Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:30 28.09.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Не сте мръднали  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано24.03.13 17:03



Наминавам тук отвреме на време през всяка десета година, да ви видя дали сте напреднали, но виждам, че не сте мръднали


Защото ....

Няма и скоро да мръднете, защото пропускате същественото, което вашият капацитет е казал в самото начало и съвсем кратко:
"Духа ръководи човека и измества точката - това е всичко!”


Защото... пак според него Духът, свързващото звено на всичко което съществува, не подлежи на анализ и контрол от нас човеците!

Напредвате само на бръчки и бели коси, болки в ставите и простатата.
Вие сте отличници по занимателна илюзия и така сте пълни със слуги които вдигат шум, докато Господаря /дълбоката ви същност/ спи и хърка.

Хубавата новина е, че не сте мръднали!
И за мен се отнася, щом толкова години се надявам да мръднете и периодично ви инспектирам!

Нося ви много поздрави от Кастанеда!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Тема Re: Не сте мръдналинови [re: ПЪTниka]  
Автор resio (ентусиаст)
Публикувано24.03.13 17:21



чисто технически да отбележа, според това което си написал то и няма на къде да се мърда тогава

... значи всички се справят отлично!



Тема Re: Не сте мръдналинови [re: resio]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано24.03.13 18:21



Точно е така, както го нарече.
"... значи всички се справят отлично!"
Кастанеда казва, че номерът на магьосника е приспособяване.

А, на друго място съм чел, че Духа води приспособяващите се, а неприспособените ги влачи!

Което казаното от теб трябва да се разбира, че човешките духове, всички, наистина се справят отлично, дори и когато им се налага да ни влачат...

Това исках да кажа, че не сме мръднали и продължаваме да говорим неясно едно и също нещо...дълго, упорито, неуморимо и помного.
Все още няма видими белези, някой тук ярко да се отъждествява с духът у себе си, напротив всеки с мнението си показва, че е твърдо Аз Воинът и така изнася битката извън себе си...а там, воине, няма враг, никой няма вън!

Много сме яки...благодаря за мнението, аз напускам, след 5 години пак ще намина насам, да видя родил ли се е истинският воин-Магьосника!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Не сте мръдналинови [re: ПЪTниka]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано24.03.13 18:43



изключително много бъркаш
новото ниво е невидимо само за теб



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Не сте мръдналинови [re: silver.moon]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано24.03.13 18:57



Обясни ми го , моля, щом бъркам. Покажи ми разликата между нивата?
Не бързам за никъде.

Допускам вероятност да бъркам!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Не сте мръдналинови [re: ПЪTниka]  
Автор resio (ентусиаст)
Публикувано24.03.13 19:17



Толкова добре сме изолирани един от друг, че всичко за което намекваш или твърдиш нямат никакво значение, и да грешиш и да си прав. Няма никакво значение успеха или неуспеха на някой от нас (хората) за всчики останали(хора).
Или с други думи, дори и най-великия воин на всички времена да седи точно пред носа ти за теб не би имало никакво значение освен ако духа не реше друго.


От друга страна и най-големия лъже-воин може да свърши невъобразимото за другите... защото духа така е решил.

С две думи това за което говориш само отрича себе си. Нищо неможе да се направи по въпроса. Освен... промянвата на настроението. Защо ти е да минеш и да кажеш на хората тогава- не се движите? Виждаш ли, от страни изглежда доста мрачно това отношение.

Както и да е, много се радвам че намина и ми беше адски приятно да поговорим!



Тема Re: Не сте мръдналинови [re: ПЪTниka]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано24.03.13 19:41



Нося ви много поздрави от Кастанеда!



а от Дон Хуан няма ли? или той още не може да си поеме дъх от смях покрай н'ам си колкото нива на разбирания на епоса Кастанедов?


Винаги ми е приятно да те мерна по пътищата Дир-ски

zwerfster



Тема Re: Не сте мръдналинови [re: ПЪTниka]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано24.03.13 20:43



Няма как да разбереш кой до къде е разширил възприятието си. Интересно е, че споменаваш Духа. Ти докъде я докара в прогресията:

Преди да бъде предприето каквото и да е по пътя на воина, той трябва да се научи да се прикрива, след това — да упражнява намерението, и едва тогава — да премества волево своята събирателна точка. ?



Тема Re: Не сте мръдналинови [re: ПЪTниka]  
Автор Braje (chihuahua)
Публикувано24.03.13 20:59



Здрасти, друм-гиби, сега поясни, моля те, ти последовател на кастанеда ли си или на баба Ванга? или на Духа, не натоя що клати гората, разбира се





Тема Re: Не сте мръдналинови [re: ПЪTниka]  
Автор ozomatli (master disaster)
Публикувано24.03.13 23:20



Я, ТЪПник!

Ма ти си жиф!

И още не си сфанал, че многомъдрените ти мнения за някого казват много повече за теб, отколкото за тоя някого.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.