Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:48 16.06.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Пооследният бастион на самомнението  
Автор holy (12 Chicchan)
Публикувано08.11.18 19:30



Знае се, че самомнението е най-голямата пречка по пътя към знанието. Идеята за себе си, която е пряко свързана с физическото тяло се оказва почти непреодолима бариера за всички нас. И ако в общуването си с околните сме в състояние да се овладеем до известна степен, да намалим употребата на лични местоимения, да не се гневим и да се поставяме във фокус, то последното убежище, последния трик на тялото е как се държим когато сме сами. Става въпрос за вниманието и загрижеността, които изпитваме към себе си, когато сме сами. Да сме добре нахранени, наспани, отпочинали, удовлетворени, ободрени, развеселени и т.н.

Магьосничеството е, когато се научим да боравим с една сила. Нормални сме, когато силата борави с нас.

Нещата се случват!


Тема Re: Пооследният бастион на самомнениетонови [re: holy]  
Автор angeelari-201828 ()
Публикувано21.11.18 22:23



Самомнението е далеч по-малък проблем, например от късогледството. - една приятелка ме догони в тролея, за да ми се извини, обаче не ме видя!

Някак ми се струва, че е по правилно да следиш как се чувстваш. а аз личните местоимения ще се намери кой да ги следи!



Тема Re: Пооследният бастион на самомнениетонови [re: holy]  
Автор Crazy Space (пристрастен)
Публикувано06.06.19 16:29



Това е една боза чиста проба и така здраво замешана, че на човек свят да му се завие. Нещата са структурирани и замесени по съвсем друг начин.Самото самосъзнание АЗ е най-чистото, истинско и реално нещо което може въобще да съществува. Грешката се състои в разделението от ума на субект и обекти и иденмтификацията с физическото тяло.От тук и личните местоимения са просто следствие и означения и тяхното избягване е като заравяне на главата в пясъка, тоест докато има субект и обекти, идентификацията с тялото е неизбежна и личните местоимения също.Като следствие получаваме глупости от типа, че не трябвало да се грижим за тялото, естествено, че трябва да се грижим, проблема не са самите грижи ,а постоянното мислене за тях.ако не се грижиш и си гладен, жаден или болен мислите се усилват в геометрична прогресия..




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.