Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:10 04.06.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: клипове, притчи и всякакви нещанови [re: L.L.]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано21.09.16 19:15



може би имаш предвид психичните насилници.
ово са гадове .

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: клипове, притчи и всякакви нещанови [re: silver.moon]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано21.09.16 19:29



ако на сън видите тоалетна, не я използвайте в никакъв случай !
това е капан !



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: клипове, притчи и всякакви нещанови [re: silver.moon]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано21.09.16 19:37



Съвсем не.


Имам предвид, че само с песен не става, трябва и акъл.
Като "крадеш" занаята не го правиш с насилие, а с наблюдателност, съобразителност и решителност. И много любов.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: клипове, притчи и всякакви нещанови [re: L.L.]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано21.09.16 20:42



Ами, че Орфей е пример в моя полза Ел.
Разбира се има го и този момент, ако женското сърце не ще да бъде спечелено - тогава ни музика, ни любов, ни пари и изобщо нищо не действа - но това е друг въпрос.





Тема Re: клипове, притчи и всякакви нещанови [re: Exaybachay]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано21.09.16 21:42



Полза? Хм, накрая са го разкъсали от мераци, а преди това почти успява да си върне любимата от ада. Мммм... почти. Т.е., не е успял. Разбираш ли, само с песни не става, както и да го въртиш.



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: клипове, притчи и всякакви нещанови [re: L.L.]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано22.09.16 01:21



Ел ....
Какви мераци - тъкмо, че е убит, защото няма мераци. Не разбирам?

Легендата е красива, но ..... но може би, не ти я разказвал някой с душа на поет. А това е от значение - всъщност най- вече тъкмо това е от значение, когато се разказват древните легенди. Не случайно в древността хората са имали пазители на сънищата - не, че не са можели да си платят на местното издателство и да ги публикуват в многомилионен тираж. Можели са, но са знаели за разковничето в древните легенди, а именно - човека не може да научи мита, не може да го избере, обратното е, историята си избира човека и тя го учи т.е. разказвачите са били избирани от могъщите сили, за да предадат легендите на хората.

Та ти имаш честа да срещнеш един такъв скитащ разказвач - един последен бърборан, с древна душа, който да ти предаде историята за Орфей. Не забравяй, че могъщите сили ме избраха - .... имам предвид, ти самата намеси Орфей :Р - тъй, че няма как. :Д

И така - Орфей и Евридика. Легендарната история м/у две хипита, която се запазила във вековете. Орфей бил невероятен певец и музикант - на Уудсток отделяли една цяла нощ само за него. Тоа братче бил толкова печен, див и привлекателен, че дори и мъжете обръщали резбата, ако идело реч за секс с него. Евридика ...... какво да кажа за Евридика, като то такава красота и чар, не може да се предаде с думи - та тя ..... не знам от къде се появи, що и как, ала така си завъртя дупарата, че Орфей немаше къде да иде. Влюбиха се от първи поглед и танц. Значи това тяхното ..... голяма страст ти казвам. Ала не щеш ли, щукнало им да се бракуват.

Луди хора - аз им викам "недейте бре, не а на убаво - млади сте още, зелени, живейте". Ама ..... кой да слуша никой. И нямаше как - ухапа я змия. Знаех си аз, естествено - няма какво друго да се случи с любовта, когато стане дума за брак: край и това е. Отиде си момичето. А Орфей милия - такава мъка, че спря да свири вече. Та кой се е върнал от оня свят. Невъзможно е. Дойде при мене той, вика ми - а е човек, дай нещо да измислим там, не мога да живея разбери, мъка ми е. Но какво мога да направя аз - дори и никой не може да надхитри смъртта, какъв е смисъла, така че му казах: обърни се и виж. И знаеш ли, той наистина толкова я обичаше, че действително го направи. А казвам ти - до края на живота си, човека не погледна друга жена.

Не разбирам ти защо така ...... аз не мога да осъждам влюбените - ще ме научиш ли Ел? Ще ми съдействаш ли да не се въртя и лутам повече в лабиринта?





Тема Re: клипове, притчи и всякакви нещанови [re: Exaybachay]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано22.09.16 06:21



Уф, моя е грешката, че понякога се изразявам, като надзорник на концлагер и няма как отсрещната страна да ме разбере - извинявай. Исках да кажа, че според легендата, Орфей умира, разкъсан от жени, които го искат - в такъв смисъл от мераци.

Не разбирам ти защо така ...... аз не мога да осъждам влюбените - ще ме научиш ли Ел? Ще ми съдействаш ли да не се въртя и лутам повече в лабиринта?

Осъждането не помага, уви. И при най-голямо желание пак не бих могла да ти съдействам - аз самата имам собствените си лабиринти. Нали знаеш какво казва Оракула от "Матрицата" - "не можем да минем отвъд избор, който не разбираме".



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: клипове, притчи и всякакви нещанови [re: L.L.]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано22.09.16 16:53



Да ти призная този Оракул така и не го харесах - той е на цветни хапчета и учи карате чрез антенки на главата. Кого заблуждава по дяволите? - пие хапчето и излиза от лабиринта, пък аз разбираш ли, оставам ..... да бе да. Едно кафе за Оракула на моя сметка, моля. За съветите е ясно - избирам си само онези, които отговарят на намеренията ми (: , на моя сметка приемам още и пари, но останалото е спам. ^^



Тема Re: клипове, притчи и всякакви нещанови [re: Exaybachay]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано22.09.16 18:31



Работата с лабиринтите е в това, че ние сами си ги създаваме и само ние знаем как да се измъкнем от там. Предполагам, че играта свършва, когато ни омръзне да си играем сами със себе си на криеница.



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: клипове, притчи и всякакви нещанови [re: L.L.]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано23.09.16 03:59



Случва се, какво толкова - застраховани има ли ...
Е на вчера съседката - а тя да ти кажа много ги разбира такива теми, голем спец е, признал съм я, само при нея ходя да ми прави хороскоп и да ми гледа на кафе, ръка, боб, леща, ракийка, салатка и т.н. - та ми разправя, че си сложила над вратата амулет, против нечисти сили, да не влизат в къщата. Днес какво да видя - седнала пред вратата, счупила си ключа, не може да влезе.

Значи щом, дори на комшийката се случва ..... или пък те така един път сестра ми, бяхме деца, иде при мене на подскоци "бате бате - виииж намерих си четирилистна детелинка, виииж бате", взех я, откъснах едното листо, "ето направих ти я трилистна, кво бучиш".

Дори човек да не знае как е създал лабиринта - то все пак го е създал, съвсем успешно при това, така че не знанието защо да пречи и да го от- създаде този лабиринт. Пък, ако знае как го е създал - то няма как да не знае и от къде да излезе.

Е разбира се, не пречи и самото излизане от лабиринта да бъде същия този лабиринт, или пък да е още по- голям лабиринт .... въпрос на страст и предпочитания.

Аз не, че давам акъл и съвети де - знаеш, че просто ми е приятно да се заприказвам с теб.

Редактирано от Exaybachay на 23.09.16 04:00.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.