Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:53 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: За войнството, воюването, и войнитенови [re: Eholincho]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано26.10.12 05:41



смирението не е това, да си поставиш безмълвно главата на дръвника и някой да ти я отсече.
смирението е това, да се преклониш пред нещата, които не разбираш или няма как да достигнеш. нещо като да гледаш падащите листа и да си мислиш - кой кара дърветата да си пускат листата есента ? И да знаеш, че има нещо, което не е човек и което движи всичко и че аз поне няма начин да разбера как се справя със всичко това, аз мога само да го ползвам.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: За войнството, воюването, и войнитенови [re: silver.moon]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано26.10.12 06:00



Как ще победиш личната си важност, ако не със смирение?

носталгия по безкрая


Тема Re: За войнството, воюването, и войнитенови [re: Eholincho]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано26.10.12 06:11



аз СЪМ важна личност, иначе нямаше да съм на този свят. Ти също СИ важна личност, приеми го най сетне. Не бъди в позицията - ама аз не съм толкова умен, не съм учил в Университет, те са по умни от мен и прочие простотии. Ти имаш същия потенциал, както и останалите.
Ако Айнщайн е мислел - ама аз бях слаб ученик в училище, аз съм ено нищо и не мога да се развивам, кво щеше да стане ? Я се стегни, смирението не е пораженческо мислене, смирението е да гледаш един пейзаж със есенна гора, да гледаш, останал без дъх и да знаеш , че има нещо , което е " нарисувало " тази приказна гора с такива багри и че това не е по силите на никой човек на света.
всички си имаме мисия, и ако приемем това, значи сме смирени.
ако изпълняваме мисията на други хора, дори те да са ни най близките, значи живеем техния живот и изпълняваме тяхната мисия.
и що да го правим ?

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: За войнството, воюването, и войнитенови [re: Eholincho]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано26.10.12 06:17



преди време предложих ено упражнение -
застани сутрин пред огледалото и си кажи - ама съм хубав, ама съм готин, ама съм умен и каквото там се сетиш. все суперлативи. после си довърши тоалета и забрави какво си си казал.
и ще видиш, че денят ти ще е усмихнат, ведър и ще ти се случват само добри неща.
ако сутрин застанеш пред огледалото и си кажеш - ама съм брадясал, ама съм уморен, какви са тия торби под очите ми ? ама съм смотан, днес шефа ще е в гадното си настроение - и после излезеш, 100 % това ще ти се случи.
това е Закона за причините и следствията, не съм го измислил аз, и на него ( Закона ) му е през оная работа какво си мисля аз
той просто си действа и това е неотменимо.



ако си работил в операционна, щеше да знаеш, че отвътре всички хора са еднакви, и аз поне още не съм срещал човек, във вените на когото да тече синя на цвят кръв.
същото е и със сияйните ни тела - ние ги имаме и те са почти еднакви, независимо от броя на университетските ни дипломи.

Редактирано от silver.moon на 26.10.12 06:22.



Тема Re: За войнството, воюването, и войнитенови [re: aмпapo]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано26.10.12 06:31



ако стреляш по стоманена врата или стена, куршума непременно ще рикошира и ще се върне обратно . обикновено той не се връща директно към теб, а има откат или отскача малко встрани.
това правиш ти в момента - стреляш по стоманени стени - Закона за причините и следствията си работи и опитвайки се да нараниш други хора, ти всъщност нараняваш хората около теб, а това обикновено са най близките.
замисли се за момент, и си направи равносметка .
ако всичко е оки, продължавай .
ако обаче има проблем, поне се замисли.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: За войнството, воюването, и войнитенови [re: silver.moon]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано26.10.12 07:00



Може би така е по-добре за теб. Изглеждаш доволен.



носталгия по безкрая


Тема Re: За войнството, воюването, и войнитенови [re: silver.moon]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано26.10.12 08:40



Много точно казано! Сами се правим такива или онакива с мисленето си. (Там, онази мисъл за мислите, думите, навиците, характера и съдбата.

)

смирението не е пораженческо мислене, смирението е да гледаш един пейзаж със есенна гора, да гледаш, останал без дъх и да знаеш , че има нещо , което е " нарисувало " тази приказна гора с такива багри и че това не е по силите на никой човек на света.

Супер! Мерси!

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: За войнството, воюването, и войнитенови [re: Eholincho]  
Автор Роко (FUCK EVIL)
Публикувано26.10.12 10:20



Добре, ако си точно като мен, можеш ли да спреш да пишеш тук? Аз ще спра, а ти бидейки като мен, да спреш също?


Религиозните боклуци не могат да спрат да пишат понеже тук става тяхната социализация. Казано по-просто човека е стадно животно и религиозната утрепка след като не може да пласира тия глупости сред нормалните хора свободно плямпа само тук със себеподобните си ненормалници



Я немам Аз. Върви по пътя със сърце но бъди безсърдечен

Тема Re: За войнството, воюването, и войнитенови [re: aмпapo]  
Автор Роко (FUCK EVIL)
Публикувано26.10.12 10:32



Вие сте шепа религиозни идиоти, а ти специално си толко сбъркана в нормалния живот, че си губиш времето тука и се изживяваш като некво гуру къде се опитва да ми ближе куро. Майната ти боклук



Я немам Аз. Върви по пътя със сърце но бъди безсърдечен

Тема Re: За войнството, воюването, и войнитенови [re: silver.moon]  
Автор Роко (FUCK EVIL)
Публикувано26.10.12 10:33



Тя е пуйка.американска

Не, че ти не си курверс

Я немам Аз. Върви по пътя със сърце но бъди безсърдечен


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.