12:26



Pohvalno samochustvie, samo da li ima pokritie? Zashtoto sam gi vidjal mnogo takiva, osobeno hora koito paradirat s tova obiknoveno sa " strahotni specialsti".
Ta ,ako si naistnina dobar, nikoi ne moje da ti poprechi! Nito SDS, nito Zarja, nikoi!!! Ako ne uspeesh v BG( ima edna prikazka- nikoi ne e stanal prorok v sobstvenata si strana), no mnogo obichash Bulgaria, shte izrastnesh njakade drugade, i shte se varnesh na bjal kon. Derzai! I po-poleka s kvalifikaziite.



Тема Re: Клуб "Студенти със самочувствие"нови [re: navy7O]  
АвторJoro (Нерегистриран)
Публикувано13.05.01 13:50



Moga, moga
i v Bg i na majna si rajna.
No predpo4itam tuka.
A , i poneje se zanimavam s politologia - mn.mn. jalko mi e za vsi4ki ni bulgari.
Tozi nomer s masovata obi4 i masovite dvijenija ve4e sme gi cheli - pri Hana Arendt - "Totalitaryzma" i Erih From "Bjagstvo ot svobodata".
Naistina e mnogo po lesno da huknesh bleejki zaedno s drugite po nanandolnishteto. I da ostavish na njakoj drug da reshava vmesto teb, s edinstvenata VJARA che toj znae kak, v slu4aja - shtoto e tzar.
Nishto li4no kym S2 , no pytq kam ada e asfaltiran s dobri namerenia...



Тема Re: Клуб "Студенти със самочувствие"нови [re: Joro]  
Авторnavy7O (Нерегистриран)
Публикувано13.05.01 19:01



Shto ne vzemesh da se gramnesh, pisnalo mi e takiva darveni filosofi! Po-dobre da ne beshe spomenaval politologia-smeshko-ti li shte napravish neshto za razvitieto na Bg? Ot takiva dardorkovzi sme na toja hal, deto samo pljampat , a nishto ne proizliza! Smotanjak zaguben ! Ti li shte mi davash akal, s jalto okolo ustata? Neshtastnik, njakoi teb te e izlagal neshto, no posledstvijata shte sa si za teb, zashtoto zavinagi shte si ostanesh mister nobody!



Тема Re: Клуб борци за костовизъмнови [re: Joro]  
Авторcдc-kилъp (Нерегистриран)
Публикувано13.05.01 22:38



тъйба в глупавото студентче. Ей, насрахте се вече с тес позиви. Ми комунизна уж си бил отишъл. тиси за ремс бе, матросов на 21 век, бахти безгръбначното дупелизче



Тема Re: Клуб "Студенти със самочувствие"нови [re: Joro]  
Авторrealist (Нерегистриран)
Публикувано14.05.01 00:30



Искрено се радвам, когато видя човек, който си знае цената и какво иска!
В случая какво не иска!
Нека не те притеснява фактът, че отзвукът на твойто писание е такъв....
Нале знаеш каква е евтината философия на българина-щом някой реши да се отцепи от стадото и да бъде индивидуалност, другите овце сами викат вълка!

Потвърждение е и събитията, протичащи в икономиката-тъкмо напипахме правилния път, икономиката започна да излиза от дългото и мъчителна рецесия и взеха, че извикаха вълка,предрешен в царски одежди, да не би да вземем ида се оправим!

Дано не е истина максимата, че всеки народ си заслужава политиците, защото май е само мит идеята за интелигентния българин!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.