Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:56 24.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Царят и изборите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Дружината дискутира идеи за царя и България  
Автор Бopиc l Mиxaил (горд българин)
Публикувано24.04.01 00:40



Но ще помоля противниците на Н.В. Симеон II да стоят настрана: нямат място тук.

Хора, българи, какво се джавкаме тука с разни евреи, коне с капаци и други сини/червени/ комуняги. Нека вместо това да видим какво може да направим за да подпомогнем нашата, БЪЛГАРСКА кауза: т.е. идеята ми е да открием форум за мнения - по какъв начин нашето движение най-добре може да продължи в политическата игра за предстоящите избори (то станалото станало вече) .

Смятам че намесата на външните нам елементи можем просто да пренебрегваме.


България: бог, цар, отечество<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Бopиc l Mиxaил на 24.04.01 01:22.</EM></FONT></P>

Редактирано от Бopиc l Mиxaил на 24.04.01 01:23.



Тема Re: До pravista, skalata, ivoy и другите от дружинатанови [re: Бopиc l Mиxaил]  
АвторGosho (Нерегистриран)
Публикувано24.04.01 00:43



По никакъв начин
Вие сте вече в историата, наивници , царедворци и поданици......не ни трябвате нито вие нито измисленият ви цар



Тема Идея #1нови [re: Бopиc l Mиxaил]  
Автор Бopиc l Mиxaил (горд българин)
Публикувано24.04.01 00:47



Смятам че всякакви изпалнения тип "уличен натиск" нямат смисъл, поне нямат положителен заряд за пред цялото общество; а и все пак всяко нещо наложено с насилие винаги има страницни ефекти.

За мен най-впечатляващ и най-въздействащ е примера на индийското освободително движение от началото на века. Да делото на Ганди. Невероятно, как чрез мирен протест хората се успяли да постигнат своята цел. Но всичко е въпрос на организация. Може би именно тази форма е най-подходяща за форма на протест срещу произвола на управляващите.

Един въпрос към юридически по-грамотните: ако изборите се бойкотират от достатъчен брой от гласоподавателите (който както разбрахме вече са под 8 млн.) може ли да се претендира законово за тяхната нелегитимност?

България: бог, цар, отечество

Редактирано от Бopиc l Mиxaил на 24.04.01 00:51.



Тема Re: До pravista, skalata, ivoy и другите от дружинатанови [re: Бopиc l Mиxaил]  
Автор The Rock (Скалата)
Публикувано24.04.01 00:49



Браво ! аз също съм съгласен с идеята ти, наистина трябва да се занимаваме с нещо позитивно, мисля че има шанс да се направи нещо...а другите работи в този форум са глупости...за свободното време...направо се чудя как някои хора тук се напрягат излишно ! и се вживяват...



Скалата...

Тема Re: До pravista, skalata, ivoy и другите от дружинатанови [re: Бopиc l Mиxaил]  
Автор ivoy (пич с характер)
Публикувано24.04.01 00:52



мен ако ме питаш то е ясно просто поредния срецизно преценен ход който докрай ще смаже и без това минималния електорат на СДС. Бъди сигурен, че няма начин Цар Симеон да не е знаел, че сроковете в закона са така направени, че да няма шанс да се регистрира. Просто пак сами влезнаха в капана както с конституционния съд и изборите за президент. Наистина смятам че ние няма за какво да се притесняваме. Дано не бъркам но досега Царя не е допуснал нито една грешка в цялото той просто с всеки ход показва на народа какви са му оправляващите и какви способи за управление прилагат.



Тема Re: Идея #1нови [re: Бopиc l Mиxaил]  
Автор ivoy (пич с характер)
Публикувано24.04.01 00:54



това оето знам е че има някакъв % който като минимум трябва да гласува за да са легитимни изборите но не съм сигурен дали е 30 или 40.



Тема Re: До pravista, skalata, ivoy и другите от дружинатанови [re: ivoy]  
Автор Бopиc l Mиxaил (горд българин)
Публикувано24.04.01 00:57



Ivoy,

намирам това което казваш за много точно: моята преценка е почти същата: че Н.В. наистина много добре е обмислил нещата. И все пак всяка помощ (особено внимателно обмислена) би добре дошла. Но може би сам прекалено голям оптимист-ентусиаст. И все пак - събрали сме се интелигентни хора тук (с малки изключения, който се разбрахме да игнорираме) + агенти провокатори.

България: бог, цар, отечество


Тема Re: Идея #1нови [re: Бopиc l Mиxaил]  
Автор The Rock (Скалата)
Публикувано24.04.01 00:58



Един от вероятните варианти е след два месеца хората да бойкотират изборите и те да станат невалидни, до тогава Царя ще си е оправил регистрацията и ще могат хората които го подкрепят да гласуват за него, като се насрочат нови избори, тогава вече работата е сигурна, Царя ги е чакал да се налудуват 10 години, но сега вече е дошло времето да се направи нещо за страната и предлагам ако сега не стане нищо с Царя, хората да не гласуват на пук за БСП (защото има и такива прогнози) а просто да не дават вот защото има необходим минимален кворум за гласове и така просто изборите автоматично стават невалидни...И ще видим кой ще се смее последен !

Скалата...


Тема Re: Идея #1 - слабост?нови [re: The Rock]  
Автор Бopиc l Mиxaил (горд българин)
Публикувано24.04.01 01:02



Тук обаче има и един много опасен момент. Границата. Дали бойкотирайки изборите няма да помогнем за продължаването на синьо-червения произвол? Нали все пак при сегашната система, гласовете на негласувалите се разделят между победителите?

Зора е, как по мирен път, без шоуменски изпълнения да се стигне до ликвидиране на произвола, който се мъчат да ни наложат?

България: бог, цар, отечество


Тема #2нови [re: Бopиc l Mиxaил]  
Автор Бopиc l Mиxaил (горд българин)
Публикувано24.04.01 01:15



Какво може да направи обикновения активен гласоподавател все пак?

Има опастност хората да се подлъжат. При масовата дезинформация по медиите, има толкова хора, които се колебаят. Но как да се обясни на един човек къде е истината, като всички лъже-мисионери претендират за нея?

Но фактите говорят най-добре, нали, лошото е че необходимите факти се скриват от обществото; примерно:

1) Знаете ли че 80% от бюджета на община К-к (от където сам родом) се изяжда от местното циганско население: помощти, ток (циганите ток не плащат, инкасаторите отказват да влизат там без въоръжена охрана, направо са вдигнали ръце) - в същото време ако обикновения българин от общината не си плати - го резват на следващия ден. Циганите: отказват да работят (няма да имат помощти), размножават се като зайците, а изглежда на управляващите въобще не им дреме. Не че сам анти-циганите, но мисля че трябва да са развонопоставени с Българите!

2) Какво правят управляващите с образованието: просто го унищожават! Как - може да се разкажат хиляди истории. Защо - това също е ясно: много по-лесно се управлява неукия ("дръж го на тъмно за да му е ясно всичко")

Всякакви такива истории, реални истории от истинския живот са ценен инструмент при обеждаването на "колебаещите се".

Ако имате арсенал от такива - тук е мястото.

България: бог, цар, отечество



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.