Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:49 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: За прословутата "битка" с еготонови [re: jeevess]  
Автор angeelari-201828 ()
Публикувано23.07.14 15:37



А това е точно така! и се влюбих от пръв поглед, но едва след като го разбрах.
но нямам идея как може да се получи по предварителен замисъл

start of the\"sons of the great bear\"


Тема Re: За прословутата "битка" с еготонови [re: jeevess]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано23.07.14 16:15



Но това съвсем не е единственото условие, да го нарека. Защото, ако беше така, достатъчно е всички ние да се наядем с гъби и да се просветлим.

Неееее, тогава отиваме на кино.

Не разбирам защо ползваш толкова много думи за нещо толкова просто?! Всеки, който може да си спре мислите, знае, че това е начинът да детронира самомнението. Самомнението важи само в обичайната позиция на възприятието.

Сега, относно растенията на силата, аз опит нямам. Единствено с тревата преди години, но не се погодихме. Много харесвам идеята за аяхуаска от Южна Америка и донякъде за пейота. Познавам хора, които са се променили при ползването им, но не съм пробвал, а и за какво, като може и направо с намерението да се борави?!

Но както и да стане това, чрез медитации, сънуване или други измествания на възприятието, пътят минава през „смърт” на егото.

Какво имаш предвид под "смърт" на егото? Като си спра мислите не се чувствам важен и ми е леко. Синусите се отпушват и е благодат в това състояние. Какъв катарзис имаш предвид и как се проявява при теб? Говориш за "умиране", при мен е просто промяна. Умирането го свързвам с агония, може би за това не се разбираме ....



Тема Re: За прословутата "битка" с еготонови [re: Eholincho]  
Автор jeevess ()
Публикувано24.07.14 08:10



Е гото просто си играе на духовно израстване без да излиза от зоната си на комфорт

Разбира се, че ти е леко. Знам какво имаш предвид под леко в това състояние. Успяваш да се докоснеш до твоята същност и да я изпиташ и преживееш за момент. Но още по-леко ти е от това, че после има къде да се върнеш. Забележи, не казах КАТО се върнеш, а че ИМАШ КЪДЕ да се върнеш. И ако сега не го разбираш това, някой ден ще го разбереш.

Сещаш ли се веднъж като си говорихме и ти каза, че всички ние сме без учители, а аз ти казах, че това не е така. Нашият учител е страданието. Мислиш ли, че ще се родиш на тази земя ей така безцелно и само малцина ще имат шанса да се сдобият с учители, а останалите – ми опа, станаха безсмислени творения? На всички ни е даден учител.

Ако страданието е достатъчно силно, егото умира. А ако човек е достатъчно силен, няма да умре заедно с него.

И за да не прозвучи прекалено мъченически, ще кажа, че преди всичко и въпреки страданията, духът изпитва наслада. Пак казвам, ако човек съумее да се отъждестви с него, а не със самомнението си. Всъщност това е и смисълът на болката. Да те накара да се отдръпнеш от това познато „себе си” и да потърсиш нещо друго, което си всъщност. Да извлечеш идентичността си от друг извор, тъй като познатият ти вече е твърде болезнен.

Така че не може примерно трийсет години да си живял със себе си, да си изградил сложна личност и да си мислиш, че тя някак постепенно ще пусне контрола, за да даде воля на духа си, защото видиш ли, в това състояние е леко. Не! Тя първо ще умре и то доста агонизиращо и зрелищно. Та дори и да си Исус. Всички са преминали през това. Поне тези, за които съм чела. Този момент от човешкия живот е катарзисен. И ако искаш да преминеш отвъд, ще трябва да преминеш и през него.

За това се моли и Карол Тигс.



Тема Re: За прословутата "битка" с еготонови [re: angeelari-201828]  
Автор jeevess ()
Публикувано24.07.14 08:12



Все си е позиция на анализиращия ум.



Тема Re: За прословутата "битка" с еготонови [re: jeevess]  
Автор angeelari-201828 ()
Публикувано24.07.14 18:24



хм че за мен си е чисто ново! още не съм използвал клечките за зъби, и хайде сега ума бил лигав, знам ли може да съм обещал нещо и да не помня - ще трябва да ми припомниш? все пак едва ли е нещо важно!

start of the\"sons of the great bear\"


Тема Re: За прословутата "битка" с еготонови [re: jeevess]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано24.07.14 20:03



що трябва да се биеш с егото или с какво там ??

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: За прословутата "битка" с еготонови [re: jeevess]  
Автор resio (старо куче)
Публикувано25.07.14 02:25



Нямам думи! Всъщност единствената дума която ми идва и се повтаря в ума ми е ГРАНДИОЗНО!!!
Писах и още работи след това ама бледнеят. Всичките ти постове който прочетох в тази тема провокираха доста сериозно интелекта ми а също така и егото, знанието което споделяш е абсолютно ново за мен т.е. не мога да го оценя адекватно спрямо моя скала, но начинът по който си го предоставила дава възможност да се усети или дори псотигне това за което говориш! Това е грандиозно! Усещането от това е грандиозно! Щедростта ти на споделеното е грандиозна!

Много писане за две думи

- Благодаря ти!



Тема Re: За прословутата "битка" с еготонови [re: angeelari-201828]  
Автор jeevess ()
Публикувано25.07.14 10:08



Както казва Алън Харпър: ако ще произнасяме произволно избрани думи, то тогава - кутия, бисквита, лепенка.





Тема Re: За прословутата "битка" с еготонови [re: resio]  
Автор jeevess ()
Публикувано25.07.14 10:11



Радвам се, че ти е от полза, нагуале!





Тема Re: За прословутата "битка" с еготонови [re: jeevess]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано27.07.14 11:26



'се пак не ми отговори на въпроса - що се биеш с някого или нещо, за да постигнеш резултата ??
Всичко е въпрос на споразумения, като предварително трябва да имаш план за действие.
колкото по прост е плана, толкова резултатите са по бързи и ефективни.

Егото те пази да си в равновесие, ако нещо ти е разбалансирано, просто го балансирай, не се бий с него.
щото в живота обикновено побеждава големия батко с шамарите.



не можеш да пръскаш светлина, докато си разбалансирана и не си в пълна хармония със себе си.


"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.