Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:45 22.06.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Медицинска тема със специална отметка за Хана ;)нови  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано22.11.13 10:17



- Цигарите обезсмислят ли физическите усилия?

- Махнете цигарите! Няма майтап - наистина убиват. Това, че не са забранени от закона, не значи, че са безвредни. Тютюневото растение произвежда никотин, за да убива бубулечките, които се опитват да го ядат. Тоест, никотинът е създаден от природата, за да убива животните. Голяма глупост е да го пушиш. То да беше само единият никотин - лесно. Въпросът е, че тютюневото растение селективно извлича тежките метали от почвата и ги натрупва в листата. Затова добри райони за производство на тютюн са Благоевградският регион, долината на река Струма, на Места. Ако тръгнете по долината на Струма, ще видите, че земята е червеникава поради високото съдържание на железни соли и тежки метали. Пушачът поема всички тежки метали, извлечени в листата на тютюневото растение и активирани от огънчето. Знаете ли как се обеззаразява районът на Чернобил? Сади се тютюн, който след това се унищожава. Няма друго растение, което да извлича повече тежките метали от почвата от тютюна. Така че, човек да пуши цигари е голяма глупост.

- Някои казват: „Аз пуша малко“ или „Пуша само пури“.

- Най-големите бели, които се случват на мои пациенти, все се случват на тези, дето пушат по малко. Няма минимална доза, под която цигарите да са безвредни. Дори пасивното пушене е вредно, камо ли активното, макар и по малко. Всякакви извинения от рода на: „Аз пуша леки цигари, аз пуша женски цигари“ са маркетингови трикове на производителя. Нищо не помага. Трябва просто да не се пуши. Това убива. Навремето имаше масова приватизация. Аз си купих акции на „Благоевград БТ“, защото бях сигурен, че нашите цигари имат върли фенове и досега не съм се излъгал. Българинът пуши, та дим се вдига, но това не е верният път. Човек най-добре да откаже цигарите отведнъж, рязко, с инат. Всякакви хапчета и подобни, вършат по-малко работа от чистия инат. Една сутрин човек става, спира цигарите и толкова. Който ги е намалил, рано или късно си е върнал старата бройка. Трябва отведнъж.


Източник:



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...

Редактирано от L.L. на 22.11.13 10:18.



Тема Re: Медицинска тема със специална отметка за Хана ;)нови [re: L.L.]  
Автор Хана123 (няма време)
Публикувано22.11.13 16:58



нали знаеш какво ще кажа?



.
.
.
.
.
.
.
.
И ти ли Бруте?



Тема Re: Медицинска тема със специална отметка за Хана ;)нови [re: Хана123]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано22.11.13 18:35



Честно казано това за тежките метали не го знаех и то сериозно ме натъжи... Не защото аз пуша - за щастие нито аз, нито някой от близките ми пуши - но имам приятели (вкл. и ти), които все още пушите и като разбрах как се блъскате не само с катрани, ами и с тежки метали...

...как да ти кажа... не е просто да ме е яд на "гадните пушачи", тъжно ми е. Тъжно ми е, като знам какви прекрасни, интересни и приятни хора правят това със себе си...

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...

Редактирано от L.L. на 22.11.13 18:36.



Тема Re: Медицинска тема със специална отметка за Хана ;)нови [re: Хана123]  
Автор ампаро (e^x)
Публикувано22.11.13 21:09



себеугаждаща, перално-козуначно-месеща дебелогъзла!!!!!

тровиш себе и си, и сички наоколо. надявам се още ти държи влажно забележката за целуването на пресни нови бузки с таз отровена уста.

като че ли тва тяло е некой мръсен парцал.. никфо уважение, или дори капка милост нямаш към него!

сичките ти истории са таквиз като оназ за месенето на козунаците у пералнята.. като че ли ако ги омесиш на ръка, или в машината за хляб няма да станат козунаци а гевреци.. кусууууур ако не са омесени в пералнята. изобщо даваш ли си сметка колко точно те тресе тока?

уж мноо лаконична се изкарваш напоследък, пък простотиите дет ги правиш са си все същите - ненужни, празномногословни, и както се оказва - чат пат - откровено идиотски.



Тема Re: Медицинска тема със специална отметка за Хана ;)нови [re: Хана123]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано22.11.13 21:09



И за контраст:



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Медицинска тема със специална отметка за Хана ;)нови [re: ампаро]  
Автор Хана123 (няма време)
Публикувано22.11.13 21:33




Редактирано от Хана123 на 22.11.13 21:34.



Тема никъф мир!нови [re: Хана123]  
Автор ампаро (e^x)
Публикувано22.11.13 21:35



борбата с човешката простотия трябва да е неумолима и безмилостно жестока



Тема Re: Медицинска тема със специална отметка за Хана ;)нови [re: L.L.]  
Автор Хана123 (няма време)
Публикувано22.11.13 21:38







Тема Re: никъф мир!нови [re: ампаро]  
Автор Хана123 (няма време)
Публикувано22.11.13 21:38



овцо!
тва не е мир
тва е бяло знаме





Тема Re: никъф мир!нови [re: Хана123]  
Автор ампаро (e^x)
Публикувано22.11.13 21:42



смотло, бялото знаме се развява кат искаш примирие.

няма кфо да ми са примиряваш - отказвай цигарите докато още не ти се налага. четеш ли ме или да



и следващият път преди да седнеш и вдъхновено напишеш че камъни никнат кат гъби след дъжд, земи се замисли малко след колко ти точно дъжд никнат..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.