Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:53 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Измина време...нови [re: Exaybachay]  
Автор lakotavakan (сиу)
Публикувано26.11.19 21:05



Целувки, драги мой... Бъди ми щастлив. Но ми позволи, да те игнорирам.



Трудно е да летиш с орлите, когато си заобиколен от пуйки...

Тема Re: Измина време...нови [re: lakotavakan]  
Автор ozomatli (master disaster)
Публикувано15.12.19 17:17



Аз това искам да го видя - как ще изядеш 21 бонбона при налични 20. Ще разрешиш едно от най-великите нещастия в живота ми - да не мога да изям повече от една кутия бонбони, когато има само една. Директно та признавам за магьосник и ти ставам ученик, ще те прославям и ще следвам само твоето учение до гроб!



Тема Re: Измина време...нови [re: ozomatli]  
Автор lakotavakan (сиу)
Публикувано16.12.19 12:01



Ха де! Те точно това искам да кажа...таЯ математика, дето ни я пробутват... не е нещо ... точна, НАЛИ?!!! Ама ние и вярваме... че даже Планк ...намесваме...


Ама щом се интересуваш - виж там, ако можеш да ми кажеш, колко е радиуса на точката. ( Е, ако е квадрат или нещо подобно - то поне ми кажи някакъв размер)

Трудно е да летиш с орлите, когато си заобиколен от пуйки...

Тема Re: Измина време...нови [re: lakotavakan]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано17.12.19 10:30



Човек, ти абстрактното мислене за нищо го нямаш! На тоя свят освен материални обекти, съществуват и сили, както и посоки, които също могат да бъдат изследвани и измервани по някакъв начин. За такива неща, знаците "-" и "+" (примерно) са доста удобни. И макар и математиката да започва с аритметика, която се занимава със света на съвсем грубо, материално ниво, възможностите на човешкия ум (и математическите му прояви), позволяват да не се изчерпва само с кутиите бонбони, а да се разпростре и отвъд. Това е същността на умението да мислиш абстрактно и благодарение не него сега си обменяме мисловно съдържимо, ползвайки сили, които не можеш да хванеш, да си ги натъпчеш в устата и да се питаш колко точно си изял.

Поздрави с или без кутия бонбони!



Редактирано от L.L. на 17.12.19 10:30.



Тема Re: Измина време...нови [re: L.L.]  
Автор lakotavakan (сиу)
Публикувано19.12.19 01:24



Я сега да видим... Аз ли нямам абстрактно мислене? Хм, чудно - не те знам какво си Л.Л., но я дръж изпит, да речем, по дескриптивна геометрия или линейната алгебра, да те видим тогава.

Но нейсе...
Но ето една истина от книгите кастанедови - има неща, които знаем; има неща, които не знаем, но може да открием и научим; НО ИМА НЕЩА, КОИТО НЯМА КАК ДА УЗНАЕМ И НАУЧИМ, ТЕ СА ИЗВЪН НАШИЯ ОБХВАТ!
Някой изобщо осъзнава ли, че всичко се променя постоянно и все пак всички и всичко съществува само тук и сега?!!! А времето - за едни е реалност, за други е абстрактност - но и едните и другите грешат - ТО Е ЕДНОВРЕМЕННО И ДВЕТЕ!
Мила ми Л.Л. или „скъпи“ господин Л.Л., на този свят има и реалисти, и фантасти, и философи и ... какво ли не... но както казваш ти - „знаците "-" и "+" (примерно) са доста удобни“. ИМЕННО - НИЕ, ЧОВЕЦИТЕ, УЧЕНИТЕ, НАГЛАСЯМЕ МАТЕМАТИКАТА, ДА НИ Е УДОБНА, ЗАЩОТО ПРЕДПОЛАГА СЕ, ЧЕ...(нали!)
Л.Л., извини ме, но кой ти е казал, че ние мислим с Ума си? Ти вече си пораснала и видно е, че разсъждаваш - я пак помисли, дали наистина разсъждаваме с Ума си?! Или има и още нещо? И този Ум, твой ли е или ... има и още нещо? ХМ?
Да обобщим - Може ли математика, която се гради на нещо (основа) аксиометично - ТОЧКАТА (догма) И ЧИСЛОТО НИЩО (0) да е основна наука?!!! Как може нещо, което е нищо, да бъде нещо?!!! (визирам числото(???) нула!) И не ми говорете за абстрактни понятия - да, те съществуват в теориите и философиите, но не покриват реалността.
Питам, може ли тази математика, която изучаваме днес, да е частен случай на ИСТИНСКАТА МАТЕМАТИКА??? Нещо като - а бе съществува ли левитация?
Имаше едно време земна механика и физика. Сега взе, че се пръкна нещо квантово... Плаша се - ами ако моите БОНБОНИ вземат, че се окажат квантови и се появи 21-ия квантов бонбон? Леле...
Но ето къде е СТРАШНОТО - ние вече не мислим КРИТИЧНО!
НЯМА ДОГМИ, ПРОУМЕЙТЕ ГО - ВСИЧКО ТЕЧЕ, ВСИЧКО СЕ ИЗМЕНЯ!!! МОЖЕ БИ ИМЕННО ЗАЩОТО МАТЕМАТИКАТА НИ Е СБЪРКАНА, ДА СМЕ СЕ ЗАБИЛИ ТОЛКОВА ЯКО В МАТЕРИАЛНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ, ЧЕ И КОМПЮТЪР ВЕЧЕ ПОЛЗВАМЕ, А ЗАБРАВИХМЕ ДА СЪНУВАМЕ?!


Благодаря за поздравите - бонбоните бяха вкусни, точно по мой вкус...

Трудно е да летиш с орлите, когато си заобиколен от пуйки...

Тема Re: Измина време...нови [re: lakotavakan]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано24.12.19 12:09



здрасти, приятел !
никакви ни няма.
пръснахме се .
станахме ноого важни и големи .
щото така



пиши си, кво ти пука за мнението на останалите ?

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Измина време...нови [re: Exaybachay]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано24.12.19 12:13



къф Планк.
ако внимателно следиш новостите, ще си чел, че една нещо от далечния космос, което не знам защо, лети със скорост по голяма от скоростта на светлината.
щото на нещото си там изобщо не му пука за Планк, Мланк и оня Айни .
Ндам

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Измина време...нови [re: L.L.]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано24.12.19 12:17



ми лесно е да изядеш 22 бонбона , при наличието на 20.
минаваш си в друга реалност, където те чака още ена кутия и си готова.
кво толкова ?

като се опрат нещата до математика и направо ми прилошава.
щото с математика не можеш да излекуваш дори един прост кокоши трън.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Измина време...нови [re: lakotavakan]  
Автор coffeemate ()
Публикувано25.12.19 11:21



Здравей, и науката е дала нещо на света. Виж цялата картина. :)

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: Измина време...нови [re: lakotavakan]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано19.01.20 11:55



"И не ми говорете за абстрактни понятия - да, те съществуват в теориите и философиите, но не покриват реалността. "

Проверих го лично.
1 кг. олово и 1 кг. вълна били с еднакво тегло...ама друг път.
Пуснах ги да паднат на кракът ми от един метър и оловото ми смачка пръстите на краката.
Жестоката реалност, онази, една отделната!


От създаването на клуба минава през години да го поглеждам и винаги казвах и казвам едно и също за КАСТАНЕДА, какво ни е казал преди да продължи да ни казва, и как ни един не го забеляза:

Цитат:
“ Човек е лъчисто същество. Силата е лъчиста. Там където се пресичат лъчите се фокусира точка. Изместването на тази точка променя състоянието на човека. Изместването извън определена граница изпраща човека там от където връщане няма. Преди да се научи човек сам да определя точката, трябва да се научи да се ПРИКРИВА и да се СТРЕМИ. Няма процедури. Духа ръководи човека и измества точката - това е всичко!

>Мнението е позиционирано и няма нищо общо<




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.