Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:24 30.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Царят и изборите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ще си позволя пак...нови [re: Cимeoн l l]  
АвторAnonimen (Нерегистриран)
Публикувано16.05.01 03:01



Nishto ne e zagubila, naprotiv dosta e spechelila



Тема Re: За нормалните държави и Б-янови [re: Яceн *;o)]  
АвторБълrapин (Нерегистриран)
Публикувано16.05.01 20:04



Вярно е че има корупция и в нормалните държави, но там има и служби, които почти винаги работят без подкуп, а тук не. Мотивът на много държавни чиновници тук е предимно подкупът, а там той е изключение. Управляващите тук трябваше да мотивират активистите си като им дадоха възможност МАСОВО да се обогатяват за сметка на подкупи, и по тази причина не водят борба с явлението, а pro forma от време на време ловят по някой кокошкар. Това е разликата с нормалните държави. Не може там един министър или зам премиер да бъде махнат от правителството и да няма съд. А тук как стана - я си спомни. Това НЕ МОЖЕ да продължава, защото практически изчезва даржавността и се подменя с приватизирана полиция, приватизирана прокуратура, съд, и т.н. Как може съд да съди политически (примери да искаш - например делата около Царя). Това значи, че нямя правосъдие, а там където няма правосъдие има лично отмъщение и линч. Това ли искаме? И точно защото няма и не може да има правосъдие за корупцията, сега сините берат плодовете на отмъщението на обикновения човек като мен, който може да ги удари по един единствен начин - като гласува за някой от враговете им, независимо от очевидните им успехи във външната политика. Заслужават го дори само за самовлюбената си надменност (спомнете си поведението на Божков и Муравей- преди имидж мейкърите да го посъветват да не се паказва много много) Спасението е само едно: национално обединение, създаване на слен държавен апарат, чрез грозни наказания за корупция и злоупотреба с властта. Това обаче не може да стане, защото червените бандюги ги замениха масово сини и ще се противопоставят яростно на всеки подобен опит. Долавям че дори са готови да пречат на държавата, ако не са на власт. Е при това положение, какво бъдеще може да има България? Никакво.



Тема Re: За демокрацията !!!-Ясеннови [re: Бълrapин]  
Автор LoraBG (непозната)
Публикувано17.05.01 00:46



Ясене !!! Няма да анализирам мнението ти защото нашата дискусия ще се превърне във философски спор. И за да не отиваме в дебрите на философията ще ти цитирам част от изказването на Атанас Буров-политик и демократ, пред народните представители на през март1922 г

" От тази вътрешна политика на правителството зависят и успехите на неговата външна политика, от тази вътрешна политика зависи тъй нужното спояване на българския народ, от тази вътрешна политика зависи постепенното заздравяване на моралните и на стопанските рани,които катастрофите нанесоха на България. ....една вътрешна политика на широка обществена и народна солидарност...една политика,която би издигнала българския народ пред външния свят като народ на трезв разум, на вътрешна дисциплина, на творчество и която би повдигнала стойността на този народ на европейския политически пазар. ... аз трябва да констатирам със съжаление,че вашатаполитика и по концепция основна, и по методи на действие е една политика тъкмо противоположна...Тя е една класова политика, една съсловна,ако щете,която смята,че трябва да подчини общите интереси на българския народ и всички живи сили на този народ на интересите и често пъти криво разбраните интереси на едно съсловие.
...Колкото тая политика напуща широката демократическа база, базата на солидарните интереси на целия народ, колкото повече тя престава да служи на тези общи интереси ...,толкова повече и нейните методи стават методи насилнически, защото тя вече не може да разчита на една широка подкрепа-при едно демократическо управление тя не може да разчита на широко доверие.
Не смесвате вашите партийни интереси с интересите на народа.По тая логика ,г-да, вие идвате до една чисто съсловна диктатура. Това е тезата на руските болшевици, теза против която въставате.Един вид вие решавате,че всичката друга част на българския народ е безправна част,за която не съществува ни конституция, ни закони ,ни права.... Кой ви дава право да обърнете българската държавна власт с всичките й органи и фактори във ваш избирателен агент?
Недейте забравя,г-да,че партия,която губи, и правителство,което пада,най-последно узнава,че народът вече му е изневерил.
....че първото средство,може би най-ефикасното от всички, това е да направим от българската държава един модел на добро вътрешно управление, на стопанска и финансова здравина...Ние трябва да увеличим нашата стойност не за да бъдем ценни за някои големи европейски комбинации в смисъл на някакво използване, а защото европейската съвест,европейската дипломация се интересува само от държави,които показват своята жизнеспособност и своета годност да заработят в духа на европейските разбирания за своето вътрешно заздравяване, за своето стопанско консолидиране и за своето политическо повдигане..."

Достатъчно съм респектирана от този урок по демокрация на А.Буров ,който звучи толкова актуално и днес, за да си позволя да го коментирам, само бих си позволила да добавя, че парламентарната демокрация е такъв вид организация на обществото, която осигурява широко представителство на народа във властта и той посредством своите избраници влияе върху решаването на всички стопански и политически проблеми.В този смисъл тезата ти,че правителството е длъжно да защити интересите на избралото го мнозинстово просто е болшевишка теза. Най-лошото е, че политически живот в новата история на България се е развивал и продължава да се развива на основата на този болшевизъм.
А що се отнася до CNN, както е известно тя е с най-висок рейтинг в Америка и по света ,независимо че е частна медия и не знам коя е държавната медия на Америка.
А не разбирам какво имаш предвид "първоначалното ми мнение за диктатурата". Ставаше въпрос за диктат, а това е един от елементите на диктатурата.



Тема Re: Във връзка с -демокрациянови [re: LoraBG]  
Автор LoraBG (непозната)
Публикувано17.05.01 02:09



Във връзка с гореизложеното по отношение на същността на демокрацията, ти изпращам нещо от докладите на Европейската комисия за напредъка на страните-кандидатки за членство в ЕС

"Процесът на интегриране на България в ЕС е голямо предизвикателство за страната. Какво трябва да направи България за да се подготви за пълноправно чренство в ЕС?

-да изгради здрава и конкурентноспособна икономика - това е необходима предпоставка, за да може страната да се справи с натиска на конкуренцията на един свободен пазар;
-да хармонизира българското законодателство със законодателството на ЕС - т.е. у нас да действат нормативни актове, които са в съзвучие с европейското право;
-да бъдат усъвършенствани българските институции, които контролират прилагането на законите и да бъде създадена ефективно действаща българска администрация;
-да бъде поддържана политическа стабилност на основата на демокрацията, спазване на човешките права и правата на малцинствата. "
Не мисля, че сме се справили с това предизвикателство.



Тема Отговарям!нови [re: LoraBG]  
Автор Яceн *;o) (член)
Публикувано23.05.01 02:41



След почти седмична почивка от политикарстване и интернет пак се хващам за "неустоимата" ми теза...
И понеже с теб ми е най-интересно да си споря - получаваш първа поредния ми отговор.
Значи, аз не се имам за нещо повече от Буров. Но, хич не ми пука от авторитети и ще си го изкоментирам като италианец - футболен мач. :)

Основното - аз съм реалист, а той не е бил. Всички тези приказки са страхотни, но са Утопия. Ето вземаме ей този конкретен момент. Каква ще е тази политика, която ще е на базата на "солидарните интереси на целия народ"? И тя да получи "широка подкрепа"? И кой ще я представи? Просто такава няма! Това са - с най-голямо извинение - популистични приказки. Просто красив политически сонет. (Ще подмина, че изказването му е пълно с абстракции, подлежащи на толкова разтегливи тълкувания, че са направо безсмислени...)

Как може да се угоди на всички или дори на по-голямата част? Как? Един е убеден, че Костов е АМА най-големия мошеник. И КАКВОТО и да каже, е лъжа и измама. Ама ако ще и буквално утре да ни тури на чело на Европа, пак ще има 15 предавания - "ама защо не и пред САЩ?" Друг смята същото за царя. Трети за БСП.

Каквото и да се направи в тази държава, вестници и телевизия се надпреварват да го надплюват. Ние, за съжаление, сме простичък народ. И най-голямата ни простотия е че не ни стига ъкъла да оставим тези, които могат да управляват. И за това (както и на руснаците) ни трябва малко по-твърдичка ръка.

Аз съм далеч от мисълта да оставим който и да е да си разигравя коня. Законите за за всички!
Та накратко - избираме си правителство, оставяме го да си прави каквото си иска (в рамките на закона) за 4 години и после пак се избираме. Като му иставяме целият полагащ му се инстументариум на пълно, но законно разположение. Ролята на опозицията през това време е баш това - да следва по петите правителството и да се опитва да го засича. А ако даде и някой и друг акъл - още по-добре. Въпреки, че не се сещам за случай, когато опозицията да е предложила нещо и то да се е приело с разум.

Ето още един пример. БТК е държавно предприятие. Ако иска да вдигне цените на импулс на 5 лева, правителството може да сложи вето. Забелязваш - не става дума да се съдим, а правителството чисто административно казва - "Аз съм шефа и така не може! Аре бегай!". Същия паралел може да се направи и с телевизията - нейният краен продукт е информацията. Не виждам никаква логична причина да не се приложи същия принцип и там.

И едно малко напомняне - България досега никога не е губила битка, но за сметка на това - почти всики войни. Щото накрая нещата са вземали в ръце политиците ни. Не, че намеквам нещо за Буров, но за мен в максимата, че "човек става политик, ако нищо друго не може", има много истина...


П.П.
И пак философия. Защо пък 'диктатура' има за теб отрицателен смисъл? И не е ли демокрацията просто по-мека форма на диктатура с възможности за периодично подменяне на диктаторите?

Редактирано от Яceн *;o) на 23.05.01 02:45.



Тема Re: Ей! Ама хич не съм доволен!нови [re: Anoninmen]  
Автор Яceн *;o) (член)
Публикувано23.05.01 02:51



Явно не си чел нагоре - никога не съм бил против разделението на властите и не съм поставял изпулнителната над съдебната...



Тема Опа, още един идеалистнови [re: Cимeoн l l]  
Автор Яceн *;o) (член)
Публикувано23.05.01 02:54



"А телевизията е национална а не партийна и е редно да отразява и защитава националните интереси"
Айде сега дефинирай "националните интереси". За мостра вземи случая:
- 40% от Българите искат НАТО,
- 30% - не
- на 30% не им пука.
Същевременно едва 1% знаят какво точно означава да се присъединим в НАТО и какви са последиците от това.



Тема Re: Виж ЛораБГ,нови [re: тиxaтa.cтъпka]  
Автор Яceн *;o) (член)
Публикувано23.05.01 03:00



На правителството е гласувано доверие да управлява финансите на страната. Следователно само то има легитимното право да ги управлява.

Представяш ли си да си дадеш парите в банка и после да ходиш всеки ден да я питаш какво ти прави с парите и да и се бъркаш, да правиш стачи ако купи Български Държавни облигации, а не Германски?
Като не ти харесва - прсото си изтегляш парите и отиваш в дуга банка.
Така и с държавата - ако чак ТОЛКОВА не ти харесва - отиваш в Бангладеш да береш портокали или в САЩ да строиш самолети. В крайна сметка никой не те кара насила да си български гражданин, нали?



Тема Re: Виж ЛораБГ,нови [re: Яceн *;o)]  
Автор Лopa (честни сини очи)
Публикувано23.05.01 15:15



Затова толкова много български граждани заминават "насила" нанякъде, нали? Защото им писна от такава "държавност".



Тема Demagogiaнови [re: LoraBG]  
АвторDoktor (Нерегистриран)
Публикувано23.05.01 16:17



Oduhotvoreno mnenie LoraBG, no ne moga da se sqglasi s nego po red prichini. Niama da gi izbroiavam vsichkite. Osnovnata e, che az veche ne viarvam na hubavi prikazki, nezavisimo koi gi kazva - dali Parvanov, Kostov ili Simeon2. Viarvam na dela, zashtoto kakto se kazva "po delata im shte gi poznaete". A delata na N.V. sa meko kazano stranni, a prikaznite mnogo nekonkretni. Pqrvo ne viarvam, che edin goliam patriot shte chaka tzeli 12 godini za da se poyavi na politichekata scena da spasiava svoia narod. No neka da priemem, che choveka prosto se e pozabavil i iskreno si viarva, che pomaga na Bulgaria. Kak togava shte si obesnim nalichieto na niakoi litza (da ne gi izbroiavam te sa izvestni renegati izgoneni ot BSP ili SDS) v listite mu. Ta te sa po-loshi ot tezi koito ni upavliavat! Zashto Simeon2 ne iska da bqde deputat, sled kato smiata da vleze v politikata? Mnogo prosto zashtoto ne moje da prieme da bqde izbran i da se zakqlne pred republkanskata ni konstitutzia. A zashto ne priema konstitutziata ti sama mojesh da si otgovorish!
Ako S2 beshe deklariral pochtenno istinskite si namerenia, obedinil vsichki monarhicheski organizatzii i se yavil na izborite kato tehen estestven lider az s udovolstvie bih go podrepil. Zashtoto za men toi e tzar i takqv shte si ostane nezavisimo kakvo govori. No da glasuvam za "nezavisimite eksperti" V. Dimitrov, S. Ganev, Doncheva, S. Pasi ili E. Koshlukov v imeto na niakakva himera zavoalirana zad dobrite manieri i razmitite prikazki na S2 niama da stane.
I za da prikljucha shte kaja, che nie po-vqzrastnite dobre si spomniame kakvo oznachava DIKTAT i DIKTATURA i ne iskam tova vreme da se vqrne. I tochno za tova niama da glasuvam za dvijenie s neiasni tzeli (tezi koito te deklarirat sa samo za zabluda na elektorata!) i sqmnitelni lichnosti (ne izkljuchvam, che ima i pochteni hora v lishtite na NDS2). Zashtoto tova dvijenie moje samo da ni vqrne nazad v period poznat kato Berov.
Kolkoto do prizivite Bulgaria da bqde "Silna i nezavisima dqrjava" shte me izvinish ama te sa meko kazano smeshni pri segashnoto ni polojenie. Vij nezavisima dqrjava - v smisql, che nishto niama da zavisi ot nas mojem lesno da bqdem, kato ostavim politikata na integratzia v NATO i EC. Togava prosto shte bqdem zabraveni kato edna Albania. A che na niakoi ne mu haresva NATO tova e veche drug vqpos.
Uspeh i think positive! Glasuvai za neshto ili niakogo zashtoto smiatash, che e tova e pravilno i dobro za Bulgaria, a ne za da si otmqstish na SDS.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.