Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:07 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Защо не успявам да стана толтек на абстрактанови [re: Eholincho]  
Автор resio (старо куче)
Публикувано29.01.14 15:01



Лично мое виждане е, че летача не е теория а реалност. По някога имам чувството, че мога да го усетя. Особено добре се забелязва в случаите когато изглежда, че в тази ситуация всички губят... енергия, но ако успееш да се вгледаш по-внимателно ясно се вижда как всички загуби се концентрират в една единствена печалба, това е нещо като абстрактна точка която единствено има изгодата от тази неизгодна ситуация, ситуация която ние виждаме като тотална загуба.



Тема Re: Защо не успявам да стана толтек на абстрактанови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано29.01.14 15:06



Има значение ако ще впрягаш коня в каруцата, за да извършваш действие, което няма нищо общо с равенството кон+каруца=каруца+кон. Изобщо, много се отнасяш.

Не можеш да кажеш, че няма безупречност при наличие на самомнение, а да не можеш да кажеш, че при наличие на самомнение няма безупречност.

Хана може и да е искала да каже нещо, но само то не стигна до мен. Вероятно поради високото ми самомнение. Разбира се, Хана няма високо самомнение. За толкова години не се постави веднъж под съмнение, за самоирония да не говорим.

Е, на мен не ми пречи да потвърдя, че се чувствам важен и значим. Освен това съм доста глупав и нерядко прост. Да не споменавам провинциалния си произход и нездравата семейна среда... Но кой го интересува това, в случай че говорехме за нещо, за съжаление, обаче, вместо да си говорим за нещото се мина на лични нападки и то не от кой да е, а от многоуважаемата Хана, която се рее така високо, за да си дава труд да ми отговяра.





Тема Re: Защо не успявам да стана толтек на абстрактанови [re: resio]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано29.01.14 15:12



Не те ли притеснява това, че след като научихме за Летача нищо не се промени. Е, направиха "Матрицата", но това не доведе до кой знае каква промяна. Дон Хуан казва на Кастанеда, че ще го изгорят ако излезе с тази информация. Драмата ми идва в повече, май.



Тема Re: Защо не успявам да стана толтек на абстрактанови [re: Eholincho]  
Автор resio (старо куче)
Публикувано29.01.14 15:13



какво искаш да кажеш с това, че нищо не се е променило?



Тема Re: Защо не успявам да стана толтек на абстрактанови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано29.01.14 15:22



Има значение ако ще впрягаш коня в каруцата, за да извършваш действие, което няма нищо общо с равенството кон+каруца=каруца+кон.

Напротив, в съвсем пряка връзка е с равенството. Грешката ти е, пак повтарям, че сравняваш и описваш психични процеси с аритметични действия, докато те са много по-близо до химичните реакции, като принцип и закони. Това е причината да не можеш да разбереш какво ти казва Хана.

А, ако те мързи да мислиш и не си даваш сметка какво правиш е друг въпрос.

Дали е въпрос на самомнение - не знам - ти си знаеш.


за съжаление, обаче, вместо да си говорим за нещото се мина на лични нападки и то не от кой да е, а от многоуважаемата Хана, - Добре, де, ако ти нямаш самомнение защо се засягаш, че и се впрягаш, и продължаваш да дълбаеш охотно по посока на личните нападки? Ок, Хана направила нещо - за нея си е - ти си дръж темата, тя ли ти дава тон в живота?! С Хана ли намери да оправдаваш собствените си действия?

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Защо не успявам да стана толтек на абстрактанови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано29.01.14 15:28



Ти ако разчиташ промяната да дойде отвън, ще си умреш с надеждите...

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Защо не успявам да стана толтек на абстрактанови [re: Eholincho]  
Автор calico-85489 (няма време)
Публикувано29.01.14 15:46



Да те попитам нещо. По какъв начин самомнението ни хаби енергия? Защо като се чувстваме важни и значими, губим сили?

ами ето ти типичния пример, твоя отговор

Ех, то, не че съм очаквал да отговориш.

Знаеш ли, дон Хуан винаги е разрешавал на Кастанеда да му задава въпроси и е отговарял на тях, дори да са глупави. От друга страна, Кастанеда не е разрешавал на последователите си да му задават въпроси, дори и интелигентни.

Ще се старая да не ти задавам въпроси.


отгоре до долу и от ляво до дясно това е изтъкано от самомнение, всяка една буква и комбинациите им.

човек без сасомнение би казал нещо от рода на "Така ли? я пък да взема да видя дали не е така? Да не би пък нещо да не разбирам? Да не би пък въпроса ми да е ужасно тъп и несъществен?
Много ли е важно по какъв точно начин се хаби енергията, като е очевидно че щом отива за едно нещо не може да служи за друго?"

мдаааа.... изтъкан си от много самомнение, от пишещите редовно тук твоето е едно от най-големите, и даже май си първи



Тема Re: Защо не успявам да стана толтек на абстрактанови [re: L.L.]  
Автор calico-85489 (няма време)
Публикувано29.01.14 15:49



мдаааа, благодаря

Ехо всъщност каза че


"България може без София" е равно на "София може без България"



Тема Re: Защо не успявам да стана толтек на абстрактанови [re: resio]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано29.01.14 16:06



А какво се промени? Най-голямата тайна за проблемите на хората излезе наяве и какво от това?!



Тема Re: Защо не успявам да стана толтек на абстрактанови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано29.01.14 16:10



Ма как ще нямам самомнение като преди малко написах, че имам!



Ти не четеш ли?! Реагирам, защото тази жена ме дразни. Питам я нещо, а тя ми казва, че няма смисъл да ми отговаря. Най-вероятно защото годините знаят повече...

Луда работа!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.