Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:14 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: Интервю с Александър Дергайнови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано09.02.13 09:23



За теб е скрито и на селския мегдан. Напълно достатъчно е да няма надпис "Кастанеда", за да си остане скрито вовеки.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...

Редактирано от L.L. на 09.02.13 09:25.



Тема Re: Интервю с Александър Дергайнови [re: aмпapo]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано09.02.13 09:32



Ами, да, то се и разсмърдява по тази причина все повече...



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Интервю с Александър Дергайнови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано09.02.13 09:37



Избягвам да те нападам, но наистина не разбирам защо вместо да се фокусираш върху темата на разговора ни, се фокусираш върху мен и качествата ми. Дай да се разбере, виждането на енергията има ли го другаде по света или до него са достигнали само толтеките? Това е въпросът. А това, аз какъв съм, е крайно незначително, защото какъвто и да съм, то е защото съм поискал да изглеждам такъв по една или друга причина. Утре ще поискам друго и просто не си струва някой да се занимава с мен, както уместно намекна уважаемата ампаро.





Тема Re: Интервю с Александър Дергайнови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано09.02.13 09:51



Защото с качествата си сам саботираш процеса на търсене на отговор, затова. Защото дали ще разбереш виждането на енергията има ли го другаде по света или до него са достигнали само толтеките? зависи от теб и качествата ти, а не от мен. От мен зависи само и единствено моето разбиране, не и твоето. Както обикновено искаш готови отговори без грам усилие от твоя страна, само и само след това да можеш да развееш цитат от някоя книга на Кастанеда, като необорим аргумент в своя полза.
Ми, оправяй се в търсенията си, ако изобщо имаш такива. Няма какво да ти давам да разбираш - информацията не е нито недостъпна, нито скъпоструваща.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...

Редактирано от L.L. на 09.02.13 09:51.



Тема Re: Интервю с Александър Дергайнови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано09.02.13 09:52



Ами, да, то се и разсмърдява по тази причина все повече...







Тема Re: Интервю с Александър Дергайнови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано09.02.13 09:53



И пръдльо се смее, но не му е весело.



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Интервю с Александър Дергайнови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано09.02.13 10:34



Един вид и ти самата не знаеш за такива примери, а само мрънкаш. И понеже рядко някой те поставя на мястото ти, ще цитирам една поговорка не от Кастанеда:

Който мрънка, на кухо дрънка.

Лек ден, Ли!





Тема Re: Интервю с Александър Дергайнови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано09.02.13 10:53



Никой не ме поставя на мястото ми по една проста причина - само аз знам къде е то.



Твърде показателно е, че пак иззлобя накрая, при положение, че аз запазих добрия тон на разговора. Надявам се да си направиш подходящата практика от набора магьоснически практики, които вярвам, добре познаваш; да видиш този си навик и да го изкорениш. За твое добро е.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Интервю с Александър Дергайнови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано09.02.13 11:08



Не съм иззлобял, просто ти казах мнението си. Хубаво е, че накрая си желаем само добро.





Тема Re: Интервю с Александър Дергайнови [re: Eholincho]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано09.02.13 11:31



Дай да се разбере, виждането на енергията има ли го другаде по света или до него са достигнали само толтеките?

Разбира се, че не е само при толтеките, но масово не се говори за такива неща, макар да се загатва. Примери много:

Халдейска книга на числата: Тъмнината която човек вижда е всъщност светлина.

В някои йога традиции, учителите дават име на посветения ученик като виждат неговата енергийна "конструкция", ако се сещаш, кастанеда описва как виждал че хората са изградени сякаш от геометрични фигури. Та много йога имена са съставени от триъгълници, квадрати и т.н. А това име не се дава от всеки, а само от най-посветените учители.

В Дао се говори за "безсмъртния зародиш", който излиза през върха на главата и представлява чиста енергия. Явно е, че са можели/могат да го видят. Познай защо толкова много прилича на дройника.

В някои будистки школи се говори за Гледката, до която човек достига, щом получи просветление сиреч - виждане на енергията.

И още, и още....

Причината да не се говори публично за виждане на енергия и т.н. е, че масово хората са или прекалено рационални или прекалено вярващи, и в двата случая ефектът не е да се практикува, а да се мисли, фантазира или директно да се отхвърля.

Но нещата се променят, информация има, при това съвсем спокойно разпространявана. Но тя остава "скрита" за хората, които търсят "най-великото и единствено учение"...

Мисля, че вече ти е ясно за какво иде реч.

___________




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.