Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:19 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Защо не успявам да стана толтек на абстрактанови [re: lakotavakan]  
Автор lakotavakan (сиу)
Публикувано04.03.14 22:49



Атакува ме там, където беше най-слабото ми място. Напрежението беше непоносимо. Тялото ми реагира, опита да се съхрани, но нямаше достатъчни сили, за да спре натиска. Преживях големи страдания, но постигнах великолепен резултат. Спрях ВД. А може би света, не знам
Какви ли не напъни правех, за да възстановя ВД, но безуспешно. Бях изключил тотално – дишах, ходех гледах...но нямах мисли, нямах ВД. Това ми състояние трая два дни. На третия плавно възстанових ВД. Но запомних чувството.
В един момент обаче почувствах, че напрежението ми идва вече твърде много, сякаш ми беше писнало от него и ясно и категорично, сякаш с някаква чиста сила заявих, че това вече трябва да престане. И макар да бях убеден, че всичко вече е загубено, чудото стана, сякаш с вълшебна пръчка нещата се върнаха на предишна позиция. Бях поразен. Тогава опознах чувството на това да възнамеряваш. Доста по-различно е от това да искаш, да си пожелаваш. Разликата е именно тази чиста, непреклонна сила. Запомних и това чувство.
От всичките тези преживявания научих едно – че книгите на Кастанеда трябва да се възприемат буквално, никакво тълкуване. И трябва да се преживеят... иначе са само приказки! Научих и друго... реди си пасианси колкото щеш, но за да получиш добри резултати, скачай в бурни реки или ако те е страх, щото не можеш да плуваш, намери си лъв или ягуар и му удари шамар. Това, разбира се, има преносен смисъл (луди не трябват никому), но седейки само пред компа и пишейки закачливи думи, това води до никъде. Избора обаче е ваш...

Трудно е да летиш с орлите, когато си заобиколен от пуйки...


Тема Re: Защо не успявам да стана толтек на абстрактанови [re: lakotavakan]  
Автор lakotavakan (сиу)
Публикувано16.05.14 21:16



Утре ще „катурна“ петдесетачката. Половин век! Ден, който те кара да се замислиш... Макар и да се връзвах на панделка, не се отървах от „ума“, така че ще трябва да го ползвам и сега, но нейсе, какво пък, щом си го коткам толкова време, да видим какво има да каже.


Някъде из редовете кастанедски, ДХ казва, че толтеките на абстракта не са в завидна позиция, а напротив, те са по-зле от обикновените хора. Естествените защити са им паднали, атакувани са от неведоми сили, а и хората не ги долюбват. Те имали само едно предимство... „имали на разположение и двете възможности - тонала и пътешествията си из нагуала.“ Но забележете... Той не ПРЕНЕБРЕГВА тонала??? Дори подчертава, че „тонала“ също е магия?!!! Та искам да поразсъждавам именно върху тази магия, наречена тонал, малкия остров из безбрежний океан нагуалски...
Я да видим... как ще наречем това - в безкрайността, от една невидима енергия, намираща се в абсолютен хаос, да организираш и снижиш необходимите вибрации, да ги поставиш в подреден ред и да създадеш „нещо“, мъничко, което днес наричаме „божествена частица“. После да вземеш това, да го подмяташ насам-натам, да го мачкаш и усукваш и да създадеш атом, молекула и.... знаете нататък. Идат съвсем мъничките хора .... до галактики, всемири и...„Орелът“ Нека вземем нашия едва забележим свят, земята, Майка ГЕЯ! Нима ТЯ не е магия?

Трудно е да летиш с орлите, когато си заобиколен от пуйки...

Тема Re: Защо не успявам да стана толтек на абстрактанови [re: lakotavakan]  
Автор lakotavakan (сиу)
Публикувано16.05.14 21:41



Преди доста време в София се събраха няколко „увличащи се по-магиите“ човеци и след срещата аз осъзнах, че с „орел, рак и щука“ група няма да стане. Мамка му, ние бяхме по-малко от 10 човека, а нямахме шанс да се самоорганизираме!!! А тоналът успява да организира.... 'айде да оставим всичко друго, но един земен свят с де що се сетите - животни, хора, ветрове, реки, растения... и още,и още.... Дори подсигурява взаимодействие между тях, създава абсолютна, самоподържаща се, затворена система. Че ни позволил и да сънуваме, дал ни шанс да имаме шанс, каквото и да значи това

.
Не подскачайте с разсъждения от рода, само аз съществувам, останалото е илюзия или всичко е илюзия, всичко е енергия... Това е без значение...я се опитайте вие да сътворите поне нещичко от огромния, неизмерим хаос, наречен НАГУАЛ и тогава си разправяйте за илюзиите. Можете ли? Ето ви интересен въпрос - Защо мощния, неизчерпаем, безбрежен Нагуал, не потопи невзрачното, почти незабележимо островче-тонал, ами дори се „грижи“ за него? И още едно...защо благодетелите изпращат избраните ученици на пътешествия из „нагуала„, но винаги ги „ВРЪЩАТ“ пак в тонала?!? Дори с неимоверни усилия?!

Трудно е да летиш с орлите, когато си заобиколен от пуйки...

Тема Re: Защо не успявам да стана толтек на абстрактанови [re: lakotavakan]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано16.05.14 22:15



Няма смисъл да се палиш, човек. Повечето от пишещо-четящите тук, да не кажа всики с някои единични изключения, са с добре организиран и поддържан тонал, ревностно пазен от набезите на нагуала.

Казано на прост език - подредили са си живота. Така че... споко, дет' се вика. Тоналът не е останал недооценен и недооправен.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Защо не успявам да стана толтек на абстрактанови [re: lakotavakan]  
Автор lakotavakan (сиу)
Публикувано16.05.14 22:41



Странни въпроси, нали? А ето генералният... „Всички вие, малки и големи индивидуални магьосничета, имате ли безупречен тонал?“!

Тази ваша, дадена наготово магия, уважавате ли я, зачитате ли я?! Не ви ли е странно, че всемогъщия Нагуал, не може да се самоосъзнава, затова ви е дарил ЧЕСТТА, да го правите ВИЕ, вместо него? Живеете ли в безупречност ТУКА, дето сте пожелали някога там и някъде там, в безбрежния Нагуал, та да се юркате да си правите в сънуването мъртви светове?! Ако да... покланям се пред вас, аз, един неуспял засега толтек, но ако не... вижте се в огледалото. Имате ли идеалната фигура, преборихте ли „Ума“, победихте ли 4-те врагове, преподредихте ли си витрината, имате ли страхопочитание пред неизвестното? Предполагам, знаете колко е лесно да „обучаваш“ други, без сам да си постигнал нищо? Аз го знам до болка, че и в момента го правя тук, пред вас!!! ...Тонала... ако някой, някога ми беше показал, колко е ВАЖЕН тонала, щях да зная, че по-рождение съм толтек!!! И когато имаш стабилна база...ех, настройка лесно се строи!!! Знаете ли, някъде там, в Южна Америка, има едно градче, което е построено от испанци и върху основи, взети от изпочупените от самите тях стари, индиански сгради. Взело, че станало земетресение и...да, да, знам, че знаете, всичко се сринало, само основите останали непокътнати. Ще устоите ли вие на земетресенията или основите ви ще се сринат първи, във вашите мъртви градове в сънищата? Не ме плюйте, знам, чел съм книгите кастанедски и да, знам неговите сънища и теориите... НО аз питам, КАК Е ПРИ ВАС,а?

Трудно е да летиш с орлите, когато си заобиколен от пуйки...

Тема Re: Защо не успявам да стана толтек на абстрактанови [re: lakotavakan]  
Автор lakotavakan (сиу)
Публикувано16.05.14 22:42



Дано съм постигнал това, което трябваше.... Благодаря



Трудно е да летиш с орлите, когато си заобиколен от пуйки...

Тема Re: Защо не успявам да стана толтек на абстрактанови [re: lakotavakan]  
Автор naoky ()
Публикувано16.05.14 22:44



Защо изглеждаш така, сякаш някой те е карал да се отървеш от тонала!?
Защо не подгониш Летуна?





Тема Re: Защо не успявам да стана толтек на абстрактанови [re: naoky]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано16.05.14 22:55



Той е толкова хай, еко и био, че само ни прави свидетели на вътрешната си пресконференция, но никога не ни включва в нея. Колко мило.



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Защо не успявам да стана толтек на абстрактанови [re: lakotavakan]  
Автор angeelari-201828 ()
Публикувано17.05.14 02:03



На някои им се завива свят от толкова емоционалност! За мен е, все едно ме черпят бира на плажа и ми подаряват меденка с играчка, то такива не знам да има! Има само зайьо-байьо с играчки, но меденка е някак по-благозвучно. Самата дума "меденка" ми създава образ: на шумящ поток след летен дъжд сред гъста росна зеленина...

Честит рожден ден! Да си жив и здрав поне още толкус по две. И ти пожелавам, да намериш отговорите на всичките си въпроси!

Искам да те попитам: какво разбираш под "подреден тонал" ?
Имам моя представа, но искам да го чуя от теб.

CHOICES, personal rights and responsibilities



Тема Re: Защо не успявам да стана толтек на абстрактанови [re: lakotavakan]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано18.05.14 21:55



Защо мощния, неизчерпаем, безбрежен Нагуал, не потопи невзрачното, почти незабележимо островче-тонал, ами дори се „грижи“ за него?

Бе, чел си бате, ама си недоразбрал. Енергията дошла малко. Нито е невзрачен тонала, нито е незабележимо малък. Напротив, безбрежен си е, като нагуала, просто е различен. Я що галактики има, все тонал са. Тоналът е безкраен и необхватен, просто на друга вълна се лови, сравнено с нагуала. Пък остров е, щото толкоз можем долови и от таз необятност, малко демек и крайно.

За благодетелите, дето изпращали учениците си из нагуала, но после задължително ги връщали в тонала... Дали?! Елихио що не се върна? Ми не щял човека, така решил. Другите се върнали - така решили. И ти си решил, но точка не слагай, че се криви идеята ...

За назидателния тон от следващия пост, какво да кажа?! Уж годините много, а не личат. По да си осмисляш времето, да трупаш енергия, все неща, дето бива да се сторят.

Най-вече всеки сам себе си да гледа. По-малко ще говорим, повече ще правим, от време на време, хабер да си пратим






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.