Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:31 25.04.24 
Градове
   >> Казанлък
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Тролеите на Казанлъкнови  
Авторниkи (Нерегистриран)
Публикувано20.05.06 21:18



Някои има ли идея какво се случва с тролейбусната мрежа на Казанлък? Тролеите във вашия град са спрели през 1999 г. но дали има планове да се възстановят? Интересно е дали тролейбусите и контактната мрежа се пазят или са продадени.



Тема Re: Тролеите на Казанлъкнови [re: ниkи]  
Автор droпix ()
Публикувано21.05.06 16:27



Казанлъшките тролей се съхраняват в Стара Загора.

Преди няколко години транспортната фирма Динамика фалира и доколкото знам депото не се поддържа.
Затова беше наложително тролеите да се закарат в работещото депо в Стара Загора, за да не амортизират и да не се окрадат.

Ако транспортната фирма се съвземе тролеите ще бъдат закарани в Казанлък при първа възможност.



Тема Re: Тролеите на Казанлъкнови [re: droпix]  
Авторниkи (Нерегистриран)
Публикувано21.05.06 20:45



Благодаря ти за отговора. Значи самата контактна мрежа си е на мястото и има шанс да заработи отново?



Тема Re: Тролеите на Казанлъкнови [re: ниkи]  
Автор droпix ()
Публикувано21.05.06 22:21



Мисля, че работи.
Не съм ходил в Казанлък от 1 година, но мисля, че е наред.
Мрежата е с високо напрежение и не би трябвало да е обект на вандалщина, но например във Враца преди 2-3 години цигани откраднаха тролейбусната мрежа на една от линиите в града. Общината нямаше пари да я възстанови и повече по този маршрут не вървят тролей. При това всеки ден е минавал тролей оттам.
Докато в Казанлък опасността от вандалщина е по-голяма, заради спрените тролеи.
Но до този момент мисля, че общината се справя с опазването на контактната мрежа.



Тема Re: Тролеите на Казанлъкнови [re: ниkи]  
Автор droпix ()
Публикувано21.05.06 22:25



Има шанс да заработи, аз също се надявам на това - Казанлък е вторият град след столицата с тролеи и много години преди Стара Загора.
Жалко е, че сега тролеите са спрени и трябва отново да се възстанови традицията.
Да се надяваме, че евросъюза ще помогне за възстанояване на това престижно и екологично начинание в града на розите.



Тема Re: Тролеите на Казанлъкнови [re: droпix]  
Авторниkи (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 15:30



Дано да се намерят средства и да възстановят движението на тролеите в Казанлък. Казанлък не е вторият град с тролеи, но действително е изпреварил доста по-големи градове с построяването на мрежата си. София има тролеи от 1941 г., Пловдив е втори - от 1955 г., докато във всички останали гардове тролеите (вкл. Казанлък) се пускат през 80-те и 90-те години. Трети е Плевен, ако не се лъжа (1985) и точно там този транспорт е най-развит в момента - цели 15 линии. В Русе също има доста добра мрежа - 10 линии. Там са и най- уникалните тролеи - десетина швейцарски ретро антики от 50-те години:-)))



Тема Re: Тролеите на Казанлъкнови [re: ниkи]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано22.05.06 18:34



Не всички швейцарски тролеи в Русе са от 50-те години.Този примерно,поне според мен не може да е 50 годишен:



Иначе ми се струва,че Варна също е един от първите градове с тролеи.



Тема Re: Тролеите на Казанлъкнови [re: droпix]  
Автор Free AngeL ()
Публикувано22.05.06 22:58



Мрежата е непокътната, още си стои, но по нея не тече ток, доколкото знам. Истината е, че беше направена така, че обхващаше ограничена част от града - главната улица - посока - изток-запад и на юг към военните заводи, които знаем в какво положение се намират. Аз лично се съмнявам, че тролеите ще се върнат. Сега градът е осигурен с много по-удобен транспорт. Например точно на 30 метра от нас спира автобус, а преди да се кача на тролей за центъра, трябваше да вървя почти километър. Като сметна и чакането, до центъра пеша ще стигна по-бързо...



Тема Re: Тролеите на Казанлъкнови [re: Mитaka®]  
Автор droпix ()
Публикувано23.05.06 18:18



В Стара Загора има точно същата марка автобуси.
На твоя тролей не му се виждат жиците:)



Тема Re: Тролеите на Казанлъкнови [re: ниkи]  
Автор droпix ()
Публикувано23.05.06 18:25



Стара Загора има тролеи от 1986 г.
Казанлък е по-рано при всички случаи.
Така, че не може Плевен да е трети, ако действително има тролеи от 85 г.

Иначе си прав - Плевен е градът с почти изцяло тролейбусен транспорт - от 14-те градски линии - 12 линии са тролеи и само 2 линии са автобуси.
Стара Загора 4 линии са тролеи (през годините са стигали до 6 линии), а 28 са автобуси.

Нови тролеи съм виждал само в Стара Загора - от 2 години някъде.
В София преди 7-8 години бяха пуснали някакви тролеи Трамкар (завода, където се правят софийските трамваи), ама се разбрицаха много бързо и сега изглеждат по-зле от тролейбусите-икаруси от преди 20-30 години:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.