Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:13 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема клипове, притчи и всякакви нещанови  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано03.01.15 19:05



взето от клуб йога

пет звезди
*****

"Близо до Пекин през осемдесетте години Чжан Ян-Чен провеждал изследователски семинар върху “Книгата на промените”.

Преди обяд, по време на една от почивките, един от участниците в семинара излязъл вън, клекнал под дърво - райска ябълка и пушел цигара. Когато си изтръскал пепелта на земята, подухнал вятър и един зелен плод от дървото паднал и го ударил по гърба

В същото време се появил и този, който водел семинара. А както се казва – има ли движение, има и знак – ГУА.

Чжан се приближил до клекналия човек и му казал :
- Не е ли вярно, че ръководителят на вашата организация /фирма/ излиза в оставка.
Човекът се учудил и попитал :
- А Вие откъде знаете?
- Този плод ми съобщи тази новина.
- Да, ситуацията е действително такава. Към училището ни присъединяват завод и това става център за професионална подготовка. И малко преди да тръгна за семинара, ме повикаха, за да ми съобщят, че в близко време ще има назначен нов директор.
- Запомнете този момент и, когато се върнете, поинтересувайте се - това не се ли е случило точно по това време.
Участникът в семинара отново запитал :
- Как успяхте да го изчислите? Аз дори не съм ви питал за прогнози и не ви видях да правите /строите/ знаци. Как само по един падащ плод успяхте да разберете?
- Не беше нужно да правя знаци. Разбиращият “Промените” няма нужда от знаци. Какъв е този плод – кръгъл. Това е ЦЯН. ЦЯН е чиновник. Това, че е паднал плод с кръгла форма от дървото, значи, че нещо пада от високо
Знак ДЖЪН е движение. Ако съединим двата знака в едно, в резултат може да се направи извод, че главният ръководител си отива от своята длъжност. Понякога ръководителите напускат своите длъжности. Защо изводът беше, че ръководителят на твоята организация си отива.
Плодът удари точно теб. Удари те по гърба. Отдясно. Въпросът е свързан със знак ДУЙ. Тук прибавяме два часа за узнаване промените на нивото. И разбираме, че организацията, която е разположена на югозапад се съединява с друга организация разположена на югоизток. Това съединение довежда до това,че в даден момент от времето, ръководителят на югозападната организация напуска своя пост.

Семинаристът отговорил :
- Посоките действително съвпадат. Тези организации са разположени недалеко една от друга.
Трябвало занятията да продължат и двамата тръгнали към аудиторията. По пътя Чжан попитал :
- А имате ли заместник-директор с фамилия, която включва йероглиф “рот”?
- Да има такъв.
- Той има две дъщери.
- Но откъде знаете?
- Плодът ви удари по гърба, когато изтръсквахте пепелта на земя

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Редактирано от silver.moon на 03.01.15 19:37.



Тема Re: клипове, притчи и всякакви нещанови [re: silver.moon]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано03.01.15 19:36



малко от Чопра

Съществува неосезаема реалност, която е източник на всичко материално. Тя се опознава чрез нашето собствено осъзнаване. Интелектът, съзиданието и организационната мощ са присъщи характеристики на Космоса – т.е. Вселената е жива, самоосъзната и интелигента. И те гледа. Най-гигантическият Биг Брадър, който можеш да си представиш. Тоест не можеш.

ццц, направо си е кастанед тоя Чопра
бел. Силвъра


„Човешкият мозък, подобно на самата Вселена, ни дава всичко, което очакваме от него, в отговор на най-дълбоките ни убеждения"

отново 3 ц . Което ми напомня да рекламирам ена книга , " Едно желание може да промени вашия живот" на
Стив Уейнстийн, Гал Сасон
пет звезди
*****
бел. Силвъра

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: клипове, притчи и всякакви нещанови [re: silver.moon]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано10.01.15 20:26





ного несериозно


"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: клипове, притчи и всякакви нещанови [re: silver.moon]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано22.01.15 14:25





"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: клипове, притчи и всякакви нещанови [re: silver.moon]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано25.01.15 09:22





Всеки, който е имал взeмане-даване с науката, се е сблъсквал поне веднъж с някое от тези клишета. Хубаво е да знаем какво точно означават. И така...

"Отдавна е известно..." = Нямах време да проверя данните.

"Забелязваме очевидна тенденция" = В това, което ви казвам, няма никакъв смисъл.

"Въпреки че не бе възможно да намерим категорични отговори на поставените въпроси..." = Експериментът беше неуспешен, но още се надявам да го публикувам.

"За проучването избрахме три примера" = Останалите резултати бяха пълна мъгла.

"Показвам ви типичен пример" = Това беше най-красивата графика.

"Ще представим резултатите в следващия си доклад" = Може и да си направя труда да го напиша, ако ме принудят/финансират.

"Според моя опит..." = Веднъж.

"В няколко случая..." = Два пъти.

"В редица случаи..." = Три пъти.

"Смята се, че..." = Аз смятам.

"Общото становище е..." = И приятелят ми смята така.

"Решението е правилно в определени параметри" = Грешно. Грешно. Грешно.

"Според статистическия анализ..." = Според слуховете...

"Статистически ориентирана проекция на значимостта на нашето откритие" = Съвсем случайно предположение.

"След внимателен анализ на наличните данни" = Бастисах три страници с бележки, когато съборих чашата си с бира.

"Ясно е, че са необходими много допълнителни проучвания, преди да постигнем пълно разбиране на този феномен" = Хич не го разбирам... И никога няма да го разбера.

"След допълнителни проучвания на колегите ми..." = И те не го разбират.

"Тази област е изключително важна за изследване" = Темата е тъпа и безсмислена, но ми я натрапиха от научната комисия.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Редактирано от silver.moon на 25.01.15 09:34.



Тема Re: клипове, притчи и всякакви нещанови [re: silver.moon]  
Автор andite (пукната кратуна)
Публикувано25.01.15 10:08




Това последното на Конфуций не е по темата, предполагам.
Още едно от мене за научната общност:
"В момента не можем да ви обясним този феномен, защото сме много заети"- Ама да знаеш , колко ме мързиии




Тема Re: клипове, притчи и всякакви нещанови [re: andite]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано27.01.15 09:08



ми ако имаш нерви, говори си с дира, да го махнат. щото аз не мога да махна това лого.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: клипове, притчи и всякакви нещанови [re: silver.moon]  
Автор andite (пукната кратуна)
Публикувано27.01.15 10:49



Що бе,какво му е на логото , много е готино даже.
Ще ти кажа случка от моя живот ,която има връзка с логото ти.

Живея в апартамент , на който на вратата отвън има топка и ако си забравиш ключовете вътре и вратата хлопне , увисваш като прани гащи отвън.
Веднъж като ми се случи и платих на ключар 50 лв. си рекох , ще си нося меча/демек ключа/ винаги когато излизам.
Но един път излязох да изпратя приятел и си попипах джоба отвън да се уверя , че ключовете са на мястото, но когато се върнах установих , че това други ключове а правилните бяха вътре
Е оттогава винаги проверявам дали съм взел правилния меч




Тема Re: клипове, притчи и всякакви нещанови [re: andite]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано27.01.15 22:16



това лого е в смисъл - бъди подготвен.
ами така е, като няма кой да ти отваря вратата.



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: клипове, притчи и всякакви нещанови [re: silver.moon]  
Автор donxyan (минаващ)
Публикувано28.01.15 01:39



на мен пък ми паднаха ключовете в. багажника от джоба, на ризата ми .и се озовах на една нива далече от град и село ,, много забавно прецакване и >>кво от товаа >>?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.