Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:18 02.06.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Жени и мъженови  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано21.06.13 21:35



Понеже вЪрти сУчи, все натам го избиваме, таз тема няма избистряне!



На мен ми се струва безмислено в клуб "Кастанеда" да бистрим социалните роли на мъжа и жената - нещо, което е наистина толкова глозгано, че няма нищо интересно в това, поне аз не виждам.

Също ми се струва твърде безмислено да търсим все нови и нови "аргументи" в полза на единия (и съответно срещу другия) пол, ей така, изобщо - в контекста на някаква измислена, абсолютна истина (просто няма такава).

Но ако на някой му се мисли/пише, може да разгледа половите различия в светлината на воинската позиция - т.е., абстрактен и безпристрастен (по възможност) поглед най-вече върху парадигмата на собствения пол.

С други думи, какво е чувството/предимствата/слабостите на това да си жена/мъж в контекста на пътя на знанието/ пътя на воина.

В случая не са интересни цитатите - тях всички ги знаем - а как всеки от нас преживява този път с тялото, чувствата и ума на мъж/жена.

Вие сте, дами и господа!

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Жени и мъженови [re: L.L.]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано21.06.13 21:52



И понеже кой предлага, той залага, аз започвам с това, че за свои най-големи предизвикателства считам емоциите, липсата на последователност и прекомерната чувствителност, понякога. Последната може да е и предимство, но още съм на етап в който не е опитомена, така че... С други думи - дисциплина, отстраненост, последователност, целенасоченост са качествата, които биха ме балансирали.

В същото време, мога да разчитам на интуиция, усет, вярна реакция, особено в напечена ситуация, изобретателност, практичност и мекота. Да не повярваш и спокойствието влиза в сметката и то при положение, че липсата му влиза в горния списък с предизвикателствата.



Това ей тъй - на прима виста.

И моля ви - нямам нужда от оценки, съвети, съгласие или несъгласие! Не приемам никого тук, като ментор или коректив, имайте го предвид, като ви засърбят пръстетата да анализирате това, което съм казала в светлината на собствените си съждения!

Но, ако някой иска да сподели за СЕБЕ СИ - добре е дошъл/дошла!

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Жени и мъженови [re: L.L.]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано21.06.13 22:05



Още нещо се сетих, което си мисля от известно време. То пак е свързано с пола (и секса, естествено!). Не знам другите жени как са, но за мен редуцирането/уталожването на любовните страсти е като глътка чист въздух и пространство в което мога да усетя/видя/доловя и други неща, извън ежедневните. Нещо, като блажена пауза в която се чува звукът от пляскането на една ръка.

Чувствам прилив на сила в такива моменти. Сила и усещане за цялост.

Това не значи, че нямам кого да обичам, но значи, че не съм вкопчена във въпроса дали и колко ТОЙ ме обича.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Жени и мъженови [re: L.L.]  
Автор ozomatli (master disaster)
Публикувано22.06.13 02:08



Не знам другите жени как са, но за мен редуцирането/уталожването на любовните страсти е като глътка чист въздух и


Ша отговоря само на туй (щот останалото някак съвсем не ми е на дневен ред), многомъдрено изрецитирвайки следното:

"Всичко си има време, време има за всяка работа под небето."


п.п.
Айди и остатъка от любимия пасажД:

... време да се родиш, и време да умреш; време да садиш, и време да скубеш насаденото;
време да убиваш, и време да лекуваш; време да събаряш, и време да съграждаш;
време да плачеш, и време да се смееш; време да тъгуваш, и време да играеш;
време да разхвърляш камъни, и време да събираш камъни; време да прегръщаш и време да избягваш прегръдки;
време да търсиш, и време да губиш; време да къташ, и време да пилееш;
време да раздираш, и време да съшиваш; време да мълчиш, и време да говориш;
време да обичаш, и време да мразиш; време за война, и време за мир."






Тема Re: Жени и мъженови [re: ozomatli]  
Автор Cилвия M (:-)
Публикувано22.06.13 09:35



да, всичко е суета! - Еклисиаст



"Всичко си има време, време има за всяка работа под небето." - 1., трета глава

Накрая разбрах, че не виждат...

Тема Re: Жени и мъженови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано22.06.13 21:30



Дали не е рано за такава тема?! Дали не сме твърде в началото на воинството, за да говорим за силните и слабите страни на половете?! Участието в темата, хвърля някаква светлина, мисля.





Тема Re: Жени и мъженови [re: Eholincho]  
Автор ozomatli (master disaster)
Публикувано22.06.13 21:54



"Сега" може да е рано. "После" може да е късно. А "никога" може да е кофти опция. Или пък не.





Тема Re: Жени и мъженови [re: ozomatli]  
Автор resio (пристрастен)
Публикувано22.06.13 21:58




Баси точно казаното!
Май никога е целта... като се насочваме към мрънкане самосъжаление и остроумнечене кое кога му е времето...



Тема Re: Жени и мъженови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано22.06.13 22:08



(Представих си как на 5-тата година, броено от днес, един часовник с кукувичка се появява насред пътя ти за работа, кукувичката излиза и казва: "Сега му е времето на онази тема отпреди 5 години за мъжете и жените в светлината на воинския път в клуб 'Кастанеда' Дир.Бг.!"

Виж сега, това, което имам предвид е да разгледаме кои качества, свързани с пола ни помагат по пътя на воина и кои, чувстваме, че са ни предизвикателство или слабости. Това не е сложно за разглеждане и не изисква да си завършен воин. Пък и в крайна сметка, ти може никога да не се възприемеш, като такъв.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Жени и мъженови [re: resio]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано22.06.13 22:09



Именно!



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.