Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:43 28.05.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Цитатинови  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано21.11.14 23:45



Преди няколко седмици шефът на Likeable Local в САЩ, лектор и автор на бестселър на „Ню Йорк Таймс” Дейв Керпън получил картичка, която илюстрирала най-важните черти на истински успешните хора. Картичката му била изпратена от член на организация за предприемачество, когото не познавал лично – Анди Бейли,шеф на Petra Coach. Керпън бил впечатлен.

Наскоро той сподели в своя публикация в LinkedIn, че написаното в картичката му е оказало дълбоко въздействие и е потвърдило ценностите, в които вярва. Тя му припомнила за гледната точка и навиците, от които човек се нуждае в ежедневието, за да бъде успешна личност.

Керпън посочва 16 разлики между успешните и неуспешните хора, които действително имат значение и са посочени на картичката.

Ето кои са:

1. Успешните хора приемат и приветстват промяната. Неуспешните се страхуват от нея.

2.Успешните хора искат и другите да успяват. Неуспешните тайно се надяват другите да се провалят.

3. Успешните хора излъчват радост. Неуспешните излъчват гняв.

4. Успешните хора поемат отговорност за грешките си. Неуспешните обвиняват другите.

5. Успешните хора говорят за идеи. Неуспешнитеза хора.

6. Успешните хора споделят данни и информация. Неуспешнитекрият данните и информацията, с които разполагат.

7. Успешните хора отдават на другите цялата заслуга за победите. Неуспешните си присвояват всички заслуги от другите.

8. Успешните хора си поставят цели и планове за живота. Неуспешните не го правят.

9. Успешните хора си записват в дневник или на телефона важните идеи и мисли, които им хрумват. Неуспешните казват, че го правят, но не го правят.

10. Успешните хора четат всеки ден. Неуспешните не пропускат ден без телевизия.

11. Успешните хора действат, мотивирани оттрансформацията. Неуспешните са мотивираниот транзакцията.

12. Успешните хора непрекъснато се учат. Неуспешните избягват възможностите да се затруднят да научат нещо ново.

13. Успешните хора правят комплименти на другите. Неуспешните основно критикуват останалите.

14. Успешните хора прощават. Неуспешните са злопаметни.

15. Успешните хора имат списък с нещата, които искат да бъдат. Неуспешните не знаят какви искат да бъдат.

16. Успешните хора са благодарни за всичко, което им се случва, и за хората в живота си. Неуспешните не оценяват хората и света около себе си.





Тема Re: Цитатинови [re: Eholincho]  
Автор reborn2008 (iAnda Luz!)
Публикувано23.11.14 20:12



"Гледаш го, ПОМИЯР - а в очите - Човек!Гледаш го, КОСТЮМАР - а в очите - Помияр!"
Констатация, циркулираща във Фейсбук.

Bento Espinoza, Obrigada!


Тема Re: Цитатинови [re: Eholincho]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано24.11.14 08:36



През 1966 година инвестиционният анализатор Хари Браун написал за Коледа на 9-годишната си дъщеря писмо, което до днес обикаля света чрез медиите. Той се опитал да обясни на детето си, че нищо на този свят, дори любовта, не може да се възприема като даденост.

Здравей, миличка,

Рождество е и както винаги имам обичайният проблем – какъв подарък да ти избера. Знам какво би те зарадвало - книжки, игри, рокли. Но аз съм много себелюбив. Искам да ти подаря нещо, което ще остане с теб по-дълго от няколко дни или години. Искам да ти подаря нещо, което ще ти напомня за мен на всяка Коледа. И, знаеш ли, струва ми се, че вече ти избрах подарък. Ще ти подаря една простичка истина, която ми се наложи да усвоявам дълги години. Ако я разбереш сега ще обогатиш живота си по сто различни начина и тя ще те предпази от много проблеми в бъдещето.

И така: никой за нищо не ти е длъжен.

Това означава, че никой не живее за теб, дете мое. Защото никой не е ти самата освен теб. Всеки човек живее за самия себе си. Единственото, което може да почувства той е своето щастие. Ако разбереш, че никой не е длъжен да ти организира щастието, ти ще се освободиш от очакването на невъзможното.

Това означава, че никой не е длъжен да те обича. Ако някой те обича – значи в теб има нещо особено, което го прави щастлив. Изясни си какво е това, опитай се да го направиш по-силно и тогава ще те обикнат още повече.

Когато хората правят нещо за теб, то е, защото те самите искат да го направят. Защото ти си важна за тях – нещо предизвиква у тях желанието да ти се харесат. Но не и защото са ти длъжни. Ако твоите приятели искат да са с теб, това не е заради чувството на дълг.

Никой не е длъжен да те уважава. И някои хора няма да са добри с теб. Но в момента, в който разбереш, че никой не е длъжен да ти прави добро и някой може да е лош с теб, ти ще се научиш да избягваш такива хора. Защото ти също не си им длъжна.

Още веднъж: никой за нищо не ти е длъжен.

Ти трябва да си най-добрата заради себе си. Защото ако успееш, другите хора ще поискат да бъдат с теб, да ти дават разни неща, а в замяна ти да им даваш други неща. А ако някой не иска да бъде с теб, причините изобщо не са в теб. Ако се случи с теб подобно нещо – просто търси други отношения. Нека чуждият проблем не става твой.

Когато разбереш, че любовта и уважението на околните трябва да се заслужи, ти няма да чакаш невъзможното и няма да си разочарована. Другите не са длъжни да споделят с теб собствеността, чувствата или мислите си.

Но ако го направят – това е, защото ти си си го заработила. И тогава ще можеш да се гордееш с любовта, която си заслужила и с искреното уважение на приятелите. Но никога не трябва да приемаш това като дължимо. Ако го направиш – ще загубиш всички тези приятели. Те не са твои „по право". Да ги печелиш и „заработваш" трябва всеки ден.

Все едно тежък товар свалих от гърба си, когато разбрах, че никой с нищо не ми е длъжен. Докато мислех, че всичко ми се полага, хабях страшно много усилия – физически и емоционални, за да получа своето. Но всъщност никой не ми дължи добро поведение, уважение, дружба, вежливост или ум. Щом го разбрах, започнах да получавам много повече удовлетворение от всички свои отношения. Фокусирах се върху хората, които искат да правят онези неща, които са ми нужни. Това ме накара добре да поработя – с приятели, партньори по бизнес, с възлюбените, продавачите и непознатите.

Никога не забравям, че мога да получа това, което ми е нужно само ако вляза в света на моя събеседник. Трябва да разбирам как мисли той, кое счита за важно, какво в края на краищата иска. Само така мога да получа от него нещо, което ми трябва. И само ако съм разбрал човека, мога да кажа нужно ли ми е от него нещо наистина.

Не е толкова лесно да обобщя в едно писмо това, което аз самият успях да разбера за много години. Но може би, ако ти препрочиташ това писмо на всяка Коледа, всяка година смисълът му ще се прояснява по малко.

Никой за нищо не ти е длъжен.



Тема Re: Цитатинови [re: Eholincho]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано24.11.14 10:12



хубаво е, но ми е трудно да повярвам, че едно 9 годишно дете ще го разбере.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Eholincho,нови [re: Eholincho]  
Автор reborn2008 (iAnda Luz!)
Публикувано24.11.14 15:17



като го публикува, ти разбра ли го? Прилагаш ли го в ежедневието си?

Един цитат по памет от Пауло Коелю:
" Когато станете известни ще имате неколцина фалшиви приятели и неколцина истински врагове - наслаждавайте се и на двата вида!"

Bento Espinoza, Obrigada!


Тема Re: Eholincho,нови [re: reborn2008]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано24.11.14 16:01



Не.



Тема Re: Цитатинови [re: Eholincho]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано24.11.14 16:56



10 незабравими съвета от психолога Дейл Карнеги


1. Ако искате да намерите щастието, престанете да мислите за благодарността и неблагодарността, и се предайте на вътрешната радост, която ни носи самото отдаване.

2. Никога не се опитвайте да си разчиствате сметките с враговете, защото по този начин ще нанесете на себе си много повече щети, отколкото на тях.

3. Постъпвайте като генерал Айзенхауер: никога не отделяйте и минута в мислите си за хора, които са ви неприятни.

4. Не критикувайте, не осъждайте, не се оплаквайте.

5. Помнете, че събеседникът ви може изобщо да не е прав. Но той не мисли така. Не го съдете.

6. Учете се да се поставяте на мястото на човека срещу вас и да разбирате от какво точно се нуждае той, а не вие. Светът е зад този, който успее да го направи.

7. Ако някой се опитва да те употреби за своите цели, зачеркни го от списъка с познатите си.

8. Ако съдбата ти поднесе лимон, направи си от него лимонада.

9. Бъдете заети. Това е най-евтиното лекарство на земята — и едно от най-ефективните.

10. Дръж се като че ли наистина си щастлив и наистина ще намериш щастието.



Тема Re: Цитатинови [re: Eholincho]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано24.11.14 17:43



Карнеги е велик.

има и други сентенции :

- ако враг ти поднесе лимон, изстискай го в очите му.

- всеки проблем си има име, фамилия и адрес.

- пусни идиотите и клоуните от живота си . цирка трябва да продължи да гастролира.

- ако си стъкло и те счупят - режи.

- трябва да се забрани да мислим. това накърнява чувствата на тъпите.

- няма никаква гаранция, че след 5 мин. ще си още жив. за да не съжаляваш после, обади на всички, които си наранил до сега и ги напсувай отново.

- по добре да си добър човек, псуващ на майка, отколкото тиха и възпитана гад.


ако някой психолог прочете това, ще се разплаче ..

Силвъра , запазена марка

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Цитатинови [re: silver.moon]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано24.11.14 23:27



Ахахахаха!


Това верно ли е от Карнеги? Взе да ми става симпатичен този човек!

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Цитати - Коментарнови [re: Eholincho]  
Автор reborn2008 (iAnda Luz!)
Публикувано25.11.14 10:30



1. Ако искате да намерите щастието, престанете да мислите за благодарността и неблагодарността, и се предайте на вътрешната радост, която ни носи самото отдаване. така е, поне в моята вселена.

2. Никога не се опитвайте да си разчиствате сметките с враговете, защото по този начин ще нанесете на себе си много повече щети, отколкото на тях.
Освен, ако не сте професионални чистачи.

3. Постъпвайте като генерал Айзенхауер: никога не отделяйте и минута в мислите си за хора, които са ви неприятни. Съвет за американци???? Това че няма да мислим за тях въобще не гарантира че те няма да мислят за нас.... ерго няма да се опитват да ни нарушават личната хармония!

4. Не критикувайте, не осъждайте, не се оплаквайте.Така е, има по-продуктивни занимания.

5. Помнете, че събеседникът ви може изобщо да не е прав. Но той не мисли така. Не го съдете. Така е, не гледайте как ви изглежда, разберете какво е.

6. Учете се да се поставяте на мястото на човека срещу вас и да разбирате от какво точно се нуждае той, а не вие. Светът е зад този, който успее да го направи. Тибетските будисти са живото доказателство за това, че Светът е зад този, който успее да го реализира този съвет.... останалите си правим Света по собствено намерение, използвайки именно този 'акъл'.

7. Ако някой се опитва да те употреби за своите цели, зачеркни го от списъка с познатите си. Изучете го! Ако целите ви към съответния момент съвпадат използвайте го!

8. Ако съдбата ти поднесе лимон, направи си от него лимонада. Или Лимончело!

9. Бъдете заети. Това е най-евтиното лекарство на земята — и едно от най-ефективните. При условие, че сами сте си избрали заниманията/заетостите!

10. Дръж се като, че ли наистина си щастлив и наистина ще намериш щастието. Така е, потвърдено е от невро психологически лабораторни изследвания, публикувани като книги за широката не-професионална аудитория.


пп Г-н Уейн Дайър ли следва?

Bento Espinoza, Obrigada!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.