Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:44 26.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Царят и изборите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Братчед,нови [re: MA3HbO]  
Автор Яceн *;o) (минаващ)
Публикувано03.05.01 18:12



Икономиката Е наука. С всичките му цифри и функции. Сериозна наука при това. Нищо, че съм инджинерин!:)

Абе как се строи кула без чертеж?
- Абей, вие на 18-тия етаж! Мруднете панелата 1-2 метра в лево! ВЕрвайте ми, ще стане!
Така ли? А? Я ПАК си помисли!

Редактирано от Яceн *;o) на 03.05.01 18:13.



Тема Re: Програмата на царя.нови [re: Яceн *;o)]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано03.05.01 18:34



imenno a dokato vlezeme v EU ni triabva sposob da poddyrzame BG kato dyrzava predi da se e razpadnala s tia zentrobezni sili na Balkanite......taka che pak si prav...dano po vche kolebaeshti se naddeleiat emoziite si i misliat s glavite si che posle vsichki nie shte teglime s monarhiata s vekove zaradi tiah



Тема Re: Къса ти е паметта Коко,нови [re: Яceн *;o)]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано03.05.01 18:37



imenno i az predi vreme tuk kazah syshtoto nai dobriat variant shte SDS s korektiv ot VMRO i Gergyuovden i danot e vlezat v parlamenta i toia variant oshte ne e izklyuchen



Тема Re: Програмата на СДСнови [re: Яceн *;o)]  
АвторNeverMind (Нерегистриран)
Публикувано03.05.01 22:26



Много мразя да се дрънка ей така - без факти. Просто за да се запълва тишината.

И реших, че е време да пусна калкулатора и да посмятам. :-))

Хващам се за апартамента на Муравей Радев, понеже съм виждал лично
кооперацията където живее. Оценява се на мин. 100 000 долара.
За 4 години власт 100 000 / 4 = 25 000 $ на година.
Много интересно как от заплата 1000 лв. месечно.
12 * 500 $ = 6 000 $ на година
Интересно от къде са взели другите 19 000 $.

Да проверим къщата на Христо Бисеров. Оценява се на 500 000 $.
Но той сега не е от СДС и няма да го коментираме. :-)

Да поговорим за Александър Божков. Или да го прескочим и него
защото той пък сега не е министър. След 1 година на власт той
си купи личен джип за около 20 000 $. Интересно от къде ли ги
е взел тези пари? :-)

Имаше едно ресторантьорче, Славчо Христов му викат.

Стига съм изреждал толкова, че нямам време.

А ето и една друга сметка.
По времето на БСП (Жан Виденов) митничарите в Бургаското
пристанище си плащат по 5 000 $ на месец. По времето на
СДС (Иван Костов) мизата е вдигната на 20 000 $ на месец.
Парите се дават на шефа на митницата.
Там работят около 50 митничари.

50 * 20 000 = 1 000 000 $ на месец.

1 000 000 / 2 000 000 пенсионери = 0.5 $ на пенсионер.
1 лев нищо не е за пенсионерите, но да не забравяме, че има
и други митници. :-)
И освен това данъци, който биха влезли в държавната хазна
са 2-3 пъти повече от този 1 000 000 $ само то тази митница.


Това са факти, които не ги пише и трудно се доказват. :-)
Но виж къщата на Христо Бисеров или на Муравей Радев или на
дъщерята на Костов. И това е само върха на айсберга (както се казва
по литературно му). :-)

За това говорим за нов морал в политиката.
България може лесно да се оправи ако спрат кражбите.

И още нещо в товите сметки ти изтърваш нивото на цените.
Защото 1000 $ в USA == 100 $ в България.
Просто това е цената на наема, която съм плащал в БГ и сега
в Америка.
И по-същия начин 7000 $ в Унгария се различават доста от 4000 $ в
България.

Чао и поздрави.

И смятай сметките първо на предишните управници и след това
на новите (кандидат) управници.
Не съм смятал сметките на БСП и Орион но положението е същото
както при СДС и Олимп.



Тема За цифрите, NeverMind (още икономика)нови [re: NeverMind]  
Автор Яceн *;o) (минаващ)
Публикувано04.05.01 00:35



Добре. Никога не съм казвал, че СДС е безгрешно и че няма лапачи и мошеници. Въпреки, че както сам си се сетил - трудно се доказват тия работи. Особено ако се търсят доказателства из вестниците...
А корупция има НАВСЯКЪДЕ!!! Например сина на Митеран го съдят щото от топлото дуржавно местенце бил търгувал с оръжие за лични облаги. А сега си представи български премиер да сложи даже брадовчед си за министър!
Да се сещаш за подкупите в МОК?
Знаеш ли как и казват на Белгия? Държавата, в кояти винаги има втори начин - разбирай законите са за да има основание как да се поиска и даде подкуп.
Въобще нещата трябва да се оценяват сравнително. Как ще знаем какво е добро ако не съществуваше лошото?


Ама айде да не влизам във философски теми. Че това само остава - техничарче да разяснява икономика, че и философия. Нека се върнем на любимите и на двама ни цифри.
За да не влизам в дълбоки води и да не усложнявам нещата пропуснах да уточня, че този БВП, който е посочен в CIA Wordbook e всъщност Purchasing Power Parity GDP. Не съм сигурен как се превежда на български (икономиката ми е основно интернет придобита) но ми се струва, че трябва да е нещо като "БВП, Относителна Покупателна Способност". Да не се обяснявам, че БВП не значи средната сума пари в портмонето на всеки гражданин, нали?

Та специално за теб, защото все пак единствен тури мисъл по моите писаници:
България : GDP - per capita: purchasing power parity - $4,300 (1999 est.)
Унгария : GDP - per capita: purchasing power parity - $7,800 (1999 est.)

А PPP GDP означава, че стойностите са преизчислени за да отчетат различната цена на живота в различните страни.
Т.е. 4000$ PPP GDP са си 4000$ в АБСОЛЮТНО ВСЯКА СТРАНА по света - от Етиопия до Люксембург.

Така че за царя пак си остава да ни покаже как ще направи растеж от над 10%. Явно ще печели изборите и живот и здраве ще го видим.

Само ще подметна, че според икономистите оптималния растеж на БВП е около 2-2,5% при пълна заетост (т.е. безработицата е около 5-6%).
Нива над 4% се смятат за опасни и водят до увеличение на инфлацията.
Нали се сещаш какво ще стане ако на сегашните цени изведнъж всички започнат да вземат заплати от по 1000 лв? Мислиш ли че някой ще остави цените такива за повече от 2 дена?:)

Икономиката е сложна работа. Всичко е навързано и взаимозависимо. Бутнеш ли нещо някъде повечко нагоре - друго ще се срине. (Не случайно когато САЩ променя лихвения си процент с 0.5% целия свят затаява дъх.) Развитието й трябва да е плавно, умерено и ПРЕМИСЛЕНО. Чувал си за т.нар. провал на чешкия модел? Е там това стана - дръпнаха МНОГО бързо.
Абе все едно имаш стадо овце. Ако ги храниш прекалено ще ги мързи да пасат, а ако пък ги колиш бясно скоро сам ще трябва да пасеш.

И пак да си кажа (нещо като "Картаген трябва да бъде разрушен"):
Всякакви приказки за 'чувствително подобрение' за '800 дни' са си чист популизъм и който твърди, че ще го направи е или безнравствен мошеник, или некомпетентен глупак.

Айде поздрави и на тебе и гледай малко по-критично 'богоизбраните' спасители. :)

Редактирано от Яceн *;o) на 04.05.01 00:51.



Тема Re: За цифрите, NeverMindнови [re: Яceн *;o)]  
АвторNeverMind (Нерегистриран)
Публикувано04.05.01 01:10



За икономически термини не споря. Щом казваш, че се отчитала
и покупателната способност, още по-добре.

Но не забравяй, че царя не уточни все пак колко ще се
подобряд нещата. :-)
А и е имало доста случай на бурен икономически растеж.
Германия след II световна война, Япония също.
Азиатските тигри - Сингапур и другите там около него.
Китай също постига доста добър икономически растеж
последните години и прогнозите са Китай да има 8-10 %
растеж тази година (Това го четох някъде но дали ще
стане един господ знае). :-))

И не забравя популизма на БСП и СДС.
Иван Костов преди предните избори каза:
След 2 години средната заплата ще бъде 200 $
След 4 години управление на СДС ще бъде 400 $

Ако се разтърсиш из стари вестници ще го намериш със
сигурност.
Да споменавам ли за 250 000 работни места, които ги
обеща по средата на управлението си.


И още нещо, бъди конструктивен предложи идеи.
Царя каза:
"За нов морал в политиката."
Аз съм ЗА.
И съм по-склонен да му вярвам на него отколкото
на Иван Костов или на Георги Първанов.

Иван Костов какво предложи?
Каквото и да предложи това няма значение, щото никой
вече не му вярва.
Те дойдоха на власт с подкрепата на хората, че ще започнат
реформата, ще намалят корупцията и ще подобрят жизненото
равнище.
Какво се случи. Смениха една групировка с друга.
БСП окраде банките. СДС окраде предприятията.
Безработицата се увеличава. Жизненото равнища
спада през последните 10 години. А политическата класа
краде. Някой хора се обогатяват за сметка на целия
народ. Затова трябва да има нов морал в политиката.
Аз искам прости неща от управниците.
Да не крадат. И да направят закони, които да се спазват.
Да има работещ съд и полиция. Приватизацията да е прозрачна.
Това са простички неща. Аз не искам да ми търсят работа,
да ми качват заплата по празниците и други такива простотии.

А това СДС и Костов не можаха да го направят.



Тема Когато има какво да се открадне,нови [re: Яceн *;o)]  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано04.05.01 01:52



... човек винаги ще се намери.Необходимият човек на необходимото място.
За братовчед не знам - но зет на сладко местенце има.И брат на сладко местенце.И други примери с роднини има.
А Митеран и Костов си приличат по това че и двамата са социалисти.Нашият не си го признава, но му личи по делата.
Решението, значи, е в това да има мноооооого по-малко за крадене.Което СДС дори не обещава - напротив развяват разни инвестиционни програми за 20 милиарда.
А "чувствително подобрение" може да се разбира като това че държавата ше престане да диша във врата на обикновения българин.Оставен на свобода, частният сектор сам ще си свърши работата.
Идеята е да няма "бутане" или "бъзикане" из икономиката.



Тема Re: Програмата на царя. AZнови [re: az]  
АвторKoko (Нерегистриран)
Публикувано04.05.01 07:52



Momche mlado i neopitno, ti deto goworish za IQ, q mi kaji ti pritejawash li takowa. Towa pone lesno moje da se dokazwa. Ima si testowe za towa.

Sled kato goworish za ikonomika i cifri, kaji mi pri segashnite tempowe na rastej kato kak SDS izwednaj ot samnitelnite 4-5% ste gi naprawi na dwucifreni takiwa. Towa deto ti go obestawat SDS ne e li sasto taka edna utopiq?



Тема Re: Програмата на царя. AZнови [re: Koko]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано04.05.01 07:59



imam praven test za IQ da i to izvyn BG ne iskam da te zasramvam za da ti go kaza kolko e.....

a SDS ne e kazalo che shte opravi BG za 799 dni ili che shte napravi ryst ot 25% nishto podobno poslednite prognozi na pravitelstvoto syvpadat s tia na Evropeiskata banka za mezdu 5-6% ryst koeto e i normata za East Europe....

a kazah za IQ zatova zashtoto za men chovek koito razsyzdava s poniatia kato viara, emozii. doverie.....i ne postavia nikakvi obektivni vyprosi koito viarva na vsichko koeto mu [podhvyrli lidera mu ili narochno si zatvaria ochite i ushite kogato drug mu privede (kakto tuk v dva postinga stana veche) konkretni fakti kolko populistki i lishteni ot sydyrzanie sa tvurdeniata na Simeoncho........ami eto takyv chovek ima NULEV IQ tvyrdia go.....chovek triabva da se symn iava v vsichko osobenno v neshta koito ama yavno izglezdat protivni na ikonomicheskata nauka, logika i praktika a choveka koito gi izraziava ima yaven interest ot tiah......

ta tova e yasno.....koeto ne mi e yasno syvsem iskrenno ne razbiram kak moze vie da se mislite za mnogo umni inteligentni i ei taka na yunashko doverie kakvoto vi se kaze da lapate kato sharani.........ne se li zapitahte pone vednuz dali ne vi lyze Simeon?

i ne nedeite se kri pak zad Kostov i SDS pitam vi za Simeon kak pyk ei taka vednyz ne se zamislihte dali adjeba toia neshto ne vi prehvyrlia za da si vzeme koronata na vash gryb .....ya se pozamislete malko predi da zeinete pak sreshtu dumite mi....



Тема Re: Програмата на СДСнови [re: NeverMind]  
АвторKoko (Нерегистриран)
Публикувано04.05.01 08:09



Radwam se che wzeha da se chuwat i razumni glasowe w tazi grupa. Nqmam predwid samo "NeverMind". Imam edna zabelejka kam Qsencho procheti wnimatelno moite postingi tuka za da widish che nikade ne sam kazwal "chuwstwitelno" podobrenie. Sajalqwam che nqmam tolkowa poznaniq w oblasta na ikonomikata kato Qsencho. Az q razbiram po sobstwennoto si sastoqnie. Nie sporim w raznoboj. Sajalqwam.

No ako hora kato taka narecheniq AZ sa qdroto na SDS i demokraciqta ... Towa w politikata mislq che ne se kotira wisoko i saotwetno ne se poostrqwa na izbori.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.