Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:29 28.09.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Какво е Нагуализъм !  
Автор guaho (na 1/2 put)
Публикувано21.10.12 00:23



Нагуализмът - всъщност това е наука за енергията и философия за живота , а не секта или религия - това го казвам за разни хора който влизат в този клуб и говорят глупости. Ще го подкрепя и с опита си.
Първият човек който ме накара да потърся смисълът на живота беше Джек Лондон
с неговите 6 тома той ме запали за приключението да си човек , заедно с него Карл Май , Майн Рид и редица други . А за науката ме запали една книжка "Ракетата не отговаря" - станах запален любител на фанстастиката събрах над 500 тома . тогава 91 година имаше едно страхотно нощтно предаване по Хоризонт с водещ Румен , тогава стана известна Даниела с полтъргайста Кики от Пловдив. Аз започнах да се интересувам от екстрасензорика и окултизъм , Запознах се с много ектрасенси и алтернативни лечители . Преживях много истински неща , научих се да виждам и да усещам енергията. Тогава имаше бум на такива книги като много от тях твърдяха че прераждането съществува а не виждаха в него бягство от смърта и самозалъгване. Най после на сцената излезе и Робърт Монро с неговото пътуване извън тялото - той също смесваше реалноста с религията но ми даде много цени знания за истинските възможности на човека. И тогава един приятел ми каза за Карлос Кастанеда . Аз все още живеех с мисълта за прераждането но малко по малко дон Хуан ми показа истината за светът в който смърта е ловец , чаках с нетърпение книгите му но истинското разбиране дойде след много години когато се появи Алексей Ксендзюк и ме накараха да разбера че всичко казано от дон Хуан има реално научно обяснение а не е само недостижима приказка. Дойдоха и първите опитности , чрез втренчване успях да си изместя точката - това стана в едно място където ако човек се втренчи в пода може да види ясно как се мержелее енергията - в тоалетната. Там човек изхвърля всеки път голямо количество и тя се трупа . Това което преживях после като си легнах беше едно будно сънуване , успях да си излезя извън тялото над планетата...Успях да видя как като се фокусирам над различните енергийни центрове се отваря блокирана в тях енергия , сърцето ...половите органи, най силната рекапитулация стана от центъра на сърцето. Люлеех си точката през цялото тяло и имаше една граница която усещах като огромен натиск върху мен - преминех ли я щях да отида в някой от световете и можех да не се върна. Друго много силно преживяване беше с едни мой приятели когато почнахме да виждаме енергийно , всичко стана в една стая и по тавана се появиха много неорганични ..като големи бели яица се натрупаха по тавана , усещах любопитството им. Мога да раказвам мнго други неща но всеки сам трябва да го преживее - това е начинът . Научих да си контролирам енергията - това е разковничето - когато усети човек в себе си заболяване това е от дисбаланс ,веднага насочвам енергия натам и се оправям. Най-силните ми опитности са били за съжаление когато съм бил свободен без работа и т.н. най дъглият ми период беше около 6 месеца ,бях натрупал супер много енергия комбинирано със сексуално въздържане :) ...но социумът ни изтисква ......и тогава е много трудно. Това което ми помага да се развивам напоследък е холотропното дишане - пробвайте задължително. ИНТЕНТ!

Редактирано от guaho на 21.10.12 00:27.



Тема Re: Какво е Нагуализъм !нови [re: guaho]  
Автор Роко (Fuck Evil)
Публикувано21.10.12 01:23



Нагуализма или кастанедството е култ т.е. сравнително нова и малка религия. Секта е част от голяма религия, но аз смятам, че кастанедците са сектанти поради факта,че подобно понятие придоби гражданственост при навлизането на няколко секти в България. Сектанта е общо взето едно фанатизирано зомби за което нищо извън доктрината не съществува, той не може да комуникира нормално, дотолкова е повярвал, че даже бърка лицата -примерно "когато Христос дойде" все едно е бил там, ето тука на тая шушумига "дон хуан ми показа"...Така, това е типичния сектант. В кастанедството обаче сектантското ненормално поведение е скрито. То се крие зад умелото имплициране на факта, че тъй като обикновените хора са луди, а социалното им общество ненормално то те видите ли ще тръгват да вкарват кастанедците в лудници или в затвора или да ги избиват както уж едно време това били направили испанците.Освен това е едната от двете основни "практики" на култа -прикриването. Аз в това колко са изкукали сектантите се убедих наскоро. На тях им се приижда его и самомнение навсякъде и за щяло и нещяло. Мъжете понеже не могат да станат жени искат да станат поне безполови. Жените пък мразят и презират мъжете щото уж подтискали жените.

Култа е тоталитарен т.е. всичко извън догмата е лошо, глупаво и т.н. и т.н. Няма кво да се лъжем повечето религии са такива. Някои направо си го казват като член 1, други завоалирано -все пак не сме преди новата ера или в 7-8 век.
При кастанедството имаме понятието "виждане" т.е. това е последната инстанция на верността. Естествено това са окултни глупости -в реалността каквото си втълпи адепта и почне да го твърди то това е истината. Естествено място за диалог няма -адепта влиза в ролята на дон Хуан който знае всичко и е непогрешим, а дори когато греши то и това е верно -алюзията с "Партията е права дори когато греши" не е случайна



Ето я и поредната шушумига дето си е втълпила една камара "истински" неща- разбирай, че най-близко до "истински" са някакви халюцинации, а най-далеч откровенно грешни интерпретации.

Както и да е -окултизъм има от хилядолетия и предразположени към него също иначе да би изчезнал. Но не разбирам аз какво общо има той с науката? Примерно при кастанедския култ има ли поне един факт който да е потвърден научно? Това, че Перко Наумов си е въобразил, че вижда енергията научно доказателство ли е или само факт, че същия халюцинира или има психично заболяване?

С две думи бате иди се лекувай. Зимаш си час за психиатър и си пиеш редовно хапчетата понеже си в тежка фаза и халюцинираш и буден.нищо 1удно да имаш и шизофрения.

Върви по пътя със сърце но бъди безсърдечен

Тема Re: Какво е Нагуализъм !нови [re: Роко]  
Автор guaho (na 1/2 put)
Публикувано21.10.12 01:30



Нито искам да те убеждавам нито искам да ти променям мнемието. Мъдроста не се достига с приказки. Не мисля че хората са луди , но си мисля че ти трябва много хляб да изядеш докато разбереш че твоето логично мислене не води до никъде......



Тема Re: Какво е Нагуализъм !нови [re: guaho]  
Автор Роко (Fuck Evil)
Публикувано21.10.12 01:35



Ама ти що си въобразяваш, че религиозното мислене е нелогично? Ооо ма логично си е от всякъде-има си даже системи, етапи, нива и т.н.Просто основите му са различни и включват и неверни неща поради което логиката му е протиоречива. а когато логиката е противоречива можеш да кажеш, че и това е вярно, но и неговото отрицание също.Такава система 5- пари не струва. а на тебе пак ти казвам иди на психиатър с тия халюцинации в будно състояние. Аз поне като бях сектант халюцинирах само заспал



Върви по пътя със сърце но бъди безсърдечен

Тема Re: Какво е Нагуализъм !нови [re: Роко]  
Автор guaho (na 1/2 put)
Публикувано21.10.12 01:40



Празен си



Тема Re: Какво е Нагуализъм !нови [re: guaho]  
Автор Роко (Fuck Evil)
Публикувано21.10.12 01:43



Изпразних се събайлем щото ебах

Нещо друго да видиш?

Върви по пътя със сърце но бъди безсърдечен

Тема Re: Какво е Нагуализъм !нови [re: guaho]  
Автор guaho (na 1/2 put)
Публикувано21.10.12 01:43



Даже малките деца знаят че като насочиш дланите си една към друга полето се усеща между тях като натиск, стига да ги раздвижиш леко напред назад! Лека от мен

Редактирано от guaho на 21.10.12 01:44.



Тема Re: Какво е Нагуализъм !нови [re: guaho]  
Автор Роко (Fuck Evil)
Публикувано21.10.12 01:45



Сериозно? За тва ли даваха по ноивините, че само едно дете от 1200 ученици не може да си усети полето в час по "Виждане на енергията"?



Върви по пътя със сърце но бъди безсърдечен

Тема Re: Какво е Нагуализъм !нови [re: guaho]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано21.10.12 09:00



нагуализъм мисля че е термин, измислен от Ксендзюк.
вероятно в неговата описателна система му е било нужно да обобщи разбиранията си по този начин

********
Времето е ценно. Годините знаят неща, които дните не познават...


Тема Re: Какво е Нагуализъм !нови [re: Роко]  
Автор guaho (na 1/2 put)
Публикувано21.10.12 09:21



Явно ти приемаш всичко с голямо недоверие - ето една техника която да пробваш - вземаш една риза на тънки райета , поставяш я пред очите си на 30-40 см и се втренчваш в нея поне за 1 мин. Почват да се виждат прословитите нишки на света -въобще не трудно . В Щатите са издигнали нещата на друго ниво , а не като тука са приемани с голямо недоверие даже омраза (поне от повечето хора) - един от най големите им учени , лечители и професори - Барбара Ан Бренън написва книга която е издадена и в България - Ръце от светлина, Можеш да я погледнеш там има представени доста неща. Тя е излекувала не един човек. Голяма част от нещата който описва съм ги виждал . Знам много други практики с който човек може да се убеди - СТИГА ДА ИСКА, а не да обвинява хората че са луди, Така е, най-лесно да си хейтър!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.