Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:06 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Преместване на събирателната точка  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано04.10.13 19:23



Хайде да си отворим една практическа тема. В нея да разнищим начините за преместване на събирателната точка.

Знаете ли, че едва наскоро ми хрумна, защо, може би, не помним всичко след стабилно напиване. Дали отговора не е в преместването на събирателната точка; други излъчвания биват наблегнати и когато човек изтрезнее забравя.

Какво мислите?



Тема Re: Преместване на събирателната точка [re: Eholincho]  
Автор ozomatli (master disaster)
Публикувано04.10.13 23:21



Като експерт в надпиването сега ша трява да кажа нещо много умно и проницателно



Всъщност мисля, че логиката ти е погрешна. Алкохолът евентуално разхлабва силата на заучените схеми, но само по себе си напиването също е няква схема, водеща до поведение, което, дори и различно от основното, пак е повтарящо се за всеки при всяко следващо напиване.

Относно забравянето, по лични наблюдения, дори след сериозни количества алкохол проблеми с паметта имат само хора, при които (поради едни или други причини) пиенето е довело до сънливост и умора. В такова състояние не се възприема кой знае колко информация, та няма и какво толкова да се запомни и възпроизведе.

За преместване на с.т. знаем няколко начина: 1. "бъркочи" на силата, 2. мистичния донхуански "удар в гърба", 3. неконтролирано местене по време на сън и 4. съзнателно и контролирано преместване - за което трява определен минимум лична сила. Имам някъв скромен и не особено интересен опит с 1. и 3., за останалите способи нищо не мога да кажа.



Тема Re: Преместване на събирателната точка [re: ozomatli]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано05.10.13 01:01



Относно забравянето, по лични наблюдения, дори след сериозни количества алкохол проблеми с паметта имат само хора, при които (поради едни или други причини) пиенето е довело до сънливост и умора. В такова състояние не се възприема кой знае колко информация, та няма и какво толкова да се запомни и възпроизведе.

Оооо, каква ти сънливост и умора. Доста съм активен и се забавлявам, а на другия ден, бели петна. И това е от скоро. Преди не съм имал такива опитности. Млада си ти, ехеееее...

Но да оставим алкохола на алкохолиците и нещастниците, а ние да си нищим темата за преместването и дай Боже, придвижването на събирателната точка.

То, добре е да говори човек от опит, но когато го няма можем да видим какво пише в дебелите книги Кастанедови, за да сме наясно поне и да не тънем в невидение, и средновековно замъгление или друг някакъв вид забвение.

Според дон Хуан, истинсдки подвиг е преместването на събирателната точка от нормалното положение. Ако вече е отместена с ударът на нагуала или по друг някакъв начин е постигнато повишено съзнание, събирателната точка може лесно да достигне други позиции включително и виждане.

Как се излиза, обаче, от нормална позиция е много трудна задача.

— Но от повишеното съзнание до тази друга точка, дълбоко в лявата страна, има само една малка крачка. Истинският подвиг е, да накараш събирателната си точка да се премести от нормалното си положение в точката на на съмненията.

А всички ние сме именно в нормалната позиция, затова е належащо да се реши този именно въпрос.

От своя скромен опит мога да кажа, че минутите вътрешно мълчание не са достатъчни. Да, няма мисли. Да, има физическа промяна, но до повишено съзнание не съм стигал. До такова, че после да не помня какво е било. С други думи нямам бели петна след вътрешно мълчание, както с алкохола

.

Някакви идеи?



Тема Re: Преместване на събирателната точка [re: Eholincho]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано05.10.13 06:47



от собствен мноо скромен опит мога да кажа, че когато преместваш СТ, ти си целия енергия, няма мисли, няма колебания, има само действие.
нещо като чиста ярост, когато си толкова ядосан, че вече нямаш чувства, само ярост ..
и тогава можеш да направиш квото си искаш.
няма лимит.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Преместване на събирателната точка [re: Eholincho]  
Автор anu (непознат)
Публикувано05.10.13 18:02



Този израз "събирателна точка" е малко пре-използван тук. Значението му е вече доста далеч от истината в умовете на почти всички. Когато става дума за изместване (от доста време предпочитан от мен глагол), знаете ли какво всъщност се случва вътре във вас самите ? Тук трябва да внимавам, да не попадна в капана на думите и аз самия.

Защо е толкова Лесно да се "измести" човек с помоща на "вещества" и какво се случва вътре в самите вас когато малко от собствената ви светлина навлезе в тези застоели области ? Питали ли сте се дори какво всъщност я спира in first place...
Какво е общото между медитацията и сталкинга ?
Спомнете си, кога се чувствате най-леки, най-гъвкави...

shhhh


Тема Re: Преместване на събирателната точка [re: anu]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано05.10.13 19:14



Въпросите, които задаваш са повече от отговорите

.

Има много мощни вещества, силни отрови, силни психотропни, силни хормони, но не това е темата. Важно е какво сами можем да направим със съзнанието си. Какво различно от заучените модели. Не зная какво е медитация и не разбирам защо да се смесват термините на различните учения?! Може медитацията да е същото като спирането на мислите, но резултатите от двете техники не са еднакви, иначе източните мъдреци също щяха да виждат.

Някога, някъде бях чел изявление на Кастанеда, че ако не мислим три дни, ще можем да виждаме. Три дни е ужасно дълъг период. Явно наистина е въпрос на продължителност на вътрешното мълчание.

Аз за друго си мисля. Всички големи премествания на събирателната точка, които Кастанеда е направил, са започнали от повишеното съзнание. Дон Хуан казва, че е лесно от повишеното съзнание да се направи голямо преместване. Ползва се походка на силата, която със звука си впримчва подреждането, блестящ предмет, флуидността на пламъка и водата, полетът на птиците и всичко, което е хаотично....

Но стигането до повишено от нормално съзнание не е разгледано. Висенте казва за повишеното съзнание:

— Отговорът на твоя въпрос е — каза той, — че не съществува цена за оцеляване в състоянието на повишено съзнание, иначе цялото човечество би се втурнало натам. При все че няма такава опасност, защото е много трудно да навлезеш в него. Винаги обаче съществува един минимален шанс някой обикновен човек да успее да навлезе в такова състояние. Ако все пак това стане, той успява порядъчно да се обърка, а понякога — дори и непоправимо.



Тема Преместване тип Савичара [re: Eholincho]  
Автор 9 Grass 8 ()
Публикувано05.10.13 19:24



Има много видове премествания. Кое преместване те интересува? Има преместване обвързано с наблюдаване на обект или такова което не е обвързано с обект.

Ако има обект, мисля че случката с инсулна на Дон Хуан е тип Савичара.

Редактирано от 9 Grass 8 на 05.10.13 19:28.



Тема Re: Преместване на събирателната точка [re: Eholincho]  
Автор anu (непознат)
Публикувано05.10.13 19:25



Отговорите получени отвън са безмислени, докато въпросите, са като табела без надпис, но със стрелка :D
Не забравяй, ако наистина си любопитен, не приемай никакви препродавачи/посредници на "истината" между теб и безкрайността, никакви учители, никакви гурута, нищо.

shhhh


Тема Re: Преместване тип Савичара [re: 9 Grass 8]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано05.10.13 20:01



Ами примерно, интересува ме да преместя съзнанието си така, че да виждам енергията. Можеш ли да ми кажеш как да го направя?



Тема Re: Преместване на събирателната точка [re: anu]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано05.10.13 20:06



Извинявай, но това за мен са лозунги. Остави тези неща. Ние учим всичко, което знаем от някой. Много малко хора (като Тесла, например) имат достъп до някакъв върховен източник. Аз определно не съм от тях, поне на този етап. Иначе щях да го зная. В процеса на живеене, ние без съмнение натрупваме някакъв опит и можем да извлечем собствено знание, но нека не се конкурираме с поколения ясновидци. Лековато е някак.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.