Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:35 25.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Царят и изборите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Програмата на царя.нови  
Автор Яceн *;o) (минаващ)
Публикувано03.05.01 11:21



Много мразя да се дрънка ей така - без факти. Просто за да се запълва тишината.

И реших че е време да пусна калкулатора и да посмятам.
Хващам се за тия прословути 800 дни.
Плюс това допускам, че Брутния Вътрешен Продукт на една страна пряко отразява (макар и не напълно) икономическото състояание, а оттам и стандарта на живота на нейните граждани.

За мен БГ 'да се оправи' и 'да достигне европейско ниво' значи да насигнем поне Унгария на СЕГАШНОТО Й НИВО - най-слабата от най-добрите бивши соц. републики.
Защо Унгария? Ами тръгнахме заедно почти, населението е почти същото, работана сила и тя, природните ресурси - горе-долу нищо особено и в двете страни.

Вижте колко съм благороден - изобщо не поглеждам към Гърция (на опашката в Европа) или Холандия. Нека приемем, че Унгария Е на европейско ниво. (Макар и да ви гарантирам, че много малко унгарци биха се съгласили с това изказване.:))

Според CIA World factbook за 1999 година БВП е следния:
Унгария - 7,800 щд/човек (БПВ растеж - 4%)
България - 4,300 щд/човек (БПВ растеж - 2,5%)
Чехия - 11,700 щд/човек (БПВ растеж - 0,5%)
Гърция - 13,900 щд/човек (БПВ растеж - 3%)
Испания - 17,300 щд/човек (БПВ растеж - 3,6%)
Германия - 22,700 щд/човек (БПВ растеж - 1,5%)
Холандия - 23,100 щд/човек (БПВ растеж - 3,4%)
Вземам 1999 защото фактите са ми под ръка, а и силно се съмнявам че за 2000 година съотношението се е променило кой знае колко.

Според всеки средно грамотен икономист разстеж от 4% на БВП е добро ниво. Нива от 6% и повече са в сферата на оптимизма, а над 10% - в сферата на фантастиката. (Или по скоро на фентъзито).

За да стигнем от 4,300 до 7,800 за 800 дни (2г и 2месеца) нарастването на БВП на България годишно трябва да е цели 35%.
Ето математиката:
4300 + 4300х0.35 = 5805 в края на 1-вата година
5805 + 5805х0.35 = 7837 в края на втората година

ТРИДЕСЕТ И ПЕТ ПРОЦЕНТА!!!

И това идва от човек, който е икономически консултатнт в Испания!

Простете за недоверието но КАК точно би могло това да се случи? Дали царя няма диамантена мина на Уран? Или може смята да убеди САЩ да ни вземат за щат? Да не би да има проект за вечен двигател с КПД 110%?

Дали всъщност не е причината, че е царят е зле с математиката?
Май това е ще да е...
А на човек, който не може да си прави сметката аз доверие не мога да имам.

П.П. Добавих Испания и разтежа на БВП на страните...

Редактирано от Яceн *;o) на 03.05.01 11:48.



Тема Re: Програмата на царя.нови [re: Яceн *;o)]  
АвторZlataWeshtica (Нерегистриран)
Публикувано03.05.01 11:35



Благодаря, спести ми много писане.



Тема Re: Програмата на царя.нови [re: ZlataWeshtica]  
Авторqqqqqqqqqqq (Нерегистриран)
Публикувано03.05.01 12:19



douhai planoviko



Тема Re: Програмата на царя.нови [re: qqqqqqqqqqq]  
АвторPolk.Boris Drangov (Нерегистриран)
Публикувано03.05.01 13:14



Verno, ima edin variant da sme dobre i bez rust na BVP ot 35% . Dostatachno e da zaimstvame ot ruskia opit. Kakvo imam vpredvid? Tam dori v Moskva-nai-skupia grad v sveta sled Tokio, vodkata e po 50 centa litara.

Vie znaete, che ruskite miniori chakat po 6 meseca za zaplatite si. Da ste chuli da praviat sceni? Ne! Ne, zashtoto vodkata e dostupna za vseki !

Eto ottam triabva da cherpim idei, a ne ot NATO, EU i t.n. , deto Kostov iska da ni vkara nasila !





Тема Re: Програмата на царя.нови [re: Яceн *;o)]  
Автор karmen (optimist)
Публикувано03.05.01 13:21



картината е ясна, но има много
които просто не желаят да я видят

нека се опитаме да бъдеме приятели

Тема Re: Програмата на царя.нови [re: Яceн *;o)]  
Авторdrug (Нерегистриран)
Публикувано03.05.01 13:25



Edin tuk beshe pisal, che niama da pozwpoli da mu otnemat mechtite! Razbirai Zaria.
Kakwo mechtae ne znam. Sigorno S2 da mu sipe supata w ustata!



Тема Re: Програмата на царя.нови [re: Яceн *;o)]  
АвторKoko (Нерегистриран)
Публикувано03.05.01 13:37



Ne sam chul da e obestawano da stignem ewropejcite za tezi proslowuti 800 dni. Stawashe wapros za podobrqwane na sastoqnieto na horata sprqmo segashnoto. Zastoto segashnata tendenciq e kam wloshawane ako ne ste zabelqzali? Pri segashnata tendenciq se smqta dori oste po-lesno. Bez procenti i formuli mojesh da namerish otgowora - NIKOGA nqma da gi stignem ewropejcite. Pak i te samite ni go kazwat ama nij se prawim na weliki.



Тема Re: Програмата на царя.нови [re: Koko]  
Авторdrug (Нерегистриран)
Публикувано03.05.01 13:57



Jasno e,che niama da gi stigneme! Za towa se iska bachkane ,ane salzi i sopoli! Deto tekat sega.



Тема Добре, Koko...нови [re: Koko]  
Автор Яceн *;o) (минаващ)
Публикувано03.05.01 14:23



Добре, какво значи за теб значително подобряване на положението?
Питам тебе, щото царя конкретни отговори никога не дава.

Примерно за:
А) Един пенсионер със 150 лева пенсия?
Колко трябва да стане пенсията му за да се 'подобри значително' положението му?
/За мен лично това е поне 3 пъти увеличение при ЗАПАЗВАНЕ на цените. Така че да му стигат за режийните и скромна храна. Не забравяй, че пенсионерите в БГ са около 1,5/ мил!!!

Б) Безработните - 15% от около 4 мил = 600 000.
/За тях означва да им намери работа. Дори 400,000 работни места ми се виждат ИЗКЛЮЧИТЕЛНО МНОГО! В западана Европа предприятие с 2-3,000 души се смята за много голямо./

В) Държавни служители с по 250 лв заплата и с по 2 деца?
/И тука ще трябва едно 3-4 пъти увеличение./

Моля те дай ми ти твоите отговори.
А ако си съгласен с мен, ми кажи как ще стане тая работа ако БВП не скочи ПОНЕ 2-пъти?

Чакам с нетърпение!

П.П. Ще напоня че по времето на Костов, БВП растеше с по 3-4% и според голямата част от народонаселението, положениетонесе е подобрило. Следователно БВП трябва да расте с ПЪТИ за да усетим промяна! Нали така

Редактирано от Яceн *;o) на 03.05.01 14:27.



Тема Re: Добре, Koko...нови [re: Яceн *;o)]  
АвторReptile (Нерегистриран)
Публикувано03.05.01 14:47



Аз лично съм против участиетона Царя при сегашните блуждаещи и никъде несочещи приказки за просперитет, най малко защото няма екип от специалисти
Не съм съгласен че БВП в момента расте с процентите, които се публикуват защото в този мандат правителството измисли и изпълни доста лостове за симулативно нарастване на БВП, като емитиране на приватизационни бонове,
отпускане на заеми на всички държавни служители, приватизационни сделки,
които са на безсмислено ниски цени, опрощаване на заеми на държавни предприятия с цел приватизация и т.н.
Като трябва да се има предвид че всички тези инструменти имат двоен ефект от една страна се емитират книжа и услуги от друга страна дадените книжа и пари генерират оборот в икономиката и приватизацията.
Taka, че и сегашните не са цвете ама са по-добри от царя.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.