Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:14 30.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Царят и изборите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: PROTEUS-сп. "Point de vue"нови [re: PROTEUS]  
Автор LoraBG (непозната)
Публикувано05.05.01 15:40



По твоя въпрос - Симеон || сп. " Point de vue "


На 29.04.2001 г. френското списание " Point de vue " публикува интервю със Симеон || :
1. На въпроса защо влиза в политиката Симеон || отговаря :
-" Моята идея е да служа на моята страна и на моите сънародници. След 11 години демокрация много от тях са излъгани и огорчени. Те чувстват измама около себе си. Те не знаят за кого да гласуват. Имаше толкова много финансови скандали и афери.
.... Бих искал да направим така, че моите съграждани да разберат, че има и друг изход от тази ситуация. Сега има голям капитал от доверие към мене и всички усилия ще си струват.Затова приех да оглавя новото движение. Аз трябва лично да се ангажирам, да сложа себе си. Да кажа: това съм аз лично и аз съм вътре."
2. На въпроса дали ще приеме да състави правителстово, ако на изборите НДС || спечели достатъчно депутатски места, отговаря :
-" Това ще зависи от волята на моите съграждани. Но това не е моята цел. Аз се надявам да събера, колкото може повече полит.партии и формации около моето движение. Бих искал да работим заедно, обединени по пътя към Европейския съюз. Моята друга цел е да успеем да изградим нов морал в политическата система в България."
3.- В.Меейлан - "...Не се случва всеки ден бивш цар да се включва в полит.живот на страната си.
- " Вярно е ,че е достатъчно любопитно. Но понякога аз трябва да вземам антиконформистки решения и това е едно от тях.Но фактът ,че не съм действащ цар ми позволява да правя всичко това. България е перфектна демократична република и аз приемам да правя тези отклонения, дори ако трябва да си тръгна,след като си свърша работата за която съм дошъл."
4. На въпроса - "Ако всички условия са изпълнени и българите го искат, ще приемете ли отново да станете действащ цар ?" отговаря :
- "През цялото време аз се старая да остана прагматик и да не се уча да тичам, преди да със се научил да ходя !....
Мисля, че не бих имал избор. Гласът на хората е глас на Бога. Това ще зависи от целия български народ. Евентуално, ,подчертавам,евентуално три пъти, реставрация на на монархията е невъзможна ако не е по законен път. Ако не стане по демократичен и конституционен път."

Сега можем да коментираме,опирайки се на част от изявленията на Симеон || .
Що се отнася до моето мнение, мисля че голяма част от българските граждани, които го подкрепят виждат в него личността, а не монарха и не желаят възстановяване на монархията. Мисля,че и той си дава сметка затова.
А що се отнася до програмата на движението му, 17 юни идва когато ще бъде оповестена,което ще направят и другите партии. Някой да знае например програмата на "Герговден".....



Тема Re: ИСКА ЛИ СИМЕОН МОНАРХИЯ?нови [re: kakata]  
Автор PROTEUS (ентусиаст)
Публикувано05.05.01 16:46



Един от тези "цървули" ми е прадядо! Ама той не е крал като съвременните селянчета.



Тема Re: Драги приятелю,нови [re: kakata]  
Автор PROTEUS (ентусиаст)
Публикувано05.05.01 17:01



Какво очакваш да ти предложа - Ренета Инджова ли?





Тема Re: Казва ли ти някой?нови [re: PROTEUS]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано05.05.01 18:46



az go kazah i pak shte go napisha s dve ryze shte glasuvam i Biserov i vseki kato nego deto sa se nalapali protiv zakona da si poluchat zasluzenoto az ti kazah syshto koito e vinoven da si nosi posledstviata az ne sym kral no imam mnenie i to e che mnogo po umno e da izchistime SDS ot mizernizite i kriminalnite otkolkoto kato udavnizi da se hvyrliame na vrata na toia ili onia emsia samo shtoto ni obeshtal koeto iskame da chueme bez ni gram logika i razum.......taka che pak ti garantiram dokolkoto e za men niamame razlichni mnenia koito narushava zakona vse mi e taia ot koia partia e da zaminava v zatvora ...i tuka slagam tochkata na toia argument!!!



Тема Re: ИСКА ЛИ СИМЕОН МОНАРХИЯ?нови [re: PROTEUS]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано05.05.01 18:52



s nai goliamo uvazenie kym pradiado ti no e triabvalo za BG zar da tyrsi BYLGARIN tova podlagane na vsi svetii ne go odobriavam i me UNIZIAVA v BG ako ne mozeme da namerime bilo politik ili zar znachi ne sme dyrzava koiato triabva da syshtestvuva.....kakyv e toia sram i pozor da kazeme na sveta vizte ni kolko sme typo i gyzolizi za chep ne stavame daite pratete ni Bill Clinton za president ili simeoncho za zar..........e tuka az se chudia kak vie zaredvorzite spite s taia misyl men chervata mi se obryshtat ot taia postanovka tolkova mi e obidno a vi gledav vie daze mu se kefite i pliaskate s ushi e yacvno ot razlichna kal sme praven mai



Тема Re: PROTEUS-сп. "Point de vue"нови [re: LoraBG]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано05.05.01 18:54



abe ti edno i syshto li chetesh kato men ya pak procheti posledniat pasaz na tova deto si kopirala (az go biah kopiral syshtoto predi sedmiza kato izleze oshte) ako toia pasaz na chist BG (makar i uvyrtian) ezik ne ti kazva che mu se iska koronata ta chak mu se plache znachi ti neshto ne si nared s um,stvenite si harakteristiki toi si go kazva bash v negov si UVYRTIAN stila ako tova....ako onova.......shto da ne stana pyk edin zar da opravia naslednizite si da ziveiat na gurba na typiat BG narod!!!!!!!!!

i ti mi zitirahs tova ?!? za kakvo? za da si napravish harikiri li?

e napravi si go !!



Тема Re: Казва ли ти някой?нови [re: az]  
Автор PROTEUS (ентусиаст)
Публикувано05.05.01 18:58



Прав си приятелю!Ама изчистването не стана и не става - това е въпроса уви!
Това че се отърваха от 3 глупаци нищо не промени щото другите останаха.
Надеждата ми беше преди изборите да се поочистят а не да обещават че ще го направят в следващия мандат.То стана пародия - гласувайте за нас щото
ни трябва втори мандат да се очистим от крадливите милиционерчета.





Тема Re: azнови [re: az]  
Автор LoraBG (непозната)
Публикувано05.05.01 21:43



За съжаление тебе никой не те пита. Твоето мнение го знам.
Цитирам това интервю за другите участници, които не са запознати с него и които искат да го коментират.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.