Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:32 28.09.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: much respect, eh ?нови [re: silver.moon]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано18.07.13 10:39



E, такова нещо само един мъж би направил! Не казвам само един мъж може да го направи - може би, да може и жена (или по-вероятно група жени - в Индия жени строят пътища...), кой знае... но само един мъж би го направил доброволно!

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Жени и мъженови [re: ozomatli]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано18.07.13 10:54



Правилно ти се струва - и на мен ми се струва тъй.


Но това мааалко измества темата в посока повелите на времето и пак слага акцента върху това какво трябва и какво не, и личният избор в светлината на тези повели. Не, че е лошо, но темата става друга. Това, което аз разглеждам е по-скоро вечен въпрос, който винаги е стоял и стои пред хората, търсещи знание.

Дилемата между два различни порива, повели или ако щеш - инстинкта, които са отвъд временните промени в обществото. Повелята да се размножиш и повелята да еволюираш. Според мен, двете не са съвместими. Но има хора, които смятат, че са. Това е чудесно, но не виждам доказателства на практика, което ме навежда на заключението, че тези хора се заблуждават, точно защото, както казваш - искаме всички благини накуп, без да се интересуваме от цената. Но това пък, обективно погледнато, не е хич воинска нагласа...

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Жени и мъженови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано18.07.13 11:10



Във филма Самсара е разгледан точно този въпрос. За съжаление преводът не е много точен. Примерно посланието на камъка от началото на филма и края е доста грешно преведено.



Тема Re: Жени и мъженови [re: Eholincho]  
Автор jeevess ()
Публикувано18.07.13 11:29



Хубав филм!
Наскоро гледах и "Пролет, лято, есен, зима и пролет". Също ми хареса.



Тема Re: Жени и мъженови [re: aмпapo]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано18.07.13 11:47



Кака, добре си изобразила, със символи, пяната от устата, почти не се чете.



___________



Тема Re: Жени и мъженови [re: L.L.]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано18.07.13 12:25



help a man when he is in troubles and he will remember you when he is in troubles again



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Жени и мъженови [re: aмпapo]  
Автор ozomatli (master disaster)
Публикувано18.07.13 15:40



Щот туй най-лесно





Тема Re: Жени и мъженови [re: silver.moon]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано18.07.13 16:38



True story!



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Жени и мъженови [re: L.L.]  
Автор ozomatli (master disaster)
Публикувано18.07.13 17:03



Повелята да се размножиш и повелята да еволюираш. Според мен, двете не са съвместими.

Нека не забраяме, че на наща планета размножаването все още е основния и най-разпространения способ на еволюцията. Както е било за последните 4 млрд години.

ДЯца нямам, та не ми стиска да са изказвам много убедено за съвместимостта на родителстването и духовната еволюция. Със сигурност е трудна задача - ма то лесното е само на 2м под земята.


Но има хора, които смятат, че са. Това е чудесно, но не виждам доказателства на практика

По мои наблюдения няма никаква изявена зависимост между децата и духовната еволюция. Познавам хора с деца, които по осъзнатост и дух са на светлинни години пред куп други, дето ги нямат.

Опитвам са да ти кажа, че децата и тяхното присъствие/отсъствие не са ключов елемент в дилемата за Пътя. Те могат да бъдат както повод за допълнителни усилия за развитие, така и оправдание за тотална липса на такива. Можем да ги имаме поради егоистични причини, можем да ги нямаме по съвсем същите. Може липсата им да ни даде свобода да се учим, може те самите да ни предадат най-невероятните уроци. Да, те ни обвързват с материалния свят - но докато сме тук и бездруго няма как да се отделим от него. Тоя свят е нашето поле за изяви, а животът ни е най-великия учител. Децата са само едно от многото решения, които взимаме по Пътя. И както при всички други решения - важното са последващите действия.



Тема Re: Жени и мъженови [re: mo32®]  
Автор aмпapo ()
Публикувано18.07.13 19:34



нал са имаш за мноо компютърно образован беее гусин сексистлав балкански сперматозоидов, мое и сам да провериш кои аджеба за енкодираните букви. дай ся да пишем на чужди езици как ни дойде щот разбираш ли, дира омазва utf-8



явно за charmap на скапания ти винбозе (start|run|charmap) не си чувал, та
ето на, да са пулиш и да немееш





ма то ко и ли ша ти помогне де, кат разбираш само байганьовски..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.