Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:06 23.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Царят и изборите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Важно за статията във Вашингтон Поуст  
Автор Golem (непознат )
Публикувано12.05.01 03:00



Тази статия е т.н. "Редакционна статия". Това означава, че тя изразява журналистическо мнение, без да се ангажират политически фактори! Така че сами разбирате колко е меродавно мнението на американски журналист, който вероятно не може да покаже България на картата, по този въпрос. Разбира се в Америка има свобода на словото, така че ако се разтърсите достатъчно, можете да намерите какво ли не мнение...

А що се отнася за членството ни в НАТО. В изказването което цитирате се казва че българия не трабва да променя политиката си към НАТО. Никъде не се казва че ако СДС не спечели изборите няма до влезем в НАТО! Разбира се много хора четат това изказване, както дявола чете евангелието...

За българската политика отговорност носят Българите! За това което става в Българие най-добре знаят българите! Не е ли така!



Тема Re: Важно за статията във Вашингтон Поустнови [re: Golem]  
Авторnerven (Нерегистриран)
Публикувано12.05.01 03:46



a ti kakvo si GOLEM kakvo?
golem murzel
golem tarikat
golemo chenge
?
ili lrosto golem balon?
to golem da ti kaja vuv golemite shtetski vestnici priemat jurnalisti ot kol i vuje deto se prodavat za edna panica leshta (spravki trud i 24) tui li?
hi hi - ama mnogo gi vdiavash be - taman za depotat na simIonchi si - da znaesh!



Тема Re: Важно за статията във Вашингтон Поустнови [re: Golem]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано12.05.01 04:25



ha ha dobre che ni kaza nie znaeme idelano che e redakzionna statia koeto znachi che takyv renomiran svetoven vestnik kato Washinton Post see e angaziral s takova mnenie a kogato Washington Post pishe neshto i President Bush chete i se syobraziava tova e narychno chetivo za vseki politik i ikonomist v sveta i te bydi siguren znaiat kakvo pishat i kato go napishat nosiat pylna otgovornost za tova. Taka che mozesh da si siguren che iztochnizite im na koito sa bazirali mnenieto si sa po veche ot nadezdni . Tova ne e "zarski vestnik" a Washington Post....

shto se otnasia za mnenieto ne na koi da e a na shefa na komiteta za NATO v US i tova che za tebe to bilo nedostatychno visoko nivo ha ha zabludena ovzo takava ami tova e edin ot horata na chieto mnenie lezi dali ili ne da byde prieta BG v NATO i koga ha ha ako ne slushame shte chaaaaakame Simeon da ni vkara tam ama na kukucvo liato chovek v prav text go e kazyl che NE ODOBRIAVA i NE RAZBIRA uchastieto na Simeon v politikata i che s SDS BG e na pyt dogodina da byde prieta v NATO koeto shte e GIGANTSKO POSTIZZENIE kakvoto niama v BG ot mnogo godini nasam...syshtiat shef kazva che s Simeon nachelio chances na BG namaliavat drastichno....taka che da ne znam ti kakvo chetesah ama az zatova gi puskam tuk statiite vseki sam da prochete bez da se vodi po tvoite normalni redovni manipulazii



Тема Re: Важно за статията във Вашингтон Поустнови [re: az]  
АвторOxo (Нерегистриран)
Публикувано12.05.01 09:18



Абе пич няма ли да се научиш да пишеш на кирилица...
Нямам нерви да ти чета мацаниците на латиница... Или пък те е срам че правописа ти не е добър?



Тема Re: Важно за статията във Вашингтон Поустнови [re: Golem]  
Автор Potencialen emigrant (trup)
Публикувано12.05.01 11:50



A be pich, ti da ne si samiyat Simeon dve? Edin den se borish sreshtu spam-a, da ne se otvaryali izlishni temi, pyk na drugiya...
Kofti e da si spamadjiya. Ama po-kofti e da si typ.



Тема Re: Важно за статията във Вашингтон Поустнови [re: Potencialen emigrant]  
Автор PROTEUS (скучаещ)
Публикувано12.05.01 11:58



Нещо повече от констатациите кой е тъп?
А ти като си толкова умен що не питаш редакцията на W.P.- кой е автора на статията - ами ако излезе някое българче, дето го е срам да си напише името или го е страх че ще го бият?



Тема Re: Важно за статията във Вашингтон Поустнови [re: PROTEUS]  
АвторPaзyмeн (Нерегистриран)
Публикувано12.05.01 12:09



"...или го е страх че ще го бият?"

Кхм, ало, кво става тука бе пич? Като не пише каквото трябва може да яде бой...
Това маи вече го имахме. Къде остана прословутата царска толерантност?



Тема Re: Важно за статията във Вашингтон Поустнови [re: Paзyмeн]  
Автор PROTEUS (скучаещ)
Публикувано12.05.01 13:12



Да не ме мислиш мене за ЦАР?Идиотите СДС-ари в клуба да не сте стигнали
до там да мислите че царя пише с псевдоним PROTEUS?



Тема Re: Важно за статията във Вашингтон Поустнови [re: PROTEUS]  
АвторPaзyмeн (Нерегистриран)
Публикувано12.05.01 14:44



Досега не те мислех за цар, ама след този ти постинг съм убеден, че си: Царя на простащината.
В този форум съм написал едва 3-4 коментара и това бе достатъчно за твоята квалификация. Явно като сгафиш, както тука с "боя", тръгваш да ръсиш простотии.



Тема Re: Важно за статията във Вашингтон Поустнови [re: Paзyмeн]  
Автор onazi (непознат )
Публикувано12.05.01 16:20



Абе вие двамата нямате ли си друга работа, ами спорите за глупости? Кой бил прост и кой бил тъп!!!
Много умно! Няма що!!!



Тема Re: Важно за статията във Вашингтон Поустнови [re: PROTEUS]  
Автор Potencialen emigrant (trup)
Публикувано12.05.01 18:56



Ti pyk kyde se butash? Ili i ti se borish za priza "Spamadjiya No 1"?



Тема Re: Важно за статията във Вашингтон Поустнови [re: Potencialen emigrant]  
Автор Golem (новак)
Публикувано12.05.01 19:44



Какво си се хвалал за мене бе, младежо! Да не съм фустата на майка ти! Я се стягай и имай малко достойнство.



Тема Re: Важно за статията във Вашингтон Поустнови [re: Golem]  
Автор Potencialen emigrant (trup)
Публикувано13.05.01 03:11



Mne, ti prosto prekali. Po-demagojki go razdavash i ot idola si. Syjalyavam, dokato ne mi pisne da poseshtavam tozi klub, shte ti otgovaryam v tvoya duh.
Spamadjiya!

P.P. Uspokoy se, pochti mi e pisnalo.



Тема Re: Важно за статията във Вашингтон Поустнови [re: Golem]  
Авторumen (Нерегистриран)
Публикувано13.05.01 11:15



Vie ako ne znaete az da vi kaga tche tazi statiya e platena skapo i preskapo ot SDS, no s nashte pari, za da hvane dekish i nie tuk da se motivirame sreshtou S2, no no passaran,da si gledat rabotata.Nima ne vi e yasno tche SDS predava nacianalni interesi samo i samo da e na vlast,drougo si e da si proboua Nato staroto oboroudvane i nie da si traem,drougo e da ima istinski oponenti.Simeon e razlitchen,toi prosto ne e kato poznatite vi touk politici, a neizvesnosta plashi kakto SDS taka i partniorite im na Zapad i USA.



Тема Re: Важно за статията във Вашингтон Поустнови [re: Golem]  
АвторTinko (Нерегистриран)
Публикувано14.05.01 00:47



Ne,

spored upravljavashtite ot 1944 g nasam, za Bylgaria, problemite j i koj sledva da ja upravljava naj-dobre znae Golemija Brat!

Njama znachenie koj e toj!

Vajnoto e za nashata politicheska klasa da ima Goljam Brat, s goljama mocka i da mucat v zahlas, a toj da si gi galka.

Tinko



Тема Re: Важно за статията във Вашингтон Поустнови [re: Tinko]  
АвторCanadets (Нерегистриран)
Публикувано14.05.01 00:49



abe Tinkoooooooooo navred si orysil s prostotiite si be momche.......shto li CHehia , Polsha , Ungaria i t.n. VSICHKI Est European Countries prez glava gledat da idat v NATO i eu HA?>?>>

SHTO LI TOVA NATO ne iska da chue za Simeon i monarhia v BG ha?

ha tova ti e domashnoto dokato gledash poredniat film za Canada ha ha ha



Тема Re: Важно за статията във Вашингтон Поустнови [re: Golem]  
Автор ZlataWeshtica ()
Публикувано14.05.01 01:27



Една съществена поправка. редакционната статия отразява мнението на изданието, а не на отделен журналист. Разбира се тя се пише от отделен журналист, но се подписва не от негово име (както е в случаите, когото се отразява лично мнение, разследване и т.н.), а от името на цялото издание.
Въпросът за авторитета на "Вашингтон Поуст" няма да коментирам. А на този, който по-долу беше писал, че СДС са платили за тази статия на вестника. Искам да обърна внимание, че никое издание, което толкова време е градило авторитета си, няма да го заложи за съмнителна еднократна печалба. Защото последващата загуба ще бъде фалит.



Тема Re: Важно за статията във Вашингтон Поустнови [re: Canadets]  
АвторTinko (Нерегистриран)
Публикувано14.05.01 01:44



A bre Kanadetso,

Ne vikaj tolkoz, che shte vzemesh da se izsipesh ot zor.

Po dobre spokojno mi objasni s kakvo tova, che Canada e konstitucionna Monarhija (Elizabeth II e dyrjaven glava) prechi na Canada da e chlen na NATO?
I s kakvo ako Bulgaria stane konstitucionna monarhija tova shte j poprechi da e chlen na NATO?
Kak taka v NATO moje da ima i drugi konstitucionni monarhii, a da ne moje za Bulgaria?

Kyde v iziskvanijata za NATO pishe, che kandidatkite za NATO i EU trjabva da sa republiki.
Ili oshte po drug nachin kazano: s kakvo Simeon II prechi na vlizaneto na Bulgaria v EU i NATO?

Ako vmesto Simeon II horata taka masovo biha podkrepili za prezident njakoj kato Velko Vylkanov ili pokojnija armejski general Dobri Djurov - razbiram.

No taja divotija na Bruce Jackson i na Washington Post ne ja razbiram?

Ej bogu ne ja razbiram, a ti ako si tolkoz goljam genij fani ni ja objasni vmesto da se zorish da mi objasnjavash za Czehija i Polsha i t.n. Te sa mi jasni.

Chakam s ljubopitstvo.

Tinko



Тема Eto...:)))нови [re: nerven]  
АвторAlfa (Нерегистриран)
Публикувано14.05.01 02:45



....tipishen sluchai...na chovek koito zastitava nesto a ne samo che ne umee da go pravi...a naprotiv pokazva visha forma na prostotia...i mnogo zalko ako takava prostotia se svrzva sas SDS naprimer.( govoria za nerven) :))))
Kazete mi sega priateli...kakvo bi kazal chovek na podoben posting kato otgovor na edno chisto iasno izrazeno naplano koerektno mnenie izrazeno ot niakoi si....tam.
Parvo...tova mi prilicha... na do bolka izvestnoto mnenie na 90 procenta ot horata koito sa v SDS... kogato nesto ne e taka kakto te kazvat...avtomatichno se izpolzva dumata Komunist:))))))))))) Stom ne si s tiah...znach si protiv tiah....Smeshno i zalko.....bez komentar.
A drugo..da kaza....Ochevadno e...i na vsichki e iasno..che v momenta politikata i predizbornata propaganda v polza na SDS e edinstveno i samo..."mezdunarodnata podkrepa" Nikak ne e sluchaino che Kostov pak i BNT trabi naliavo i nadiasno i nai malkia namek za podkrepa na segashnoto pravitelstvo izrazeno ot koi da e i se ubiagva....podkrepata izkazana pak ot drugi hora v zastita na SImeon da rechem. Otnovo...propaganda...no...nedodialana.
A kolko zadnici Kostov e celunal... ikolko e ostetil BG v zamiana na tezi mnima podkrepa sega...nikoi ne vizda razbira se. T.e ne vizda tozi koito ne iska da vidi.
Az sam biznesmen....imam priateli politici...no nabludavam Politikata ot strani. Starahotno se zabavliavam kogato vizdam kak se pravi propaganda......Komunistite...navremeto v niakoi otnoshenia nisto ne sa razbirali ot propaganda v sravnenie sas sega...triabva da vi kaza.Izumen sam. No vseki sredno inteligenten chovek bi triabvalo da si zadava i malko po malko vaproscheta koito nedvusmisleno ste mu pokazat che 99 % ot nestata koito se govoriat sa chista proba insinuacia celiasta podkrepata ili pak opluvbaneto na niakoi si. I e tolkova glupavo...da se komentira tolkova mnogo izkazvaneto na niakoi si zurnalist...koito choveka Golem e prav edva li zane kade e BG che napravo mi smeshno. A opredeleno ne zabraviate che politikata si e politika...i horata na zapad gi boli onaia rabota dali SDS ili BKP dori ste doide na vlastr stiga te da sa na dalavera...prepolagam ne se zabluzdavate che te obichatr Kostov obache ne obichat edi koi si....Tova e Politika ( Biznes ) ne zabraviate tova...priateli. Simeon ako doide na vlast...a az mislia che ste doide...ste vidite kak ste zapochnat i nego da go kotkat....pomnete mi dumata:)
Haide...tia taia niama krai....



Тема Elementarno Watson.....нови [re: Tinko]  
АвторCanadets (Нерегистриран)
Публикувано14.05.01 02:50



Skypi mi Tinko,

ami viz sega moito momche....nikoia ustanovena instituzia NE OBICHA PROMENITE, inache kazano neizvestnostite.
NATO raboti i to mnogo dobre (dori ti kato zapalen zaredvorez ne mozesh da go otrechesh) veche 4 godini s Kostov i SDS, kato resultat na taia DOBRRA RABOTA da ti napomnia che BG izigra mnogo vazna rolia v konflikta v YU, pak kato resultat na taia dobra syvmestna rabota BG be izvadena ot unizitelniat Shengen i sega koito zelae i moze da si go pozvoli ne chaka s noshti pred posolstvata za visi.
Pak v prozesa na taia rabota BG i NATO izvurshiha dosta rabota po nai razlichni proekti (Partniorstvo za mir, korpusa v Plovdiv i t.n.)
Pak kato resultat na taia syvmestna rabota BG uchastva makar i s simvolichni voenni chasti v Kosovo Bosna i t,.n.
Poslednite 4 godini BG pravitelstvo i president (kolkoto i da ne ti se viarva) vodiha mnogo umna politika i za pryv pyt ot moze bi vekove nasam BG ne sbyrka s vynshtanata si orientazia.
BG osyzna che NIAMA druga alternativa za da byde zapazena kato zialostna dyrzava suverenna s teritorialnata si zialost osven chlenstvo v NATO, biaha hvyrleni mnogo sili, mnogo neshta v armiata i obshtestvoto biaha promeneni i prodylzavat da se promeniat ...v.sichko vse s zel BG da se nagopdi kym standartite na NATO ne obratnoto shtoto pak kazvam na nas ni triabva NATO ne nie na NATO....

ili kazano nakratko pravitelstvoto na SDS i negoviat president svyrshiha tia 4 godini gigantska rabota koiato predi tova do 1997 vsiako drugo pravitelstvo OTLAGASHE i biagashe ot otgovornost i v zalitania tu nasam tu natam....

ta ne se chudi che (znam mnogo te e yad na toia fakt) Kostov naistina beshe nai dobre prietiat BG dyrzavnik na zapad moze bi ot vekove pak....tova vklyuchva i ziala zapadna Europe i US i Canada.......prosto SDS tam go uvazavat i mu zasvidetelstvat podkrepa.......primerite sam shte se setish naposleduk te sa tolkova mnogo.....

ha taka Tinkoooo skypi mi kanadetso deto si vizdal Canada samo na TV........predstavi si v toia moment kogato Kostov i SDS naistina svyrshi taia gigantska rabota i e v prozes na neinoto zavyrshvane za da moze syvsem realno BG dogodina da byde prieta v NATO i na vsichki nas da ni padne vodenichen kamyk ot vrata da ne se bezpokoim po veche pone za nazionalnata si zialost eto v toia moment ...nash Simeoncho reshava che mu se iska korona........razbira se toi pravi milioni slovestni ekvilibristiki izkylchva BG ezik s "vEErvaite mi" i shte vi kaza kato mu doide vremeto" i "ne e aktualno" i t.n. i to vse za VAZNI vyprosi kato NATO naprimer....e da ama NATO ne e DKMS be skypi mi Tinko te tam horata ne obichat kato te pitat za kakvo se borish kakva ti e programata i koi si ti i dali zelish korona ti da shikakalkavish i da otgovariash vsichko drugo ama ne i tova deto sa te pitali.......ta ot edna strana sedi Kostvo i SDS koito imat prekrasna history na perfektna rabota s NATO poslednite 4 godini i s tvyrdo mnenie i pozizia za zelite na BG syobrazno NATO a ot druga strana e nash Simeoncho koito hem go syrbi hem go boli , hem puk mu se iska korona ama pyk go e strah da go kaze shtoto znae che pochti nikoi v BG ne iska da mu ya dade.

Ta syshtoto tova NATO v lizeto na Vruce Jackson shef na US komiteta za NATO (super vliatelna organizazia po otnoshenie koi koga i dali shte byde priet tam) mu PISNAHA Simeonchovskite slovestni ekvilibristiki, v NATO horata skypi mi Tinko ne si gubiat vremeto da gadaya kyde li adjeba go syrbi Simeoncho ta da go chakat da se nacheshe.......

Zatova i prieha Polsha, Chehia i t.n. predi ans shtoto nie dokatos e dupehme predi 1997 da davame na BSP da ni upravliava drugite East European dyrzavi ne spaha a RABOTIHA za psotigane na zelite si a tehnite zeli se okazaha syshtite kato nashite no nie neshto vse otnachalo pochvame ta zatova te ni izprevariha s mnogo i v NATO i v EU.......
ta moze da ti e muchno akto ti davam za primer East Europe ama ti Tinko sym ti dal za domashno da se zapitash zashto dyrzavi deto biaha na ednos nas do 1989 sa VSICHKI do edna predi nas ?!?!? dali e zashtoto si sloziha vsichki po edin zar ili ..??!!?
da ne bi da e zashtoto se kolebaeha kato nas 7-8 godini za ili protiv NATO?
ili shtoto sa chakali zeliat sviat da natisne Simeoncho v Paris ta toi s polovin usta da kaze abe "az mai ne sym bash protiv NATO, shtoto sym uchil nedouchil 12 meseza niakakvi si kursove v US voenno uchilishte pod falshivo ime"

ta Tinko ako ti beshe vizdal Canada po otblizo otkolkoto na snimka shteshe da znaesh che kogato Washington Post govori i President Bush mylchi i chete vnimatelno........i kato niakoi ne mu haresva kritikata na Washington post namesto da tyrsi kato tebe i zaredvorzite ti drugari pod vola tele i da se izlaga s typanarski tvyrdenia che SDS platilo na WP za statiata koiato TOTALNO RAZGROMI Simeon kato kvartalen sharlatanin, po dobre Tinko i ti da se zamislish dali pak zeliat sviat ne ni kazva neshta koito na nas Bylgarite vekove ne ni dostigat da shvaneme , i dali puk kato vsichki Evropeiski lideri i Ikonomisti i Evropeiskata Banka , i Emerging Markets Magazine, i Shefa na US komiteta za Nato....EI TAKA skypi mi Tinko shto li ti e taka trudnichko da shvanesh che adjeba ne moze tyo SDS da e platilo na vsichki tia hora ot vsichki tia DEMOKRATICHNI dyrzavi da kazat edno i syshto neshto.............che s Simeon v politikata BG samo shte ZAGUBI!!!!!!!!!!

prostio i yasno i tova ne e "mesene v vytreshnite raboti' naivni ovchi mozyzi zaredvorski a priatelski namek predi da e stanalo kysno che sme PAKKKKKKKKK na greshna pista trugnali........pak opitvame da izmislime toplata voda i koleloto.......pak nie shte se pravime na velika nazia i nezavisimi........(tova che niamash poniatie ot Canada Tinko e yasno ama ya pone dano si po dobre s Istoriata da si spomnish kak zavyurshiha prednite ni opiti po vreme na .....bingooooooo....diadoto na Simeon kogato ot pravene na mnogo na veliki pretyrpiahme DVE NAZIONALNI KATASTROFI) ta hubavo e predi da se pravish na canadez da znaesh malko BG istoria moito momche.....

ha sega da ti kaza i dve prikazki za Canada........tia e tolkova monarhia kolkoto ti Tinko si Kanadets i kosmonavt ha ha.....ostavi che niakyde na vekovni dokumenti se vodi che kralizata na UK e niakakva si ha ha chushki Tinkooooo......nikakva ne e ,....Canada si e nezavisima dyrzava syshto kakto Australia (koiato naskoro imashe referendum za malko da premahne i na hartia kralizata) ta nie v Canada poneze vsichko si ni e nared ne ni puka che niakyd ena niakoi si prashen dokument pishelo che imalo niakyde si kraliza ha ha ha goliama rabota.........ti nali niama da me ubezdavash sega che monarhiata koiato Simeoncho lamti da napravi v BG shte ima makar i naiiiiiii distanzirano podobie na tova koeto e v Canada shtoto tuk NIAMA prakticheski MONARAHIA Tinko......tuk si ima minister predsedate Chretien i toi koli toi besi ne kralizata.........ha sega se ogledai v ogledaloto i viz "Lidera" si Simeoncho i mi kazi dali ti prilicha na Canadski monarh deto niama takyv ha??? ha ha mai ne nali?
Simeoncho (i v ustava i v negoviat behavier lichi che LAMTI za koronata) samo nai metililiavite ovze se praviat che ne zabeliazvat tova......i ne canadska korona (shtoto niama takava) a BG korona ot tipa na bashta si i diado si (kryvta voda ne stava Tinko) kogato bashta mu SUSPENDIRA konstituziata.....ili i toia urok po BG istoria si propusnal dokato si gledal filmcheta za Canada ha Tinko?!?!?

Taka che da zaklycha che stana dylgo (dano ozenish po dostoinstvo vremeto koeto si gubia da ti otvoria ochichkite za Canada) .......ta Bylgaria e prosto edna ot iztochno evropeiskite malki strani koito ne moze da pravi svetovna politika........moze obache da izpolzva mestopolozenieto si i drugi strategicheski faktori za da postigne zelite si da vleze v EU i NATO........i kolkoto po malko se naduvame i pravime na veliki i kolkoto po riadko smeniame na 180 gradusa politikata si i VSE POCHVAME OTNACHALO i kolkoto po malko se uvlichame ot EXTRAVAGANTNI idei kato monarhia i t.n. tolkova PO DOBRE ZA NAS i nashite namerenia da vlezem v NATO i EU....

posleden vypros Tinko i te puskam da gledash za Gretzky ..... da zabeliazvash NIAKOIA kandidatka za chlenka v NATO da iska da stava monarhia??!!?
NAIAMA TAKAVAAAAAAAAA bwe Tinko shte ti pomogna moi chovek si ;)))))))

e sega shte se setish andiavam se zashto s nas PAK Ggledat s NEDOVERIE....zaradi Simeon..........nedei sravniava Simeon s Canada i t,.n. monarhii shtoto te sa ZAVARENO polozenie kato takiva sa bili prieti a ne sa trugnali sega v 2001 godina da si praviat zare...........drugi BUDALI KATO NAS NIAMAAAAAAAAAA Tinko NIAMAAAAAAAAA!!!!!

Ha priatno gledane na TV ...



Тема Niama da se uchudia....нови [re: umen]  
АвторAlfa (Нерегистриран)
Публикувано14.05.01 02:56



..ako si prav che e platena.Ama nikak niama da se uchudia triabva da ti kaza....



Тема Re: Elementarno Watson.....нови [re: Canadets]  
АвторTinko (Нерегистриран)
Публикувано14.05.01 05:42



Ti me skysa be momche,
napravo me nadra kato samarskoto zname.

Sega po syshtestvo:

1) Kolko sym kanadec i kolko ne - ne znam. Znam, che osem godini chinopochitno si plashtam danycite na Kanada. Osven tova i az i semejstvoto mi imame po edin kanadski passporti, no otkroveno kazano bylgarskijat po mi e mil, maka che s kanadskija sym po syshtestvo NATO-vec. Eh, emocija, eststveno.

2) Tova, che nie si zagubihme vremeto do 1997 g mi e perfectno jasno. Tova, che SDS napravi mnogo za priobshtavaneto ni kym EU i NATO - sym syglasen syshto. Ne sym nikak siguren obache, che dolu izbiratelite i bezrabotnite utre shte otidad da pazaruvat s pasportite si, i shte isgonjat prestypnicite s padaneto na Schengenskata stena.

3) Tova, che vidish li v NATO i EU tolkova bili sviknali sys SDS, che sega bez SDS i Kostov pytjat ni kym EU i NATO bil pod ogromen, ama OGROMEN vypros i na Zapad syn gi ne hvashtalo si e chist idiotizym, da me proshtavash. Ami che daj togava da pishem u konstitucijata Chlen 1 za rykovodnata rolja na SDS i lichno na Kostov i da reshavame vyrposa kardinano be mili. I da te pusnem da im tyrsish bileto na jivota, ta da dojivejat do hiljada godini, ta belkim si uredim i nie dylgosrochnite strategicheski interesi, pa da nastava tova nacionalno shtastie, che aman ot nacionalni katastrofi! To se ne iztrajva, be.
Az se chudja, mama mu stara, zashto nashata firma i drugite ot High Tech v Canada i sysedite dolu v USA iznasjat na pojar proizvodstvoto v China, i zaobikaljat Bylgaria sys vsichkite j napyni za EU i NATO, pyk to bilo poradi vechnata i neosporvana rykovodna rolja na Pravilnata Partija v China. Ei na kakvoto i da poglednesh v oblastta na bitovata elektronika - vse - made in China. I Sony, i AIWA, i Hitachi i kakvo li ne.
Razgele, proumjah go. Znachi za NATO i EU u nas na vlast e pravilnata partija, a za High Tech businesa - u nas ne e pravilnata partija na vlast i shefovete na nashata kompanija kato napravili ocenka za izgodata ot investicii i prehvyrljane na proizvodstvoto v Iztochna Europa - Bulgariata ni epten na opashkata. T.e. po zle ne samo ot Ungarija, Polsha i Chehia, ami i ot komunisticheski Kitaj. (Imaj pred vid che shefa na Kompanijata e imigrant ot Slovakija, ama i na neja vera ne hvanal sys sichkata j demokracija).
Ta az sega vmesto da rabotja v edin filial na nashata kanadska kompanija, ili na Nortel, ili Alcatel v BG, trjabva da si sedja tuk - v Canada. A u nas otchitat pobedni petiletki za krupni uspehi, samo deto proizvodsvoto go njama i kolegite mi do edin izcheznaha po Canada i USA. I povjarvaj ni naj-malko zaradi tova, che BG oshte ne e chlen na NATO!
Ta znachi ti kazvash, che zapadnite politici sa tolkoz shvanati v glavata, tolkova neadaptivni, che osven SDS njamat s kogo drug da korespondirat v taja nasha BG.
Ti ma ubi, va! Napravo ma zakla!
Amchi te i v Politbureau na KPSS osven s naj-mydrija v BKP i te zavaliite njamaha s kogo da korespondirat navremeto. Njamashe be, da mu *** mamata. Tyrsiha, go - i glasnost napraviha v USSR belki njakoj se obadi da im kaje, i perestrojka praviha da go iznamerjat - e njama i njama.
Ashkolsun, babo, mashallah!
Che te ako sa tolkoz zadrysteni na Zapad - jivi da gi oplachem!
Tolkoz li ti e akyla bre momche da mi gi drynkash tija vreli nekipeli.
Ti tija tvoi ljubimci deto cheteli Washinton Post i mylcheli syvsem kato idioti mi gi opisvash. Le-le, ti me sysipa!

4) Ti vse pak ne mi otgovori po syshtestvo: Kyde v iziskvanijata za NATO pishe, che ne moje edna kandidat-chlenka da e monarhija? (Makar che tova izobshto ne e problema v momenta za BG).
I ako ne pishe, znachi njama takova iziskvane. A njama, zashtoto e idiotsko kato uslovie. Znachi izkazvaneto na Bruce ti Jackson, kolkoto i da te hvyrlja v trans ot republikansko shtastie si e pylna shturotija i glupost. Kakto i da go poglednesh e - glupost. To naj-malkoto e pylna obida kym bylgarite. Izobshto ne mu e rabota tova. Tova na Washigton Post - dolu - gore idi-dodi. Redakcionen komentar, anonimen. I s nego i bez nego se taja. Na 30-ta stranica go smotali, ta Bush kato otvori sutrin predi kafeto Washington Post i kato go izchete ot kora do kora i da razbere kakvo da pravi s Bylgaria, ako izberem Simeon II.
A be ti si bil golem majtapchija...

5) Az taka i ne razbrah kakvo tolkoz na Zapada ne mu iznasja Simeon II. Tova, che nie zagubihme vreme do 1997 e jasno. Spomnjam si dobre kak BSP-to v 1994 g. lysna pametnika na Syvetskata Armija, kak Jean Videnov otide na spjavka v Moskva. No sega Car Simeon II nito lyska pametnika na Aljosha, nito schmeisera mu, nito hodi da poluchi instruktaj ot Putin. Ne pravi nishto podobno. S kakvo tolkoz ima da go podozirat, che njama da sledva syshtite nasoki vyv vynshnata politika kato cjalo? V kraja na kraishtata toj e pyrvija i osnoven potypevsh ot vlastta na BKP. Idva ot EU i ot NATO.
Ej tova nikak ne mi e jasno. Osven ako ne predpolojim, che vlastelinite na Zapad i vyv milija ti Washington sa sigurni za politikata na dadena strana edinsveno ako kandidatite za politici ne im se prosnat v krakata i da revat pod pt i nad pyt: NATO, NATO. Vechna drujba s USA,... i t.n. Ako dejstvitelno taka vyzpriemat - tova e mnogo idiotsko za samite tjah, zashtoto mantaliteta im shte da e kato na iztochen padishah ot vremeto na Bagdatskija Halifat. A ot druga strana i obidno za men kato bylgarin da glasuvam za podobni paljachovci v BG za da me haresat vyv Washington Post i da me pohvali Bruce Jackson, primerno ili njakoj drug s negovia akyl. Ako teb tova te izpylva sys blagostruijno shtastie i uverenost v svetloto ni nacionalno demokratichno bydeshte - tvoj si problem. Ne vijdam goljama razlika togava mejdu teb i tija deto po vremeto na Aleksandar Batemberg sa se tjuhkali deto njamalo nadejda Ruskijat Car da ni pribere pod kriloto si, ta da ni se garantirala nacionalnata sigurnost vo veki vekov (cheli li si Simeon Radev?)

6) Tova deto si go prikazvash, che Canada ne bila Monarhija si e tvoja interpetacija. Tja e tolkov lmonarhija, kolkoto i ostanalite v EU.

7) Tova, che Simeon II v momenta ne stoi nastrana ot politikata, kakto stoi edin dejstvasht monarh e mnogo prosto. Ako bjahme vyzstanovili Tyrnovskata Konstitucija prez 1990 godina, mnogo skoropostijno shtjahme da pokajem, che sme skysali s prednata sistema, i dosega da bjahme naedno s Ungarija i Polsha. Togava Simeon II shteshe da si gleda predstavitelnite funkcii, a ministyr predsedatelite - izpylnitelnata vlast.
Po tova vreme, obache u nas se razpjavaha pesni za chista i svjata republika i za opastnostta ot monarhofascism i mejduvremenno okradohme dyrjavata. Takiva kato Velko Vylkanov drynkaha takiva bljdoliznicheski rusophilski glupsoti, kakvito i ti sega po otnoshenie na njakoj si mnogo vlijatelen Bruce Jackson i nejasno kakyv redakcionane kmentar vyv Washington Post na 30 stranica - demek u deveta gluha.

8) Tova za nacionalnite katastrofi po vremeto na Feredinand i Boris III deto go pishesh pokazava kolko malko gi toplish njakoi neshta ot istorijata ni. Ima oshte mnogo da chetesh. Pyrvo si zadaj vyprosa poradi kakvo se stigna do tam, che Bylgaria be nakysana na 5 chasti sys samija akt na 'osvobojdenieto' si. Koj doprinese za tova. Kak se stigna do tam. Mojelo li e da se izbegne i kak.
Ima oshte mnogo da chetesh.

Ajde sega begaj da spish, i utre pishi edna proklamacija do SDS da objavjavat Chlen 1 za rykvodnata si rolja, che da vlezem za Nova godina v NATO i da spish spokojno.


Ciao zasega

Tinko



Тема Re: Elementarno Watson.....нови [re: Tinko]  
АвторCanadets (Нерегистриран)
Публикувано14.05.01 07:18



abe Tinko , abe bylgarsko -kanadski yunako.......haide da ne si sravniavame koi kakvi pasporti ima i da se pravish na po patriot ot horata v BG shtoto te sega kato ti chetat prikazkite shte ti zabiat edno prostichko vyprosche deto i az ti go zabih ama ti ot mnogo izbroiavane neshto ne si stignal do nego.......shto be Tinko patriotche bylgarsko ne stoia da otvoyuvash MONARHIATA v BG shtom samo tia shte e mannata nebesna deto shte "dade na tia v magazina neshto s koeto da pazaruvat?

i ha kato si pochnal taka po tochki i az taka da podkaram che ti inache za treti pyt propuskash moiat klyuchov vypros i s nego pochvam, hete it goes:

1)zashto pak pitam az i otgovor niama be Tinko NIKOIA ot iztochno evropeiskite dyrzavi ne tyrti da si pravi monarhii ha?
ne shtoto niamat kandidati nali? ei na i okolo nas de vse da poglednesh vse bovshi monarhii s oshte zivi meraklii zarcheta.....ama nikoi be nikoi osven nas NAI UMNITE ripna da otkriva TOPLATA VOD be Tinko? shto li taka ha ? da ne e shtoto nie sme nai umnichki ha? interestno ako e taka shto li sme na opashkata za NATO i EU//? i sega navmesto da RABOTIME i da stoime na pyti koito VSEKI predi ans e minal nie reshavame ei taka da pochvame pak OTNACHALO be Tinko........eeeeee i ei taka mezdu drugoto da mu spretneme i edna monarhiika shtoto tebe ti se e priiskalo kato ne si vizdal Elizabet kato bash patriotche da vidish barem Simeoncho s koronka ha? eeeeeeeee ama ne pozna .......ha ha niama koi da go ostavi ako i na nego mu se iska che mu se placheeeee koronkata

2)i poneze dumata ni beshe po nachalo za NATO i poneze ti bilo uz yasno che SDS napravilo edi kakvo si po toia vypros reshi pak ei taka da spreme po sredata da dadem 4 godishen hod nazad i pochneme pak otnachalo.....i ot kakyv zor? ami ei taka da probvame dali pyk ne mozem da sme edinstvenata strana v sveta v 21-vi vek namesto da si gleda dobruvaneto da se zaigrava s zarskite apetiti na edin samozvanez ot Madrid>? eeeee ama tyi akzi be leleeeeeeeeee pak da pitam neudobniat ti vypros kakvo li praviat tia kandidati za NATO deto si nimat zar dai da im pratime niakoi iskash li da gi 'opravime za 801 dni"?

3)Kak kazvash ne pishelo v iziskvaniata za NATO che ne mozelo ako sme monarhia s Simeon nachelo d ani priemat v NATO ha ha ama off course be sladur ne pishe ya to tia neshta NE GI PISHE n ikyde eiiiiiiii ti vcherashen li si da znaesh che te pod ushenze se kazvat daze ne se kazvat a se namekvat i ti si stoiiiiiiiii i se chudiiiiiii shto navmesto v 2002 kakto e POCHTI SIGURNO che sme v NATO ne sme vlezli tam i sled 10 godini.
I da te pitam konktretno che ti vse zabraviash vaznite vyprosi ako vzeme ei taka BG da stane kato Macedonia i Serbia nadrobena po teritoria i kato nishto i do godina moze i voenni sblusuzi da imame togava ti li be Tinko shte idesh ot Canada da obiasniavash na horata shto 1 godina predi vlizaneto si v NATO sme se obyrnali na obratno i sme rekli neeeeeee nie sega zar iskame NATO da ni chaka.......ha??? ne pishelo bilo ha ha.......emi to gluhite i slepite usetiha namezite biaha niakolko veche i vse edno govoriat........che ne ni chaka nishto dobro s Simeon.....ne viarvash??? ok stoi v Canada i gledai showto az ti go garantiram do niakolko meseza taia grehovna dyrzavichka deto ne vze da se pouchi ot greshkite si i ot tia predi neia ima oshte da tyrpi ami dano ostane v taia si teritoria shtoto i tova ne e sigurno

4) chudish se koe krepi Russia i Simeoncho li ? ha ha abe shte vzema da te charge-vam veche za tia lekzii be Tinko........ako cheti Emerging Markets moze da shvanesh pyk vryzkata.......ima edni finikiiski znazi znaesh li gi? e te sa vryzkata be Tinko........niakoi kato gi niama a mu triabvat v izobilie da se dobere do koronata e gotov na vsiakakvo podlagane za da gi ima
ti da si zabeliazal kak da kaza hmmmmmmm mekiat nezern galyuven ton na Simeoncho kym Russia , da se [pitasdh otkyde edin polufaliral Madridski businesman s polufaliral konsultantski business , durzan dosega chrez protekzii na kralia na Maroko i hodataistva na "bratovchedite koronovani " otkyde vzema pari toia sladur be ha??? aaaaaaa bil bogat i preuspial i mnogo uchen ha ha za uchenoto vidiahme s sredno obrazuvanie, za bogatoto hmmmmmmm prodavaiki ordenite na bashta si edva li govori za systoiatelnost, za preuspial veche kazah kolko i zashto e.......taka ceh seti se be Tinko....koi narod beshe kazal 'sledvai parite i shte vidish vsichko koe ot kyde..."

5) zalitaniata ti i glupavite ti sravnenia s KPSS i SDS prosto ne bih se izlagal kato teb da gi komentiram.......znaesh li Tinko koe e hubavoto na SDS i REPUBLIKATA che koito kato ne mu haresva MOZE da gi smeni na demokratichni izbori a takiva pone v BG imashe niakolko veche.......ha sega koe e NAI GOLEMIAT NEDOSTATYK na monarhiata tuka shte te ostavia kato umno momchenze sam da se setish.......bingooooo pozna........i magare da slozish NIAMA MAHANE posle i nego i malkite mu magarenza shte tyrpish vo veki vekov.......e taia perespektiva men (za razlika ot tebe s tvoia podanicheski mantalitet) me tormozi i syn ne mi dava....

6)az ti otdelih 50KB pisane ti pak ne si razbral koe zapada ne haresva v Simeon ha ha Tinkoooooooooo moito momche ti si NEPOPRAVIM SLUCHAI ako tova ne si razbral .....I rest my case !!!!!.....ami koe da mu haresat?
programata li? vizdaniata mu za vunshnata politika li? KONKRETNITE planove kak shte se opravi taia dyrzava li? prikazkite ot 1001 nosht za 800 dni li? ili koe Stoyan Ganev ot sektata n Moon li ha? ami Tinko mnogo malko mozyche triabva da iamsh da se setish che vseki na zapad go vtrisa kato vidi niakoi nachelo kachen na populizma i NA NISHTOOOOOOOOOO DRUGOOOOOOOO nishtichkoooo...
shto ne vzemesh da ni svetnesh koe da mu haresa zapada na Simeoncho ha? ha ha e to NIAMA NISHTOOOOOOOOOO!!!
ili i te da mu vEEEEEEEEEEEEEEErvat ha? eeeeeeeee Tinko ako si bil v Canada kolkoto kazvash da beshe znael che tuka ne vEEEErvat samo shtoto si im kazal da ti vEEEEEEErvat.....eii tova v vEEErvaneto shto vse mi prilicha na bleene be ha?!?

7) ako ti pyk si mislish che Canada ima neshto obshto s monarhiata osven na kniga ha ha kazi mi koi zakon ili koe meropriatie ili sybitie se e sluchilo NIAKOGA v Canada deto kralizata da e igrala kakvato i da e rolia osven ei taka da ya davat na TV da i se radvat dezata ha ha ha Canada i monarhia ha ha ne me razsmivai be Tinko koi ti dade tia kanadski pasporti leleeeeeeeee.......

8)vidiah che i BG istoria ne znAesh ne samo che ne znaesh Canadskata........ama to nali znaesh koito sedi na dva stola nai chesto kyde se ozovava ? e ti si tam.....ni riba ni rak.......ha kato patriot ti vzemi da pochetesh koi vkara BG v dvete nazionalni katastrofi, koi e vinoven za stotizi hiliadi izbiti vonizi v tia voini, koi suspendira konstituziata za koiato ti taka syrzerazdiratelno revesh sega i t.n. ama CHETIIIIIIIIII nedei vEEEEEEEEErvaaaaaaaa.....

9) i nakraia shto ne predlozish na tvoia shef da mu pratime edin zar i v Slovakia da vidish kak shte se opraviat za 799 dni ha????

haide i ako shte pishesh nedei kato lidera si ami davai KONKRETNOOOO eh taia duma mnogo ya mrazite zaredvorzite kato tebe ama az pyk niamam rabota vse vi ya butam v nosa pfuuuuuuuuu.........ta da KONKRETNO i ne zabraviai shto NIKOI ne si iska zaria SAMO nie svetovnite idioti pak na opaki ha???

hei i kato vidish v toia ili sledvashtiat si zivot kralizata v Canada ya pozdravi ot men ha ha haha........



Тема Re: Elementarno Watson.....нови [re: Canadets]  
АвторTinko (Нерегистриран)
Публикувано14.05.01 08:59



abe Tinko , abe bylgarsko -kanadski yunako.......haide da ne si sravniavame koi kakvi pasporti ima i da se pravish na po
patriot ot horata v BG shtoto te sega kato ti chetat prikazkite shte ti zabiat edno prostichko vyprosche deto i az ti go zabih
ama ti ot mnogo izbroiavane neshto ne si stignal do nego.......shto be Tinko patriotche bylgarsko ne stoia da otvoyuvash
MONARHIATA v BG shtom samo tia shte e mannata nebesna deto shte "dade na tia v magazina neshto s koeto da
pazaruvat?

Виж какво ще ти кажа, аз съм дошъл в Канада поради това, че нямам как да си реша битови въпроси в 'благоденстваща' Република България. Ако у нас политиците си гледаха работата, щяха да направят така, че да се инвестира повече, да се краде по-малко и да се живее по-честно. И БСП и СДС имаха поне по един шанс за огромно мнозинство в парламента и да си прокарват политиката така както я искаха и обещаваха.
Аз съм гласувал два пъти за СДС на избори, и един път за президент от СДС. Към БСП нямам никакви симпатии.
Все пак се надявам максимално скоро да се върна, не за да възстановявам монархията, а за да си живея и работя в Родината. За каузата на Търновската Конституция, не толкова за монархията сама по себе си или Симеон II, съм направил каквото съм можал и ще го направя доколкото мога дали в Б-ия или извън нея няма значение.

i ha kato si pochnal taka po tochki i az taka da podkaram che ti inache za treti pyt propuskash moiat klyuchov vypros i s
nego pochvam, hete it goes:

1)zashto pak pitam az i otgovor niama be Tinko NIKOIA ot iztochno evropeiskite dyrzavi ne tyrti da si pravi monarhii ha?
ne shtoto niamat kandidati nali? ei na i okolo nas de vse da poglednesh vse bovshi monarhii s oshte zivi meraklii
zarcheta.....ama nikoi be nikoi osven nas NAI UMNITE ripna da otkriva TOPLATA VOD be Tinko? shto li taka ha ? da ne e
shtoto nie sme nai umnichki ha? interestno ako e taka shto li sme na opashkata za NATO i EU//?

Полша, Чехия и Унгария не са били монархии при падането си под комунистическа власт и казусът им е съвъшенно друг.

Румъния и Югославия са сроден на нашия случай но не съвсем.

У нас Републиката е нелигитимно наложена от точно тия сили, които най-много уж ти пречат.
За мен като българин е обидно да се променя конституционното устрайство по начина, променен през 1946 г, независимо дали конституцията е монархическа или републиканска.

i sega navmesto da
RABOTIME i da stoime na pyti koito VSEKI predi ans e minal nie reshavame ei taka da pochvame pak OTNACHALO be
Tinko........

Аз не виждам как Царят ще те върже за ръцете и краката и ще ти запуши устата да не работиш за влизането на България в НАТО и ЕО.
Чудя ти се на акъла. Но аз от републиканци си здрав разум и свестни аргумени не съм чувал, не че и няма и абсолютно изкукали монархисти.

eeeeee i ei taka mezdu drugoto da mu spretneme i edna monarhiika shtoto tebe ti se e priiskalo kato ne si vizdal
Elizabet kato bash patriotche da vidish barem Simeoncho s koronka ha?

За съжаление е точно обратното. Елизабет II съм я виждал от 3-4 метра през 1992 г, но Царя не съм, за съжаление. Казвам за съжаление, защото предпочитам аз и децата ми да се кълнат във верност на български цар, който се кълне пред конституция гласувана от българския народ, отколкото да се кълнем по чужбините на чужди монарси или президенти, които не се отчитат пред никакви конституции, приети от българи. За съжаление резултатът от яловите социални инженерии и републикански експерименти у нас докараха над 700 000 българи да имигрират и да си търсят късмета другаде, както и да се кълнат във вярност другиму.

eeeeeeeee ama ne pozna .......ha ha niama koi da
go ostavi ako i na nego mu se iska che mu se placheeeee koronkata

Тук не бъди толкоз сигурен.

2)i poneze dumata ni beshe po nachalo za NATO i poneze ti bilo uz yasno che SDS napravilo edi kakvo si po toia vypros reshi
pak ei taka da spreme po sredata da dadem 4 godishen hod nazad i pochneme pak otnachalo.....i ot kakyv zor? ami ei taka
da probvame dali pyk ne mozem da sme edinstvenata strana v sveta v 21-vi vek namesto da si gleda dobruvaneto da se
zaigrava s zarskite apetiti na edin samozvanez ot Madrid>?

Ти май си абсолютно неадекватен. Първо никой не иска да се спират реформи и каквото и да било. Второ, не мога да разбера за какво добруване говориш? Кой гласува с краката си за Република България от добруване? Добруват мизерен процент от хора у нас. АКо можех да добрувам в България хич нямаше и да съм в Канада.

eeeee ama tyi akzi be leleeeeeeeeee pak da pitam neudobniat
ti vypros kakvo li praviat tia kandidati za NATO deto si nimat zar dai da im pratime niakoi iskash li da gi 'opravime za 801
dni"?

Ами например не лъскаха паметниците на Съветската армия Освободителка и единствен гарант на любимата ти република, ами си свършиха малко по-добре някои домашни упражнения преди 7-8 години.

3)Kak kazvash ne pishelo v iziskvaniata za NATO che ne mozelo ako sme monarhia s Simeon nachelo d ani priemat v NATO
ha ha ama off course be sladur ne pishe ya to tia neshta NE GI PISHE n ikyde eiiiiiiii ti vcherashen li si da znaesh che te pod
ushenze se kazvat daze ne se kazvat a se namekvat i ti si stoiiiiiiiii i se chudiiiiiii shto navmesto v 2002 kakto e POCHTI
SIGURNO che sme v NATO ne sme vlezli tam i sled 10 godini.

Ха, ами че това означава, че НАТО е по същество една конспиративна и непочртена организация, която едно прокламира, а друго прави.
Ако е такава, от какъв зор да влизаме в нея?

I da te pitam konktretno che ti vse zabraviash vaznite vyprosi ako vzeme ei taka BG da stane kato Macedonia i Serbia
nadrobena po teritoria i kato nishto i do godina moze i voenni sblusuzi da imame togava ti li be Tinko shte idesh ot Canada
da obiasniavash na horata shto 1 godina predi vlizaneto si v NATO sme se obyrnali na obratno i sme rekli neeeeeee nie sega
zar iskame NATO da ni chaka.......ha??? ne pishelo bilo ha ha.......emi to gluhite i slepite usetiha namezite biaha niakolko
veche i vse edno govoriat........che ne ni chaka nishto dobro s Simeon.....ne viarvash??? ok stoi v Canada i gledai showto az
ti go garantiram do niakolko meseza taia grehovna dyrzavichka deto ne vze da se pouchi ot greshkite si i ot tia predi neia
ima oshte da tyrpi ami dano ostane v taia si teritoria shtoto i tova ne e sigurno

Господинчо, ако малко от малко беше чел история, щеше да си наясно, че бакиите на Югославия и Македония ги създадоха навремето общо взето тарторите на днешното НАТО и ЕО. По-миналогодишната акция на НАТО само дообърка нещата. Никой не я искаше акцията им, дори и СДС-то, ама никой не ги питаше.
Ако ти си мислиш, че НАТО ще се бие заради теб, много се лъжеш.
Аз все пак така и не разбрах, защо царят ще им пречи на НАТО и ЕО да урегулират въпросите в Югославия и Македония. Какво им е пречело да ги уредят от 1989 г до сега? На т.н. пакт за стабилност Симеон ли му сложи прът в колелата?
Я не се излгайте бе, как може да сте толкоз примитивни?

4) chudish se koe krepi Russia i Simeoncho li ? ha ha abe shte vzema da te charge-vam veche za tia lekzii be Tinko........ako
cheti Emerging Markets moze da shvanesh pyk vryzkata.......ima edni finikiiski znazi znaesh li gi? e te sa vryzkata be
Tinko........niakoi kato gi niama a mu triabvat v izobilie da se dobere do koronata e gotov na vsiakakvo podlagane za da gi
ima

Тук си в сферата на спекулациите. Аз се чудя пък СДС и БСП откъде имат толкоз пари?

ti da si zabeliazal kak da kaza hmmmmmmm mekiat nezern galyuven ton na Simeoncho kym Russia , da se [pitasdh otkyde
edin polufaliral Madridski businesman s polufaliral konsultantski business , durzan dosega chrez protekzii na kralia na Maroko
i hodataistva na "bratovchedite koronovani " otkyde vzema pari toia sladur be ha??? aaaaaaa bil bogat i preuspial i mnogo
uchen ha ha za uchenoto vidiahme s sredno obrazuvanie, za bogatoto hmmmmmmm prodavaiki ordenite na bashta si edva li
govori za systoiatelnost, za preuspial veche kazah kolko i zashto e.......taka ceh seti se be Tinko....koi narod beshe kazal
'sledvai parite i shte vidish vsichko koe ot kyde..."

А бе наивнико, Симеон определено не е Рокфелер, ама сигурно е по-заможен от Жельо Желев, Петър Стоянов и някои други родни политици като Иван Костов.
Аз пък се питам те откъде намериха пари за толкоз кампании толкова време.
На тях кой им плаща?
Хич, ама хич не съм сигурен, че руската мафия ще финансира Симеон, още по-малко той да вземе от нея. Защо да не вземе от арабски, японски и европейски монарси например законно, ами ще се навира на ФБР и ЦРУ в ръцете? За да го шантажират после и руската мафия и ЦРУ-то ли?

5) zalitaniata ti i glupavite ti sravnenia s KPSS i SDS prosto ne bih se izlagal kato teb da gi komentiram.......

Не ги коментираш, защото каквото и да кажеш все едно ще се изложиш - няма какво да кажеш, т.е.

znaesh li Tinko
koe e hubavoto na SDS i REPUBLIKATA che koito kato ne mu haresva MOZE da gi smeni na demokratichni izbori a takiva pone
v BG imashe niakolko veche.......ha sega koe e NAI GOLEMIAT NEDOSTATYK na monarhiata tuka shte te ostavia kato umno
momchenze sam da se setish.......bingooooo pozna........i magare da slozish NIAMA MAHANE posle i nego i malkite mu
magarenza shte tyrpish vo veki vekov.......e taia perespektiva men (za razlika ot tebe s tvoia podanicheski mantalitet) me
tormozi i syn ne mi dava....

Като гледам досега само магарета избираме.

Хубавото на Монархията, конституционната, е, че Царят царува, а не управлява. Избират се управляващите, а не царуващите.

В момента Симеон участва не като цар, а като гражданин.

Това, че се държи като цар е в негов плюс, а това, че може някой ден да стане отново цар де факто, а не само де юре е добре дошло и ще се реши от народа, ако му позволят да го направи.
Ако не му позволят - значи, че народът не е свободен.

И както се оказва, ще му попречт май най-големите борци за свобода и човешки правдини. Нищо ново под слънцето.

6)az ti otdelih 50KB pisane ti pak ne si razbral koe zapada ne haresva v Simeon ha ha Tinkoooooooooo moito momche ti si
NEPOPRAVIM SLUCHAI ako tova ne si razbral .....I rest my case !!!!!.....ami koe da mu haresat?

Тук ти явно предполагаш, че кандидатие за българските избори първо трябва да бъдат одобрени и харесани от външни сили, а после евентуално и от българския народ.
Това е много интересна позиция. Предполагам става дума за особена форма на демокрация и суверинитет. Само преди 11 години имахме т.н. демократически централизъм (т.е. демокрацията се решаваше от Центъра) и в Конституцията ни имаше конктретни ангажименти и позоваване на външна сила - СССР.
От твоите излияния разбирам, че най-важното за българската демокрация е, кандидатите за политическия живот да са предварително одобрени централно от НАТО и Вашингтон Пост, а после под стрй народът да ги прогласува.

Е добре, добре! Много добре установява демокрацията нашата Република!

programata li? vizdaniata mu za vunshnata politika li? KONKRETNITE planove kak shte se opravi taia dyrzava li?

По горните въпроси следва първо да се произнесе българския избирател и не е работа на САЩ или друг да си пъханоса там.
Такак както не е работа на България да си пъха носа в изборите в САЩ и където и било.

prikazkite ot
1001 nosht za 800 dni li? ili koe Stoyan Ganev ot sektata n Moon li ha? ami Tinko mnogo malko mozyche triabva da iamsh da
se setish che vseki na zapad go vtrisa kato vidi niakoi nachelo kachen na populizma i NA NISHTOOOOOOOOOO
DRUGOOOOOOOO nishtichkoooo...

Мен също ме втриса, когато такива като Брус Джаксон си пъхат носа дето не им е работа. Или пък такива като във Вашингтон Пост пишат глупости, с каквито са пълни тукашните вестници.

shto ne vzemesh da ni svetnesh koe da mu haresa zapada na Simeoncho ha? ha ha e to NIAMA NISHTOOOOOOOOOO!!!

А бе момче, Симеон ако гоизбира, ще го избира българския народ. Симеон не се явява като кандидат за служба на Западна Организация или ведомство.
Ти случайно имаш ли си представа що е то суверинитет и има ли той почва у нас?

ili i te da mu vEEEEEEEEEEEEEEErvat ha? eeeeeeeee Tinko ako si bil v Canada kolkoto kazvash da beshe znael che tuka ne
vEEEErvat samo shtoto si im kazal da ti vEEEEEEErvat.....eii tova v vEEErvaneto shto vse mi prilicha na bleene be ha?!?


Ще поживеем, ще видим. След няколко дена се обявяват листите, програмите и т.н. Така или иначе всяко решение преди изборите се основава на някаква вяра и доверие. Вече видяхме много пъти как се обещава едно, а се получава съвсем друго.
Разбира се няма гаранция за нищо.

7) ako ti pyk si mislish che Canada ima neshto obshto s monarhiata osven na kniga ha ha kazi mi koi zakon ili koe
meropriatie ili sybitie se e sluchilo NIAKOGA v Canada deto kralizata da e igrala kakvato i da e rolia osven ei taka da ya davat
na TV da i se radvat dezata ha ha ha Canada i monarhia ha ha ne me razsmivai be Tinko koi ti dade tia kanadski pasporti
leleeeeeeeee.......

Канадските паспорти ги дава Immigration and Citizenship и за да станеш канадски гражданин си длъжен да се закълнеш във верност на Кралицата Елизабет Втора и на нейните наследници. По-горе ти поясних какво бих предпочел да се кълна, но не всичко е както го искаме.

8)vidiah che i BG istoria ne znAesh ne samo che ne znaesh Canadskata........ama to nali znaesh koito sedi na dva stola nai
chesto kyde se ozovava ? e ti si tam.....ni riba ni rak.......ha kato patriot ti vzemi da pochetesh koi vkara BG v dvete
nazionalni katastrofi, koi e vinoven za stotizi hiliadi izbiti vonizi v tia voini, koi suspendira konstituziata za koiato ti taka
syrzerazdiratelno revesh sega i t.n. ama CHETIIIIIIIIII nedei vEEEEEEEEErvaaaaaaaa.....

Ти май нещо си изтърва нервите.
Канадска история може би знам по-добре от теб.
Що се отнася до българската преди да дрънкаш за национални катастрофи виж първо на какъв хал сме я докарали след 11 мирни перестроечни републикански години. И второ, прочети по обстойно българската история от преди Българската Екзархия и проучи по-сериозно априското въстание.

9) i nakraia shto ne predlozish na tvoia shef da mu pratime edin zar i v Slovakia da vidish kak shte se opraviat za 799 dni
ha????

Шефът не го интересува Словакия, а го интересува фирмата му. Нашите политици, ако ги интересуваше България, щяха да направят така, че шефът ми да инвестира в България.
За сега от тях чуваме само скандиране до полуда НАТО, НАТО, но никакви условия за почтения бизнес от страните от НАТО и ЕО да се заселят в България.
Мен последното повече ме интересува, отколкото влизането в НАТО само за себе си.
Ясно ли ти е за какво ти говоря?

haide i ako shte pishesh nedei kato lidera si ami davai KONKRETNOOOO eh taia duma mnogo ya mrazite zaredvorzite kato
tebe ama az pyk niamam rabota vse vi ya butam v nosa pfuuuuuuuuu.........ta da KONKRETNO i ne zabraviai shto NIKOI ne si
iska zaria SAMO nie svetovnite idioti pak na opaki ha???

Конкретно ти казах, че мен повече ме интересува у нас да идват сериозния бизнес на страните от НАТО, ЕО, Япония и др., отколкото да ревем като селки магарта НА-А-А-А-ТО, НА-А-А-А-ТО, и да отблъскваме инвеститори с кокошкарските ис изпълнения от типа, който видяхме като стил на действие и против Царя.

Дали сме световни идиоти не знам. Не мисля все пак. Царят също не ни мисли за идиоти, а такива като теб го мислят за идиот. Все някой бърка.

hei i kato vidish v toia ili sledvashtiat si zivot kralizata v Canada ya pozdravi ot men ha ha haha........

Вече съм я виждал и за разлика от нашия цар е много недостъпна.
Може и да се пази от доброжелатели като теб - прекалено им е ниска културата, което наврежда не на кралицата, а на България, уви.

Айде лека нощ и се успокой.

Тинко



Тема Re: Elementarno Watson.....нови [re: Tinko]  
АвторCanadets (Нерегистриран)
Публикувано14.05.01 09:28



znachi da sumirame malko kashata koiato zabyrka Tinko;

1) ti umirash ot kef dezata ti da zeluvat zarskata ryka i iskat zarskata blagoslovia men podoben akt me vtrisa i chuvstvam che narushava SVOBODATA i syshtinata mi na grazdanin na taia republika........ti koito uz znaesh BG istoria shte mi kazesh Levski dali monarhia ili republika iskashe ili vikash dezata ti i Levski ne iskash da zachitat samo Simeon?
az pyk da ti kaza SAMO prez trupyt mi dezata mi shte se klaniat na zar .....samata syshtina i prinzip na nesmeniaemost kolkoto i nekadyren da e toia zar me vyzmushtava v dynoto na dushata mi........kolkoto i da ne ti haresva koito i da e politik pak ti obrushtam vnimanie toi e SMENIAEM a zariat ne e a az po prinzip MRAZIA NESMENIAEMITE neshta te VINAGI vodiat do kataklizmi

2) ti seriozno li mi govorish che shtom NIKOI v Iztochna Evropa niama zar i iskat i se biat koi da vleze po napred v NATO che vidish li te gorkite NIAMAT syverinitet ? ha ha znaesh li Tinko kak shte ti se smeiat i poliai i ungarzi na tvoite grandomanski ambizii ti i Simeon ste se setili da pravite ot BG svetovna sila.....az pyk predpochitam da ziveia v BG koiato e chlen na obedinena Europe i na NATO i poneze niama oshte chlen na NATO koito niakoi da go e napadnal smiatam che sa realni chances tova da ne se sluchi i na BG..........ti da imash po dobra alternativa? Russia li shte ni spasiava utre kato se zapekat enshtata na Balkanite koeto ne e nikak nevyzmozno?

3) Simeon uchastval kato "grazdanin na republikata" e haide utochni se de posledno zar li e bez zarstvo? ili e grazdanin shtoto ako e grazdanin i zastane i zayavi pred naroda che se otkazva vednyz zavinagi ot koronata vmesto kato tebe kakto sega pishesh "shtialo da mu doide vremeto ' ta i toi taka da vika "ne e aktualno" dokato bunazite mu dadat dostatychno vlast da vidish kolko aktualno shte stane izvednyz..........ta ako se otkaze ot koronata publichno az pryv shte go podkrepia akto grazdanin na republika BG da pravi kakvato si iska partia stiga da e s demokratichen ustav

4) i psoledno.....kak go kaza ' toi shtial da zaruva" a politizite da upravliavat?
ha ha ha e za kakvo ni e togava taklyv zar?!?!>? za da hranime i nego i 2-3000 pone zaredvorzi pokrai nego li che sme mnogo bogati ha?
i za razlika ot teb akto mu gledam manierite i cheta ustava mu syvsem niama bvid na niakoi deto shte sedi otstrana a drugi da upravliavat.....shto ne poprochetesh predi da govorish glupsoti ' da naznachava kmetove, obshtinski syvetnizi, minsitri , deputati, chlenove na partiata si kakto i da gi uvolniava..." toia zitat znaesh li otkyde e be Tinko ot ustava na negovata NERIGISTRIRANA partiika.......e kakvo po veche da govorime to se vizda kakvi namerenia ima Simeoncho nali? ili samo ti ne iskash da vidish?
ti iskash da "chakash " nali?

i nali vidia kato te pitah zashto iskash zar taka i ne moza da mi kazesh programata lim mu ti haresa ili horata mu ti haresaha?

priemam che niamash kakvo da kazesh zatova premulcha........

haide pozdravi i na teb i naistina se podgotvi malko predi da pishesh shtoto kakto vizdash az ne sym ot tia VeeeRVASHTITE iskam da vidia programi zifri planove namerenia imena i t.n...........ostaviam vEEErvaneto na tebe Tinko tam ti si istinski ZAR!!!



Тема Точно такa!!!нови [re: Golem]  
Автор Яceн *;o) (минаващ)
Публикувано14.05.01 11:40



Golem написа:
"За българската политика отговорност носят Българите! За това което става в Българие най-добре знаят българите! Не е ли така!"

Точно така! Най-добре България познават и могат да управляват българите.
Тези, които живеят в България и познват българската действителност!
Поправи ме ако бъркам, но Симеончо не е от тези. 2 месеца живот в България
си е чиста проба туризъм...



Тема Re: Точно такa!!!нови [re: Яceн *;o)]  
АвторReptile (Нерегистриран)
Публикувано14.05.01 11:58



Ще те поправя Ясене, не туризъм а ЛОВЕН ТУРИЗЪМ.
Разликата между двата вида туризъм е че втория струва повече, но е възможно да се "удари кйоравото" и чвек да се сдобие с много пари от трофеите на убитите животни.................. в случая на доверчивите българи.



Тема Re: Elementarno Watson.....нови [re: Canadets]  
Авторheadhunter (Нерегистриран)
Публикувано14.05.01 14:36



Драги ми, Сър,

Вие съвсем като кон с капаци го раздавате. Човекът Ви казва едно, Вие съвсем друга песен си пеете. Все едно не говорите един и същ език...

През цялото време бучите да ви кажем нещо конкретно, но никой няма да ви отговори ей-така, защото сте абсолютни негативисти. Имам чувството, че ако Костов каже, че Луната е звезда, ще скандирате до полуда "Звезда, Звезда...", а когато някой каже, че аджеба не е звезда, ще го пребиете с камъни...

Срамота е.



Тема Re: Elementarno Watson.....нови [re: Canadets]  
АвторTinko (Нерегистриран)
Публикувано14.05.01 16:36



Po syshtestvo:

1) Nikoj v Canada ne me e karal da celuvam rykata na Nejno Velichestvo i edva li bih go napravil. Nito pyk spored Tyrnovskata Konstitucija sledva da se celuva rykata na Suverena i tova bi sledvalo da go znaesh. Tova, koeto drynkash se OF divotii na umstveno nepodlejashti na razvitie hora.
Kakvo imah pred vid s prdpochitanijata si za zaklevane mnogo dobre ti go kazah, ako ne si razbral se syrdi na akyla si.

2) Dali shte mi se smejat ungarci i drugi neme intresuva. Ti ako si si nadvil na harcha v BG i samo chlesntvoto v NATO i EO ti ostanalo na kusur, goni si zadachite. Men vlizaneto na BG v NATO i EO ne mie lichen prioritet. Prioritet mi e da moga sys syshto tolkoz chesten trud da si izhranvam familijata v BG, a ne da hodja po chujbinite. Za svedenie, predi da dojda v Canada bjah 1.5 godina vyv Finlandia. Mnogo chitava republika. Ne beshe nito chlen na EO, nit pyk na NATO, ama po mi haresa ot Canada. Kogato reshi da stava chlen na EO ja prieha za nula vreme. Ako reche da vleze v NATO- shte ja vzemat vednaga. Samo che ne si spomnjam finlandskite upravnici da praveha plonjove pred Bruxel i da skandirat NATO, NATO, ami si gledaha reda i ikonomikata na dyrjavata. Togava mi stana jasno kakva ogromna razlika ima mejdu mantaliteta na nashenskite republikanci ( i takiva kato teb) i toja na finlandskite. Tpgava mi stana jasno, che ako njakoj ima porjadychen mantalitet i znae kakvo sledva da se pravi v BG e Carja i ottogaz podkrepjam vryshtaneto na Tyrnovksata Konstitucija.
Ta moeto mnenie e prosto, razbirash go i ne go uvyrtaj s tova, koj shtjal da mi se smee i koj ne: Neka da si napravim dyrjavata uredena, chista, chestna i porjadychna kato Finlandija, pyk togaz vlizaneto ni v EO i NATO e fasul rabota.

Ako i tova ne razbirash - ne moga da ti pomogna.

3) Da Simeon II uchastva kato grajdanin na republikata, zashtoto de facto (no ne de jure) BG e republika i dobyr ili losh zakona sledva da se spazva. Tova, che republikata e ustanovena s hajdutski sredstva i politichesaki teror ne oznachava, che sledva da se premahva sys syshtite sredstva. V tozi smisyl Carjat e bezkrajno porjadychen chovek i kategorichno go podkrepjam.

4) Da caruvash, a da ne upravljavashj e syshtoto kakvoto trjabva po konstitucija da pravi i Petar Stojanov. Za kakvo togava nie Petar Stojanov. Zabeleji, che prezidentyt u nas , kojto sledva da ima predstavitelni funkcii hodi na obshti izbri i trjabva da obeshtava tova-onova. Nikak ne e jasno kak shte spazva obeshtanija sled kato njama vlast da gi provejda.

Tova,koeto mi haresva na Carja sa glavno principite mu i povedenieto mu. Otnosno rpogramata mu i t.n. - chakame i shte vidim.

Tinko



Тема Re: Elementarno Watson.....нови [re: headhunter]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано14.05.01 18:03



neshto ste se obyrkali s vasheto izrazenie v ogledaloto zaredvorezo tova povedenie e tochno prisyshto na vas zAredvorzite koito vEEErvate bez dfa znaete na kakvo.....ni programa ni hora ni nishto ama si vEErvate ei taka tova po mi prilicha na primera ti za lunata i zvezdata ne mislish li?



Тема Re: Eto...:)))нови [re: Alfa]  
Автор Petkoo (Guitar & Voice)
Публикувано22.05.01 23:47



Bravo...



Тема Re: Важно за статията във Вашингтон Поустнови [re: Golem]  
АвторMilenA (Нерегистриран)
Публикувано23.05.01 17:49



Interesno.



Тема Re: Важно за статията във Вашингтон Поустнови [re: MilenA]  
АвторGamp;V (Нерегистриран)
Публикувано27.05.01 16:30



...A takaa...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.