Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:26 20.05.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Измина време...нови  
Автор lakotavakan (сиу)
Публикувано16.11.19 01:46



Поздрав на всички, които все още четат в този клуб!
Мина време...доста време. Едни, като мен, остаряха и ги нападна ...(нека с по-леко)... старческата лудост, а други си останаха пък вечно млади.
Аз искам ...само да си попиша малко, нещо като носталгия. Носталгия по отишлата си младост, време, когато мечтаех и мислех, че има само една крачка от мечтите до реализацията им.
Много неща преживях и искам да ги споделя...не точно с онези, които ще ме изкритикуват, а с ...листа, с вселената, с ...Духа. Чух да ми дават съвет - ти си пиши, независимо къде, тя Вселената ще те чуе, ще те чуе и този, когото трябва. Другото е плява...
Е, послушах този съвет!



Трудно е да летиш с орлите, когато си заобиколен от пуйки...

Тема Re: Измина време...нови [re: lakotavakan]  
Автор lakotavakan (сиу)
Публикувано16.11.19 23:36



Някой чувал ли е за Айнщайн? Учен един, такъв. Та той открил нещо за светлината и скоростта и. Та, значи, светлината навлиза във „вакуума“ и там се движи с някаква скорост,а той, Айнщайн, я изчислява... защото във вакуума нямало нищо и... нямало съпротивление и...'aйде бе... някой знае ли какво всъщност е „вакуума“? Доколкото съм чел...вакуума е отсъствие на каквото и да е, там или в него, няма нищо.
Е, щом няма нищо, означава, че...няма нищо. Сиреч няма ябълки, няма въздух, няма атоми... няма пространство, няма време... Нищичко! Така че светлината няма как да „влезе“ в него, във вакуума...щото ГО НЯМА, БЕ!
Но ако вземем, че се ококорим малко, замижим и речем, че те ти на, има ГО, то щом светлината навлезе във вакуума, Той, ВАКУУМА, вече не е вакуум, щото вече в Него има нещо, нали бре, омбре...


Е, та как да вярвам на учените, щом като учен от такъв калибър, говори глупости... Аз съм лаик и виждам пукнатини в науката, а бе какви пукнатини, направо огромни ровове, та умните хора ли...

Трудно е да летиш с орлите, когато си заобиколен от пуйки...

Тема Re: Измина време...нови [re: lakotavakan]  
Автор lakotavakan (сиу)
Публикувано17.11.19 13:26



Математиката била точна наука. 'Aйде де! Лошото е, че всички останали науки се градят върху нейната основа. Да видим...нека вземем една отсечка АВ от която и да е права. Съгласно всички закони можем да я разделим на две половинки. Е, с всяка нова половинка можем да постъпим по същия начин и така до ... безкрай?!!! Та какво излиза - една крайна отсечка е безкрайна?! Олелееее!
Всяка една права, всяка една отсечка, всяка една фигура е съставена от определено количество ...точки?!!! Точки, ли!? А какво е точка...миниатюрна окръжност ли, нищожна сферичка или ... А сега де? Питам т.нар. учени, а бе, колко ви е радиуса на точката? Нямала радиус - с гордост отговарят те!

Била въображаема, там една аксиома разкривала нещо си. Но за мен, обаче, щом едно сферично или кръгло нещо няма радиус...то е нищо, бре! От това следва, че ... даже не смея да си го помисля ... ама се пукам от смях ... та следва, че геометрията, стереометрията и т. нат са ... нищо, въображаеми?!!!!!!!!!!!!!!!!!! Лелеееее!!!

Трудно е да летиш с орлите, когато си заобиколен от пуйки...

Тема Re: Измина време...нови [re: lakotavakan]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано18.11.19 18:17



Явно не си чувал за дължината на Планк и въобще, като цяло много наивни разсъждения.



Тема Re: Измина време...нови [re: Exaybachay]  
Автор lakotavakan (сиу)
Публикувано18.11.19 21:30



Именно...пиша като наивник...щото наивник съм.... Но да те питам теб, „ Господин Планк“ В една кутия с бонбони има 20 бройки. Съгласно математическата логика мога да изям 21 бонбона и в кутията да останат МИНУС ЕДИН БОНБОН?!!!!! Ок, теоретично е възможно, но .. а бе умнико Exaybachay, я ми кажи практически какво е минус един бонбон, а?!!! Как го виждаш с очите си този ЕДИН БОНБОН МИНУС?!!??

Дупка в кутията?! Или Вакуум? (ха!) Теориите НАУЧНИ колкото щеш...но няма ли покритие с практиката... са си само - най - вероятно, предполага се, че и т. нат.
Ето ти загадка за по-напреднали наивници като мен, тоест онези, лудите... Та 22/7 е равно на 3, 1415 .... до безкрай! Нали?! Я обратно - ако умножим (математиката го разрешава) 3,1415 ... (безкрайно число) по 7... защо не получаваме точното число (както би трябвало да е по математически закон) ДВАДЕСЕТ И ДВЕ, а безкрайно число???!!! А, господин Планк?
Или имате проблем с критичното мислене, хм?!
П.П. не че се изтъквам, но някога завърших математическа гимназия, а после един технически университет. Доста си развих абстрактното мислене... но по-късно, навлизайки в магията на тук и сега... започнах да получавам едни...мисли (а бе те са си виждания...но както и да е)
Ами ако математиката е друга (квантова) а ние се опитваме да я нагаждаме за „НАЗЕ“ СИ?!!!

Трудно е да летиш с орлите, когато си заобиколен от пуйки...

Тема Re: Измина време...нови [re: lakotavakan]  
Автор lakotavakan (сиу)
Публикувано19.11.19 01:02



Скокнаха едни, завъртяха историята человеческа и пак завиха, че земята не е вече кръгла, ами е плоска! Брей, хванахме се за гърлата и „че“ се избиеме, бре! Но за мен и двата лагера не са прави! Ни е кръгла, ни е плоска... щото в никакъв случай не е ДВУИЗМЕРНА!!! И не е двуизмерна, щото, ако беше, нямаше да я виждаме и възприемаме! Когато рисуваме върху лист хартия някакви си фигури - те не са плоски, а ние ги възприемаме като такива, благодарение на фантазията си... (по-простичко казано). Ние сме хора, триизмерни и като такива възприемаме реално само триизмерни обекти! Останалото са теории, вероятности или ...предполага се, че... (любимите думи на уЧените)
И все пак ... на земята има двуизмерни обекти, които ние възприемаме...!!! Но какво знаем за тях?! Нищо, нищичко!!! А всеки ден са с нас и сред нас!
Та кои са те... Ха, навярно се досещате, но ще ви кажа, за всеки случай... СЕНКИТЕ!
Та какво знаем за тях, ще повторя въпроса си? Ха... защо едни са по-тъмни от други, защо се наслагват една върху друга, без да се унищожават, а освен това през тях се вижда, да речем, тревата? УчЕните веднага са му намерили обяснение - видите ли, вероятно Слънцето нещо си, светлината там... но доказателство - ньц! И никога няма да можем да си ги обясним...от нашето триизмерно състояние...
И още нещо по-така... а бе, нашите сънища триизмерни ли са или само илюзия за триизмерност? Ха сега де!
Да се върнем към темата - Земята... Накратко - Земята ни е триизмерен неправилен обект, като водата, океаните му придават сферична форма, на която приблизително изчисляваме радиуса и и то със странната ни математика. А още по - впечатляващо е, че радиуса постоянно е променлив, като трябва да се подчертае, че Земята не е сфера, а сфероид... да не се задълбочаваме пък за приливите и отливите...
Пък ако се заслушаме в шепнещия глас на едва прохождащата „Кванти“- наука, ще разберем, че Земята, нашата планета е хем материална (някаква си форма, неопределена), хем енергийна вибрация, с определена честота.
Въпрос на гледна точка... нали така, господин Керев...

(поклон пред този човек...)

Трудно е да летиш с орлите, когато си заобиколен от пуйки...

Тема Re: Измина време...нови [re: lakotavakan]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано23.11.19 17:51



Няма такава математическа логика, според която от 20 бонбона можеш да изядеш 21 и явно освен за дължината на Планк не си чувал за рационални, и ирационални числа т.е. наивността ти произтича от незнание - язък ти, че си завършил математическа гимназия.



Тема Re: Измина време...нови [re: Exaybachay]  
Автор lakotavakan (сиу)
Публикувано23.11.19 19:42



Еха, човече, голям смях пада. Не само, че съм чувал за тези числа, че и за човечето Планк, и за ирационални числа СЪМ ЧУВАЛ, и за корен квадратен от отрицателно число .... и т. нат... но съм ги и учил и изпити съм държал... но ти си зле, човече мой! Ти си догматик, друже и за теб критичното мислене е мъртво. Я се поинтересувай кой е казал - А бе аз завърших образованието си, ВЪПРЕКИ училището!???!!. (ако искаш, си го цитирай точно)


И има такава логика, математическа: 20 - 21 = -1 Ха сега сложи бонбони и ето, че съм прав
А щом не си споменал ИНТЕГРАЛИТЕ... опа, да не забравя диференциалите... аналитичната геометрия... то да не би знанието при теб да е ...хм, малко?
Числата, сами по себе си са идеалната математика и много закони, теореми и прочие „доказателства“са „верни“, но теорията си е само теория и когато не се покрива с реалността ( това понятие също е под въпрос, съществува ли) то ........... предполага се, че... - казват „УЧЕнИТЕ“!!!
И ВСЕ ПАК ВЪПРОСА МИ КЪМ ТЕБ, КРИТИКО МОЙ, Е - КОЛКО Е РАДИУСА НА ТОЧКАТА (НЕЗАВИСИМО СФЕРА ЛИ Е ИЛИ КРЪГ?!!!!!

Трудно е да летиш с орлите, когато си заобиколен от пуйки...

Тема Re: Измина време...нови [re: lakotavakan]  
Автор lakotavakan (сиу)
Публикувано23.11.19 19:44



А какво ще кажеш за „аналитичната геометрия“ ...



Трудно е да летиш с орлите, когато си заобиколен от пуйки...

Тема Re: Измина време...нови [re: lakotavakan]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано26.11.19 19:31



Горкия ти - щот ти много критично мисленето, зарад туй си заревал за орлите, че пуйките им пречели да летят. :Д




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.