Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:26 06.06.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Сънуване  
Автор aмпapo ()
Публикувано14.05.13 21:21



Това което определя дали част от мозъка ви ще е 'буден' по време на сънуване е състоянието на тоз мозък.

Ето моето лично (без никакви твърдения за меродавност) обяснение:

Подобряване на състоянието на сивото ви вещество, и нежното и внимателно отношение към него (най-вече по отношение на изливането на невротрансмитери за щяло и нещяло) има пряко отношение към способността и действието му повреме на сън.

Изтощен мозък, при това с разнообразни дефицити на витамини и минерали, не действа оптимално. Такъв мозък използва цялото спящо време за възстановяване.

Искате да сънувате? Ето ви рецептата. Чистак моя, и дългообмисляна и рисърчвана. Без значение колко обикновена или простичка ша ви се стори:

- Пълноценно хранене. Което ще рече храни с висока хранителна стойност (такива които носят витамини и минерали, а не само калории)
- Повече движение и добра мускулна кондиция. Което оптимизира имунната система (и въстановяването/подновяването/регенерирането на всяка част от тялото)
- Балансиран емоционален живот - което означава ефективно управление на стреса. Не е лесно, но не е невъзможно, и дори и малко човек да се опита да направи по въпроса (а неща много могат да се направят), кУмулативния ефект рано или късно ще се прояви. Озаптяването на ненужно засилените емоции е нежното отношение към мозъка, което намалява свръх-стимулирането му през деня. Простичко (макар и неточно казано) - колкото повече се пените - повече ви се изхабява мозъка. Колкото по-балансирано и щастливо се живее, толкова по-добре се справя тялото като цяло, и частично мозъка, с ежедневния стрес.
- Елиминиране на ненужни химически стимуланти които имат ефект върху невротрасмитерите. Има ли нужда да ги изброявам?

И последно, но не малко важно - РАЗВИТИЕ на мозъка. Мозъкът не престава да се развива на 1 ден.. или на 1 годишна възраст.. или на 20 годишна възраст. Човешкият мозък е черешката на върха на сладоледа на еволюцията на наш'та прекрасна Земя. Цял живот прави нови връзки.. дори и когато губи стари. И подлежи на развитие (

). Толкова нови неща излязоха напоследък. Заучаването на ВСЯКО ново нещо изисква развитие от страна на мозъка. Без значение какво е. Знаете ли че свиренето на музикален инструмент е доказано да афектира определени части от мозъка (auditory cortex - 'прави' ги по-големи/дебели)?

Каквото и ново нещо да се заучава - било то интелектуално, или с физически елемент - изисква фина координация и развиване на части от мозъка. И освен това е интересно и приятно.

Това е! Дали е много трудно? Ма няма да можем 100% сичко да правим идеално по секи параграф? И кфо от тва - колкот може - толкоз. Много ли е трудно? Според мен - съвсем не.

Редактирано от aмпapo на 14.05.13 23:54.



Тема Re: Сънуваненови [re: aмпapo]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано14.05.13 21:46



Ехееее, какъв пост! Красота! Проработили са клавишите. Твоето неправене на писането тук.



Твоите забележки за сънуването ги вземам много сериозно, щото очевидно сънуваш. Дори специално премахвам бързите въглехидрати вечер. Но. Ти си сънувач по природа. Не си се научила да сънуваш. Освен това, като всички сънувачи по природа, учудващо не следваш начертаната посока в книгите на Кастанеда. Или поне не пишеш за това.

Няма да се обяснявам, че не се заяждам.



Тема Re: Сънуваненови [re: Eholincho]  
Автор resio (пристрастен)
Публикувано14.05.13 21:50



Еееееееее сега ще ти дърпам ушите! Не си сънувач по природа ама и не си прикривач по природа. Е какъв си? Да не си някой специален отеделн вид човешко същество?





Тема Re: Сънуваненови [re: Eholincho]  
Автор aмпapo ()
Публикувано14.05.13 22:18



ВСИЧКИ деца сънуват.

просто като порастнат и забравят.

може би трябва да промениш отношението си към вечните оправдания за всичко..



Тема Re: Сънуваненови [re: aмпapo]  
Автор Lord_Darth_Vader (power)
Публикувано14.05.13 23:02



порастналите деца не забравят!



Силата е нищо без контрол!

Тема Re: Сънуваненови [re: aмпapo]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано15.05.13 04:56



Добро мнение! В правилната посока е, но прилича на налучкване малко...
Нямам време в момента, само го погледнах, пък по принцип не съм много и по писането...
Но виждам, че има много вярно и в същото време не не-добре обяснено защо е така.

Ето за начало нещо което мисля:
- Пълноценно хранене.. витамини минерали - слагаш хранането на първо място?! Аз не бих го сложил. Образно, например: Смятам, че ако имаш един бидон който пълниш с вода, но горкия е спукан доста - водата изтича и се похабява, а целта е да е държи добро ниво. И аз лично никога не бих обърнал първо внимание и не поставил като най-важно за поддържането на доброто ниво, скороста с която го пълниш с вода, достатъчно качествено ли пълниш и тнт... . Най-важното и първо според мен е да се намери откъде, защо и как изтича, и да се намали възможно най-много този теч. Чак после бих обърнал и внимание на скороста на пълнене...

Не го приемай за заяждане някакво. Има доста добри неща в мнението ти, та по-скоро е като насока. Друг път ще опитам да кажа повече по това което мисля. Адски много ми е трудно да формулирам едно цялостно мнение по това което мисля, така, че да достатъчно разбирамо за друг. А като е на части пак не става, че е дълго и частите трудно се забелязват от някой друг - кое с кое да се свърже.

Иначе, принципно не говоря за сънуването само, а въобще за всичко се отнася това...





Тема Re: Сънуваненови [re: lvony333]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано15.05.13 16:11



е тук си много права
първо търсиш кой да ти запуши пробойните, после пълниш или изпразваш.
да намериш кой да ти запуши/замаже пробойните е трудна задача, ако намериш такъв човек, просто викай ура , дълго и продължително.

после става лесно.
каквото и да сложиш вътре, остава там, освен ако не решиш сам/а да го споделиш с някого.
и никога не във нечия вреда.



( здрасти, чистач, това е за теб

)

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Сънуваненови [re: aмпapo]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано15.05.13 16:17



хампаро, мозъкът ни никога не спи.
дори по време на сън, работи на по голяма скорост .
има да преработва инфо, което превръща от импулси в картини.
да сънуваш осъзнато е съвсем друго, то не е само да запомниш какво си сънувал/а, а е и намеса по време на сън.
намеса, пряка, не знам дали ме разбираш.

аз си дотътрих от един сън една гадост и сега си я отглеждам в къщи ...



та, внимавайте да не сте достъпни по време на ОС, каквото и да се лепне за вас, като нищо ще го изкарвате със вас, като се събудите.

добре, че не съм от плашливите, иначе ...

Редактирано от silver.moon на 15.05.13 16:18.



Тема Re: Сънуваненови [re: lvony333]  
Автор aмпapo ()
Публикувано15.05.13 19:46



няма първо второ и трето. всичките са важни, заедно и накуп.

без 'правилен тонал' - както му викат доня, кастанедко, или бай ти унуфри олимпийски, кфото и да правиш е прах на вятъра.

от тонала се почва. понеже явно не са разбра, да го напиша без повече заобиколки - за туй беше рецептата. ако не те мързи де. кат та мързи, само го засукваш, ама-таковаш, и си търсиш оправдания.

ено време у детската поликлиника, наред с хубавите цветни стенописани детски карикатури, имаше един лозунг дето с 4 думи казва всичко което ти трябва да знаеш за верните тонали. ма ако само туй бях написала от темата, на псолютно никой немаше да фане интереса. то не че кат си изтърках клавишите е мноо по-различно де. щот хората твърде много ги мързи просто..

та, ето и мотото от мойта детска поликлиника:

ЗДРАВ ДУХ - В ЗДРАВО ТЯЛО!



Тема Re: Сънуваненови [re: aмпapo]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано15.05.13 20:21



Хубаво ще е за мързела да поговорим. Разпространен е, и като че ли не се лекува.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.