Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:36 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Любовтанови  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано06.05.13 09:32



От

на Клиъргрийн:

Практикувайки тези инструменти, навигаторите са водени от следното схващане: Любовта е най-висшата форма на разум. Любовта към себе си, към другите, любов към невероятната същност на този свят. Любов към настоящия момент.



___________



Тема Re: Любовтанови [re: mo32®]  
Автор jumbles ()
Публикувано06.05.13 09:38



ейййй, най-после ...
бе що така малко, да не кажа хич, се споменава Любовта при вас



Тема Re: Любовтанови [re: jumbles]  
Автор huanji ()
Публикувано06.05.13 10:25



То лозето ще мотика, не молитва...





Тема Re: Любовтанови [re: huanji]  
Автор jumbles ()
Публикувано06.05.13 10:43



бе мене що така ми се струва, че от никъв вид добре балансирана енергия, няма му е зле на тва лозе
питай го бе, питай ... ше видиш





Тема Re: Любовтанови [re: jumbles]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано06.05.13 11:59



Комай,

е единственото нещо покрай кастанедството, за което малко се говори, а много се практикува. Не че има нещо общо, ама се късаме от практика.

___________



Тема Re: Малко размисли за общносттанови [re: mo32®]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано06.05.13 12:24



Съвременните еколози сега приемат взаимосвързаността на всяко дърво с останалите, приспособяващи се към нуждите на горската общност.

Точно тази устойчива цялост, взаимосвързаност и находчивост се стремят да въплътят навигаторите, физически, емоционално, умствено и енергийно, казал Карлос Кастанеда. Това е от което имаме нужда – да правим постоянно усилие, независимо от неудобството, за да се задържим на избрания от нас път – път който постоянно се развива, и чиято карта се разкрива чрез сърцето ни.


Според мен, българите (за другите просто не знам) сме дълбоко скарани с понятието "общност". Причина? Знам ли. Може би заради някакви специфични излъчвания на земята (планиски район в общи линии, а кога и къде планинците са правели общност?) или в някакви гени, които ни правят заклети индивидуалисти и ни разединяват? Мистерия! Дори най-малките общности - семействата - са проблематични, а за по-големите да не говорим. И някак закономерно-символично имаме проблем с горите - унищожаваме ги, защото не ги ценим. Също интересна връзка е, че там, където хората успяват да запазят горите, това става благодарение на формираните що-годе устойчиви общности (т.нар. "гражданско общество"). И сега проблемът доста добре личи в национален мащаб със заплашващата циганизация. На път сме да се затрием, защото не можем да бъдем общност, мили деца.



И сега, това по какъв начин касае воините, които нямат род, родина, не поддържат връзки, а се стараят да ги скъсат и т.н., и т.н....? Ха де? По какъв начин? Касае ли ни някак тенсегрити-структурата? В общ план, в индивидуален план? Какви са тези розови, нюейджърски залитания на Клиъргрийн? Или в това има някакъв смисъл...?

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Любовтанови [re: mo32®]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано06.05.13 12:27





"...тряя' купя хляб, тряя' купя мляко, тряя' купя пистолет да са гръмна..."

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Любовтанови [re: mo32®]  
Автор jumbles ()
Публикувано06.05.13 13:22



демек сте едни обикновени циции
или пък тва да сте такива ... някаква възвание на Кастанеда ли е



Тема Re: Любовтанови [re: jumbles]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано06.05.13 13:36



За другите не зная, аз съм си обикновена циция.

___________



Тема Re: Любовтанови [re: mo32®]  
Автор jumbles ()
Публикувано06.05.13 13:42



хе хе, ентусиаст


добре бе, будалкай ме




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.