Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:51 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Качеството на Прегледанови  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано03.10.12 11:16



Всеки, който се е занимавал с преглед, знае, че не всеки спомен е Преглед. Не е достатъчно просто да си припомняме случки...

Ето няколко насочващи въпроса към практикуващите:

1. Имате ли списък?
2. Опишете накратко как правите преглед: къде, кога, как точно дишате и т.н.
3. Колко често правите преглед?
4. Какъв е личният ви критерий, че Прегледът работи?

___________

Редактирано от mo32® на 03.10.12 11:17.



Тема отговор - лозунгнови [re: mo32®]  
Автор aмпapo ()
Публикувано03.10.12 16:33



КАЧЕСТВО, КАЧЕСТВО, ЕФЕКТИВНОСТ!



п.ц. не знам дали знаеш ма таз твойта отврат картинка отдавна мий адблокната. тъй че ако държиш да се опитваш да ми я навираш във фейсето трябва малко изобретателност да проявиш..

Редактирано от aмпapo на 03.10.12 16:34.



Тема Re: Качеството на Прегледанови [re: mo32®]  
Автор ozomatli (A Touch Of Evil)
Публикувано03.10.12 18:08



Отговори искаш ли, или тва само информативно и насочващо?



Тема Re: Качеството на Прегледанови [re: ozomatli]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано03.10.12 18:38



Искам, естествено.

И понеже подозирам, че ще си говорим 2-3-ма човека по темата, бързам да си кажа всичко без бой.

"Качеството" или ефективността на прегледа се измерва с върнатата в тялото енергия. Описват го като затопляне на мускулите и усещане за набъбването им.
Други описани индикатори са: усещане за сила, оптимизъм, яснота на спомнянето, по-обективен поглед върху емоционалните случки, чувство, че енергията се просмуква в тялото и т.н.

Гореописаните усещания са само след 2 седмици практика от страна на Тайша.(след като е изготвила списъка си). Започнала е със сексуалните си изживявания, защото там има затворена най-много енергия.

___________

Редактирано от mo32® на 03.10.12 18:38.



Тема Re: Качеството на Прегледанови [re: mo32®]  
Автор aмпapo ()
Публикувано03.10.12 18:51



хм.. а мерака ти да си слагаш суетни картинки в сигнатурата - него кога смяташ да го 'преглед'-аш?





Тема Re: Качеството на Прегледанови [re: mo32®]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано03.10.12 21:54



1. Имах, бях редовна, после го парясах по някое време.

2. Оф... В общи линии където и когато сваря. Често в градския транспорт. Вдишвам наляво и издишвам надясно (но ако се случи наобратно не се поправям), като ритъмът и интензивността са според нуждите на момента. Забелязала съм, че колкото по-плавно и незабележимо е дишането, толкова по-добър е ефектът. Важното е да се потопя колкото може по-пълно в спомена и после да изляза.

3. Понякога веднъж на ден, друг път повече.

4. Усещам промени на различни нива. Например има едно, като изтръпване или вятър в костите (косТите, не косите). Понякога е болка по гръбнака, последвана от чувство на освобождение, облегчение и комфорт. И винаги при хубав преглед има ободряване след това. Също така виждам случката от нова гледна точка - от друг ъгъл. При хубаво спомняне изчезва осъждаето и оценъчното мислене - в най-добрия вариант стигам до абстрактното чувство/ядро/енергиен факт в случката.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...

Редактирано от L.L. на 03.10.12 21:55.



Тема Re: Качеството на Прегледанови [re: mo32®]  
Автор ozomatli (A Touch Of Evil)
Публикувано03.10.12 21:59



И толкоз да са съберем, пак е Великден




1. Да, на 9 части. Нито една довършена.

2. Различни места, най-често вкъщи. Случвало се е също на път или на други, по-спокойни места – зала, парк, язовир, планина. Давам си няколко минути да наглася подробности и да си заема мястото. Техника: помитащо дишане, дясно-ляво-дясно. Когато не си въртя главата местя само погледа, по-скоро неволно. Започвам с нормално дишане, което после самО преминава в по-дълбоко, по-мощно и звучно такова. (В тоз ред на мисли, теб та видях веднъж как го изпълняваш, дишайки леко и напълно беззвучно. После го пробвах и по тоя начин, но не ми допадна особено. Ползвам го само понякога, не за друго, а за разнообразие на практиката, като средство против "автоматизиране".)

В края на прегледа дишането ми става все едно спя, или почти замира (но по тва време съм напълно будна и свежа). Предпочитам легнала на пода, щото позволява максимално отпускане и навлизане във "филма", но често съм го правила и седнала, понякога дори права или в движение. Случва се и спонтанно да сменя позата в течение на самия преглед.

3. На периоди. Например през 2009та се бях вкопчила в преглед, правих го месеци наред всеки ден. А се е случвало и с месеци да не се сетя ни веднъж. Спонтанният преглед ми допада много – считам, че ако в главата ми се завърти настойчиво някоя отминала случка, то тва не е случайно и следва да й се обърне фнимание. Едновременно с тва и списъкът си е списък. Има ляб и в двата варианта, не бива да се пренебрегва който и да е.

4. Досегашният ми опит сочи, че що се отнася до практика, колкото усилия вложа, толкова ефект ще получа. Под "усилия" да се разбира съвестност, редовно изпълнение, време, желание, концентрация и т.п.

Конкретен критерий, по който да отчета моментално ефекта от тая практика нямам и не знам да има. Упоменатите от теб усещания за "затопляне, сила, оптимизъм, ясен поглед" и т.н. могат да се постигнат и с обикновени релаксиращи/ дихателни техники, медитация, неправене или каквото и да е физическо раздвижване, т.е. загряване на мускулите. Апа тва с чувството, че "енергията се просмуква в тялото" съвсем не зная отде го изкопа – освен ако не е лично твое усещане.

Имам обаче един друг универсален критерий, който ми служи за отчитане на резултата от каквато и да е била практика: ако се чудя дали ми са е получило или не – значи не е. По него преценявам дали да се върна за повторни прегледи на вече прегледано.

Цялостният ефект от прегледа усещам с времето – когато започна да мисля за конкретни моменти от миналото си все едно, че е чута или прочетена история, без отношение към мен. Практически тест е да я разкажа на някого, наблюдавайки какво усещам, докато описвам сцените.



Тема Re: Качеството на Прегледанови [re: ozomatli]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано03.10.12 22:47



Благодаря ти за споделянето!

Упоменатите от теб усещания за "затопляне, сила, оптимизъм, ясен поглед" и т.н. могат да се постигнат и с обикновени релаксиращи/ дихателни техники, медитация, неправене или каквото и да е физическо раздвижване, т.е. загряване на мускулите.
Едно от малкото места, на които сравнение с практики от други учения, това е книгата на Тайша. Точно там ДХ й казва, че дихателни практики и разни гимнастики, медитации и прочие, имат за цел да обединят финото/енергийно/ тяло с физическото, а методите на които те я учат, в това число прегледа и магическите движения, имат за цел ясно да отделят физическото и енергийното тела, защото само като са отделени, осъзнаването може да се прехвърля между тях. /Само да вметна, че и в Дао е подобно положението, целта е да се "създаде" златният зародиш и осъзнаването да се прехвърли към него/

Кои и какви практики имат предвид в книгата, не става ясно.

Апа тва с чувството, че "енергията се просмуква в тялото" съвсем не зная отде го изкопа – освен ако не е лично твое усещане.
Всичко е от книгата, имам репутация и почитатели, които не мога да разочаровам в ролята ми на виден буквояд.




Имам обаче един друг универсален критерий, който ми служи за отчитане на резултата от каквато и да е била практика: ако се чудя дали ми са е получило или не – значи не е. По него преценявам дали да се върна за повторни прегледи на вече прегледано.

Цялостният ефект от прегледа усещам с времето – когато започна да мисля за конкретни моменти от миналото си все едно, че е чута или прочетена история, без отношение към мен. Практически тест е да я разкажа на някого, наблюдавайки какво усещам, докато описвам сцените.

Много ЗА.

___________



Тема Re: Качеството на Прегледанови [re: L.L.]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано03.10.12 22:51



Благодаря ти за споделянето!

Някои от усещанията, които си описала ги имам и аз. Като се вдъхновя, ще пиша повече.



___________



Тема Re: Качеството на Прегледанови [re: mo32®]  
Автор aмпapo ()
Публикувано03.10.12 22:57



подходът ти е грешен според мен

прегледът (според мен) трябва да се прави без очаквания, без себенаблюдение за ефекти резултати. последните са - както каза нащта светла байряконосеща - като гъза на пауна дет се вижда кат си разпери опашката.

май се фокусираш на резултатите понеже си суетен. надявах са да ма разбереш първия път, ма надежди говежди - тряя все човек да се залива с приказки, цитати и линкове към уикипедии и дискавъри и още кфо ли не.. туу мъч




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.