Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:27 28.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Царят и изборите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Предупреждение- ДИКТАТнови  
Автор LoraBG (непозната)
Публикувано13.05.01 21:50



До всички,които независимо от партийните си пристрастия , мислят, а не повтарят в безпаметност партийните лозунги на партиите си.

Не съм монархистка и не съм глашатай на Симеон II, но това което става в България е страшно.
Българският народ е подложен на диктат от страна на правителството и на близки до него чуждестранни емисари. Диктат- от лат. dictatum означава наложено мнение, налагане, принуда. Колко много напомня всичко това на времето на управление на БКП до 1989 г. и колко е страшно реставрирането на този стил на управление, който изроди идеите на СДС и самата партия от демократична в болшевишка.
Последният пример за това е днешното (13,05,2001) предаване "В десетката с Иво Инджев".Не си струва да коментирам предаването. Това на което искам да спра вниманието е свързано с въпросът поставен към зрителите- дали подкрепят публикацията във Вашингтот поуст срещу Симеон II. За един час са се обадили според авторите на предаването около 5700 зрители, от които с "да" отговарят около 3900, а с "не" - 1800 зрители. Довечера в новините на btv тази анкета ще бъде цитирана.
Г-н Инджев и господа манипулатори на общественото мнение, някога да сте учили математика ?
за 1 час са се обадили около 5700 зрители
за 1 минута това прави 95 зрители на минута
или на всяка 1 секунда- по 1 зрител и половина
Г-н Инджев, вашето предаване трябва да влезе в рекордите на Гинес- на всяка 1 секунда по 1 зрител. Това постижение е просто "забележително" и е най-прост пример за диктат и манипулиране на общественото мнение.
Що се отнася до самите писания на анонимника от Вашингтон Поуст и "мъдростите" изказани от Брус Джаксън-президент на амер.комитет за НАТО те са груба намеса във вътрешните работи на България,независимо че са изказани от представители на неправителствени организации.
Явно правителството на г-н Костов е обещало нещо много важно на господа американците, което естествено пак не е съгласувана с бълг.народ. Явно с присъствието си в политическият живот на България Симеон II сериозно разклаща опитите България да бъде превърната в протекторат, във васална на САЩ държава.Суверенна и независима България не влиза в плановете на военолюбивите пронатовски кръгове в САЩ.Не забравяйте,че в най-демократичната(както я наричат) страна, президент е не избраният от народа , а този зад когото застанаха военно-промишлените комплекси. Единството в САЩ и в НАТО като цяло отдавна несъществува.
Една силна и независима България би попречила на опитите за установяване на абсолютно американско влиание на Балканите и би попречила на сценария за превръщането им във втори Близък изток, раздирани от непрекънати етнически конфликти.
В същото време демагогията и липсата на национално достойнство в редиците на СДС е пълно. Те даже си поканиха американски лектори да ги учат на това. В интервю пред в."Банкер" Гл.Секретар на СДС г-жа Михайлова заявява по отношение на Симеон II:"Няма цар.Има човек, който претендира за политическо лидерство.От това, което се случи през последните месеци и седмици, виждаме, че просто се появява още един претендент в конкуренцията между политическите партии. С интерес ще следим какво предлага новата формация..." Демагогия г-жа Михайлова. В момента общественото мнение насилствено се обременява с въпроса република-монархия, за да се откъсне от съществения проблем-защита на българската държава и национално самосъзнание.
Именно с позицията си за изрично зачитане на нац.достойнство на българската държава Симеон II печели доверието на хората. Националната телевизия "забрави" поне да отбележи визитата му в Париж и лекцията му за България, а трябваше да получаваме информация за това от EURONEWS.
Бившият посланник на Франция в България г-н Жан-Мари Дайе казва следното за Симеон II: "... той е забележителна личност.Смятам,че всеки българин от висока класа е добре дошъл във Франция.Затова ние посрещнахме Симеон II с радост. Освен това е полезно да се видиш тук с човек ,който се готви да играе важна роля в политическия живот на България.
Не го разбирайте като намеса във вашите работи.Ние се занимаваме с развитието на френско-българските отношения." И това го казва един републиканец.
СИМЕОН II Е НЕУДОБЕН(ясно на кого) С ОСНОВНИТЕ СИ ПОЗИЦИИ :
1. Зачитане на националното достойнство на България
"БЪЛГАРИЯ БИ МОГЛА ДА ИГРАЕ ЧУДЕСНА ПОЛИТИЧЕСКА РОЛЯ,БЕЗ ДА СЕ ХВЪРЛЯ В РЪЦЕТЕ НА ЕДНИ ИЛИ ДРУГИ-НЕЩО КОЕТО БИ МОГЛО САМО ДА НИ ДОКАРА НОВИ БЕДИ И НЕПРИЯТНОСТИ".
"....България за българските граждани,колкото може по-добре интегрирана в световната общност."
"...България трябва да подчертае много ясно своята самоличност и самобитност, своята национална идентичност, след което би могла да играе много съществена политическа роля. Прекалено малка държава сме за да отиваме от едната в другата крайност.Най-важното е всяка държава да си гледа работата и, второ да се опита да даде положителен принос в международната общност."
2. По отношение на монархията :
"Вижданията ми за монархията са много обективни,понеже аз съм живял като нормален гражданин. За това в Страстбург казах,че не съм убеден монархист. СМЯТАМ СЕ ЗА УБЕДЕН ПАТРИОТ.Монархията сега е нещо друго,различно от миналото. Трябва да гледаме обективно нещата."
3. Политическата култура
"Мисля,че политическата култура е преди всичко търпимост, толерантност, откритост към идеите на събеседника си. Политиката не е притежание на този,който може да надвика останалите"

Оставям думите му без коментар.



Тема Re: Предупреждение- ДИКТАТнови [re: LoraBG]  
Авторnavy7O (Нерегистриран)
Публикувано13.05.01 22:08



Eh, Lorche, chakai da se vkljucha, che sled malko shte naleti edna varvoliza ot postingi- na az, kakata, student sas /bez i t.n., i shte zapochnat da te ubejdavat, kolko si staromodna, tesnogarda, zaredvorka ,vaobshte vav vsichki zemni grehove, ot koito moje da te/ni spasi samo sveti Kostov/SDS i drugi gluposti!
Haide sas zdrave i leka sedmiza na vsichki!



Тема Re: Предупреждение- ДИКТАТнови [re: LoraBG]  
Авторlorra (Нерегистриран)
Публикувано13.05.01 22:25



ti da ne si neshto ot svitata
i da si chubala za telefonni centrali?
iavno si nachetena, no znaniata sa ti napylno izlishni ako ne mojesh da razsajdavash.dishai dalboko!



Тема НАЙ ОБИЧАМнови [re: LoraBG]  
Автор Power (ентусиаст)
Публикувано13.05.01 22:26



НАЙ ОБИЧАМ ЛУДИ, ЛУДИ ЖАБИ ...



ПОЗДРАВИ

Тема Re: Предупреждение- ДИКТАТнови [re: navy7O]  
Авторtelefonist (Нерегистриран)
Публикувано13.05.01 22:30



Momichenze, parwo se naichi kak se prawiat telefonite anketi s pozwaniawane i togawa gowori za telefonni manipulazii. A za kogo si nie se se seshtame i bez lozungite ti.



Тема LoraBG moje bi si za rusko nashestvie na Balkaniteнови [re: Power]  
Автор VooDooMaN (непознат )
Публикувано13.05.01 22:31



LoraBG, jasno che si protiv amerikanzite i ES... moje bi si za nova ruska invazia??? Ne vijdam kak moje sled napredak v dajavata i jasno dokazatelstvo che pri vtoro pravitelstvo na SDS vlizame v NATO, njakoi iskat da ni varnat vav Varshavskija dogovor ili moje bi SIV...
Njama da ja bade!



Тема Предложение..нови [re: LoraBG]  
Автор Чepнorлaв (пристрастен)
Публикувано13.05.01 22:39



Я ги зарежете тея анонимни нещастници тека и елате в "политика".
Там е истината за това което чоплите тука. Е ще ви обвинят набързо от комунисти до царски подлоги, но това го правят и тук като гледам. Така че заповядайте при нас. По интересно е, а и по-съдържателно. Ние поне принудихме по-голямата част от народа да се регистрира. Иначи не отговаряме. Е пълнежите си ги има, но не са както при вас...



Тема Re: VooDooMaNнови [re: VooDooMaN]  
Автор LoraBG (непозната)
Публикувано13.05.01 22:43



Не съм против американците и ЕС. Против съм нарушаване принципите на демокрацията ,против военолюбивите кръгове в НАТО (НАТО не е само Америка)и съм против загубване на нациналното ни достойнство и идентичност. Никой няма да иска в ЕС една разбита, бедна и неуважаваща себе си страна.Тъкмо обратното една страна зачитаща собственият си народ и самобитност в много по-голяма степен би се вписала успешно в ЕС като равноправен член.



Тема Re: Черноглавнови [re: Чepнorлaв]  
Автор LoraBG (непозната)
Публикувано13.05.01 22:47



Прав сте. Тук от един месец не можем да дискутираме нещата които ни вълнуват сериозно и обективно.



Тема Re: Предупреждение- ДИКТАТнови [re: LoraBG]  
Автор тиxaтa.cтъпka (приятел)
Публикувано13.05.01 22:48



Виж Лора, не споделям твърдението ти, че нещо толкова страшно става у нас. Просто е борба за власт, която не подбира средствата.Аз съм подготвен за събитията, заел съм добро място на главната трибуна и си чакам шоуто. Колкото до личноста на Симеон, чакам да видя програмата му и след това ше взема отношение. Препирните в този клуб са скучни, затова влизам понякога да се осведомя накъде върви подготовката за шоуто.

Никога не е късно, преди да е станало късно!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.