Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:38 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: клипове и разни 3.0нови [re: Eholincho]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано17.12.13 23:25



полезно е, ама е много гадно

както вече си разбрал

The best way to find yourself is to lose yourself in the service of others.Mahatma Gandhi


Тема Re: клипове и разни 3.0нови [re: calico-85489]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано18.12.13 02:33



Във виното е истината и ще ти кажа какво мисля след виното, което изпих, пък ако ще и да спиш, ако ще и да си същата утре, аз не съм сега.

Поговорката не е тъпа, народът е мъдър, заради опита, броя и времето си. Ти и аз не можем да се мерим с тези народни мъдрости. Ние сме като миг на фона на една поговорка. На фона на времето за създаването и утвърждаването и.

Какво его е нужно, за да кажеш, че дадена народна поговорка е тъпа, замисли се. С уважение към годините ти, не съм прочел да съжалиш за дадено свое изказване. Няма как да си винаги права, на фона на времето, сме млади и няма как да не грешим.

Питам се и защо джийвс е обидена?! Защо ме нападна с тези грозни изрази?! След всичко, което прочете, това ли успя да направи?! Това ли е духовното израстване, да не може да се усети и да смени пистата?!

Разбира се, котката никога не пада по гръб. Но моля ви дами, не заради мен, заради себе си, паднете по гръб. Нищо няма да загубите, най-много положението си, но то, нужно ли ви е?!

Една шепа сме, аз нямам нужда от вас и вие нямайте нужда от мен, но нека не се фиксираме, нека сме непрочетени всеки път, когато се четем.

За Отечеството работя, байо! Кажи ти моите и аз твоите кривини, па да се поправим и всички да вървим наедно.

Актуален е, винаги. Затова го почитат. Ех, байно, как не се намери кой да те отърве от двайсе заптии?!?!

.

Редактирано от Eholincho на 18.12.13 02:36.



Тема Re: клипове и разни 3.0нови [re: L.L.]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано18.12.13 08:36



ена правилно прочетена книга и после цял живот премиер, дет са вика.



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: клипове и разни 3.0нови [re: Eholincho]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано18.12.13 08:40



мда......

нашите поговорки са от времето на османското присъствие, както сега му викат.. и са напълно сгрешени.
напр-

- преклонена главица сабя не я сече -

- не плаче Бежанова майка, плаче Стоянова-
( има предвид, че ако избягаш, майка ти няма да плаче, а ако стоиш и си отстояваш правата, .. става зле)
е, кажи сега, това какви поговорки са ? мъдри ?



Редактирано от silver.moon на 18.12.13 08:41.



Тема Re: клипове и разни 3.0нови [re: silver.moon]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано18.12.13 11:52



Били са мъдри за времето си. Но времената се менят. "Времето е в нас и ние сме във времето; то нас обръща и ние него обръщаме."
Звездите и планетите са по своя ход и някои мъдрости са вечни (поне за нашите мащаби), но други идват и си отиват в рамките на едно или няколко поколения...



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: клипове и разни 3.0нови [re: silver.moon]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано18.12.13 11:53



Представяш ли си да беше прочел "101 далматинци"!



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: клипове и разни 3.0нови [re: Eholincho]  
Автор jeevess ()
Публикувано18.12.13 13:51



Питам се и защо джийвс е обидена?!
Не се питай повече това! Не съм обидена.



Тема Re: клипове и разни 3.0нови [re: L.L.]  
Автор jeevess ()
Публикувано18.12.13 13:52







Тема Re: клипове и разни 3.0нови [re: L.L.]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано18.12.13 20:02



не са били мъдри, били са сбъркани.
никой народ не се е оправил, криейки се под полите на майките си.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: клипове и разни 3.0нови [re: L.L.]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано18.12.13 20:04



"101 далматинци"



да бе, откъде толкова време за такава дълга книга?
докато стигне до 101 - ия далматинец и ...



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.